Co to jest Spectrecoin (XSPEC)? Prawdopodobnie nie wiesz. W kryptowersie znajdują się słynne kryptowaluty. Są też mniej popularne altcoiny.

Za każdym projektem zasobów kryptograficznych stoją zespoły. I każdy zespół będzie się starał pokonać innych. Ale dzięki świadomości marki i dobremu marketingowi będziesz wiedzieć o altcoinach, o które nawet nie będziesz mieć nic przeciwko. Z tego samego powodu skończysz nie wiedząc o innych, których potrzebujesz.

W kryptowersie są tysiące kryptowalut. Wszystkie mają swój cel w istnieniu, a raczej zespoły za nimi miały cel, aby je stworzyć. Każdy z nich chce wypełnić i wykorzystać niszę, którą pozostawiła druga.

Rezultatem są konkurujące projekty kryptograficzne i blockchain. Niszą, która przeżywa dobrą konkurencję, jest prywatność i anonimowość. To ta sama nisza, w której znajduje się Spectrecoin (XSPEX). Inne w tej samej niszy to DASH, PIVX, Monero i Zcash.

Każdy z nich ma swoje wyjątkowe cechy. Są wśród nich wybitne i mają znaczący udział w rynku. Zajmiesz się tym innym dniem. Przyjrzyjmy się więc, czym jest Spectrecoin, jak został uruchomiony i jakie są jego funkcje. Dodatkowo będziesz wiedział, co zespół chciał, abyś odniósł korzyści.


Historia Spectrecoin (XSPEC)

Zespół za Spectrecoin opracowany w oparciu o oryginalny raport ShadowCash. To sprawia, że ​​Spectrecoin jest widelcem kryptograficznym ShadowCash. Chociaż w białej księdze pojawiło się kilka problemów z jakością, nadal były one kontynuowane. Nie ma oficjalnej białej księgi Spectrecoin. Zaczęli Spectrecoin, aby ulepszyć koncepcję ShadowCash w 2016 roku.

Tor i Hawala zainspirowali system Spectrecoin. Integracja Tora z kodem ShadowCash w celu rozszerzenia anonimowości. Hawala nadaje blockchainowi koncepcję przekazów pieniężnych za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

W przypadku większości projektów aktywów kryptograficznych, które rozpoczynają się obecnie, potrzebują funduszy. A ich sposób uzyskiwania dostępu do funduszy w celu wsparcia ich systemów odbywa się za pośrednictwem ICO. Tak więc uruchomili ICO w listopadzie 2016 r. Do stycznia 2017 r.

ICO zebrało około 16 000 $, co w tamtym czasie stanowiło równowartość 17 BTC. Kwota była niewystarczająca, ponieważ niektórzy nazywali projekt oszustwem lub klonem ShadowCash. Mimo to musieli rozdzielić zebrane fundusze. Podział był proporcjonalny do wkładu inwestorów. Rezultatem była zdumiewająca cena ICO wynosząca średnio 0,00000083 BTC. Ze względu na system premiowy większość inwestorów zapłaciła 0,0000009 BTC za monetę, aby skorzystać na wczesnym etapie ICO.

Po integracji Tora i notowaniu na giełdzie moneta była sprzedawana między 0,00001 – 0,0002 BTC. Cena ta doprowadziła do bardzo wysokiego zwrotu dla inwestorów. Zespół przekazał część pieniędzy z ICO na kontrakty deweloperów.

Przejście Spectrecoin do uznanego Altcoina

Pamiętaj, że Spectrecoin zmierzył się z tytułem oszustwa i klonem ShadowCash. Tak więc w kwietniu 2017 programiści porzucili ShadowCash i uruchomili Particl. W rezultacie oskarżenia przeciwko Spectrecoin ustały.

Kolejna zmiana nastąpiła w zarządzaniu Spectrecoin. W czerwcu 2017 roku, mandica, założyciel Spectrecoin, wspomniał o problemach zdrowotnych. Z tego powodu przekazał kierownictwo projektu jbg.

Od tego czasu do chwili obecnej w projekcie zauważono ulepszenia. Zebrali więcej funduszy. Opracowali też portfel. Widzieli rozwój społeczności stojącej za Spectrecoin.

Na przykład w sierpniu 2017 roku zebrali około 4000 USD w 37500 XSPEC i 1 BTC. Kwota pozwoliła jbg skoncentrować się na Spectrecoin. We wrześniu 2017 roku do projektu dołączył @brycel, były kolega jbg. Jako kryptograf, jego rolą było usprawnienie mechanizmu ukrywania transakcji.

Oprócz większego finansowania i deweloperów, projekt zbudował portfel, który jest obecnie w wersji 1.3.5. Obecny rozwój zaowocuje wersją 1.4.

Zespół wydał wersję 1.3.5 ze strategicznego punktu widzenia, aby pomóc w finansowaniu. Wydanie ma mechanizm, który pozwala użytkownikom wnosić swój wkład. Wkład to pewien procent ich nagród dla programistów. Wartość domyślna to 5%, co oznacza, że ​​co dwudziesta stawka jest rozliczana na adres projektu.

Ale co to jest Spectrecoin (XSPEC)?

Teraz, gdy wiesz już, jak powstało Spectrecoin, czym jest Spectrecoin?

Spectrecoin to kryptowaluta mająca na celu zapewnienie prywatności, podobnie jak fizyczna gotówka. Zasób zawiera algorytm potwierdzający stawkę. Algorytm zapewnia sygnatury pierścieniowe zapewniające anonimowość i prywatność. Dodatkowo algorytm zapewnia szybkie transakcje i ukrywanie adresu IP w portfelu.

Deweloperzy Spectrecoin są aktywni w jego rozwoju. Mają mapę drogową, w której priorytetowo traktują bezpieczeństwo, prywatność i decentralizację funkcji. Twórcy udostępnią ukryte adresy w nadchodzącym portfelu Androida. Umożliwią również obstawianie portfela mobilnego w portfelu.

Pamiętaj, że ShadowCash zainspirował rozwój Spectrecoin. Tak więc Spectrecoin pożyczył i ulepszył schemat sygnatur pierścieni od ShadowCash.

W jaki sposób Spectrecoin osiąga swoją prywatność? Spectrecoin korzysta z sieci Tor. Tak więc komunikacja na poziomie sieci odbywa się za pośrednictwem usług ukrytych sieci Tor.

W implementacji Spectrecoin osiąga następujące specyfikacje:

 • 60 sekund Czas bloku
 • 5% odsetek od stawki
 • 2 XSPEC Block nagroda
 • Termin zapadalności 288 bloków
 • Minimalny wiek stawki 8 godzin

Spectrecoin ma początkową podaż 20000000 i nie ma maksymalnej podaży.

Funkcje Spectrecoin

Kredyty obrazkowe: Spectrecoin

Spectrecoin to blockchain zapewniający bezpieczeństwo i prywatność w transakcjach kryptowalutowych. Ale aby to osiągnąć, muszą mieć rzeczy, które trzeba mieć. Według strony internetowej projektu, jest to 6 aktualnych funkcji:

1. Natywna integracja z Tor

Jak widzieliście wcześniej, sieć Tor lub Onion korzysta z usług ukrytych. Gdy zostanie zastosowany w łańcuchu bloków, zachowa prywatność. Sieć Tor będzie chronić użytkowników przed inwigilacją i śledzeniem. Sieć zachowuje wszelką komunikację w jej obrębie.

SPEC jest dziś uważane za najbardziej prywatną i anonimową sieć kryptowalutową – coins.newbium.com

2. Obsługa mostka OBFS4

OBFS4 to najskuteczniejszy protokół cenzury transportu i omijania. Warstwa ma na celu ograniczenie dostępu osób trzecich. W rezultacie strony nie mogą określić używanego protokołu na podstawie charakteru wiadomości.

Tak więc, aby wzmocnić bezpieczeństwo i prywatność, projekt Spectrecoin wykorzystał ten protokół. Warstwa zapewnia niewykryte użycie w krajach, które nie zezwalają na Tora. Według strony internetowej projektu jest to jedyna moneta wykorzystująca tę funkcję.

3. Podpisy dzwonkowe

Podpis pierścieniowy to urządzenie kryptograficzne. Jest to rodzaj podpisu cyfrowego, który ogranicza użycie w ramach członków grupy, która ma klucze. W związku z tym określona grupa może zobaczyć tylko wiadomości z podpisem dzwonka utworzonym przez grupę.

Ten podpis cyfrowy zapewnia pełną anonimowość transakcji w ramach łańcucha bloków. Nie możesz prześledzić rzeczywistego źródła środków w transakcji.

4. Ukryte adresy

Metoda Stealth to potężne narzędzie w łańcuchu bloków. Wyobraź sobie, że tworzysz tymczasowy adres jednorazowy dla danej transakcji. To jest użycie ukrytych adresów. Pomimo potencjalnego złośliwego wykorzystania, możesz go użyć i mieć dodatkową warstwę anonimowości.

Blockchain rejestruje wiele transakcji, tyle samo płatności wychodzących na różne adresy. W związku z tym utrudnia śledzenie transakcji.

Funkcja ukrytego adresu jest obecnie opcjonalna w łańcuchu blokowym Spectrecoin. Ale zespół ustawi go jako domyślny w wersji 2.0 w 2018 roku.

5. Szybkie i tanie transakcje.

Bitcoin blockchain, prekursor kryptowalut, ma wysoki koszt transakcji. Podobnie, czas transakcji jest długi. Średni czas transakcji na potwierdzenie transakcji bitcoin to około 78 minut. Koszt osiągnął 34 dolary.

Chociaż w niedawnej przeszłości nie faworyzował użytkowników, nadal jest wysoki. Powód, dla którego inne aktywa kryptograficzne zaczynają zmniejszać lub nie mają żadnych kosztów transakcji. Podobnie, aby skrócić czas transakcji. W rezultacie małe przekazy pieniężne są wydajne.

Spectrecoin potwierdza czas transakcji 30-60 sekund. Gwarantuje również niskie opłaty transakcyjne.

6. 5% rocznych nagród

Spectrecoin wykorzystuje algorytm weryfikacji stawki. Algorytm ten ma zalety. W pewnym sensie działa jak bank.

Algorytm polega na zakupie zasobu i przechowywaniu go w portfelu przez określony czas. Podobnie jak w przypadku stałego depozytu, dowód stawki przyniesie Ci dodatkowe monety.

Blockchain obsługuje obstawianie. Ta funkcja umożliwia stabilną stopę inflacji, umożliwiając niższe stawki mocy. Ponadto funkcja ta nagradza Cię, gdy pomagasz sieci. System zapewnia satysfakcję poprzez utrzymywanie otwartego portfela do obstawiania.

Nadchodzące funkcje

Twórcy Spectrecoin obiecują inne funkcje, które sprawią, że projekt będzie się cieszył. Funkcje obejmują:

1. Ukrywanie się domyślnie

Zapamiętaj funkcję ukrywania adresów. W Spectrecoin jest to opcjonalne. Ale miejmy nadzieję, że w następnej wersji 2.0 będzie domyślnie mieć adresowanie ukryte.

Możesz spodziewać się płynnych transakcji prywatnych i potajemnych wypłat z giełd.

2. Stealth Staking

Staking to zarabianie monet za wsparcie sieci. Teraz Spectrecoin chce stworzyć tryb ukrycia do obstawiania.

Dlatego wkrótce możesz spodziewać się bezproblemowego anonimowego obstawiania za pomocą ich algorytmu.

3. Zmieniony interfejs Portfela

Zespół chce również, abyś cieszył się ich interfejsem. Są w trakcie używania Qt5. Poprawi to wydajność, łatwość obsługi i obsługę platformy.

Prosty i wygodny interfejs użytkownika sprawi, że funkcje będą dla Ciebie atrakcyjne.

4. Portfele mobilne i sprzętowe

Kolejna rzecz, na której skupia się zespół, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich zasobów. A ponieważ kojarzysz bezpieczeństwo swoich pieniędzy z portfelami, zespół chce obsługiwać wszystkie portfele. Sprzęt lub oprogramowanie.

Portfele mobilne będą proste w obsłudze i przyjazne dla urządzeń mobilnych do przechowywania i przeprowadzania transakcji. Portfele będą również wspierać obstawianie z mniejszą mocą.

Portfele mobilne są bezpieczne. Ale nie są tak bezpieczne jak portfele sprzętowe. Dlatego zespół rozwija obecnie obsługę portfeli sprzętowych. Typowe portfele sprzętowe to Trezor i Ledger Nano S..

5. SpectreCash

W ramach tego samego projektu zespół chce zbudować platformę. Platforma, której będziesz używać do wykonywania w 100% anonimowych transakcji peer-to-peer. Ich celem są najmniejsze transakcje na tej platformie.

Mają na celu stworzenie wzajemnie wymienialnego elektronicznego systemu gotówki.

Kto stoi za Spectrecoin?

Jako cel tworzenia Spectrecoin, zespół jest anonimowy. Jest to stosunkowo nieznane w wersecie kryptograficznym. Niewiele można ich powiązać poza tym projektem. I niestety nie ma tożsamości, do których można by się łatwo odnieść.

To, co ci zostawili, to uchwyty, do których możesz się odnieść.

Myślę o jednym z powodów, dla których ukrywają swoją prawdziwą tożsamość. Chodzi o to, że opracowują projekt oparty na prywatności. Zresztą nadal będziesz o nich wiedzieć dzięki niewielkiej ilości, którą oferujemy.

Ze strony internetowej projektu można znaleźć zespoły rdzenia, społeczności i programistów.

Podstawowy zespół ma:

 • @mandica jest założycielem i okazjonalnie kierownikiem projektu ze względów zdrowotnych
 • @RKh jest menedżerem ds. Marketingu i wen
 • @Beachguy jest menedżerem społeczności

Liderami społeczności są @ dandan123, @devilseye, @LeoBitman, @Skotty, @Skull, @Tek, @Titorelli

W skład zespołu programistów wchodzą:

 • @ mammix2, główny opiekun rozwoju i konsultant blockchain. To jest możliwa tożsamość jbg.
 • Ivan Radigales Creus, twórca kryptografii i technologii blockchain. To jest możliwa tożsamość stojąca za @brycel.
 • Ahmed Shbli, projektant oprogramowania, specjalista Qt i GUI.

Jak kupować i przechowywać Spectrecoin

Spectrecoin to moneta jak każda inna. Jedynym szczególnym miejscem, w którym można go z łatwością znaleźć, jest wymiana. Niestety nie zobaczysz go na każdej giełdzie. W tej chwili Cryptopia, Livecoin i Trade Satoshi wymieniają aktywa.

Spectrecoin można kupić na 2 sposoby:

 1. Bezpośredni zakup na Cryptopii lub dowolnej giełdzie, na której jest wymieniona

Ten krok będzie wymagał obsługi Bitcoin, Ethereum lub Fiat na giełdzie. Będzie polegał na bezpośrednim zakupie przy użyciu istniejącej waluty.

 1. Zakup pośredni poprzez transfer między giełdami innego altcoina.

Ta metoda jest podobna do pierwszej. Będziesz musiał przelać walutę z jednej giełdy na drugą. Od takiego, który nie wymienia Spectrecoin, do takiego, który wymienia.

Kryptowaluta została niedawno uruchomiona. Tak więc niewiele portfeli obsługuje to oprogramowanie i sprzęt. Ale nadal możesz to przechowywać. Zespół był bardzo mądry, tworząc portfel na komputery stacjonarne. Obecnie zajmują się opracowywaniem wersji mobilnej.

Portfel biurkowy jest dostępny dla systemów MacOS, Windows i Linux.

Moneta zyskuje na popularności. Dlatego możesz spodziewać się większej liczby giełd, aby rozpocząć wystawianie monety. I więcej sprzętu i oprogramowania zacznie go obsługiwać.

Wniosek

Moneta od czasu premiery wykazała ogromny wzrost. Jednym z zauważonych osiągnięć jest rekord wszechczasów wynoszący 6 USD. W chwili pisania tego tekstu cena 1 XSPEC wynosi około 0,18 USD.

Ten projekt obiecuje innowacyjną technologię, czyniąc go wyjątkowym. Co więcej, ma wspierającą i aktywną społeczność. Programiści są otwarci na nowe pomysły, aby upewnić się, że Spectrecoin działa dla Ciebie.

Ich plan działania stawia sobie bardzo wysoko za cel osiągnięcie pełnowartościowego produktu. Przyszłość wygląda bujnie, jeśli chodzi o funkcję, którą zespół chce wdrożyć.

Co to jest Spectrecoin? To jeden z najlepszych konkurentów DASH, Monero i Zcash. Fakt, że nie znamy prawdziwych tożsamości stojących za tym projektem i nie ma oficjalnej białej księgi, rodzi pytania o całą jego wiarygodność i przyszłość.

Możesz przeczytać na ich temat stronie internetowej.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me