W 2017 r. Start-upy z blockchain-kryptowalutą zebrały 5,6 miliarda USD dzięki początkowym ofertom monet (ICO). Kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie ponad 300 miliardów dolarów, a zespoły projektowe start-upów często uruchamiają nowe ICO. Jednak ICO jest wciąż nową koncepcją i wykracza poza ramy regulacyjne. Inwestorzy, którzy chcą w nich uczestniczyć, często zastanawiają się, jak wziąć udział w ICO.

Inwestor powinien przeanalizować ICO przed zainwestowaniem w nie. Ten artykuł jest obszernym przewodnikiem po analizie ICO i faktycznego procesu inwestycyjnego.

Dowiedz się o członkach zespołu ICO:

Pierwszym krokiem w analizie ICO jest poznanie członków zespołu ICO. Strona internetowa projektu powinna zawierać wystarczające informacje o zespole projektowym. Projekt bez lub z ograniczonymi informacjami o zespole jest powodem do wątpliwości i inwestor powinien zachować ostrożność.


Zespół projektowy powinien mieć imponujące doświadczenie w opracowywaniu i marketingu projektu blockchain-krypto oraz w jego rozszerzaniu. Zespół powinien mieć również duże doświadczenie w branży docelowej. Inwestor powinien również zapytać o doradców. Wreszcie, jeśli projekt ma jakiekolwiek wsparcie z funduszy venture capital (VC), to jest to dobra wiadomość.

Analiza białej księgi ICO, aby dowiedzieć się o projekcie:

Jeśli inwestor nie widzi żadnego sensownego produktu lub usługi w białej księdze, projekt może być niejasny. Na nieuregulowanym rynku kryptowalut i krajobrazie ICO istnieje wiele ICO dla schematów Ponzi. Jeśli biała księga ICO obiecuje stały, stały zysk lub stopę zwrotu, być może jest to schemat Ponzi, polegający na przyłączeniu się nowych inwestorów, aby wygenerować wysokie zyski dla starych inwestorów. Usługi wyszukiwania w chmurze, pakiety inwestycyjne Bitcoin i wielopoziomowe schematy marketingowe to tylko niektóre ze znanych schematów Ponzi, ale są też inne.

Jeśli projekt ma do zaoferowania rzeczywisty produkt lub usługę na prawdziwym rynku, odnosząc się do rzeczywistego problemu biznesowego lub okazji rynkowej, warto zainwestować. Biała księga nie powinna zawierać tylko żargonów marketingowych i technicznych. Powinien jasno opisywać produkty i usługi wyznaczające rynek, który będzie obsługiwał. Im większy rynek, tym większa szansa na sukces projektu.

„Jakie są szanse, że projekt zakończy się sukcesem ICO?”

Dobry plan projektu nie gwarantuje sukcesu, a inwestor powinien przeanalizować prawdopodobieństwo pomyślnej realizacji projektu. Projekt z działającym produktem, nawet w wersji Alfa lub Beta, ma większe szanse powodzenia niż projekt z tylko białą księgą. Technologia blockchain jest nowa, a wiele związanych z nią innowacji nie zostało wystarczająco przetestowanych. Biała księga ICO może zawierać imponujący zestaw innowacji technologicznych, ale wątpliwe jest, czy uda się je z powodzeniem wdrożyć.

Zespół projektowy, który ma swój otwarty kod źródłowy dostępny dla wszystkich do przejrzenia, jest lepszym zakładem inwestycyjnym niż ten bez kodu lub z zamkniętym kodem źródłowym.

„Czy zespół projektowy jest przygotowany do spełnienia wymagań regulacyjnych ICO?”

Chociaż obecnie poza ramami regulacyjnymi, przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej ponad 300 miliardów USD, przestrzeń kryptograficzna z pewnością przyciągnie regulacje. Inwestor powinien zweryfikować gotowość prawną zespołu projektowego, tj. Czy uwzględnił obecne i prawdopodobne przyszłe regulacje jurysdykcji, w której będzie działał.

Wymagania regulacyjne kraju i branży, której projekt będzie służył, mogą również mieć wymagania dotyczące znajomości klienta (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Inwestor powinien sprawdzić, jak zespół prawny projektu ICO planuje rozwiązać te problemy.

Przeanalizuj potrzebę posiadania tokena ICO:

Projekt może wykorzystywać blockchain, jednak może nie potrzebować tokena kryptograficznego. Możliwe jest ukończenie projektu i zbudowanie produktu bez tokena. Inwestor powinien zrozumieć propozycję biznesową i przeanalizować, dlaczego zespół projektowy planuje tokenizację.

ICO są teraz gorące, a pokusa zbierania dużych pieniędzy poprzez sprzedaż tokenów kryptograficznych na nieregulowanym rynku jest duża dla wielu start-upów, zwłaszcza wiedząc, że taka sprzedaż tokenów w żaden sposób nie oznacza oferowania udziałów w firmie, inwestor powinien unikać projekty bez uzasadnionej potrzeby tokenizacji.

Otwórz konto kryptowalutowe, zdobądź Bitcoin lub Ether:

Gdy inwestor przeanalizuje kilka ICO i zdecyduje się zainwestować w jedno, musi zdobyć Bitcoin lub Ether. Ponieważ ICO zazwyczaj nie akceptują walut fiducjarnych i przyjmują tylko znane kryptowaluty. Inwestor musi otworzyć konto kryptowalutowe z kryptowalutą i przelać walutę fiducjarną ze swojego konta, aby otrzymać Bitcoin lub Ether na swoim koncie wymiany kryptowalut.

Chociaż istnieje wiele giełd kryptowalut, Coinbase i Bittrex są dwie bardzo widoczne. Dla kogoś nowego w przestrzeni kryptowalut Coinbase jest najłatwiejsze.

Skonfiguruj portfel kryptowalut:

Inwestor nie może wykorzystać swojego portfela na koncie wymiany kryptowalut do inwestowania w ICO, ponieważ zespół projektowy wyśle ​​następnie tokeny na ten adres, który naprawdę należy do giełdy. Użytkownik musi założyć własny portfel kryptowalut i lepiej jest skonfigurować zarówno portfel programowy, jak i sprzętowy, ponieważ pozostawianie monet w portfelu internetowym lub mobilnym przez długi czas nie jest bezpieczne, a hakerzy nie mogą dotykać jego monet, gdy te są w portfelu sprzętowym.

Większość ICO jest uruchamianych przy użyciu platformy Ethereum i standardów tokenów ERC20, a wszystkie akceptują Ether. MyEtherWallet jako portfel oprogramowania i Ledger Nano S ponieważ portfel sprzętowy to dobra kombinacja na początek.

Kup tokeny ICO:

Dobry projekt ICO zapewnia jasne informacje na swojej stronie internetowej o osi czasu ICO oraz o tym, jak kupować tokeny ICO. Inwestor powinien uważnie przeczytać instrukcję. Powinien subskrybować media społecznościowe, fora internetowe i aplikację do przesyłania wiadomości, taką jak Telegram, aby otrzymywać regularne aktualizacje dotyczące projektu.

Inwestor musi przelać swoje kryptowaluty na adres podany przez zespół projektowy ICO na swojej stronie internetowej. Istnieją możliwości, że hakerzy manipulują adresem na stronie internetowej, aby przekierować kryptowaluty inwestorów na ich konto. Inwestor powinien śledzić wiadomości o ICO w mediach społecznościowych lub Telegramie, aby być na bieżąco z takimi atakami. Po otrzymaniu tokenów dla bezpieczeństwa powinien je przenieść z portfela internetowego do portfela sprzętowego. Inwestor powinien przeznaczyć na opłaty dla górników, którzy starają się szybko wykonać transakcje. Stąd inwestor powinien zachować w tym celu dodatkowe etery.

Inne zasoby ICO:

Zalecamy inwestorowi dokładne zrozumienie koncepcji ICO, w tym zalet i wad, przed przystąpieniem do takiego. Inwestor również powinien odwiedzić Ławka ICO i Lista obserwacyjna ICO strony internetowe, aby uzyskać dogłębną analizę ICO.

Powiązane artykuły:

  1. Co to jest nagroda?
  2. Co to jest Airdrop? Jak zdobyć tokeny w Airdropie?

Mam nadzieję, że przewodnik „Jak wziąć udział w ICO” okaże się przydatny!

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania i zapoznaj się z pełną treścią Zastrzeżenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me