Mart 2010 kadar yakın bir tarihte, Bitcoin’in değeri bir kuruştan bile daha azdı. On yıl ileri sar, 2020’de Bitcoin’in değeri 20.000 dolara yükseldi ve erken yatırım yapanlar lüks arabalara biniyorlardı. Bitcoin’i çevreleyen çılgınlığın fiyatı ile her zaman içsel bir ilişkisi olacaktır; evrensellik, Blockchain iş piyasasını ön plana çıkardı.

2017 ve 2020 arasında Blockchain’e olan talep yaklaşık yüzde 2000 arttı ve sektörde sahip olunması gereken en değerli becerilerden biri haline geldi. 2024 yılına kadar Blockchain pazarının net değeri 20 milyar dolar civarında olması bekleniyor. Bugün,% 69 bankalar Blockchain teknolojisini benimsiyor ekstra güvenlik katmanları eklemek ve hizmetlerini sorunsuz hale getirmek için.

Blockchain İş Piyasasının Mevcut Durumu

LinkedIn’den toplanan verilere göre Blockchain, 2020 yılında yüksek talep gören beceriler listesinde en üst sırada yer alıyor. Web sitesi, arz konusunda yüksek talep gören becerileri dikkate alarak bu sıralamayı oluşturdu. En sık işe alınan bireylerin becerileri, Blockchain’in artan talebinin açık bir kanıtıdır..


  • Şirketler Daha Fazla Blockchain Yeteneği İstiyor

Blockchain işlerinin yüksek sıralaması, iş dünyasına ne kadar nüfuz ettiğinin açık bir göstergesidir. Sadece bir yıl önce, Blockchain en çok talep gören beceriler listesinde yer almıyordu. Blockchain şu anda Avustralya, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık’ta en çok talep gören beceridir. Yapay zeka ve bulut bilişim gibi diğer popüler teknolojileri yeniyor.

Blockchain, bir zamanlar kripto para dünyasının gölgeli derinliklerinde gizlenmişti. Ancak şimdi birçok sorun için uygulanabilir bir iş çözümü olarak ortaya çıktı. Bu nedenle, işe alımcıların Blockchain işleri için yeni işe alımlar aramak için finansal hizmetlerden yararlanmaları gerekmez..

Blockchain İş Fırsatları

Ürünleri pazara ve karlılığa getirmeye yeniden odaklanılmasıyla birlikte, Blockchain satış, pazarlama ve tasarım rollerinin sayısı arttı. Kripto para borsaları bu sektördeki en büyük işverenlerdir. Blockchain endüstrisindeki çalışanların yaklaşık% 42’si bu borsalar için çalışırken,% 10’u madencilik ve donanım üreticileri için çalışıyor.

American Express, Amazon, Microsoft, JP Morgan Chase, Oracle ve IBM gibi kurumsal dünyadaki tüm büyük isimler Blockchain’i bir iş kolu olarak benimsemiştir. Blockchain iş pazarı şu anda sağlık hizmetlerinden nakliyeye, oyun ve eğlenceden gıda güvenliği ve çiftçiliğe kadar çeşitli sektörlerde değişiyor.

Linkedin Raporuna göre, Blockchain 2020’deki en iyi becerilerden biridir.

  • Blockchain Uzmanları İçin Yüksek Maaş

Pek çok kuruluş karmaşık sorunları çözmek için şu anda Blockchain kullanıyor ve bu aynı zamanda Blockchain iş piyasasında büyük bir patlama yaratıyor. Blockchain programcıları için artan talep ve yüksek maaşlar için kanıt olarak hizmet eden yeterli veri var. 2019 yılında sayısı Blockchain ile ilgili işler 2018’e göre yüzde 300 arttı.

San Jose, San Francisco ve New York en çok açılışı gördü. Blockchain alanındaki işlere olan talebin bu artışı, Blockchain iş maaşında da bir artışa yol açtı. Çevrimiçi işler sitesi Hired’e göre, bir Blockchain geliştiricisinin ortalama maaşı 150.000 ila 175.000 ABD Doları arasındadır. Bu, ortalama bir yazılım mühendisinin kazandığına kıyasla önemli ölçüde daha yüksektir.

Blockchain geliştiricileri için Blockchain iş maaş aralığı, başka bir talep edilen teknoloji olan Yapay Zeka ile çalışanlar arasında kısmen değildir. Blockchain, sağlam bir kriptografi temeli ile defter ekonomisi ve nesne yönelimli programlama gibi programlama kavramlarının ve teknolojilerinin zengin bir kombinasyonudur. Bu, sektördeki ihtiyaç uzmanları ve ürün yöneticileri için büyük bir talep olduğu anlamına gelir..

Ayrıca Okuyun: Nasıl Blockchain Mühendisi olunur?

  • Daha Fazla Şirket Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

Blockchain geliştiricileri için arz oldukça düşük olduğu için talep de oldukça yüksektir ve bu, Blockchain iş piyasasının büyümesinin arkasındaki nedendir. Blockchain’in faydaları hala incelenirken, geniş medya kapsamı nedeniyle bugünlerde herkes teknolojiyi biliyor..

Bazı yerleşik kuruluşlar Blockchain’i benimsedi ve hatta yalnızca bu teknolojiyle ilgili girişimlerde bulundu. Microsoft, bunu Azure ile yapan ve içinde bir Blockchain platformu sunan böyle bir organizasyondur. IBM ayrıca, Hyperledger’ı temel alan özel bir Blockchain bölümüne sahiptir..

blockchain teknolojisini kullanan şirketler

Sosyal medya devleri Facebook, işletmelerinin Blockchain’i nasıl kullandığını belirlemek için özel bir ekibe sahiptir. Şirketler, Blockchain iş pazarında çalışan geliştiriciler için tedarik sorununu çözmek için çeşitli önlemler alıyor. Bunlar, geliştiricilerin istemcilerdeki hataları ve ödüllerini aldıkları protokolleri belirlemeye davet edildiği ödül programlarını içerir..

Birçok kuruluş, bu yeni teknolojiyi gelişmekte olan programcılara tanıtmak için eğitim kampları düzenliyor. Üniversiteler de alana giriyor ve Blockchain ile ilgili çevrimiçi kurslar düzenliyorlar..

Ayrıca Kontrol Edin: Blockchain Teknolojisini Kullanan Şirketlerin Listesi

  • Blockchain Pazarının Büyümesi

2025 yılına kadar, uluslararası Blockchain pazarının değerinin 2020’de 3 milyar dolardan 39,7 milyar dolara yükseldiğini göreceğiz. Bu getiriyor Yıllık bileşik büyüme oranı bu 5 yıl arasında% 67,3’e yükseldi. Küresel Blockchain pazarını yönlendiren faktörler, tedarik zinciri yönetimi uygulamalarında Blockchain entegrasyonu ihtiyacını ve iş süreçlerini sorunsuz ve basit hale getirme ihtiyacını içerir..

2020’de, pazarın en büyük payına sahip özel Blockchain’i göreceğiz. Özel bir Blockchain, kullanıcı hakları gibi geleneksel güvenlik tekniklerini kullanan paylaşılan bir defter veya veritabanıdır. Kuruluş, özel bir Blockchain’i güvence altına almak için kullandıkları bazı özel anahtarlara özel erişime sahiptir..

Burada, yalnızca tek bir kuruluşun izinleri yazması gerekir ve kullanılabilirliği temel alır; okuma iznini de kısıtlayabilirler. B2B kullanım durumları için işletmeler, özel bir Blockchain kullanarak Blockchain teknolojisinden kolayca yararlanabilirler..

Kuruluşlar, KOBİ’leri kullanarak iş süreçlerini uygun maliyetli bir şekilde düzene koymak istiyorlar. Dolayısıyla, KOBİ segmenti için CAGR’nin 2020 ve 2025 arasında önemli ölçüde daha yüksek olmasını bekleyebiliriz. Çoğu KOBİ, Blockchain ile denemeye yeni başladı. Ancak önümüzdeki yıllarda giderek daha fazla şirket KOBİ’leri benimsemeye başlayacak. Bu, Blockchain iş trendlerini etkileyecektir. Bunun nedeni şeffaflık ve düşük altyapı maliyetleri sunmalarıdır.,

Uygulama alanı açısından, bankacılık ve finansal hizmetler 2020’de en büyük payı alacak. Bu nedenle, şirketler son zamanlarda Blockchain teknolojisini kullanarak müşteri işlemlerini güvence altına alabileceklerini fark ettiler..

Bu özel uygulama alanındaki Blockchain iş piyasası, uluslararası alanda hızlı bir büyüme görecek. Bu, düşük sahip olma maliyeti, hızlı işlemler, İlk Para Teklifleri ve yükselen kripto para birimlerinden kaynaklanacaktır..

  • Blockchain Trendleri 2020

Hükümetler ve devlet kurumları 2020 boyunca Blockchain endüstrisini yakından takip edecekler. Blockchain işlemleri kontrol edilebilir ve şeffaftır. Bu, yolsuzluk, kara para aklama ve sınır ötesi suçla mücadelede çok önemli olabilir. Yani 2020’de, Blockchain iş trendleri, hükümetleri etki alanında işe alan uzmanları içerecek.

Büyük işletmeler, Blockchain ile ilgili faaliyetlerinin genişlemesine ayak uyduracak. Finans ve hizmet sektörleri halihazırda Blockchain ile ilgileniyor. Ayrıca 2020 yılında, büyük lojistik ve nakliye şirketlerinin ayak izlerini takip ettiğini göreceğiz..

2020’de Blockchain iş piyasasındaki en etkili ve verimli girişimler, kitle fonlaması yoluyla kripto durgunluğundan sağ çıkanlar olacak. Bu şirketler değerli hizmetler sunmaya ve yatırımlarını haklı çıkarmaya başlayacak.

Ayrıca Okuyun: Yaklaşan Blockchain Trendleri 2020

Blockchain İş Pazarı Patlıyor

Birkaç saldırı ve saldırıdan kurtulan Blockchain endüstrisi, 2020’de etkinliğini kanıtlayacak ve bu departmanda risk sermayesi sektörünü bile geçebilir..

Blockchain bir sonraki büyük şey ve tüm dünyayı dönüştürme potansiyeline sahip ve gelecekte ne getireceğini görmek ilginç olacak. Şu anda, internet Blockchain geliştiricileri için aranan reklamlarla dolu ve bu eğilim önümüzdeki yıllarda da devam edecek..

Kariyerinizi en çok talep gören teknolojiyle inşa etmeyi mi hedefliyorsunuz? Blockchain yolculuğunuza şimdi Ücretsiz Blockchain Kursu ile başlamalısınız. Parlak bir geleceğin temelini atmak için şimdi ilk adımı atın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me