Ark Blockchain pomaga wypełnić lukę między tysiącami kryptowalut na dzisiejszym świecie. Użytkownicy mogą teraz łączyć różne kryptowaluty za pomocą platformy Ark.

Obecnie istniejące kryptowaluty działają niezależnie od siebie. Każda kryptowaluta ma swoją sieć blockchain ze swoim tokenem, co sprawia, że ​​kompatybilność między nimi jest bardzo trudna.

Jednak dzięki kryptowalutom Ark użytkownicy mogą szybko przejść z jednej kryptowaluty do drugiej, ponieważ platforma działa jako łącznik między różnymi kryptowalutami. To sprawia, że ​​jest to pierwsza sieć blockchain, która pozwala użytkownikom mieć nadzieję z jednej sieci blockchain do drugiej, co uczyniłoby życie użytkowników kryptowalut bardzo łatwym, szczególnie dla tych, którzy chcą używać różnych kryptowalut w tym samym czasie.

Oznacza to, że użytkownik jednej sieci kryptowalut będzie mógł szybko pozyskać usługi, które nie są dostępne w łańcuchu blokowym tej konkretnej kryptowaluty, z innych łańcuchów bloków kryptowalut. Na przykład użytkownik kryptowaluty Zscash może przechowywać tokeny ZEC i korzystać z inteligentnych kontraktów sieci blockchain Ethereum.

Historia Arki

Ark wprowadził swoją pierwszą ofertę monet w 2016 r. Sieć główna została uruchomiona w marcu 2017 r. I od tego czasu przeszła szereg aktualizacji.

Założył ją 27-osobowy zespół. Jednak podstawowy zespół stopniowo zmniejszał się do obecnego podstawowego zespołu składającego się z 17 członków.


Funkcje Arki

Co to jest ARK?

Kredyty obrazkowe: ARK

Oprócz technologii SmartBridge Ark posiada szereg innych funkcji, co czyni go jedną z najlepiej rozwiniętych kryptowalut wszechczasów.

 1. Wysokie prędkości transakcji: Szybkość transakcji wynosi 8 sekund na blok, co czyni ją jedną z najszybszych kryptowalut na świecie.
 2. Wysoce skalowalne: Zespół programistów chciał, aby sieć blockchain była szczupła, a jednocześnie utrzymywała wyjątkowo wysokie prędkości wykonywania. Aby osiągnąć dużą skalę dzięki technologii SmartBridge. Dzięki temu sieć blockchain jest w stanie odłożyć na bok funkcje, które nie są esencją, gdy wykonuje swoje zadania. Blockchain Ark składa się z wielu łańcuchów bocznych połączonych z głównym łańcuchem. Dlatego tylko niezbędne dane są przekazywane do głównego łańcucha w celu przetworzenia podczas transakcji; inne nieistotne dane pozostają w łańcuchach bocznych.
 3. System Open Source: Blockchain kryptowaluty jest również całkowicie open source, a użytkownicy mogą używać sieci do uruchamiania swoich łańcuchów bloków zgodnych ze SmartBridge.
 4. Żeton Arki: Sieć blockchain wykorzystuje token zwany ARK, który działa w systemie konsensusu Delegated Proof of Stake (DPoS). Wykorzystując DPoS, Arka może zdecentralizować moc obliczeniową i ograniczyć marnotrawstwo energii.
 5. Prywatność: Ponadto transakcje w sieci są zwykle dokonywane poprzez anonimową integrację sieciową. Wszystkie transakcje i usługi oferowane na platformie są prywatne.
 6. Bezpieczeństwo: Sieć blockchain kryptowaluty jest również bardzo bezpieczna. Zespół programistów przeprowadza ciągłe wewnętrzne testy penetracyjne, aby upewnić się, że system pozostaje w pełni zabezpieczony przed hakerami.
 7. Platforma przyjazna dla użytkownika: Platforma kryptowaluty jest również bardzo przyjazna dla użytkownika, a użytkownicy mają łatwy dostęp do platformy.
 8. Portfel ARK: Użytkownicy mogą przechowywać swoje tokeny ARK w portfelu ARK.

Jak działa Ark?

W przeszłości było prawie niewyobrażalne, że nadejdzie czas, kiedy będzie można połączyć różne kryptowaluty, myśląc o pojedynczej sieci blockchain. Jednak kryptowaluta Ark sprawiła, że ​​stało się to rzeczywistością, a użytkownicy kryptowaluty mogą teraz łączyć się i komunikować z oddzielnym blockchainem kryptowaluty.

Aby umożliwić połączenie i komunikację między różnymi sieciami, wykorzystuje technologię SmartBridge, która działa jako pomost między jedną siecią blockchain a drugą.

Po pierwsze, blockchain kryptowaluty musi łączyć się z siecią blockchain Ark. Połączenie jest możliwe dzięki unikalnemu fragmentowi kodu w łańcuchu blokowym Ark.

Następnie, poprzez specjalną sekcję obsługi danych SmartBridge, znaną jako pola dostawcy, i poprzez specjalnie zakodowane węzły nasłuchujące, uzyskuje się komunikację między połączonymi łańcuchami bloków. Specjalnie zakodowane węzły nasłuchujące przeszukują dane przesyłane przez sieci blockchain, próbując znaleźć zadanie do wykonania.

Dzięki połączonym i komunikującym się łańcuchom bloków kryptowalut przypadki użycia są nieograniczone. Użytkownicy mogą robić wszystko, do czego dążą. Na przykład użytkownik może korzystać z inteligentnego kontraktu Ethereum w łańcuchu bloków Dash. Muszą tylko mieć łańcuchy bloków dwóch kryptowalut połączone przez Arkę.

Mówiąc prosto, kryptowaluta Ark zrewolucjonizowała dziedzinę kryptowalut. Połączenie kryptowalut czyni je silniejszymi, ponieważ użytkownik może rozwiązać szeroki zakres problemów w czasie rzeczywistym, łącząc usługi oferowane przez różne sieci blockchain.

Co to jest mapa drogowa Ark

Ark’s Mapa drogowa nie ma określonych ram czasowych, jak ma to miejsce w przypadku większości kryptowalut.

Po wydaniu głównej sieci kryptowaluta przechodzi ciągłe aktualizacje, przy czym niektóre aktualizacje zostały zakończone, a inne nadal są w fazie rozwoju..

Ukończone aktualizacje

Do tej pory zespół programistów był w stanie wykonać następujące czynności:

 1. Utworzenie podmiotu gospodarczego. Ark założył Fundację IE, która będzie głównym impulsem do ich przyszłych pomysłów i projektów.
 2. Pierwsza integracja technologii SmartBridge. Zespół programistów zbudował pierwszy zakodowany kod nasłuchiwania i połączył go z łańcuchem głównym.
 3. Przeprojektowanie strony internetowej. Nastąpił całkowity przegląd głównej strony internetowej.
 4. Całkowite przeprojektowanie eksploratora bloku
 5. Budowa portfeli mobilnych iOS / Android

Technologia Ark SmartBridge

Kredyty obrazkowe: ARK

Projekty w fazie rozwoju

Istnieją inne projekty, które są na różnych etapach rozwoju. Należą do nich:

 1. Całkowity przegląd rdzenia kryptowaluty na rdzeń V2
 2. Dokumentacja techniczna. Zespół wprowadza dokumentację protokołu technicznego, która będzie zawierała podsumowanie tego, w jaki sposób łańcuch bloków przechodzi aktualizacje.
 3. Integracja maszyny wirtualnej ARK (ARKVM) w celu umożliwienia użytkownikom wystawiania inteligentnych kontraktów.
 4. Integracja różnych języków programowania, wdrażania i programowania, aby programiści mogli łatwo rozwijać swoje łańcuchy bloków, które są kompatybilne z łańcuchem bloków, przy użyciu języków programowania, z którymi najlepiej znają.
 5. Umożliwienie wdrożenia łańcuchów bloków w głównym łańcuchu kryptowaluty za pomocą przycisków. Dzięki temu startupy mogą łatwo wdrażać i łączyć łańcuchy bloków z głównym łańcuchem. Ponadto rozwidlenie będzie łatwe.
 6. Integracja międzyplanetarnego systemu plików (IPFS) w celu zadbania o ilość danych przetwarzanych w łańcuchu bloków. Zmniejszy to prawdopodobieństwo wzdęć.
 7. Integracja klonów TestNetclones dla łańcuchów blokowych, które można wdrażać za pomocą przycisku, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo przeprowadzać testy podczas budowania swoich łańcuchów bloków zgodnych z łańcuchem bloków Ark.
 8. Zespół tworzy również dokumentację SmartBridge i filmy instruktażowe, aby ułatwić użytkownikom zrozumienie technologii.
 9. Zaakceptowanie tokena do płatności w sklepie z towarami kryptowaluty. Jednak zacznie funkcjonować, gdy w pełni rozwiną podmiot gospodarczy.
 10. Zespół prowadzi badania i rozwój wielu materiałów do kart inteligentnych / NFC.
 11. Zespół bada również punkt sprzedaży sprzętu R.&re

Społeczność Ark

Arka ma bardzo aktywną społeczność. Zazwyczaj Zespół publikuje aktualizacje bloga, aktualizacje w mediach społecznościowych, a także dodatki GitHub, aby użytkownicy byli na bieżąco z tym, co dzieje się z kryptowalutą.

Jest też wielu programistów, którzy w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju ekosystemu. Zwykle deweloperzy otrzymują nagrody w postaci nagród, aby zachęcić ich do opracowywania rozwiązań.

Istnieje również zespół Ark Contract Execution Services (ACES), który jest częścią zespołu programistów.

Ark Team

Zespół Ark składa się z 17 głównych członków, którzy są częścią 27 założycieli tej kryptowaluty. Plik członkowie główni pochodzą z 11 różnych krajów, pokazując, jak zdecentralizowany jest ten projekt.

W skład 17-osobowego zespołu wchodzą Mike Doty (dyrektor zarządzający), FX Thoorens (CTO), Lars Rensing (CFO), Travis Walker (członek zarządu), Rok Černec (członek zarządu), Scott McPherson (członek zarządu), Mathew DC (CSO) ), Velislav Valkov (główny architekt sieci), Chin Song (dyrektor wsparcia), Khanh Vuong, Stefan Neagu (kierownik projektu), Lúcio Rubens (programista Full-Stack), Oleg Shcherbyna (projektant UI / UX), Juan Martín (Full- Stack Developer), Alex Barnsley (Full-Stack Developer), Arnaud Deborne (General Secretary), Kristjan Košič (Core Developer), Simon Downey (IoT Team / Developer) i Adrian Kerchev (Network Architect).

Giełdy kryptograficzne zawierające token ARK

Token ARK jest wymieniony na wielu giełdach kryptowalut na wypadek, gdyby użytkownicy również chcieli nim handlować.

Niektóre z czołowych giełd kryptowalut, które wymieniły ARK, to między innymi Binance, Brittex, CoinSwitch, CryptoMate, LiteBit.EU, Cryptopia i Upbit.

Obecna kapitalizacja rynkowa tokena ARK wynosi 156,561,326 USD, co odpowiada 23 697 BTC.

Całkowita podaż wynosi 134 609 230 ARK. Jednak obecna liczba tokenów w obiegu wynosi 103 359 230 ARK.

Wydaje się, że ARK radzi sobie lepiej niż niektóre kryptowaluty, które pojawiły się na rynku wcześniej. Wartość jednego tokena jest teraz wyceniana powyżej 1 USD i oczekuje się, że wzrośnie wraz z dalszym rozwojem kryptowaluty.

Gdzie przechowywać swoje tokeny ARK

Po zakupie tokenów ARK użytkownicy mają trzy opcje portfela do przechowywania swoich tokenów. Trzy opcje to portfel stacjonarny, portfel papierowy i portfel mobilny.

Najczęściej używanym portfelem jest portfel na biurko, który jest również kompatybilny z portfelem sprzętowym Leger Nano S. Ale jeśli chcesz korzystać z urządzenia mobilnego, możesz użyć portfela Web Lite Wallet dla urządzeń mobilnych. Istnieją dwie wersje portfela Web Lite Wallet; wersja iOS i wersja Android do użytku w systemach operacyjnych iOS i Android.

Możesz śledzić ten niesamowity projekt w Świergot a także odwiedzić ich stronie internetowej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me