Neo Blockchain był wcześniej nazywany AntShares (ANS) został założony przez Erika Zhanga i Da Hongfei w 2014 roku. Neo jest często opisywany jako chiński Ethereum. Jest to blockchain typu open source, co oznacza, że ​​zachęca do współpracy i wkładu programistów z całego świata. one testują coś, co nazywa się inteligentnymi kontraktami 2.0 i można to zdefiniować jako wielojęzyczny kompilator kontraktów, co oznacza, że ​​nie ma znaczenia, że ​​korzystasz z Java.net lub C Sharp, przetłumaczy to wszystko na natywny język inteligentnych kontraktów. W ten sposób Neo ma dostęp do światowych programistów bez konieczności uczenia się niczego nowego. Programiści z dowolnej części świata mogą w nim tworzyć inteligentne kontrakty. Tak więc kryptowaluta często określana jako „Ethereum-Killer”.

Algorytm konsensusu Neo Blockchain

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych rzeczy w przestrzeni Crypto w tej chwili jest sposób rozliczenia transakcji. Istnieją dwa dominujące typy mechanizmów konsensusu zwane Proof of Work (PoW) i Proof of Stake (PoS). PoW wymaga dużo energii elektrycznej, ale PoS wymaga znacznie mniej energii w porównaniu do PoW do walidacji węzłów. Jednym z głównych problemów w PoS jest to, że cierpi na możliwość podziału łańcucha, oto porównanie między PoW a PoS.

Neo blockchain wykorzystuje alternatywę delegowanej bizantyjskiej tolerancji błędów (DBFT). Może obsługiwać do 10000 transakcji na sekundę. Ten rodzaj mechanizmu konsensusu działa na najniższym zużyciu energii elektrycznej i eliminuje możliwość rozszczepienia łańcucha. W związku z tym system działa zgodnie z mechanizmem konsensusu DBFT, który nie może zostać podzielony na dwa różne łańcuchy.


Typy tokenów NEO

Ekosystem Neo ma dwa rodzaje tokenów:

 1. Neo początkowo nazwany jako AntShares
 2. Gaz początkowo nazwany jako Antcoins

Kryptowaluta Neo nie jest podzielna na ułamki, tak jak inne kryptowaluty, więc minimalna kwota Neo, jaką może posiadać osoba fizyczna, wynosi 1 Neo. Gaz jest podzielny na frakcje, więc najmniejsza ilość gazu wynosi 0,00000001. Tokeny Gas działają tutaj jako opłaty transakcyjne, więc jeśli zostanie wykonana jakakolwiek transakcja, użytkownik musi zapłacić pewną ilość tokenów Gas. Za każdym razem, gdy użytkownik posiada token Neo w swoim oficjalnym portfelu Neo, otrzymuje tokeny Gas jako dywidendy. Istnieje stała podaż obu z nich, która wynosi 100 milionów.

Języki zgodne z inteligentną umową Neo

 • Python / Ruby
 • JavaScript / Java / TypeScript / Kotlin, Eclipse
 • C # / C ++ / GO / VB.Net / F #, Visual Studio

Zasób cyfrowy NEO i tożsamość cyfrowa

Zasoby, które istnieją w postaci danych elektrycznych z możliwością zaprogramowania, nazywane są zasobami cyfrowymi. Neo pomaga w utrzymaniu zasobu cyfrowego w zdecentralizowanym środowisku, które jest bezpieczne i wolne od wszelkiego rodzaju ryzyka, na które narażone jest scentralizowane środowisko.

Istnieją dwie formy zasobów cyfrowych: aktywa globalne i aktywa kontraktowe.

Tożsamość cyfrowa to rodzaj informacji o tożsamości osoby lub organizacji w formie elektronicznej.

Weryfikacja tożsamości Neo blockchain zostanie przeprowadzona przez:

 • Odciski palców
 • Głos
 • Wykorzystanie rysów twarzy
 • SMS
 • Inne metody

Dlatego inteligentna gospodarka Neo obejmuje połączenie trzech rzeczy, zasobów cyfrowych, tożsamości cyfrowej i inteligentnych kontraktów.

Inne funkcje NEO

 • NeoX
 • NeoFS
 • NeoQS

NeoX umożliwia interoperacyjność międzyłańcuchową i jest dalej podzielona na dwie części o nazwach:

 • Protokół wymiany zasobów międzyłańcuchowych
 • Protokół transakcji rozproszonych międzyłańcuchowych

NeoFS jest protokołem przechowywania plików, który wykorzystuje technologię rozproszonej tablicy skrótów (DHT). NeoFS analizuje dane poprzez zawartość pliku zamiast ścieżki do pliku. Pliki są dystrybuowane i przechowywane w wielu różnych węzłach, więc duże pliki są podzielone na bloki danych o stałym rozmiarze. W ten sposób pliki z wymaganiami dotyczącymi niskiej niezawodności mogą być przechowywane i dostępne prawie za darmo. NeoFS można łączyć z tożsamością cyfrową, dzięki czemu certyfikaty cyfrowe używane przez tożsamości cyfrowe mogą być wysyłane, przypisywane i unieważniane bez centralnego serwera do zarządzania nimi, dzięki czemu stare bloki można przywrócić w przyszłości.

NeoQS lub Neo Quantum Safe, nie ma ryzyka włamania przez komputery kwantowe. Ethereum i Bitcoin używają ECC i może istnieć ryzyko włamania do komputerów kwantowych, ponieważ takie komputery mogą rozwiązać wiele problemów związanych z dekompozycją. Komputer kwantowy nie ma możliwości szybkiego rozwiązania najkrótszego problemu wektorowego i najbliższego problemu wektorowego, który jest uważany za najbardziej bezpieczny.

Dystrybucja tokenów NEO

Maksymalna podaż tokenów Neo to 100 milionów, które są podzielone na dwie porcje. Podczas ICO 50 milionów tokenów zostało rozdanych zwolennikom Neo.

Pozostała część 50 milionów tokenów została zablokowana na rok, która służy do długoterminowego wzrostu i wsparcia projektu Neo. Plan na przyszłość dla tego 50-milionowego tokena:

Łączna liczba tokenów Cel, powód
10 milionów Służy do motywowania programistów i członków rady
10 milionów Służy do motywowania programistów w ekosystemie
15 milionów Służy do inwestowania krzyżowego w inne projekty blockchain
15 milionów Zatrzymane jako nieprzewidziane

 • Roczne wykorzystanie NEO z zasady nie przekracza 15 milionów tokenów.

Wsparcie rządu

Chiny wyprzedzają wszystkie inne kraje pod względem standaryzacji łańcucha bloków. Zastępują każdą inną technologię blockchainem. Chiny opracowują własną kryptowalutę, która będzie używana w bankach centralnych.

Założyciel Neo Blockchain Da Hongfei został zaproszony na konferencję zorganizowaną przez chiński rząd w celu omówienia technologii blockchain. Wydarzenie nosiło tytuł „Wiarygodna konwencja blockchain 2017”. Wydarzenie ma na celu promowanie technologii blockchain w Chinach. Oznacza to, że Neo jest na dobrej drodze dla chińskiego rządu. Zwiększa to więc zainteresowanie ludzi ekosystemem Neo. Obecnie w Chinach używają Neo blockchain do mapowania aktywów w świecie rzeczywistym. Neo ma nawet naprawdę silne partnerstwo, a jednym z nich jest Microsoft.

Dowiedz się, dlaczego NEO może być najsilniejszą kryptowalutą 2018 roku?

Dowiedz się więcej o ekosystemie NEO dApps

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me