Blockchain proje yöneticisi şu anda karlı kariyer seçeneklerinden biridir. Kariyer yolunuzda size yardımcı olmak için, bir olmak için hangi becerilere ihtiyacınız olduğunu daha derinlemesine inceleyeceğiz. Öyleyse bir fincan kahve alın ve okumaya devam edin!

Blockchain teknolojisi tüm endüstrileri bozar ve insanları meşgul etmek, görevleri yerine getirmek ve iş yapmak için yeni fırsatlar doğurur. Ancak, bu teknolojinin süreçleri ne kadar otomatikleştirdiği önemli değildir çünkü insanlar günün sonunda her zaman iş veya kişisel ihtiyaçlar için inisiyatif alacaklardır..

Bu nedenle, blok zinciri geliştirme yaşam döngüsündeki en önemli aşamalardan biri, her zaman proje yöneticileri, müşterileri ve paydaşları olacak olan proje başlatma aşamasıdır. Hedeflerin, amacın, yol haritasının ve çıktıların ana hatlarını belirlemekten sorumludurlar. Yani, bir blockchain proje yöneticisine duyulan ihtiyaç asla sona ermeyecek.

Bu fırsatı değerlendirebilir ve bu alanda güvenli bir kariyer sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, bir proje yöneticisi olabilmek için belirli becerilerde uzmanlaşmanız gerekecektir. Bu kılavuz, bir blockchain proje yöneticisi olarak bir işe girmek için hangi becerilere veya eğitim niteliklerine ihtiyacınız olacağını kapsayacaktır..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu


Blockchain Proje Yöneticisi Kimdir?

Proje yöneticileri, geliştiriciler ve müşteriler arasında bağlantı görevi gören her merkezi olmayan defter projesinin başında yer alır. Temel olarak, geliştiricilerin her projenin kapsamı konusunda doğru fikirde olduğundan ve müşterinin beklentilerini karşılayabildiğinizden emin olacaksınız.

Gerçekte, blockchain proje yöneticisi ekibi yönetmekten sorumludur. Ekiple birlikte, çoğunlukla veritabanı sistemi, işleme sistemleri ve projenin jeton ekonomisi üzerinde çalışacaksınız. Proje bir token ekonomisine dayalı değilse, tüm blockchain altyapı sürecini denetleyeceksiniz..

Temel olarak, blockchain proje yöneticisi iş tanımı, kaynak izleme ve raporlama, güvenlik protokollerini gözden kaçırma, işlem yönetimi sistemleri ve herhangi bir özel özellik geliştirmeyi içerir..

Aslında yönetici, blok zinciri süreçlerinden kaynaklanan sorunu bile halledebilir..

Bildiğiniz gibi, defter sistemi ve işlem birimleri, her blockchain teknolojisi tabanlı projenin merkezinde yer alır. Bu nedenle, bu sistemlerin en yüksek performansa ve güvenilirliğe sahip olduğundan emin olmak çok önemlidir. Bu nedenle, bu işleme faaliyetlerinin her zaman en yüksek verimlilik ve güvenilirlikte olduğundan emin olmalısınız..

Gerçekte, blockchain proje yönetimi, yol haritaları geliştirmekten çözümü dağıtmaya kadar her şeyi kapsar. Ve blockchain proje yöneticisi bunun merkezinde yer alır. Hangi sektörde çalışıyor olursanız olun, bir projenin başarısını garanti eden tek kişi sizsiniz.

Yani, görüyorsunuz, bu kariyer çok önemli ve sorumluluklarla geliyor. İşte bu yüzden bu iş zahmete değer.

Ayrıca Oku: Yeni Başlayanlar için Blockchain Rehberi

Blockchain Proje Yöneticisi Olmak İçin Hangi Becerilere İhtiyacınız Var??

Proje yöneticisi olarak iş bulabilmek için belirli becerilerde uzmanlaşmanız gerekecek. Dahası, bugünlerde şirketler yalnızca uzmanlar arıyor. Öyleyse, özgeçmişinizin bunun için yeterince zengin olduğundan emin olmalısınız..

Blockchain Essentials hakkında kapsamlı bilgi edinin

Blockchain proje yöneticisi işleri, blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmanızı gerektirecektir. Bu, konuyla ilgili genel veya uzman düzeyinde bir bilgi bankası içerebilir. Bu nedenle, blockchain’in teknik kısmına dalmadan önce, teknolojinin gerçekte nasıl çalıştığını anlamanız gerekir..

Genellikle temel bilgiler, teknolojinin ne olduğu, nasıl çalıştığı, temel öğelerin her birinin nasıl çalıştığı vb. Hakkında bir fikir içerir. Bu nedenle, blockchain’in tanımını öğrenmekle başlayın ve ardından yavaşça akıllı sözleşmeler gibi karmaşık konulara doğru ilerleyin..

Genel olarak, profesyonel bir eğitmenden teknoloji hakkında bilgi edinmek için bir blockchain proje yöneticisi kursuyla başlamak iyi bir fikirdir. Bu şekilde, kesinlikle hiçbir zaman beceremeyeceksin.

Blockchain ile İşi Birleştirmeyi Öğrenin

Bir proje yöneticisi olarak, blockchain’i işletmeyle nasıl birleştirebileceğinizi bilmeniz çok önemlidir. Örneğin, şirketiniz bir blockchain çözümünü mevcut sistemine entegre etmek isteyebilir (çoğu durumda süreçlerin verimliliğini artırmak için). Ancak blockchain’in şirketinizin iş modeliyle nasıl uyumlu olduğunu bilmiyorsanız, asla başaramazsınız..

Gerçekte, kesinlikle ustalaşmanız gereken önemli görevlerden biridir. Bu yüzden, blockchain’i mevcut iş modelleriyle birleştirmeye çalışarak başlamanızı önereceğim. Bunu başarabildiğinizde, blok zincirinin tepesinde yeni iş modelleri oluşturmak için hareket edebilirsiniz..

Gerçekte, bu beceri size çok yüksek maaşlı işler getirebilir çünkü çoğu kurumsal şirket, teknolojinin işletmelerinde nasıl çalışacağını bilmiyor.

Blockchain Uygulama Stratejisi Geliştirmeyi Öğrenin

Doğal olarak, blockchain uygulama stratejileri geliştirmede uzman olmanız gerekecek. Başlangıçtan itibaren aklınızda net bir strateji yoksa, çözümü oluşturmak zor olacaktır. Her neyse, konu hakkında önceden herhangi bir uzmanlığınız veya bilginiz yoksa en iyisi zaten başarılı olan blok zinciri uygulamalarını incelemektir.

Ne işe yarayacak? Yeni başlayanlar için, diğer şirketlerin blockchain çözümlerini nasıl geliştirdiklerini analiz etmenize yardımcı olacak. Konuyla ilgili görüşlerini görmeye başladığınızda, yakında özel taktikleri yakalayacaksınız..

Dahası, başkalarının nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için bir konsorsiyuma veya bir topluluğa katılabilirsiniz. Gerçekte, blockchain topluluğu geniş ve destekleyicidir. Böylece, bu topluluklardan iyi bir deneyim elde edebilirsiniz..

Liderlik ve Yönetim Becerilerinizi Geliştirin

İş sorumluluğunuz büyük ölçüde bu beceriye bağlı olacaktır. Bu nedenle, bu becerinin ustası olabileceğinizden emin olmalısınız. Gerçekte, insan olmak zorundasın. Blockchain proje yöneticisi işleri, blockchain proje geliştirme döngüsünün tamamı boyunca bir profesyonel ekibe liderlik etmenizi içerecektir. Rehberliğiniz olmadan ekibiniz başaramaz.

Yani bu sizin için bir zorunluluktur. Bu nedenle, liderlik becerilerinizi geliştirdiğinizden emin olun. Lideriniz olmadan bir çözümün başarısının sağlanması zordur.

Ayrıca, bir yönetici olarak ekip üyelerinizle de koordinasyon sağlamalısınız. Zeki bir lider, her zaman güçlü ve zayıf yönlerini anlar ve buna göre görevler verir. Dahası, çubuğunuz ve arkadaş canlısı kişiliğiniz arasında da denge kurmanız gerekir..

Bunlardan herhangi birini abartırsanız ekibiniz dağılabilir.

Blockchain Proje Yönetim Araçlarını Tanıyın

Blockchain teknolojisine dayalı birçok proje yönetimi aracı vardır. Gerçekte, projenizin geliştirme sürecini hızlandırmak için bu araçları kullanabilirsiniz. Dahası, bunlar zamanınızı ve kaynaklarınızı korumada etkilidir. Onlarla test etmek de kolaydır. Harika değiller mi!

Ama evet, bunları nasıl kullanacağınızı bilmeniz ve bu araçları geliştirme sürecinize dahil etmeniz gerekiyor. Şu anda, birçok kurumsal şirket, bu araçları rahatça kullanabilen ve işleri daha hızlı halledebilecek profesyoneller istiyor..

Dolayısıyla, yönetim süreciniz için bu aslında bir zorunluluktur. Bu nedenle, bu blockchain proje yönetimi araçları hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan ve bunları doğru şekilde kullandığınızdan emin olun..

Geliştiriciler, zamandan ve kaynaktan tasarruf etmek için çok sayıda blockchain aracı kullanır. En iyisine göz atın geliştiricilerin sevdiği blockchain araçları!

Blockchain Risk Yönetiminde Verimli Olun

İhtiyaç duyduğunuz blockchain proje yöneticisi becerilerinden bir diğeri de risk yönetiminde verimli olmaktır. Blockchain projesi ile muazzam miktarda risk geliyor. Gerçekte, riskler yalnızca teknik açıdan değil, aynı zamanda iş sonuçlarıyla da sınırlı.

Dolayısıyla, risk yönetimi becerileriniz yoksa, müşterinizin veya şirketinizin gelecekte neyle uğraşması gerekebileceğini öngöremezsiniz. Dahası, çoğu zaman, keşfedilmemiş bölgelerle gelecek olan benzersiz çabalar göstermeniz gerekecek..

Riskleri kontrol edebiliyorsanız, ne kadar benzersiz olursa olsun, oyunun zirvesinde olduğunuzu gösterir. Bu, bonus almak ve hızla zirveye çıkmak için mükemmel bir fırsat.

Standartların ve Ekosistemlerin Nasıl Çalıştığına Dair Bilgi Sahibi Olun

Blockchain proje yöneticisi eğitimi, ekosistemin ve standartların nasıl çalıştığını anlama bilgisine sahip olmanıza yardımcı olabilir. Şu anda, her bir ekosistemin standartları arasındaki farklar çok büyük ve bu nedenle aralarında birlikte çalışabilirlik elde etmek oldukça imkansız..

Ancak standartlar değiştiğinden, bunların nasıl çalıştığını ve hangi yolu izlemeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Örneğin, Hyperledger ve Ethereum çeşitli standartlarla birlikte gelir. Dahası, Hyperledger izinli erişime ve Ethereum genel erişimine odaklanıyor.

Bu nedenle, projenize en uygun olanı seçmek için yetkin olmalısınız. Bunları öğrenmek için Corda, Hyperledger, Quorum ve Ethereum’a bir göz atmanızı öneririm..

Daha Hızlı Problem Çözme için Stratejik Becerilere Sahip Olun

Bir blockchain proje yöneticisinin stratejik olması gerekir. Stratejik beceriler, proje yöneticisi olmanız için son derece önemlidir. Gerçekte, kurumsal bir ortamda yeni bir proje üzerinde çalışmak birçok sorun yaratabilir..

Bu nedenle, bunları çözme sorumluluğunu almalısınız ve bunu olabildiğince hızlı yapmalısınız. Ancak bunu yaparken hata yapmadığınızdan emin olun çünkü bu, kayıplara yol açabilir. Bu yüzden, bir işe başvurmadan önce stratejik becerilerinizi mükemmelleştirmeniz gerekir..

Sanırım bunun için, sistematik konularda örnek olay incelemelerine göz atmak size çok yardımcı oluyor. Ancak, çoğu zaman benzersiz sorunlarla karşılaşacağınızı unutmayın. Ve bu nedenle, bunları çözmek için benzersiz çözümler bulmalısınız..

Bütçe Yönetiminde Uzman Olun

Bütçe yönetimi, bir blockchain proje yöneticisinin önemli parçalarından biridir. Pekala, matematikte usta olmanıza gerek yok, ancak iyi bir bütçe oluşturma anlayışı size uzun bir yol sağlayabilir. Temel görevlerinizden biri, projenin bütçesini olabildiğince verimli kullanmayı içerecektir..

Bazen biraz fazla aşmanız sorun değil, ancak projelerinizin çoğunun bütçe dahilinde yapıldığından emin olmalısınız.

Maliyet yönetimi konusunda uzmansanız, bütçe çok sıkı olsa bile herhangi bir projeyi çekebilirsiniz. Akılda tutulması gereken bir diğer kritik nokta da, kaliteden ödün vermeden maliyeti düşürmek için uygulayabileceğiniz çeşitli stratejilerdir..

Blockchain Mimarisinin Çalıştığı Know-How

Bu, iş ilanının uzmanlaşmanız gereken başka bir teknik yönüdür. Blockchain proje yöneticisi becerileri, blockchain mimarisinin nasıl çalıştığını bilmeyi kapsar. Bu nişteki en son mimari keşiflerle güncel kalmanız gerekiyor.

Yine, hash fonksiyonlarının veya fikir birliğinin nasıl çalıştığını anlamak artı bir noktadır..

Profesyonel İpucu: Popüler kurumsal blok zinciri platformlarının tüm teknik incelemelerini inceleyin. Blockchain altyapısının nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır..

Gerçekte, inovasyon becerilerinizi artırmak için de mükemmel bir uygulamadır. Ancak bu beceriden yararlanmak için çok zaman ayırmalısınız. Nitelikli bir eğitmenden uygun eğitim almak için bir blockchain proje yöneticisi sertifikası da alabilirsiniz..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) Kursu

Farklı Blockchain Platformları Hakkında Daha Derin Bir Anlayışa Sahip Olun

Çeşitli tipte blok zinciri platformları olduğunu biliyorsunuz ve her birinin her tür proje için uygun olmadığını biliyorsunuz. Bu nedenle, proje için POC’yi geliştirmek için bu çeşitli platform türlerinin nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekir..

Temel olarak, üç tür blok zinciri vardır – Özel, Genel ve Birleşik blok zinciri. Ayrıca hibrit blok zincirleri de görebilirsiniz. Gerçekte, bunların hepsinin farklı özellikleri, güçlü yanları ve zayıf yönleri vardır..

Bu yüzden, onlar hakkında iyice öğrendiğinizden emin olun. Bunları anlamadan, müşterinizin ihtiyaçlarına hangi platformun uygun olduğu konusunda eğitici bir karar veremezsiniz..

Operasyonel Uzun Vadeli Stratejik Planlama Yapmayı Öğrenin

Operasyonel uzun vadeli stratejik planlama yapmak, blockchain proje yöneticileri için bir zorunluluktur. Yani, bunda da başarılı olmalısın. Gerçekte, projenin kapsamını ve hedeflerinizin ne olduğunu tanımlamak ve belirlemekle başlayabilirsiniz. Daha sonra, hedefe ulaşmak için ne kadar kaynağa ihtiyacınız olacağını tahmin etmeli ve bunları en verimli ve etkili bir şekilde yönetmelisiniz..

Gerçekte, her görev için bir program oluşturmak ve bir çalışma planını yönetmek işleri hızlı bir şekilde halledecektir. Böylece, bunları tanımladıktan sonra uzun vadeli planlamanızı sorunsuz bir şekilde kilitleyebilirsiniz. Bunun bir proje yöneticisinin sahip olması gereken en iyi özelliklerden biri olduğuna inanıyorum..

Master Akıllı Sözleşme Geliştirme ve Yönetimi

Bu beceride ustalaşmak zorunda kalmayacağınızı düşünebilirsiniz, ancak gerçekte müşterilerle iletişiminizi sürdürmeniz gerekecek. Ve blockchain ile birlikte akıllı sözleşmeler gelir, bu yüzden bunların nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

Sorumluluklarınızın bir kısmı tedarikçileri yönetmeyi içerecektir. Ancak akıllı sözleşmelerde beceriler olmadan bunu yapamazsınız. Sözleşme yönetimi, bu tedarikleri yönetmeye odaklanacak.

Bunu yapmanın en iyi yolu, akıllı sözleşmeleri içeren bir blockchain proje yöneticisi eğitimine gitmektir. Gerçekte, geliştirme süreci hakkında bilgi edinmek ve bunları yönetmek için eğitim almak için bu tür bir eğitimi kullanabilirsiniz..

Akıllı sözleşmeler, bir blockchain projesinin temel unsurlarından biridir. Şimdi nihai akıllı sözleşmeler kılavuzumuzdan bunun hakkında daha fazla bilgi edinin!

Blockchain Proje Geliştirme Yaşam Döngüsü ile Deneyim Kazanın

Temel olarak, blockchain proje geliştirme yaşam döngüsü 8-10 adım içerebilir. Bunlar, POC’nin ölçeklendirilmesi ve ürünün piyasaya sürülmesiyle ilgili sorunu ve hedefi tanımlamakla başlayacaktır. Bununla birlikte, onu öğrenmenin en iyi yolu, aktif olarak ona katılmak.

Yeni başlayan biriyseniz, gelişime odaklanan stajyer işlere gidin. Bir stajyer olarak, yöneticinin bir ürünü nasıl ele aldığını ve başarılı bir şekilde piyasaya sürdüğünü görebilirsiniz. Ayrıca, halihazırda bir uzmansanız, tüm projeyi başarıyla gerçekleştirme potansiyeline zaten sahip olmalısınız..

Ama her durumda, yapmazsanız, o zaman bir blockchain yazılım geliştirme firmasında bir iş için ve deneyim kazanın. Özgeçmişinizi geliştirecek ve büyük şirketler sizi iyi bir maaşla işe almak isteyecek.

Blockchain Tabanlı Yazılım Geliştirmede Uzman Olun

Proje yöneticileri söz konusu olduğunda bu artı bir noktadır. Yalnızca teknoloji ve BT alanında çalışacağınız için, yazılım geliştirme konusunda doğru bilgi sahibi olmadan ekip üyelerinize doğru yönde liderlik edemezsiniz..

Örneğin, takımda geliştiriciler ve mühendisler olacak. Bu nedenle, zor bir yamaya vardıklarında, sorunu doğru bir şekilde çözmelerine yardımcı olmalısınız. Ancak, blockchain yazılım geliştirmenin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız veya nasıl programlanacağını bilmiyorsanız, onlara hiçbir şekilde yardımcı olamazsınız..

Açıkçası, onsuz, iş için kalifiye olamayacaksın. Bu nedenle, günlük pratik yaparak bu beceriyi mükemmelliğe taşıdığınızdan emin olun..

Kurumsal Bir Blok Zinciri Sertifika Programına Kaydolun

Sizin için küçük bir gizli ipucu – kurumsal blok zincirlerine ilişkin bir sertifika gerçekten uzun bir yol kat ediyor. Bu aslında blockchain yolculuğunuza avantajlı bir başlangıç ​​yapmanın en iyi yollarından biridir. Şu anda piyasada birçok kurs var.

Ancak piyasadaki en iyisini aldığınızdan emin olmalısınız. Temel olarak, çoğu kurs, onlara harcadığınız para için gerçekten ihtiyacınız olan değeri sunmaz. Bu kursları kullanarak blok zincirinin temellerini, farklı mimarilerin nasıl çalıştığını ve teknolojiyle ilişkili büyük riskleri hızlı bir şekilde anlayabilirsiniz..

Blockchain proje yöneticisi kursu, Ethereum gibi popüler platformlar hakkında bilgi edinmenize de yardımcı olabilir., Hyperledger, ve Corda. Bildiğiniz gibi, bunları öğrenmek kariyeriniz için çok önemlidir..

Gerçekte, blockchain proje yöneticisi sertifikasyonunun yardımıyla özgeçmişinizi zenginleştirebilir ve hızlı bir şekilde yüksek maaşlı bir gönderi alabilirsiniz. Demek istediğim, şirketler uzman arıyor ve bununla ilgili bir sertifikaya sahip olmak gerçekten değerinizi gösteriyor.

 

Neden Blockchain Proje Yöneticisi Olmalısınız??

Yüksek Talep ve Gelecek Beklentileri

Blockchain proje yöneticilerine yönelik talepler hızla artıyor. Artık blok zinciri yavaş yavaş yerleşik bir niş haline geldiğinden, birçok şirket çözümler üzerinde çalışıyor. Yani bu talebi artırıyor, ancak nitelikli insan arzı hala yeterli değil.

Bu fırsatı kendi menfaatiniz için kolayca kullanabilirsiniz..

Cazip maaş

Blockchain proje yöneticisi maaşı 60.000 – 136.000 $ arasında değişebilir. Açıkçası, ne kadar çok deneyime sahip olursanız, kurumsal şirketlerden o kadar fazla maaş talep edebilirsiniz. Gerçekte, bu pozisyona olan yüksek talep nedeniyle, blockchain proje yöneticisi maaşı daha çekici hale geliyor gibi görünüyor. Sadece bu değil, üzerinde çalışacağınız projelerden de pay almayı bekleyebilirsiniz. Sonuç olarak, geleceği güvence altına almak için mükemmel bir fırsat.

Diğer blockchain işlerinin maaşları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi edinmek için blockchain iş maaş kılavuzumuza bir göz atın.

Esnek çalışma saatleri

Bu görevle ilgili herhangi bir iş ilanını kontrol ettiyseniz, esnek çalışma saati avantajını fark etmiş olabilirsiniz. Neredeyse, tüm blockchain proje yöneticisi iş tanımı, esnek çalışma saatleri sunduklarını içerir..

Bunun nedeni, çalışmanızın esas olarak proje bazında olması ve yapmanız gereken işin buna bağlı olarak önemli ölçüde değişmesidir. Ancak kurumsal şirketler, paçayı sıyırmanıza izin vermeye ve 9-5 programını sürdürmenizi gerekli kılmaya isteklidir..

Çeşitli Sektörlerde Fırsat

Artık blok zinciri çeşitli sektörlerde kullanılabilir, fırsatlarınız sonsuzdur. Tedarik zincirinde çalışmak istiyorsanız, yapabilirsiniz, ancak finans alanında da çalışabilirsiniz. Hemen hemen tüm endüstriler bu teknolojiden faydalanabilir ve bunun için bu şirketlerin çoğu kendi iyilikleri için çözümler geliştirmeye odaklanıyor..

CEO Seviyesi Eğitimi

Pratik olarak, bir CEO’nun sorumlulukları proje yöneticileriyle eşleşir. Gerçekte, hem insanları hem de iş modellerini yönetirler. Yani, nasıl CEO olunacağı konusunda eğitim almak için bu iş pozisyonunu almayı düşünebilirsiniz..

Ayrıca, üst düzey yetkili konumlar hakkında bilgi edinmek ve seviyenizi yükseltmek için iyi bir fırsattır..

Benzersiz Projelerde Çalışın

Blockchain oldukça yeni bir teknolojidir. Böylelikle daha önce hayal bile etmediğiniz birçok benzersiz proje göreceksiniz. Blockchain kullanarak her şeyi pratik olarak otomatikleştirebilirsiniz. Dolayısıyla, yenilik burada asla sınırlanamaz. Hatta yeni devrimde yer alacak bir değişim ajanı olarak hareket edeceksiniz..

Öğrenme Fırsatı

Güncel kalmayı seviyorsanız, bu iş bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Bir proje yöneticisinin rolü size her gün yeni şeyler öğrenme fırsatı verecektir. Yani, iş ekosistemimizin geleceği olacak tamamen yeni bir teknoloji hakkında bilgi edinme şansınız var.

Bundan daha iyisi olabilir mi?

Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Kursunda Kariyerinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Bitiş Notu

Son olarak, fark ettiğiniz gibi, bir blockchain proje yöneticisine duyulan ihtiyaç asla sona ermeyecek. Blockchain teknolojisi kalıcıdır ve ömür boyu sürecek bir kariyer inşa etmek için iyi bir fırsattır. Ancak bunun için sahip olabileceğiniz tüm iş sorumluluklarında uzman olmanız gerekir..

Blockchain hakkında kolay bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız kurumsal blockchain profesyonel kursumuzda ilk adımı atabilirsiniz..

Dahası, profesyonel bir kursa gideceğinizden emin değilseniz, ücretsiz blockchain kursumuza da göz atabilirsiniz. Bu nedenle, zaman kaybetmeyin ve blockchain yolculuğunuza hemen başlayın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me