Blockchain’e yatırım yapan şirketler hakkında bilgi almak ister misiniz? Eğer yaparsan, o zaman doğru yere geldiniz.

İnovasyonun bir bedeli vardır ve ilk büyük itişin maliyetini sağlamak büyük şirketlere kalmıştır..

Blockchain yeniliği farklı değil. Sınırları zorlamak için en büyük şirketlerin ve yenilikçi girişimlerin işbirliğini gerektirir..

Blockchain teknolojisi şu anda erken aşamalarında ve olgunlaşması için hala zaman var. Dağıtılmış defter sorununu yeni yollarla çözmeye çalışan blockchain ile ilgili halihazırda birden fazla proje var.. 

Bu yazıda, blockchain’e yatırım yapan en iyi şirketlere bir göz atacağız. Yatırım yaptıklarını söylediğimizde, ya parayı blok zinciri teknolojisini ilerletmek için yatırıyorlar ya da evrim, benimseme ve büyüme durumunu iyileştirmek için blok zinciri teknolojisini kullanıyorlar..


Blockchain nedir?

Blockchain, dağıtılmış bir defter teknolojisidir. Merkezi bir varlık olmadan iletişim kurma, işlem yapma ve veri saklama yeteneği sunar.

Bir blockchain ağı, eşlerden oluşur. Eşlerin her biri, genel ağlar için dağıtılmış defterin bir kopyasına sahiptir. Özel ağlar için, katılım için eşler seçilebilir ve dağıtılmış defterleri taşıyabilir.

Blockchain’in onu bu kadar şaşırtıcı kılan bazı temel özellikleri var! Bu özellikler şunları içerir:

 • Değişmezlik
 • Şeffaflık
 • Güvenlik
 • Dağıtılmış defter

Ve bunun gibi!

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Ardından aşağıdaki makalelere göz atın

 • Yeni Başlayanlar İçin Blockchain: Başlangıç ​​Kılavuzu
 • Bilmeniz Gereken 6 Anahtar Blockchain Özelliği!

Blockchain: Hype or Not?

Blockchain’in yutturmaca, her birimizin üzerinde anlaşamayacağı bir şey. Blockchain, gelecekte problemleri çözme şeklimizi gerçekten değiştirecek mi? Cevap vermek zor. Ancak, blok zincirinin tüm sorunların cevabı olup olmadığı konusunda hala farklı görüşler var..

Blockchain yutturmaca, şirketlerin yatırım yönünü belirlediği için tartışıyoruz. Bununla birlikte, durumu, şirketin yatırımının blok zincirini çevreleyen aldatmacayı etkilediği farklı bir kapsamdan da görebiliriz..

Herhangi bir durumda, blok zincirinin gerçek etkisini olgunlaşana kadar tespit etmek zordur. Bu nedenle, rakamları alırsanız, tahminler, blok zinciri gelişiminin önümüzdeki yıllarda artacağına işaret ediyor. Bütçe büyümesinin gelişmesinin yanı sıra, blok zinciri harcamaları da bir Yıldan yıla% 76 büyüme ve 2020’ye kadar 14,4 milyar dolara ulaşabilir.

Bir güvenlik teknolojisi uzmanı olan Bruce Schneier, blockchain teknolojisinin hayranı değil. Onun parçası neden blockchain’e güvenmek için iyi bir neden yok Tuhaf, neden böyle düşündüğünü açıklıyor.

Öte yandan, kripto para birimlerini alırsak, blockchain iyi bir yerde olabilir. Bitcoin, 2019’da 19 bin dolara ulaştığı yeni zirvelere yükseldi. Bununla birlikte, önümüzdeki haftalarda sadece 3 $ K’ya düştü, ancak şu anda 10.000 $ civarında sabit seyrediyor. Birçok yatırım gurusu, bitcoin’in gelecekte 100.000 $ ‘ı nasıl okuyabileceğine dair şimdiden tahminler var. Oraya ulaşıp ulaşmayacağı başka bir konu için tartışmalı.

Blockchain’e Yatırım Yapan Şirketler

Artık blockchain hakkında epeyce konuştuğumuza göre, artık hangi şirketlerin blockchain teknolojisiyle en çok ilgilendiğini ve yeni zirvelere çıkmasına yardımcı olduğunu görmenin zamanı geldi..

Hangi şirketlerin blockchain teknolojisini kullandığını öğrenmekle ilgileniyorsanız, bununla ilgili ayrıntılı makaleye göz atın: Hangi Şirketler Blockchain Teknolojisini Kullanıyor??

Caption: Blockchain teknolojilerine yatırım yapan 42 şirket

Finansman

Finans sektörü, blockchain teknolojileri için iyi bir resepsiyona sahip olan sektörlerden biridir. Finans sektörü şirketleri, faydaları görme konusunda daha bilinçlidir ve dolayısıyla teknolojiye yatırım yapmak için öne çıkmaktadır..

Blockchain’e yatırım yapan finans şirketleri şunları içerir:

 • American Express Şirketi

American Express Company, blockchain teknolojisini test etmeye çalışan bir kredi devidir. Bunu yaparak, satıcılarına daha fazla değer ve güç sağlayacak ve dolayısıyla blockchain teknolojisini kullanacaklar. Global Merchant, Global Consumer Services Group ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla segmentte faaliyet gösterirler.!

 • Banco Bilbao Vizcaya Argentaria

Blockchain’e yatırım yapan bir diğer finans şirketi ise Banco Bilbao Vizcaya Argentina. Banka kısa süre önce Hyperledger Fabric ve Ethereum kullanarak 75 milyon sterlinlik bir kurumsal krediyi kapattı. 21,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile İspanya’nın en büyük bankalarından biridir. Özel bankacılık, varlık yönetimi, perakende bankacılık ve toptan bankacılık dahil olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteriyorlar..

 • Mizuho Finans Grubu

Japonya’dan Mizuho Financial Group, ilk benimseyenlerden biridir ve birden fazla blok zinciri projesine yatırım yapmıştır. Güven bankacılığı, menkul kıymetler, bankacılık ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla finansal hizmet sunan bir holding şirketidir.!

 • BHP Billiton Limited

BHP Billion, tedarik zincirini blockchain yardımıyla geliştirmeye çalışan en büyük madencilik şirketlerinden biridir. Hiç şüphe yok ki, blok zinciri ile çalışan bir tedarik zinciri, doğru bir şekilde uygulandığında bir işletme için faydalı olabilir. Tedarik zincirinin blok zincirinden nasıl etkilendiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, konuyla ilgili makalemize bakın: Tedarik Zinciri İçin Blok Zinciri: Oyun Değiştirici

Ayrıca, Ultimate Blockchain ve Tedarik Zinciri Kursuna göz atın!

 • İhtiyati Finans

İhtiyati finans, başka bir dev finans şirketidir ve Blockchain Firm Digital Currency Group’u yedeklemesiyle bilinir. Onlarla birlikte Foxconn ve Western Union da Gruba yatırım yaparak blok zinciri teknolojisi manzarasını geliştirdi.. 

 • Intesa Sanpaolo

Intesa Sanpaolo, halka açık blok zincirlerine yatırım yapan bir İtalyan bankasıdır. Şimdilik Bitcoin teknolojisine ve Ethereum’a yatırım yaptılar. Bu nedenle, iş süreçlerini iyileştirmek için bu iki teknolojiyi kullanıyorlar.

 • Sberbank Rusya

Sberbank Russia, bir Rus bankasıdır. Bir blockchain laboratuvarı kurdular ve aynı zamanda blockchain şirket tahvilleri fikrini keşfetmek için Rusya’nın menkul kıymetleriyle çalışıyorlar. Gerçekte. takas hizmetleri, bordro projeleri, varlık yönetimi, kurumsal krediler ve daha fazlası dahil olmak üzere hem bireysel hem de kurumsal bankacılık faaliyetlerinde bulunurlar!

 • Kanada Kraliyet Bankası

Royal Bank of Canada, kredi puanlarını otomatikleştirmek için farklı blockchain çözümlerini inceleyerek blockchain teknolojisini araştırıyor. Kanada merkezlidirler ve sigorta, varlık yönetimi, ticari ve kişisel bankacılık vb. Dahil birçok segmentte faaliyet gösterirler.!

 • Banco Santander

Banco Santander, İspanya’daki bir başka popüler bankadır. Yatırımları Ripple teknolojisine ve ayrıca Digital Asset Holdings’e. Santander Global Platform, Güney Amerika ve Kuzey Amerika dahil olmak üzere farklı segmentlerde çalışıyorlar.. 

 • BNP Paribas

Blok zinciri teknolojisine iç hazine operasyonlarına yatırım yapan Fransa merkezli bir BNP Paribas bankası. Kurumsal kurumsal bankacılık, perakende hizmetleri, yardım topluluk dernekleri, bireyler, girişimciler ve diğerleri dahil olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösterirler..

 • Bank of China Ltd.

Bank of China Ltd., blockchain teknolojisine yatırım yapan en büyük Çin bankalarından biridir. Finansal uygulamaları blockchain teknolojisini kullanarak test ediyorlar ve entegrasyonunu geliştirmek için şimdiden çok çalıştılar. Ayrıca, finansal uygulamalarda blockchain teknolojisi kullanımı ile ilgili patentler de sundular..

 • Wells Fargo & şirket

Peki Fargo & Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde tanınmış bir şirkettir. Toplum temelli ve doğası gereği çeşitlendirilmiş finansal hizmetlerdir. Yatırımlar, sigorta, bankacılık, ticari finansman, tüketici ve ipotek dahil olmak üzere birçok faaliyette bulunurlar..

 • Amerika Bankası

Bank of America, blockchain teknolojisi yatırım fonlarının en büyük oyuncularından biridir. Ayrıca blockchain teknolojisi ile ilgili çok sayıda üretken patente sahiptirler. Ethereum blockchain yardımıyla kredi mektuplarının oluşturulmasını otomatikleştirmek istiyorlar..

 • JPMorgan Chase & Co.

JPMorgan Chase & Co., Quorum’a katkıda bulunan bir başka ABD şirketidir. Quorum, bilinen bir açık kaynak topluluğudur ve JPMorgan Chase and Co. bunu iyileştirmek için çalışmaktadır. Yatırım ve finansal hizmetler sunan bir finansal holding şirketidir.. 

Teknoloji

Teknoloji şirketleri de blockchain teknolojisini geliştirme yarışında. Sonuçta, blockchain bir teknolojidir ve hiç şüphe yok ki teknolojik şirketler, ana akım haline gelirse veya gelecekte teknolojik sorunları çözerse ondan büyük ölçüde faydalanabilir..

 • Oracle Corporation

Oracle, Türkiye’nin sınırlarında yer alan teknoloji şirketlerinden biridir. blok zinciri geliştirme ve işbirliği. Dahası, sıfırdan inşa etmek zorunda kalmamak için blok zinciri hizmetlerini başka şirketlere sunarlar. Thor bulut hizmeti ve SaaS uygulaması, tedarik zinciri dahil olmak üzere farklı iş süreçleriyle çalışabilir. Ayrıca şirket içi sürümler de sunarlar.

 • Oracle Blockchain Platform Bulut Hizmeti
 • Oracle Blockchain Platformu Kurumsal Platformu
 • Akıllı İzleme ve İzleme
 • Oracle Database 20c Blockchain Tabloları
 • Apple Inc

Apple, blockchain teknolojisi üzerine kapının arkasında çalışan bir bilgisayar teknolojisi devidir. Dosyaladılar zaman damgası verisi için patentler. Ayrıca, iş süreçlerinin farklı bölümlerinde kullanmak için çalışıyorlar, ancak uygulama sürecine nasıl yaklaşacakları konusunda kelime orada değil..

 • Alfabe

Alphabet, Google’ı bünyesinde barındıran bir şemsiye şirkettir. Blockchain platformlarını ve ilgili geliştirici araçlarını Google Cloud Platform ekosistemine dahil edebilmek için Digital Asset ile çalışıyorlar. Öte yandan Google, kaynaklarını ve yeteneklerini blockchain teknolojisine yatırıyor. Artık bulut uygulamalarını veya hibrit blok zincirini dağıtmak için hizmetler sunuyorlar. Google Cloud ve Ethereum.

 • Tencent Holdings Ltd

Tencent Holdings Ltd: Çevrimiçi reklamcılık hizmetleri ve katma değerli hizmetler sunan Çin merkezli bir yatırım şirketidir. Vergileri ve blok zinciri araştırdıklarını duyurdular.

 • Alibaba Group Holding Ltd

Alibaba Cloud, blok zinciri sunuyor gerçek altyapıyı yönetmeye gerek kalmadan işletmelerin kurumsal düzeydeki platformunu etkinleştirdikleri bir hizmet olarak. BaaS’leri Ant Blockchain teknolojilerini, Quorum’u ve Hyperledger Fabric’i destekler.

 • Facebook

Facebook, Libra kripto para birimi planlarını açıkladı ve kripto para birimi ödeme planını sosyal medya platformlarına entegre etti. Onlar için ilk destek çok büyüktü. Zamanla süreci iyileştirdiler ve şimdi devlet destekli kripto para birimlerine odaklanacaklar. Diğer projeleri ise dijital cüzdan olan Novi’dir..

 • IBM

IBM aynı zamanda konu blockchain’e yatırım olduğunda da ön sıralarda yer alıyor. IBM blockchain hizmeti, işletmelerin blockchain teknolojisini kullanmasına ve blockchain ağı oluşturma konusunda endişelenmemesine olanak tanır. İşletmeler mevcut ağlara katılabilir, kendi çözümlerini oluşturabilir ve işe yarayan bir çözüm oluşturabilir! 

 • Amazon.com

Amazon ayrıca blockchain teknolojisine de büyük ölçüde yatırım yapıyor. Ethereum dahil popüler blockchain çözümlerine bulut entegrasyonu sunuyorlar. Dahası, ConsenSys ile de ortaklık yapıyorlar. Bunun dışında, işletmelerin ölçeklenebilir blok zinciri ağlarını yönetmesine ve oluşturmasına olanak tanıyan Amazon Yönetilen Blok Zinciri’ni de sunarlar. Bununla birlikte, işletmeler yakında Ethereum desteğiyle Hyperledger Fabric’i kullanabilir. Ayrıca kendi doğrulanabilir defter veritabanı teknolojisine sahipler Amazon QLDB.

 • Intel

Intel ayrıca şunu da anlıyor: blockchain’in önemi ve bu nedenle blockchain teknolojisini şekillendirmek için çalışıyor. Dolayısıyla Intel şu anda blok zinciri teknolojisini geliştirmek ve olgunlaştırmaya yardımcı olmak için diğer endüstri liderleri, müşteriler ve fikir liderleriyle işbirliği yapıyor. Blok zinciri ekosistemlerinde, Hyperledger, Enterprise Ethereum Alliance ve R3 dahil olmak üzere üç büyük blok zinciri oyuncusu var..

 • Morgan Stanley

Morgan Stanley, blockchain teknolojisini geliştirmekle ilgilenen bir ABD şirketidir. Müşterileri için bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapıyorlar.

 • Microsoft şirketi

Diğer bulut hizmeti sağlayıcıları gibi, onlar da Azure kullanarak blok zinciri hizmetleri sağlar. Azure blok zinciri hizmeti, Azure blok zinciri çalışma alanı ve Azure blok zinciri geliştirme kiti sunarlar.

 • Samsung Electronics Co..

Samsung ayrıca blockchain’i geliştirmeye hevesli ve küresel tedarik zincirini takip edecek Nexledger platformu üzerinde çalışıyor..

Sigorta

Sigorta endüstrisinin büyük bir şansa ihtiyacı var ve blockchain teknolojisi değişim için bir katalizör olabilir. Blockchain’e yatırım yapan önemli şirketler şunları içerir:

 • AIA Grubu

Hongkong’dan AIA Group bir sigorta devidir. Blockchain hızlandırıcılarını ve Hyperledger Fabric’i kullanan yeni blockchain destekli sigorta platformu olan banka sigortasını ortaya çıkardılar..

 • MetLife Inc.

Amerika Birleşik Devletleri’nden MetLife, kendi sigorta blok zinciri platformlarını oluşturabilmeleri için IBM ve Majesco gibi diğer şirketlerle ortaklık yapıyor..

 • AXA Grubu

Fransa’dan AXA grubu, uçuş sigortası ödemelerini otomatikleştiren yeni Fizzy akıllı sözleşme platformunu başlattı. Özünde ethereum kullanıyor.

 • Allianz SE

Allianz SE, kendi kendine yeten bir sigorta platformu oluşturmak için çalışıyor. Ayrıca platformları için bir prototip oluşturdular.

Eğlence

Eğlence endüstrisi de blockchain’e yatırım yapmaktan çekinmiyor. Blockchain teknolojisine aktif olarak yatırım yapan bildiğimiz iki kilit oyuncu şunlardır:

 • Walt Disney Şirketi

Walt Disney Company, platformunu geliştirmek için bir blockchain çözümü olan Dragonchain kullanan ABD merkezli bir şirkettir. 2014’te şirket içinde geliştirdiler ve 2016’da açık kaynaklı hale getirdiler. Ayrıca Dragon Company tarafından yönetilen ticari bir varlık da var..

 • Comcast Corporation

Comcast Corporation, blockchain teknolojisiyle ilgileniyor ve bu ilgiyi blockchain girişimlerine yatırım yaparak gösteriyor. Ayrıca kendi blok zinciri platformlarını duyurdular. Blok grafiği. Dahası, pazarlamacıların ve medya şirketlerinin verilerini korumaya yardımcı olacak eşler arası bir platformdur..

Otomobil

 • Ford Motor Şirketi

Ford Motor Company, otomobil endüstrisi için kullanmayı planladıkları için blok zincirine yatırım yapıyor. Blok zinciri kullanarak trafik akışını kontrol etme araştırmalarının patentini aldılar. 

 • Mitsubishi UFJ Finans Grubu

Mitsubishi UFJ Financial Group, blockchain çözümünü başlatmayı planlıyor. Ripple ödeme ağı ile zaten el ele verdiler

 • Daimler AG

Almanya’dan Daimler AG, Ethereum ile 100 kiloluk kurumsal bir bağ yaptıkları için blockchain’e de büyük ilgi gösteriyor. Mercedes-Benz’in yapımcıları ve kendi kripto para birimlerini deniyorlar.

 • Toyota Motor Corp.

Toyota Motor Corp., blockchain’i keşfeden başka bir otomobil şirketidir. Dahası, otonom arabaları blockchain ödemeleri ile etkinleştirme fikrini araştırıyorlar..

Gıda, Tedarik Zinciri ve Perakende ve diğerleri

Piyasadaki diğer şirketler aktif olarak blockchain teknolojisine yatırım yapıyor. Aşağıdaki gibiler.

 • Nestle
 • Anheuser-Busch InBev
 • Pfizer
 • Walmart
 • Çin Tarım Bankası
 • ING Grubu
 • Siemens AG
 • Berkshire Hathaway Inc.
 • China Construction Bank Corporation
 • Çin Sanayi ve Ticaret Bankası

Sonuç

Bu bizi 2020 blockchain’e yatırım yapan en iyi şirketlerimizin sonuna götürüyor. Gördüğünüz gibi, farklı sektörlerde blockchain teknolojisine yatırım yapan ve onu yeni zirvelere taşımaya yardımcı olan çok sayıda şirket var. Dahası, Blockchain hala başlangıç ​​aşamasındadır ve onu olgunlaştırmak için tüm büyük oyuncuların ve girişimlerin çabasını alacaktır. Blok zinciri benimseme oranı da zamanla artıyor ve yakın gelecekte kesinlikle daha iyi bir yerde görebiliriz..

Peki, blockchain teknolojisi ve blockchain’e yatırım yapan şirketler hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me