Bu makalede, kurumsal blok zincirlerinin benimsenmesine ilişkin vizyonumuzu ve analizimizi ve blok zinciri PowerPoint sunumumuzu kullanarak 2030 yılına kadar 3 Trilyon ABD doları katma değere nasıl ulaşacağımızı inceleyeceğiz..

101 Blockchains, bir blockchain araştırma ve stratejik danışmanlık şirketidir. Blockchain teknolojisi eğitimine ve kamu algısının sınırlarını zorlamaya ve blockchain teknolojisini anlamaya odaklandık..

Dünya Ticaret Örgütü bir blockchain teknolojisinin etkisi hakkında rapor uluslararası ticarette. Rapora göre, Blockchain’in küresel ölçekte ekonomik katma değeri 2030 yılına kadar neredeyse 3 trilyon dolara ulaşabilir..

Bu blockchain sunumu, size Blockchain’in kökenleri ve nereye gittiğimiz hakkında net bir fikir verecektir. Makaleyi okumaktan hoşlanıyorsanız, şunu da indirmenizi öneririz. blok zinciri PowerPoint ppt /blok zinciri pptx ve arkadaşlarınızla paylaşın. Bunu, diğer blockchain ile ilgili projelerinizde veya blockchain tanıtım sunumunuzda ücretsiz bir blockchain PowerPoint şablonu olarak da kullanabilirsiniz (Kullanım şartlarına göre).


Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Temelleri Kursu

Hepimizin iş blok zinciri ile uyumlu olduğundan emin olmak için birkaç temel blok zinciri slaytıyla başlayacağız:

İndirilecek bağlantılar: Blok zinciri pptx | Blok zinciri pdf | Blockchain Powerpoint

Slayt-2: Genel – Özel Ağ

Şimdiye kadar, endüstri odak noktası öncelikle halka açık blockchain ağlarını kullanmaktı. Blockchain fikrini bize satın alan ilk nesil kripto para olan bitcoin sayesinde. Daha sonra akıllı sözleşmeler ve dApp’ler sunan ikinci nesil Ethereum tarafından geliştirildi. Daha sonra EOS, NEO vb. Gibi diğer halka açık ağlar da geliştirilmiş uygulama ve bazen farklı yaklaşımlarla piyasaya çıktı..

Öte yandan, özel bir blockchain yapımız var. Son birkaç yılda, yüzlerce işletme, her kullanıcının tanımlandığı, doğrulandığı ve tanımlanmış izinlerine göre veri aldığı özel ağlar veya izinli ağlar inşa ediyordu. İşletmeler blockchain teknolojisini bu şekilde benimsiyor. İzinli ağ sunan önde gelen çerçevelerden biri Hyperledger Blockchain’i içerir. Bunun hakkında daha sonra konuşacağız.

Ancak, blockchain teknolojisini benimsememiz gerekiyor mu? Bunu blockchain teknolojisi sunumumuzda inceleyelim.

Ayrıca Oku: Herkese Açık vs Özel Blockchain

Slayt-3: Blockchain’in Temel Özellikleri

Peki, blockchain teknolojisini bu kadar benzersiz kılan nedir? Neden bu kadar çok işletme şu anda kendi blok zinciri tabanlı uygulamalarını geliştiriyor??

İşletmeleri ve blockchain teknolojisini nasıl kullandıklarını incelersek, onlar tarafından kullanılan aşağıdaki blockchain özelliklerini görebiliriz..

 • Merkezi olmayan ve dağıtılmış: Bir blok zinciri, çeşitli kriptografik teknikler kullanılarak güvence altına alınan, merkezi olmayan, dağıtılmış bir dijital işlem kaydıdır (Ledger)..
 • Gelişmiş güvenlik ve değişmezlik: Her işlem, Blockchain’e eklenmeden önce doğrulanır. Eklendikten sonra hiçbir şekilde değiştirilemezler. İşlemleri izlemek ve eşler arası bir fikir birliği algoritması aracılığıyla bunları doğrulamak da kolaydır..
 • Dağıtık Defterler: Ağdaki tüm üyelerin aynı “gerçeğin sürümüne” erişimi vardır, ancak tek bir kullanıcı bunu kontrol edemez.
 • Fikir Birliğine Dayalı: Yeni bir işlem eklemek için ağ üzerinde uzlaşmaya varmamız gerekiyor. Bu güvensiz bir ortam yaratır. Etkili bir fikir birliği mekanizması olmasaydı, yavaş ve pahalı bir veritabanımız olurdu..
 • Daha hızlı: Mutabakat mekanizması sayesinde güvene sahibiz ve işlemleri çok daha hızlı onaylayabiliyoruz..

Not: Kendi kurumsal blok zinciri sunumunuzu oluşturuyorsanız, okuyuculara Blockchain’in neler sunabileceği konusunda iyi bir temel anlayış sağlayabileceği için Blockchain’in temel özelliklerini eklemenizi öneririz..

Okuduğun şeyi seviyor musun? Cevabınız evet ise, bu en iyi blockchain sunumunu paylaşın (indirin blok zinciri pptx) akranlarınızla!

Slayt-4: Blockchain Teknolojisinin Tarihçesi

Blockchain abartılı mı? Cevap Evet. Blockchain abartılı görünse de, gerçekte, Blockchain son birkaç yılda çok gelişti. Blockchain teknolojisinin geçmişine bir göz atalım.

Satoshi’nin 10 yıl önce yayınlanan teknik incelemesine de aşina olmalısınız. Bir diğer büyük olay ise, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) gibi iki önemli kavramı tanıtan Ethereum blok zincirinin piyasaya sürülmesidir. Ancak, iki büyük olay daha kurumsal blok zincirleri dünyasını etkiledi. Aşağıdaki gibidir.

R3: 2014 yılında Blockchain Technology R3 kuruldu. Forms Consortium, blockchain teknolojisini uygulamak için 40’ın üzerinde eski finans şirketi ile de kurulmuştur. Corda adlı R3 blockchain platformu, finans sektöründe güçlü bir varlığa sahip ve bu da projenin başarısına işaret ediyor.

Hyperledger: 2015 yılında, Linux Vakfı, Hyperledger adında bir şemsiye açık kaynaklı blok zinciri projesini açıkladı. Brian Behlendorf liderliğindeki Hyperledger, neredeyse tüm kurumsal blok zinciri projelerinde kullanılmaktadır..

Bu 2 olay, mevcut blockchain ekosistemini şekillendiren önemli olaylardır. Tek bir büyük ağa sahip olmak yerine, her kuruluşun ihtiyaçlarına göre birçok özelleştirilmiş özel ağımız var.

Blockchain’in gelecekte nasıl performans göstereceğinden emin değiliz, ancak 2019-2020 meydan okurcasına kurumsal blok zincirlerinin yılları. Bu, belirli kullanım durumuna hizmet edecek daha fazla adanmış ağlara şahit olacağımız yerdir. Kısacası, merkezi kuruluşlarda kullanılan dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) daha fazla örneğini göreceğiz..

Slide-5: Blockchain Türleri

Temel olarak, üç tür blok zinciri ağı vardır: Genel, Özel, Birleşik

Herkese açık bir blockchain ağında, herkesin katılmasına ve katılmasına izin verilir. Sadece bu değil, aynı zamanda herkesin Ledger’den geçmesine ve ağın fikir birliğine katılmasına izin verilir..

Özel blok zincirlerinde, tek bir kuruluş ağ üzerinde yetkiye sahip olacak ve burada kimin ağa katılabileceğini ve ağa erişebileceğini belirleyecektir..

Merkezi olmayan merkezi bir ağ olarak düşünün.

Ancak federe Blockchain ile merkezi olmayan bir özel ortam elde edeceksiniz.

Kafa karıştırıcı ses mi? Endişelenme, seni koruduk. Federe Blockchain’de, ağı koruyan bir kuruluş yerine, karar alma rolünü üstlenecek birden fazla kuruluş olacaktır..

Ağda birden fazla tarafın varlığı, federe Blockchain’in merkezi olmayan yapısını oluşturur..

Ayrıca iki tür izinsiz Blockchain vardır.

İzinsiz herkesin katılmasına, görüntülemesine ve hızlandırmasına açık.

Öte yandan, izin verilen kurumsal blok zincirinin, platformları için yerel bir token veya varlığa sahip olması gerekmez. Ayrıca madencilere ihtiyaçları yok ve ayrıca jetonlara ihtiyaçları var. İzin verilir, bu da sahiplerinin onu sıkı bir şekilde kontrol ettiği ve ihtiyaçlarına göre özelleştirdiği anlamına gelir..

Blockchain Dönüşümü hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kursumuza şimdi kaydolun!

Slayt-6: Kullanım Durumları Değeri > Uygulama Zorlukları

Birçok farklı kurumsal blok zinciri kullanım durumu vardır. Bununla birlikte, her bir kullanım durumuyla ilgili olduğu kadar uygulama zorlukları da vardır. Blockchain’in güveni, kuruluşların sahteciliği ve yolsuzluğu çok daha iyi bir şekilde ele almasını sağladığı için yepyeni bir değer yaratır. Aynı zamanda tedarik zincirini iyileştirir, süreçleri otomatikleştirir ve veri depolama ve erişimi iyileştirir.

Bankalar, blockchain teknolojisini kullanarak kullanıcılarını kullanıcı deneyimlerinin merkezi haline getirebilirler. Şu anda, büyük bankaların çoğu, bitcoin bulunmasa bile, halihazırda blockchain teknolojisini inceleme ve benimseme sürecindedir..

Daha önce de belirttiğimiz gibi, hala yeni ortaya çıkan bir teknoloji olduğu düşünüldüğünde, blok zinciri benimseme zorlukları var. Bununla birlikte, çevremizdeki mevcut blockchain ekosisteminden de görebileceğimiz gibi, değer büyümeye devam ediyor. Zamanla, daha fazla zorluğu çözebileceğiz ve blockchain teknolojisini daha iyi bir şekilde birleştirebileceğiz..

Blockchain teknolojisinin iki temel kullanım durumu, ürünleri izleme ve tedarik zincirlerini yönetmeyi içerir. Son derece fayda sağlayan bir dikey, Petrol & Gaz Dikey. Accenture raporları, Blockchain’in sadece doğruluğu artırarak% 5 gelir tasarrufu sağlayabileceğini öne sürdüğü için Shell şu anda Blockchain’e yatırım yapıyor..

İnsanlar Blockchain hakkında düşündüklerinde çoğu zaman bitcoin hakkında düşünürler. Bitcoin birinci nesil bir blockchain şifreleme para birimidir, ancak Blockchain bir kripto para biriminden daha fazlasıdır.

Slayt-7: Finansal Olmayan Kuruluşlar

Gördüğünüz gibi, blockchain teknolojisini uygulayan 20 lider kuruluş var.

 • Ford gibi otomotiv devleri & Toyota, akıllı mobilite çözümlerinde Blockchain’i uyguluyor.
 • Walmart ve Nestle gibi perakende devleri, gıda ürünlerini izlemek için Blockchain uyguluyor. Walmart, günlük işlemler için IBM Food Trust’ı kullanıyor; tüm perakende ürünlerini izlemek ve yönetmek için Blockchain kullanıyor.
 • Metlife gibi sigorta devleri & Prudential, otomatik sigorta talepleri ve ticaret çözümleri ile sigorta için Blockchain ile deney yapıyor
 • FedEx gibi nakliye devleri & Maersk, kargo taşımacılığını izleyecek ticaret için Blockchain tarafından desteklenen platformlar kuruyor.
 • Facebook bile blockchain teknolojisinin katma değerini incelemek için kendi blockchain ekibi üzerinde çalışıyor..

Ama bu buzdağının sadece görünen kısmı. Özellikle federe ağlarla ilgili daha ilginç projelere bakalım.

Slayt-8: Birleşik Blok Zinciri Ağları

Geçtiğimiz üç yıl boyunca, federe ağlar kurmak için büyük çabalar sarf edildi. İnfografikte görebileceğimiz gibi, düzinelerce projede Hyperledger veya R3 Corda kullanılıyor! Artık banka grupları, sigorta sağlayıcıları ve tedarik zincirleri arasında güvenilir bir ortama sahibiz.

Birleşik ağ, blockchain teknolojisinin ilerlemesindeki bir sonraki adımdır. Bir sonraki aşaması, bu ağların üzerinde çalışacak katma değerli uygulamaları dağıtmak olacaktır..

Bir örnek, tüm resmi sigorta belgelerini dijitalleştirmek için R3’ün blockchain teknolojisini kullanan B3i’dir. Bu, şirketlerin hizmetlerini düzene koymalarını ve tüketicilerinden daha iyi memnuniyet sağlamalarını sağlayacaktır..

Bu yeni ekosistemde halihazırda aktif rol alan bazı büyük yazılım satıcıları da var. Hadi onları keşfedelim.

Slayt-9: Kurumsal Blok Zinciri Ekosistemi

Enterprise Blockchain Ekosistemi, hizmet olarak Blockchain sunan satıcılarla süper hızlı bir şekilde gelişiyor. Ayrıca Corda, Hyperledger gibi farklı kurumsal blok zinciri platformlarımız da olacak. & Ethereum.

İşte kontrol edebileceğiniz Hyperledger, Corda r3 ve Ethereum için bir kılavuz

Bu satıcılar şu anda aktiftir ve teknoloji geliştirmeleri ile satış ve pazarlama yönüne yatırım yapmaktadır. 2019-2020 itibariyle, bu bayiler tarafından daha fazla yatırım göreceğiz..

Oracle ayrıca kısa süre önce bir hizmet platformu olarak Blockchain’inde üretimde ondan fazla proje olduğunu duyurdu.

Oracle, diğerlerinin çoğu gibi, blok zinciri platformunu Hyperledger çerçevesinin üzerine geliştirdi. Hyperledger, özel ağlara odaklanan ilk kişiydi ve bu nedenle ilk hareket edenlerin avantajına sahip oldu.

Hyperledger ekosistemini daha ayrıntılı inceleyelim.

İndirilecek bağlantılar: Blockchain Mimarisi ppt | Blok zinciri pdf | Blockchain Powerpoint

Slayt-10: Hyperledger Blockchain Ekosistemi

Hyperledger, ekosistemiyle tanınır ve bu nedenle en popüler kurumsal blok zincirlerinden biridir. Walmart ile Food Trust gibi büyük tedarik zincirleri tarafından aktif olarak kullanılmaktadır..

Hyperledger, tüm satıcılarla işbirliği yapıyor ve Oracle, AWS, Microsoft AZURE blockchain ile sonuçları görebildiğimiz gibi, Samsung bile Hyperledger kullanarak blockchain uygulamasını geliştiriyor..

Hyperledger’in vizyonuna göre, “Bitcoin ve Ethereum gibi bazı halka açık ağlar, bazıları izinli, bazıları izinli olmayan birçok zincirden oluşan bir dünya olacak. Her topluluğun kendine özgü bir ağı olabilir. “

Benzer şekilde, Apache web sunucusu, insanlara büyük bir site kullanmak yerine kendi web sitelerini oluşturma aracı verdi..

 • Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu: London Stock Exchange Group, bir finansal iş ağı oluşturmak için Fabric kullanıyor. Ağı, mevcut sistemleriyle birlikte çalışabilirliği sağlamak için kullanmayı ve böylece verimliliklerini artırmayı planlıyorlar..
 • T mobil: T-Mobile, Erişim ve Kimlik yönetimi çözümleri sağlamak için Hyperledger Sawtooth’u kullanarak Sawtooth Hiper Dizini’ni oluşturdu.

Sağlık hizmetleri aynı zamanda Hyperledger’ı benimseyen önde gelen sağlık kuruluşlarından biridir. Sağlık sektörü sektörüne girelim.

Slayt-11: Sağlık

Dağıtılmış Defter Teknolojisi aslında bir hayat kurtarabilir! Nasıl?

 • Tedarik Zincirlerini İzleyerek, Sahte Ürünler Körfezde Tutulur – Sahte uyuşturucuların yaklaşık% 10 ila 30’unun taklit edilmesi, yıllık 200 milyar doları bulması nedeniyle tüm sağlık endüstrisi için büyük bir sorundur..

  Uyuşturucu sahteciliğini durdurmak için, tüm ilaçlar üretim firmasından ayrılmadan önce Blockchain’e kaydedilir. Bu, bir ilacın kaydı Blockchain’de bulunmazsa, kolayca sahte olarak tanımlanabileceği anlamına gelir..

 • Veri Silolarına Son Verebiliriz ve tröstler ağını kullanarak. Şeffaflığı daha hızlı ve daha iyi bir şekilde sağlayabiliriz. Klinik denemeler tonlarca veri üretir ve Sağlık Hizmetleri için Blockchain, dağıtılmış bir ağda depolamalarına yardımcı olabilir ve bu da onları herkes tarafından kolayca erişilebilir hale getirir. Veriler, istatistikleri, raporları, anketleri, tıbbi görüntüleri, kan testlerini vb. İçerir..
 • Verilerin Güvenle Paylaşılmasıyla Talep Süreci İyileştirilir. Sağlık hizmetleri faturalandırması ve hak talepleri dolandırıcılık faaliyetlerinden muzdariptir. Blockchain, güvenilir bir ağ sağlayarak talep sürecini gerçekten dönüştürebilir.

Blockchain’in etkisi devlet hizmetlerinde de görüldü. Şimdi onları keşfedelim.

Şimdi kayıt: Kurumsal Blok Zincirleri ve Tedarik Zinciri Yönetimi Kursu

Slayt-12: Devlet Hizmetleri için Blockchain

Devlet için Blockchain, kağıtsız belgelerin olacağı bir güvenilir ağ katmanı sunar. Buradaki anahtar, kağıtsız dokümantasyondur, çünkü kağıtların nasıl güven eksikliğine yol açabileceğini biliyoruz çünkü bu, verilerin manipüle edilebileceği veya hataların geçebileceği.

Kağıtsız sistem, fatura ödemeleri, vize başvuruları ve daha fazlası gibi büyük miktarda veriyi tek seferde işleyebilir..

Hizmetlerini iyileştirmek, şeffaflığı artırmak ve yolsuzlukla mücadele etmek için halihazırda Blockchain’i benimseyen ülkelerin kısa bir listesi..

 • İsviçre: Zug şehri, ZugID adında yeni bir platform oluşturdu. Bu uygulama, tüm Zug vatandaşlarının güvenli bir şekilde e-yönetişime erişimini sağlayacaktır..
 • Brezilya: Hükümet, kimlikler ve belgeler için uPort ile işbirliği yaptı.
 • Estonya mükemmel bir örnek. Blockchain’i 2014 yılında tapu sicillerine zaten uyguladılar.

Oylama aynı zamanda hükümetlerin Blockchain’i nasıl benimseyebileceklerini gösteren en iyi örneklerden biridir..

Güven, Blockchain’i hükümet süreçlerine iten temel bir yetenektir. Devlet kurumlarının her birinde güven önemli bir rol oynar. Her sistem karmaşık olduğundan ve az sayıda paydaş içerdiğinden, Dağıtılmış Defter & Blok zincirleri, etkileşim ve işleyiş şeklimizi dönüştürmek için doğru teknoloji gibi görünüyor.

Slayt-13: Merkezi ve Merkezi Olmayan İnternet

Şimdi Blockchain’in neden temel bir teknoloji olduğunu anlamak için bir dakikanızı ayıralım. Güvensizdir. Dahası, tek bir yetkilendirme varlığına sahip olmak yerine, her düğümün fikir birliği yöntemine katılabileceği bir ağa sahip olduğumuz yepyeni bir ağ yapısıdır. Ayrıca, her düğüm bağlandığında yeni veri akışı anlamına gelir. Bahsetmiyorum, aynı zamanda yeni iş modelleri anlamına da geliyor.

Blockchain, mevcut şirketlere tonlarca iş fırsatı sunuyor. Uber & Airbnb, Web 2.0 için harika bir iş modelidir. Hem Airbnb hem de Uber sırasıyla 2008 ve 2009’da kurulurken, internet ilk olarak 90’ların başında halka açıldı. Bu, yenilik söz konusu olduğunda daha sabırlı olmamız gerektiği anlamına gelir.

Web’in geçmişine daha derinlemesine bakalım.

İşte, kontrol edebileceğiniz Merkezi ve Merkezi Olmayan İnternet için bir kılavuz.

Slide-14: Web 3.0, Blockchain tarafından desteklenecek

Web’in tarihine bir göz atalım. Hepimiz, e-postaların standart olduğu Web 1.0’a aşinayız. Ama o sırada nasıl fotoğraf gönderemeyeceğimizden şikayet ettik. Ancak, onu iyileştirmek için çalışan mühendisler sayesinde yavaşça ölçeklendi.

Web 2.0 yakında çevremizdeki interneti dönüştürdüğü için teknolojik ilerleme asla durmadı. Wikipedia, Youtube, Facebook gibi hizmetlerle bilgi merkezli internetin doğmasına neden oldu. Şu an itibariyle, bu büyük şirketler interneti ve kullanıcılarını kontrol ediyor.

Benzer şekilde, Web 3.0, çevremizdeki dünyayı tamamen değiştireceği için gelecek olacak. Web 3.0, iki nedenden dolayı benzersizdir.

 • Blockchain tamamen Güvenle ilgilidir
 • Blockchain, insanları yeniden değerli kılacak

Dağıtılmış Defter, akıllı arabalar da dahil olmak üzere farklı cihazların birbirleriyle etkileşime girebileceği ve fikir birliği yöntemini kullanarak anlaşma sağlayabileceği yeni bir güven internetinde temel altyapı katmanı olarak hizmet verecek. Kullanıcı gizliliği, kullanıcıların aynı anda kendilerini daha güvende ve bağlı hissedecekleri yerlerde de geliştirilecektir..

Peki, Web 3.0 bir olasılık mı? Elbette öyle, ama önce üstesinden gelmesi gereken bariz zorluklar var. Aşağıdaki zorluklara bakalım.

İndirilecek bağlantılar: Blockchain teknolojisi powerpoint sunumu ppt | Blockchain sunumu pdf | Blockchain Powerpoint

Slayt-15: En Büyük Blockchain Benimseme Zorlukları

Kurumsal blok zinciri uygulama zorluklarını iki ana kategoriye ayırabiliriz: İnsan Faktörleri, Teknolojik Faktörler.

Düzenlemeler, halkın algısı ve beceriler hakkında konuşabiliriz, ancak bunların hepsi günün sonunda bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Ve 101 Blockchain’de tam da bunu yapıyoruz ve okuyucularına değerli bilgiler sağlıyoruz..

İnsan faktörleri:

 • Yönetmelikler
 • Ceza Bağlantısı
 • Genel algı
 • Yetenek Seti
 • Teknolojik Tasarım

Teknolojik Faktörler:

 • Ölçeklenebilirlik
 • Verim
 • Enerji tüketimi
 • Gizlilik
 • Güvenlik

Slayt-16: Blok Zinciri Dönüşümü Başucu Kitabı

Blockchain uygulaması, genel uygulama kurulumuna kıyasla çok daha karmaşıktır. Bu, ekibinizden tıpkı bir web sunucusu kurarken yaptığınız gibi Blockchain kurmasını isteyemeyeceğiniz anlamına gelir. Blockchain, her bir sürecin birbiriyle etkileşime girebileceği ve yüksek düzeyde güven ve şeffaflık sağlayabileceği sağlam bir ağ sağlar..

Deneyimlerimize göre, blok zinciri dönüşümü başucu kitabında göreceksiniz, kuruluşunuz içinde blok zinciri mükemmelliğine ulaşmanın beş adımı aşağıdakileri içerir:

 1. Küçük başla
 2. Bir Görev Gücü Oluşturun
 3. Tren & Eğitmek
 4. Strateji Geliştirin
 5. İletişim

Slayt-17: Yapıcı mısınız?

101 Blockchain, bir araştırmadan daha fazlasıdır & danışmanlık şirketi. İnfografikler, kılavuzlar ve incelemeler sağlıyoruz ve bir DOERS topluluğundan oluşuyoruz. Benim gibi insanlar & Blockchain eğitiminin önemi hakkında aynı vizyonu paylaşan sizler, 101 Blockchain’de başarılı olabilirsiniz..

Peki, 101 blok zincirinden nasıl yararlanabilirsiniz??

Birey olarak bilginizi artırabilir, konuk gönderilerine katkıda bulunabilir ve hatta elçimizin programına katılabilirsiniz..

Bir şirket olarak, ortaklık programımıza katılabilir veya bizimle doğrudan kendi projelerinizde çalışabilirsiniz..

Slayt-18: Teşekkürler

Okuduğunuz için teşekkürler. Sektör genelinde daha fazla kurumsal blok zinciri benimsendiği için büyüleyici bir aşamadayız! Ayrıca Blockchain hakkında bilgi edinmeye başlayabilirsiniz ve öğrenmeye başlamak için asla geç değildir..

Blockchain PowerPoint ppt bağlantısına tıklamayı unutmayın indir. Blockchain sunum ppt’si, iyi blockchain kullanım durumları ppt içerir.

Ayrıca bir blok zinciri PowerPoint pdf veya a blockchain PowerPoint şablonu kendi blockchain ppt’nizi oluşturmak için. (kullanım şartlarına göre).

Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve öğeleri daha kapsamlı bir şekilde anlamak için ücretsiz blok zinciri kursumuzla başlayabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me