Samo słowo „widelec” jest zbyt wyszukane, co w rzeczywistości oznacza posiadanie aktualizacji oprogramowania lub jakiejkolwiek aktualizacji protokołu. To nie tylko wymyślna nazwa dla aktualizacji oprogramowania, ale jest również szeroko stosowana w świecie kryptowalut w przypadku, gdy cena określonej kryptowaluty osiąga szczyt tabeli lub, powiedzmy, robi się dziko na rynku.

Mówiąc o tych szczytach, zależy to od wartości, czy są na drodze do pozytywnego uzyskania pewnej wartości, czy też utraty wartości, oba przypadki mają równe prawdopodobieństwa. Do tej pory było wiele wydarzeń typu fork związanych z Bitcoinem, ponieważ jego cena osiągnęła szczyt. Nawet jeśli nadejdzie negatywny obrót, nadal możesz zarabiać pieniądze, podążając ścieżką sprytu. Widełki kryptowalut mają możliwość uruchomienia dwóch łańcuchów bloków jednocześnie w innej sieci wg tworzenie alternatywna wersja łańcucha bloków.

Widły to trochę skomplikowana sprawa, podobnie jak los. Możesz się zadowolić, mówiąc, że forki są przeznaczeniem w projekcie kryptowalut, na dobre i na złe, to zależy od nich. Są planowane lub mogą być zainicjowane przez zespół programistów, gdy wydaje się, że ma jakiekolwiek niezadowolenie z bieżącego projektu. Widły są jednym z najzdrowszych elementów w przestrzeni kryptowalut, ponieważ mają charakter open source. Fork umożliwia ocenę przez społeczność w celu przedyskutowania ich pomysłów i sposobu ich realizacji.

Pomysł, że widełki kryptowalut są open source, nie pozwala żadnej grupie cieszyć się mocą w jakimkolwiek projekcie.


Rodzaje wideł kryptowalut

Mówiąc w przestrzeni kryptowalut lub blockchain, istnieją dwa główne rodzaje wideł zależy to bezpośrednio od sposobu przeprowadzania aktualizacji, tj. kompatybilności wstecznej lub niezgodności wstecznej.

Nazywa się kompatybilny wstecz Miękki widelec podczas gdy wywoływana jest niezgodność wsteczna Hard Fork. Ponadto forki niekompatybilne wstecz są obowiązkowe, jeśli chodzi o sieć blockchain, podczas gdy forki wsteczne są opcjonalne.

Co to jest Hard Fork?

Co to jest Hard Forks?

Twardy ludzie na ogół stanowią wprowadzenie do nowego oprogramowania z dodatkiem do sieci. Wyświetla dwa nowe węzły łańcucha bloków, a stary jest zupełnie inny, w ogóle nie wchodząc w interakcję ani nie potwierdzając ich z innym węzłem. Oznacza to, że nowa wersja nie będzie wtedy mogła być kompatybilna ze starą. Cała sieć musi zostać zaktualizowana do najnowszej wersji, ponieważ oprogramowanie starej wersji unieważni transakcję. Może się również zdarzyć, że niektórzy górnicy nadal będą przestrzegać starych zasad lub pierwotnej wersji; nawet wtedy stanie się to nieistotne.

Co to jest miękki widelec?

W przeciwieństwie do widelców twardych mówi się, że widelce miękkie są wstecznie kompatybilne. W tego typu rozwidleniu podczas uaktualniania stare węzły z łatwością rozpoznają nowy, a zatem nie musisz mieć uniwersalnego zestawu aktualizacji. W przeciwieństwie do tego, co dzieje się podczas ciężkiej pracy, teraz transakcje będą wydawać się ważne. Aby soft forki odniosły sukces, konieczne jest posiadanie większości mocy mieszania w systemie sieciowym. Jest oddzielany, gdy jest obsługiwany tylko przez minimalną moc mieszania w kręgu sieci.

Najnowsze widełki kryptowalut

  • Bitcoin Cash Fork

Został zaktualizowany 15 maja 2018 r. I zajął się zwiększeniem rozmiaru bloku do 32 MB. Zmieniono również kilka kodów operacyjnych (kodów operacyjnych).

  • Bitcoin Gold Fork

Zaktualizował się 25 października 2017 roku i zajął się uruchomieniem algorytmu odpornego na ASIC.

  • Bitcoin Diamond Fork

Uruchomiony 24 listopada, ten hard fork został wprowadzony, aby poradzić sobie z powolnymi potwierdzeniami transakcji starego BTC i brakiem prywatności.

  • Super Bitcoin Fork

„Spraw, by Bitcoin znów był świetny”, to motto tego forka, które pierwotnie dotyczyło problemów związanych z BTC. (Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_bitcoin_forks)

  • Ethereum Metropolis

Ethereum również zaobserwowało hard fork ze względu na duże obciążenie sieci. Aby nadążyć za tempem i skalą wymaganą przez użytkowników, fundacja zdecydowała się na wdrożenie zaktualizowanych, tzw. Metropolis. Uaktualnienie później podzieliło się na dwie części o nazwie Konstantynopol (16 października 2017 r.) I Bizancjum (spodziewane w 2018 r.). Pierwsza koncentruje się na naprawianiu problemów ze skalowalnością, podczas gdy druga koncentruje się na poprawie szybkości, a także na głębokich podstawowych problemach.

  • Twardy widelec Monero

W hard forku Monero RingCT został wprowadzony jako środek prywatyzacji transakcji.

Słowa końcowe

Widelce kryptowalut są bez wątpienia świetną metodą stosowania i eksperymentowania w przestrzeni blockchain. Wiele osób wydarzy się również w przyszłości, ponieważ jest to świetny sposób radzenia sobie z ulepszaniem oprogramowania i protokołów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me