Czy wierzysz, że technologia blockchain ulegnie eskalacji w przyszłości? Jeśli tak, z pewnością będziesz potrzebować mechanizmów, mostów i procesów do przenoszenia danych między różnymi sieciami blockchain. W końcu świat działa w oparciu o sieci i wymianę informacji. Dokładnie to zapewnia sieć AION w świecie opartym na blockchain. Ale czym dokładnie jest AION?

AION – zdecentralizowany Internet

Nuco, powstała kanadyjska firma zajmująca się technologią blockchain Sieć AION wykorzystujący żeton AION.

AION to wielopoziomowy system blockchain zaprojektowany w celu rozwiązania problemów prywatności, skalowalności i interoperacyjności z istniejącymi sieciami blockchain.


Projekty blockchain pierwszej generacji, takie jak Bitcoin, umożliwiają ludziom rejestrowanie transakcji peer-to-peer w publicznej rozproszonej księdze. Potem pojawiły się projekty blockchain drugiej generacji, takie jak Ethereum, które pozwoliły programistom budować i hostować własne projekty przy użyciu bardziej wyrafinowanych algorytmów.

Ale zarówno projekty pierwszej, jak i drugiej generacji nie wykorzystują mocy wzajemnych połączeń sieci blockchain w skali globalnej.

W ten sposób powstały sieci blockchain trzeciej generacji, które umożliwiły dyskretną komunikację blockchain. I, AION to pierwsza na świecie sieć blockchain trzeciej generacji!

Markowany jako sieć blockchain, AION umożliwia bezbłędną komunikację między różnymi łańcuchami bloków i pomaga w zarządzaniu jego aplikacjami.

Co to jest AION Network?

AION Network obsługuje niestandardowe struktury blockchain i zapewnia niezaufany mechanizm dla interoperacyjności międzyłańcuchowej. Przekazuje wartość, logikę i płynne aktywa użytkownikom sieci, w której transakcje odbywają się bez angażowania pośredników.

Pierwsza dedykowana publiczna, korporacyjna sieć AION nosi nazwę AION-1. Ten najlepszy w swojej klasie blockchain trzeciej generacji demonstruje kolejny poziom bezpieczeństwa i kryptoekonomiczne bodźce motywacyjne w cyberprzestrzeni.

Co to jest AION Network?

Kredyty obrazkowe: AION

AION Blockchain – zapewnia interoperacyjność i zwiększone bezpieczeństwo w kryptosferze

Przyjęcie technologii blockchain do głównego nurtu wymaga interoperacyjności. Aby odnieść sukces, sieci Blockchain muszą być w stanie komunikować się ze starszymi systemami, takimi jak instytucje finansowe.

Niestety, jak na razie komunikacja między kriosferą a światem dziedzictwa jest trudna.

Różne kryptowaluty, takie jak Ethereum, Bitcoin, Zcash itp., Nie mogą się ze sobą komunikować. Bitcoin ma duże wyzwanie, aby wiedzieć, co dzieje się w sieci Litecoin i odwrotnie.

Chociaż giełdy kryptowalut zapewniają portal między walutami cyfrowymi, nadal istnieje problem. Problem polega na tym, że giełdy kryptowalut nie są zdecentralizowane. Są one wyjątkowo podatne na naruszenia bezpieczeństwa, takie jak włamania i długotrwałe przerwy w dostępie do sieci.

AION Blockchain ma na celu zwiększenie interoperacyjności i bezpieczeństwa w kryptosferze. Zapewnia niezawodne rozwiązanie problemów skalowalności, bezpieczeństwa i interoperacyjności zarówno w prywatnych, jak i publicznych łańcuchach bloków.

Zespół AION

Matthew Spoke, dyrektor generalny Nuco Global Inc., założył AION w 2017 roku. Nuco uruchomił także fundację Aion i ekosystem Aion.

Zespół odpowiedzialny za ten projekt społeczny składa się z utalentowanych inżynierów oprogramowania, Ali Sharif, Chris Lin i Alexandra Roatis, z których każdy ma wieloletnie doświadczenie technologiczne. Nuco CTO, Junius Tu, ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu blockchainem.

Deweloperzy biznesowi to Duncan Cameron i Dipesh Pradhan. Dyrektor finansowy, Jason Burke i dyrektor operacyjny, Kesem Frank, mają również ogromne doświadczenie w kryptosferze i przedsiębiorczości.

ŻETON AION

Aion wykorzystuje token AION zgodny z ERC20. AION jest początkowo ułatwiony na blockchainie Ethereum. Ale użytkownicy mogą wygodnie przekształcić go w sieć AION i przenosić między obydwoma łańcuchami bloków.

Idealni użytkownicy AION Blockchain

Według założyciela i dyrektora generalnego AION, pięć typów użytkowników może korzystać z blockchain AION:

1. Startupy

Ogromna liczba start-upów chce, aby technologia blockchain wspierała ich biznes. Zwykle mają dogłębną wiedzę na temat swoich biznesów, ale niewiele wiedzą o blockchain.

AION pomaga połączyć ich biznes z różnymi rozwiązaniami opartymi na blockchain, związanymi z ich niszą. Korzystając z sieci Aion i jej rozwiązań, startupy mogą skupić się na obszarach, w których mają doświadczenie.

2. Przedsiębiorstwa

Interoperacyjność oferowana przez Aion blockchain bezproblemowo łączy starsze branże z branżami kryptograficznymi. Zespół Aion spędził dużo czasu, aby zrozumieć, co uniemożliwia dużym przedsiębiorstwom wykorzystanie mocy kryptosfery.

3. DApp Deweloperzy

Wielu programistów pracuje nad stworzeniem dapps (zdecentralizowanych aplikacji) opartych na ethereum, bitcoinie itp. Jednak brak interoperacyjności ogranicza programistów tylko do jednego protokołu. Aion rozwiązuje ten problem, umożliwiając programistom dapp przejście na wiele systemów.

4. Walidatory

Głównymi użytkownikami Aion są walidatorzy, osoby odpowiedzialne za konsensus w ekosystemie Aion. Monitorują i weryfikują każdą transakcję, aby sprawdzić jej ważność przed przeniesieniem do docelowej sieci blockchain.

5. Budowniczowie mostów

Inną grupą głównych użytkowników Aion są twórcy mostów, którzy będą monitorować transakcje międzyłańcuchowe.

Korzyści z AION

Korzyści z AION Network

Kredyty obrazkowe: AION

Aion oferuje następujące korzyści zarówno organizacjom prywatnym, jak i publicznym:

1. Sfederowane łańcuchy bloków

Aion umożliwia współdziałanie i komunikację między różnymi sieciami blockchain przy użyciu wydajnego mechanizmu pomostowego. Użytkownicy mogą przesyłać zarówno wartość, jak i dane między łańcuchami bloków za pomocą tego mechanizmu pomostowego.

2. Ulepszona skalowalność

Skalowalność to jeden z największych problemów związanych z łańcuchami bloków pierwszej i drugiej generacji. Aion rozwiązuje ten problem skalowalności za pomocą maszyny wirtualnej. Maszyna wirtualna umożliwia aplikacjom działanie w wielu różnych łańcuchach bloków z lepszą wydajnością i skalowalnością.

3. Dostosowany Blockchain

Możesz zaprojektować niestandardowy łańcuch bloków przy użyciu ekosystemu Aion, zachowując jednocześnie interoperacyjność z innymi sieciami blockchain. Twój łańcuch bloków może zawierać różne algorytmy konsensusu i maszyny wirtualne.

Zbuduj swój własny, dostosowany do Aion Blockchain

Blockchain kompatybilny z siecią Aion zapewnia każdemu posiadaczowi tokenów AION ERC-20 możliwość budowania własnych możliwości blockchain i alfa. Zawiera kompletny ekosystem narzędzi i usług, które umożliwiają następną generację funkcji blockchain. Cechy:

 • Bezpieczeństwo i jakość przedsiębiorstwa, jądro BFT
 • Ogromna skalowalna funkcjonalność do wdrażania dużej sieci
 • Zgodność z politykami ERC20 i narzędziami administracyjnymi
 • Java API z małym opóźnieniem i dużą przepustowością

Jak działa AION Network?

Wielopoziomowa sieć Aion składa się z następujących elementów:

1. Łączenie sieci

Łączenie sieci to protokoły, które umożliwiają komunikację między prywatnymi i publicznymi łańcuchami bloków w ekosystemie blockchain AION. Zapewnia trasę do przesyłania wiadomości między uczestniczącymi łańcuchami bloków przy użyciu protokołu pomostowego.

Łączenie sieci zapewnia również płynny przepływ transakcji między sieciami przy jednoczesnym zarządzaniu trudnościami.

2. Transakcja międzyłańcuchowa

Transakcje międzyłańcuchowe umożliwiają komunikację między wszystkimi połączonymi sieciami. Transakcje międzyłańcuchowe są tworzone w źródłowym łańcuchu bloków i przepływają przez mosty i sieci łączące, aby dotrzeć do docelowego łańcucha blokowego.

Każda transakcja międzyłańcuchowa składa się z:

 • Ładowność – Aktualna data
 • Metadane – Informacje dotyczące rutyny i opłaty
 • Merkle Proof (opcjonalnie) – Używane, jeśli nadawca chce ominąć most

Walidator na każdym etapie tego procesu weryfikuje ważność transakcji. Jeśli odrzuca nieprawidłowe transakcje, a ekosystem powraca do poprzedniego stanu sprzed transakcji.

3. Mosty

Mosty są walidatorami, które weryfikują transakcje międzyłańcuchowe w całej sieci. Podpisuje i transmituje transakcję jako ważną tylko wtedy, gdy źródłowy łańcuch blokowy ją zapieczętował i zapłacił za nią opłaty za przesyłkę.

Wiele grup walidatorów może zarejestrować wiele mostów w tej samej sieci blockchain. Użytkownik określa, którego mostu użyć, podając nazwę sieci docelowej.

4. Sieci uczestniczące

Każda sieć kwalifikująca się do przyłączenia się do ekosystemu Aion nazywana jest sieciami uczestniczącymi. Może to być jednostka łańcucha bloków, wyrocznia, klaster bazy danych lub też kriplety. Każda uczestnicząca sieć powinna:

 • Zdecentralizowane
 • Potrafi rozróżnić transakcje zwykłe i międzyłańcuchowe
 • Znajomość protokołu konsensusu używanego przez most i przechowywania prawidłowej transakcji.
 • Powinien mieć czas blokady za każdym razem, gdy transakcja międzyłańcuchowa jest wstrzymana.

Przyszłość kryptowaluty AION

Blockchain i decentralizacja będą naszymi duchem czasu. Dlatego opanowanie interoperacyjności jest kluczowe, a przyjęcie AION wydaje się niesamowitym pomysłem.

Obecnie zespół stojący za tym blockchainem trzeciej generacji ma dwa główne kamienie milowe, które mają zostać osiągnięte do 2019 r. Pierwsza faza obejmuje opracowanie maszyny wirtualnej (VM), ulepszonego algorytmu konsensusu weryfikacji pracy oraz wydania dokumentów technicznych dla Aion VM, mostowanie Aion i weryfikacja inteligencji.

Drugi kamień milowy obejmuje mostkowanie wszystkich uczestniczących sieci, wydanie drugiej wersji maszyny wirtualnej i zakończenie mechanizmu konsensusu Validator Nomination.

Dzięki ciągłemu rozwojowi kryptosfery, najszybciej rozwijającej się koncepcji łańcuchów bocznych i rosnącemu zapotrzebowaniu na interakcję między łańcuchami bloków, AION wydaje się być oczywistym sukcesem w przyszłości.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me