Bitcoin’in 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülmesiyle birlikte Blockchain Teknolojisi büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz on yıl, bu devrim niteliğindeki teknolojinin istikrarlı yükselişine tanık oldu. Sadece birkaç yıl önce, insanlar teknolojiye güvensizdi ve bununla hiçbir şey yapmak istemiyorlardı. Şimdi, blockchain işleri dijital dünyada muazzam bir ün kazanıyor. Talep yüksek ve ihtiyaç duyulan önemli beceriler pazarda önemli bir boşluğa neden oldu. Bu nedenle, ücret ölçeği şu anda diğer alanlardan çok daha tatmin edici. 

Günümüz çağında, blockchain teknolojisindeki uzmanlık, gelişen becerilerden biri haline geliyor. Geride bırakılmamaya hevesli her sektörle birlikte, blockchain teknolojisinde yetenekli kişilere olan ihtiyaç yüksektir. Kazançlı blockchain kariyerleri arıyorsanız, o zaman çeşitli işveren türlerinin de farkında olmalısınız. Ayırt edilebilecek başlıca dört tür vardır. Bunlar – yeni başlayanlar, hükümetler, büyük kuruluşlar ve teknoloji firmalarıdır. Bu işverenlerin her biri, mümkün olan en iyi hizmeti almak için yüklü miktarda para yatırıyor..

Şimdi Kaydolun: Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu

2020’nin En Popüler Blockchain İşleri

Blockchain alanında bir kariyer geliştirme fikri ilginizi çekiyorsa, geniş kariyer olanakları hakkında daha fazla bilgi toplamalısınız. Bu büyüyen teknoloji alanında sizi bekleyen çok sayıda kariyer fırsatı ve pozisyon var. 2020’deki en iyi blockchain işlerine bir göz atalım.


1. Blockchain Geliştiricisi

Blockchain geliştiricisi, piyasadaki popüler blockchain işlerinden biridir. Bunlar temelde blockchain teknolojisini kullanarak uygulamalar geliştirmek için işe alınan programcılardır. Popülerlik ve yüksek rütbeli konum, mükemmel hizmetler sunmaları ve teknoloji hakkında samimi bir bilgiye sahip olmaları gerektiği anlamına gelir. İki tür blockchain geliştiricisi vardır – blockchain yazılım geliştiricileri ve çekirdek blockchain geliştiricileri.

Finans sektörlerindeki, teknoloji firmalarındaki ve hükümetlerdeki en iyi şirketler, en iyi blockchain geliştiricilerini işe almak için yarışıyor. Geliştirici olabilmek için gerekli olan çok çeşitli teknik beceriler vardır. Bunlar, blok zinciri, kriptografi, veri yapısı ve web geliştirmenin çalışma ve mimarisinin anlaşılmasını içerir. Ayrıca python, C ++ ,. NET, XML vb. İle çalışma deneyimi de takdir edilmektedir..

Glassdoor’a göre, ortalama blockchain geliştirici maaşı 91,713 $ / yıl.

2. Blockchain Mimarı

Bir blockchain mimarı olmak, çeşitli Blockchain çözüm parçalarını atamanız, tasarlamanız ve bağlamanız gerektiği anlamına gelir. Bunu ağ yöneticileri, BT Operasyonları, geliştiriciler ve UX tasarımcıları gibi diğer departmanların işbirliği ile yapmanız gerekir..

Ayrıca Okuyun: Nasıl Blockchain Mimarı Olunur??

Blockchain işi, ilgilenen adayların blockchain teknolojisindeki en son gelişmeler hakkında bilgilendirilmesini gerektirir. Bu iş için dikkate alınan beceriler şunlardır: React, CSS, HTML, React, Python, Generic SQL ve Node. Ayrıca iyon DevOps deneyimi, veri bilimi ve kriptografi çok önemlidir. Dahası, blok zincirinin geliştirilmesinde uygulamalı deneyim bir bonus..

Nitekim’e göre, bir blockchain çözüm mimarının ortalama maaşı 114.763 $ / yıl.

3. Blockchain Yöneticisi

Blockchain yöneticileri, bir blockchain altyapısındaki tüm bileşenlerin koordineli işlemlerini oluşturmak, geliştirmek ve sürdürmekten sorumludur. Öncelikle, blok zinciri yöneticileri, iş değeri sağlamak için farklı blok zinciri ekiplerinin en iyi yeteneklerinden yararlanmakla uğraşmak zorundadır. Blockchain yöneticileri, bir blockchain altyapısında uygulanan farklı hizmetlerin ve araçların sağlığının izlenmesinden de sorumludur..

Blockchain yöneticisi, gelecek vaat eden beceriler gerektiren giriş seviyesi blockchain işlerinden sonra en çok arananlardan biridir. Blockchain yöneticisi rolünü arzulayan adaylar, Bitcoin protokolünün çalışmasında kapsamlı akıcılığa, üst düzey programlama dilleri bilgisine ve koordinasyonda Linux / UNIX kullanma yeterliliğine sahip olmalıdır. Ek olarak, blok zinciri yöneticilerinin ağ altyapısı, sanallaştırma ve ağ hizmetleri ve protokolleri konusunda derinlemesine bir anlayışa ve uzmanlığa ihtiyacı vardır.. 

ITJobsWatch’tan alınan bir rapora göre, ortalama bir blockchain yöneticisinin maaşı 67,500 £ / yıl.

4. Blockchain Proje Yöneticisi

Blockchain proje yöneticileri, şirket ile Blockchain uzmanları arasında bir bağlantı geliştirmekten sorumludur. Bir firmanın ihtiyaçlarını tasvir etmeli ve uzmanların gereksinimleri anladığından emin olmalıdırlar. Yine, blockchain uzmanı teslim ettiğinde, teknik yönleri firma tarafından anlaşılabilir bir şekilde dönüştürmek zorundadırlar..

Ayrıca Kontrol Edin: Blockchain Temelleri Sunumu

Bu tür blockchain işleri için çok ihtiyaç duyulan beceriler, blockchain teknolojisi anlayışının çok ötesine uzanır. Aday ayrıca normal bir proje yöneticisi becerilerine sahip olmalıdır. Önemli olan bir diğer hayati özellik, iletişim becerileridir. Etkili iletişim becerileri olmadan, teknik bilgisi olmayan çalışanların yapmaları gereken işi anlamalarını sağlamak neredeyse imkansız hale gelecektir..

Gerçekten de bir rapora göre, ortalama bir blockchain işi bir proje yöneticisinin maaşı 106.891 $ / yıl.

5. Blockchain UX Designer

Benzersiz ancak kullanıcı dostu bir arayüz geliştirmek, blockchain UX Designer’ın sorumluluğundadır. UX tasarımcısı, arayüzün ilgi çekici, basit olmasını ve kullanıcıların ilgisini çekmesini sağlamalıdır. Yeni girişimlerin çoğu ve popüler şirketler, girişimlerinin başarısını artıracak bir kullanıcı deneyimi ile blockchain teknolojisinin lansmanını tercih ediyor..

Bu blockchain işlerini arayan bireyler, yaratıcılık, teknik beceriler ve blockchain teknolojisi hakkında etkili bilgiler sergilemelidir. Ancak faydalarının tam olarak farkında olurlarsa bunu herkes için bilinir kılmak için çalışabilirler mi? Dahası, verimli iletişim becerilerine de ihtiyaç vardır. Bunun nedeni, adayın operasyonlar, içerik ve pazarlama departmanlarıyla yakın bir şekilde çalışması gerektiğidir..

Kripto para birimi işlerinden gelen rapora göre, ortalama taban bir blockchain UI / UX tasarımcısının maaşı 107.500 $ yıllık.

6. Blockchain Kalite Mühendisi

Bir blok zinciri kalite mühendisi, blok zinciri ve geliştirmenin tüm çeşitli alanlarının en yüksek kalitede olmasını sağlamalıdır. Bu blok zinciri işleri arasında manuel test, otomasyon çerçeveleri ve testler ve gösterge tabloları bulunur. Yapılan uygulama aynı zamanda aksaklıklar veya hatalar için test edilmelidir. Herhangi bir bulunursa, ilgili departmanlara rapor vermek ve nihai ürünün hatasız olmasını sağlamak bireyin görevidir..

Başarılı bir Blockchain kariyerine sahip olmak için gerekli becerileri kazanmak önemlidir. Sahip olmanız gereken bu en iyi Blockchain becerilerine göz atın.

Başvuru sahiplerinin, blockchain platformlarının çalışması hakkında kapsamlı bilgiye sahip olması gerekir. Dahası, problem çözme, iletişim ve hızlı düşünme becerileri bu iş pozisyonunda başarılı olmak için gereklidir. En yüksek ödeme yapan blockchain işlerinden biridir.

Glassdoor’a göre ortalama taban bir blockchain kalite mühendisinin maaşı yılda 107.000 – 117.000 $.

7. Blockchain Danışmanı

En yüksek ödeme yapan blockchain işlerinden biri blockchain danışmanıdır. Temel sorumluluklar arasında stratejiler geliştirmek, çözümler oluşturmak ve teknik bilgi sunmak yer alır. Riskleri değerlendirmek ve yönetmek de iş tanımının bir parçasıdır.

Blockchain danışmanı alanında farklı türde blockchain işleri vardır. Beceri setinize en çok uyanı seçebilirsiniz. Her iş için blockchain teknolojisi hakkında içsel bilginin gerekli olduğunu unutmayın..

Glassdoor maaş raporuna göre, ortalama taban bir blockchain danışmanının maaşı 31,794 $ / yıl.

8. Blockchain Hukuk Danışmanı

Blockchain teknolojisinin büyümesiyle, firmaların onunla ilişkili yasal jargonun farkında olması hayati hale geldi. Bu, yasal ortaklıklar kurmayı, firmalara kripto para tekliflerinin yapılandırılması konusunda tavsiyelerde bulunmayı ve sözleşmeleri gözden kaçırmayı içerir. Ayrıca, kuruluşun belirli bir ülke tarafından belirlenen mali düzenlemelere uygun olmasını sağlamalıdırlar..

Bu blockchain işlerinin gereksinimleri, blockchain teknolojisinin yasal sonuçları, ulusun fintech düzenlemeleri ve iletişim becerileri hakkında bilgi içerir. Dahası, akıllı sözleşmeler hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Raporlara göre, ortalama taban bir blockchain hukuk danışmanının maaşı 100.000 – 190.000 ABD Doları / yıl.

9. Blockchain Mühendisi

Bir blockchain mühendisinin başlıca sorumluluğu, bir şirketin teknolojik yönlerini yansıtan bir uygulama oluşturmaktır. Bu blockchain işlerinde aranan en çok istenen beceri, sürekli yeni şeyler öğrenmek ve bunlara uyum sağlamak zihniyetidir..

Ayrıca Kontrol Edin: Nasıl Blockchain Mühendisi Olunur?

Teknik programlama becerilerinin yanı sıra, birey, blockchain mühendisliğinin ekonomik yönünden de yetkin olmalıdır. Arz ve talep, teşvik vb. Kavramların anlaşılmasını içerir..

Gerçekten de bir maaş raporuna göre, ortalama blockchain mühendisinin maaşı yıllık 70.483 $.

10. Blockchain Analisti

Blockchain analistleri iki farklı tiptedir – iş analistleri ve risk analistleri. İş analistinin görevi, blockchain uygulaması için etkili iş stratejileri geliştirmektir. İyileştirilmesi gereken alanların belirlenmesinden de sorumludurlar. Bu blockchain kariyerlerinin büyüme için muazzam bir kapsamı var.

Risk analisti, blockchain uygulamasıyla ilişkili risk faktörlerini değerlendirmelidir. Potansiyel riskleri belirler ve bunlara karşı koymak için etkili çözümler sunarlar. Bir blockchain analistinin pozisyonu için gerekli beceriler, kapsamlı blockchain bilgisi ve ilgili teknik becerilerdeki uzmanlığı içerir..

Bir maaş anketine göre, blockchain işi risk analistinin maaşı yıllık 93.450 $.

Blockchain İşleri: Şimdi Bir Seçim Yapın

Bunlar 2020’deki en iyi blockchain işleri. Ancak, blockchain endüstrisinde başvurabileceğiniz daha birçok pozisyon var. Bu, belirli bir alanda sahip olduğunuz eğitim niteliğine, becerisine ve deneyimine bağlıdır. Sürekli büyüyen pazarlarda kariyer yapmak her zaman avantajlıdır. Ancak, seçmeden önce belirli bir işin çeşitli yönlerini de değerlendirmelisiniz..

Dünya, blockchain teknolojisiyle daha da büyülenirken, bir blockchain işi ile harika bir kariyer inşa etme şansına sahipsiniz. Söylemek yeterli; Blockchain yakın zamanda yok olmayacak veya parçalanmayacaktır. Bu nedenle, iş talebi, uygun bir ücret ölçeğiyle birlikte yüksek kalacaktır. Dahası, blockchain teknolojisi konusunda tutkuluysanız, blockchain uzman sertifikanızı almalı ve çabaları daha da heyecan verici bulmalısınız.. 

Acemiyseniz, yolculuğunuza sıfırdan başlamalısınız. Bu nedenle, blockchain kariyer yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Ücretsiz bir Blockchain Kursu sunuyoruz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me