Sektördeki en iyi blockchain satıcıları hakkında bilgi edinmek ister misiniz? O zaman doğru yere geldiniz.

Blockchain söz konusu olduğunda, sorunlarımız ve çözümlerimiz var.

Dört endüstriyel devrim çağında, blockchain ekosisteminin katlanarak katlanarak gerçekleştiği bir aşamadayız..

Genel olarak, bir blockchain ekosisteminin üç ana bileşeni vardır.


Platformları, satıcıları ve gerçek uygulamaları içerir. Her oyuncunun ekosistemde oynayacağı çok önemli bir rolü vardır.

Blockchain satıcıları, blockchain kullanmayı amaçlayan diğer girişimlere veya işletmelere hizmet sağlayan şirketlerdir. Açıktır ki, her şirket uçtan uca bir çözüm yaratamaz. Ayrıca, blockchain için çok çeşitli kullanım durumları, bir sorunun çözülmesi gereken her seferinde farklı bir yaklaşım anlamına gelir..

Blockchain Satıcıları

Dağıtılmış Defter Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu yazıda, blockchain satıcılarının üzerinden geçeceğiz. Hizmet olarak blockchain (BaaS) sağlayıcılarını da blockchain satıcı tanımına girdikleri için ele alacağız..

Peki, blockchain satıcısı ne yapar? Hadi keşfedelim.

Blockchain Satıcısı nedir?

Blockchain satıcıları, hizmetler veya çözümler sunan şirketler, girişimler veya işletmelerdir. Blockchain satıcılarının manzarası büyük ve hızlı bir şekilde genişliyor.

Satıcılar, alıcının kim olduğuna bağlı olarak da tanımlanabilir. Örneğin, hammadde kullanarak ürün üreten bir üretici bir distribütörün satıcısı olabilirken, perakendeci tüketicinin satıcısı olabilir..

Bu nedenle, benzersiz ve benzersiz çözümler sunarak blockchain ortamını değiştiren hem küçük hem de büyük oyuncuları tartışacağız..

Bunları ayrıca aşağıdaki kategorilere ayırmaya çalışacağız:

 • Blockchain Altyapı Sağlayıcıları, örnek: Primechain, Bluzelle, IBM, Microsoft
 • Blockchain Uygulama Sağlayıcıları, örnek: Ripple, Factom, DigitalX
 • Blockchain Hizmet Sağlayıcıları, örnek: Infosys, Accenture, Wipro

Blockchain Teknolojisi için Doğru Satıcının Seçilmesi

Blockchain danışmanlık sağlayıcıları, ekosistemin bir parçasıdır. Hizmet modeli, blok zincirinin veya DLT’nin benimsenmesinin ani yükselişi nedeniyle popülerlik kazanıyor.

Bir işletme olarak, orada doğru blockchain danışmanlık tedarikçisini seçmeden önce uygun adımları atmanız gerekir..

Ayrıca, iyi bir kavrayışa sahip olmak için blockchain proje aşamalarını anlamanız gerekir. Mümkün olan en iyi şekilde öğrendiğinizden emin olmak için önce bir blok zinciri projesinin temel aşamalarından geçelim..

Ayrıca, Ticaret Finansmanı Blok Zincirimizi okuyun

Blockchain Proje Aşamaları

 1. Stratejik danışmanlık

Aşamada, işletmenin stratejik danışmanlık yapması gerekiyor. Blok zinciri yeni olduğu için, projedeki blok zincirinin etkisini ve kapsamını anlamada herhangi bir hatadan kaçınmak için stratejik danışmanlık yapmak idealdir. İstenilen sonucu elde etmenize yardımcı olabilecek birden fazla blockchain danışmanlık sağlayıcısı var..

 1. Kullanım durumu analizi

Artık blockchain’in rolüne ve etkisine aşina olduğunuza göre, artık kullanım durumu analizi yapmanın zamanı geldi. Herhangi bir blockchain projesi için önemli bir ilk adımdır. Bu adımda, projeniz için doğru kullanım durumunu belirlemek için analitik bir yöntem kullanmanız gerekir. Doğru yaptığınızdan emin olmak için, sistem gereksinimlerini yerine getirmeniz, kapsamı anlamanız ve kullanıcıların sistemle nasıl etkileşim kurduğuna dair olası tüm ayrıntıları toplamanız gerekir..

 1. Kavramın ispatı

Bir diğer önemli aşama da Kavram Kanıtı’dır. Bu adımda, blockchain fikrinin uygulanabilir olup olmadığından emin olmak için fizibilite çalışmaları yapılır. Fizibilite testinde hem mali hem de teknik açıdan bakılır. Bu aşamada proje uygulaması sırasında oluşabilecek bir engel bulmak kolaydır..

Ayrıca, İOOY Kılavuzumuzu okuyun

 1. Pilot Proje

Pilot projede küçük ölçekli bir uygulama yapılır. Bu, projenin maliyetini, fizibilitesini ve pratikliğini değerlendirmek için yapılır..

 1. Tam canlı proje

Her şey planlandığı gibi giderse, proje tam ölçekte hayata geçirilir.

Blockchain Uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin

Blockchain Danışmanlık Firmalarından Ne Beklemeli??

Bir işletme olarak işiniz, danışmanlık firmalarına bilgi ve destek sunmaktır. Bir danışmanlık firmasından ne bekleyebileceğinizi veya talep edebileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için aşağıdaki noktalara geçelim.

Blok zinciri fırsatlarını belirleme: Danışmanlık firmaları, blockchain ve kullanım durumları hakkında derin bir anlayışa sahiptir. Blockchain’i nasıl ve ne zaman kullanacaklarını anlarlar, bu da daha iyi verimlilik sağlayabilir. Dolayısıyla, bir işletmeyseniz, seçtiğiniz danışmanlık firmasının blockchain’i kullanmak için doğru fırsatları bulmanıza yardımcı olmasını beklemelisiniz. Ayrıca, bunu uygulamak için tam kapasiteye sahip olmalıdırlar..

İş vaka çalışmaları oluşturma: Örnek olay incelemeleri, işi anlamak için önemli bir araçtır. Danışmanlık firmanız, alıcı için veya alıcıyla birlikte ikna edici vaka çalışmaları oluşturabilmelidir..

Kavram kanıtı fikirlerini sergileyin: Danışmanlık firması, kavram kanıtı fikirleri söz konusu olduğunda iyi bir sicile sahip olmalıdır. Onları sergileyebilmeleri gerekir. Ayrıca, uygulama sürecini veya sonuçlarını gösteren tüm projeler. Ayrıca, gereksinimlerinizi karşılaştırmanıza yardımcı olabilecek herhangi bir kavram kanıtı veya proje size kesin bir avantaj sağlayabilir..

İş yol haritaları ve çerçeveleri oluşturma: Danışmanlık firmasının net yol haritaları ve çerçeveler oluşturmasını bekleyebilirsiniz. Bu çerçeveler ve yol haritaları, gereksinimler ve hedefler gibi faktörleri koruyarak blockchain teknolojisini kullanmaya meyilli olmalıdır..

Ortaklık: Ortaklıkları olan satıcılar, yeni olanaklar yarattığı için harika olabilir..

Anlayış ve uzmanlık: Kurumsal alıcının işi ve bunun faydalar için nasıl kullanılabileceği konusunda tam bir anlayışa sahip olmalıdırlar..

Bir kuruluş neleri akılda tutmalıdır??

Blockchain kullanmak zordur. Bu nedenle, işletmelerin tüketicilere en iyi hizmeti verdiklerinden de emin olmaları gerekir..

 • Tüm olasılıkları keşfetmek: Bir işletme olarak tüm olasılıkları keşfetmelisiniz. Blockchain kullanım durumlarından geçerek yapılabilir. Fırsatlardan yararlanmak için gerekli becerileri de not almanız gerekir..
 • Sync Paydaşları: Blockchain kullanma sürecinde tüm paydaşları bilgilendirdiğinizden emin olun..
 • Limit giderleri: Bir işletme olarak, her zaman giderleri sınırlandırmaya çalışmalısınız. Bunun için maliyet planlaması yapılması gerekiyor.
 • Harika teknik beceriler sunun: Bu, müşterinin sorununu daha hızlı çözmenize yardımcı olacaktır.
 • Risk tavsiyesi sunun: Riskler, herhangi bir projenin ayrılmaz bir parçasıdır ve bir satıcı olarak her zaman bir tane sağlamalısınız.
 • Harika bir strateji sunun: Gerçek dünya senaryolarında kullanılabilecek uygun bir strateji sağlayabileceğinizden emin olun.

Bir blockchain satıcısı nasıl seçilir

Şimdi, işletmeniz için doğru blockchain tedarikçisini nasıl seçmeniz gerektiğini listeleme zamanı. Sonuçta, bir seçim yapmak, blok zincirinizin başarılı olup olmayacağını belirler..

Doğru tedarikçiyi veya blockchain şirketini seçmek sandığınız kadar kolay değil. Bir kontrol listesi oluşturmanız ve çoğunu işaretlemeyi seçtiğiniz blok zinciri satıcısının emin olmanız gerekir..

Kontrol listesi, göz ardı edemeyeceğiniz, sahip olunması gereken birkaç yönü içerebilir. Ayrıca ışık tutmak isteyebileceğiniz birkaç husus da olacaktır. Seçtiğiniz blockchain satıcısından her şeye sahip olmak mümkün değildir. Sonunda, sıkıntılı noktalarınızı anlayabilecek ve size çözümler sunabilecek bir blockchain satıcısı seçmelisiniz..

 1. Kriterleri anlamak

Blok zinciri geliştirme, hizmetler veya çözümleri zaten karmaşık hale geldi. Bu, kriterleri önceden belirlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Örneğin, hangi teknolojiler üzerinde çalışacağınızı ve blok zinciri tedarikçisinin bunları destekleyip desteklemediğini bilmelisiniz. Hizmet şartlarını, ödeme koşullarını, her türlü geri ödeme biçimini, diğer sistemlerle bütünleşmeyi vb. İçeren dikkate almanız gereken başka kriterler de vardır. Bunları doğru yaparsanız, yolculuğun geri kalanına hazırsınız..

 1. Süreci tanımlayın

Doğru tedarikçiyi bulmak kolay değil. Bunu yapmanıza yardımcı olabilecek bir süreç tanımlamalısınız. Süreç, gereksinimlerinizi ortaya çıkarmak için gerekli adımları içermelidir. Kriterlerinize uygun olduğunu düşünen birkaç blockchain satıcısıyla da iletişime geçmek isteyebilirsiniz..

Satıcılarla doğrudan iletişime geçmenin çok fazla zaman aldığını düşünüyorsanız, gereksinimlerinizi çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. Bir reklam yayınlamayı deneyin veya sosyal medya hesaplarınızdan daha iyi yararlanın.

Satış konuşmaları yapmaya başladığınızda, şimdi bunu halletmek için bir takım kurmanın zamanı geldi. Ayrıca, yanlış karar vermek burada bir seçenek olmadığından en iyi çalışanlarınıza bunu yaptırdığınızdan emin olun..

 1. Teklif almak

Birkaç blockchain satıcısıyla, şimdi fiyat teklifi veya teklif alma zamanı. Bu, Teklif İsteği (RFP) olarak bilinir. Bu öneriler, kararınızı kolaylaştırmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri içermelidir. Teklifler teslimat tarihleriyle birlikte tüm harcama dökümlerini içermelidir. Ayrıca kalite standartları hakkında bilgi edinebilirsiniz..

 1. Değerlendirme süreci

Elinizdeki tekliflerle, şimdi bunları kriterlerinize göre eşleştirmenin zamanı geldi. Değerlendirme sürecini yapmak için uygun zamanı ayırmalısınız. Ayrıca, belirli bir kriter hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa satıcılarla iletişime geçin..

Kısacası, tetiği çekmeden önce tüm kapsamı anlamanız gerekir..

 1. Çalışmaya başlamak

Son adım, proje üzerinde çalışmaya başlamaktır. Daima ilerlemeyi gözden kaçırmaya adanmış bir ekip tutun.

Blockchain Satıcılarının Listesi

Şimdi, blockchain satıcıları hakkında tam bir anlayışa sahip olduğumuza göre, oradaki popüler blockchain satıcılarını listeleyelim. Bu size piyasada bulunan seçenekler hakkında net bir fikir verecektir..

Amazon Web Hizmetleri

Amazon web hizmetleri, sektördeki hakimiyetleriyle bilinir. Lider web servis sağlayıcısıdırlar ve hizmetlerini blockchain sektöründe de vermeye başladılar..

Amazon Blok Zinciri Hizmeti, bulut platformundan yararlanırken yuvarlak AWS Blok Zinciri Şablonlarını çevreler. Bir kullanıcı olarak, platformlarını kullanmak için Hyperledger Fabric, Ethereum’u kullanabilirsiniz..

Hizmet çözümü olarak blok zincirleri, işletmelerin blok zinciri çözümlerini uygulaması için mükemmel bir fırsat sağlar. Temel avantajları arasında daha hızlı dağıtım süresi, araçlar, plan seçimi ve kullandıkça ödeme bulunur.

Kısacası, uçtan uca blok zinciri platformlarını uygulamak için küresel bir altyapı sağlarlar. Hizmetler aynı zamanda uygun maliyetlidir.

Hizmet Olarak Blockchain hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Kurumsal Düzeyde BaaS hakkındaki makalemize göz atın

BigchainDB

BigchainDB, blockchain veritabanı olarak bilinir. Blok zinciri çözümüyle sorunsuz çalışan veritabanı teknolojisini sağlarlar. Düşük gecikme süresine, güçlü sorgu işlevselliğine ve yüksek verimliliğe sahiptir. Üstelik BigchainDB ile merkezi olmayan kontrolden vazgeçmenize gerek yok. Değişmez veri depolama sunar.

BigchainDB, popüler uygulamalar ve platformlarla uyumludur ve bunu blockchain kavram kanıtlarını dağıtmak için de kullanabilirsiniz. Çeşitli kullanım durumlarında ve endüstrilerde kullanılabilir.

Cognizant, Capgemini, Interledger ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla ortakla işbirliği yapıyorlar. Son olarak, aynı zamanda uygulamalı üretim ve danışmanlık da sağlıyorlar..

IBM Blockchain

IBM Blockchain, tamamen blockchain hizmetleri aracılığıyla değer sağlamakla ilgilidir. IBM Food Trust, blockchain çözümleri hakkında çok şey anlatıyor.

Blockchain aracılığıyla tedarik zincirinde ustalaştılar. Blockchain hizmetleri, farklı kullanım durumları ve endüstriler üzerinde çalışır. 500’den fazla blockchain müşteri katılımıyla, blockchain liderlik kimlik bilgileri söz konusu olduğunda birinci sırada yer alıyorlar..

IBM blockchain ile iş ortakları, yüksek güvenlikle kolayca ölçeklenebilir. IBM’in altyapısı, blok zinciri ağının sürdürülmesine yardımcı olur. Ayrıca bir projeyi ilerletmek için teknik uzmanlığa da sahipler.

Hewlett Packard Enterprise

Hewlett Packard (HP), kurumsal düzeyde blok zinciri dağıtımlarını sunar. Uçtan uca teslimat, amaca yönelik mimari ve güçlü iş ortağı ekosisteminin yardımıyla bunu mümkün kıldılar.

Blockchain çözümleri, son teknoloji bir çözüm sunar. HPE görev açısından kritik dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) sunarlar. Hizmetlerde atölye, uygulama hizmetleri, değer kanıtı ve diğer blok zinciri hizmetlerini içeren HPE Pointnext sunarlar..

Microsoft

Microsoft’un Azure blok zinciri, hizmet çözümü olarak ünlü bir blok zinciridir.

Basitleştirilmiş geliştirme, kolay dağıtım ve erişilebilir yenilik için araçlar sağlarlar. XBOX, Insurwave, Project Ubin ve diğerleri dahil olmak üzere birçok müşteri Azure blok zincirini kullanıyor.

Microsoft’un Azure pazarı, Hyperledger Fabric, Ethereum ve Corda gibi blok zinciri platformlarına erişim sunar. Geniş kullanım durumlarına farklı bir mimari yaklaşımı kapsayan çözüm mimarilerini de inceleyebilirsiniz..

Azure blok zincirinin temel özellikleri arasında yerleşik konsorsiyum yönetimi, basit blok zinciri ağ işlemleri ve dağıtımı, genişletilebilir ve açık tasarım vb. Bulunur. Düğüm başına fiyatlandırma sundukları için fiyatları da basittir.

Oracle

Oracle’ın blok zincirine yaklaşımı her zaman benzersiz olmuştur. İşletmelerin B2B işlemlerini güvenilirlik ve ölçeklenebilirlikle yapmasını sağlayan bir blok zinciri platformu sunarlar. Oracle blockchain ile, otomatik sağlanan Hyperledger Fabric bileşenlerini kullanarak önceden birleştirilmiş olarak başlayabilirsiniz.

Oracle, kolay tak ve çalıştır entegrasyonları, otomatikleştirilmiş işlemler, kurumsal düzeyde kurulumlar ve çok daha fazlasını sağlayan açık kaynaklı Hyperledger Fabric ile sorunsuz bir şekilde çalışır.!

Oracle Blockchain platformunun sunduğu temel özellikler arasında basit provizyon, kolay iş ortağı organizasyonu ekleme, eksiksiz bir blok zinciri platformu ve hibrit ağlar oluşturma yeteneği bulunur. Ayrıca akıllı sözleşmelerle otomatikleştirebilir ve özel işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak, REST API odaklı geliştirme, tak ve çalıştır entegrasyonu, yeni uygulamalar oluşturma vb. Yardımıyla uygulamalara blok zinciri işlemlerini entegre edebilirsiniz.!

SAP

SAP, şüphesiz blockchain inovasyonunun, hizmetlerinin ve araçlarının ön saflarında yer almaktadır..

SAP Cloud Platform Blockchain hizmetini ve SAP HANA Blockchain hizmetini sunuyorlar. Her tesis kullanıcıya benzersiz bir değer sunar. Bulut Platformu hizmeti, kolay bulut dağıtımı, açık blok zinciri platformunu kullanma yeteneği ve ayrıca blok zinciri kullanarak mevcut uygulamaları genişletme olanağı sağlar.

Öte yandan SAP HANA Blockchain Service, harici blockchain uygulamalarını bir bellek içi veri platformu olan SAP HANA’ya etkinleştirir..

Uygulamalı Blockchain

Applied Blockchain, hizmetlerini akıllı sözleşmeler ve dağıtılmış defter teknolojisi üzerinden sunan bir uygulama ve blok zinciri geliştirme şirketidir..

Ayrıca, 2017 ve 2018’de Gartner’ın en iyi 20 blockchain danışmanlık firması arasında yer alıyorlar. Hizmetlerinde DLT uygulamaları ve ürün geliştirme sağlıyorlar. Hizmetleri, tedarik zinciri, hukuk, telekomünikasyon, tıp ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde uygulanabilir. Ortakları arasında Quorum, Parity, Hyperledger Fabric, Vodafone vb. Yer alır..

Başarı oranı nedir?

Blockchain satıcılarını incelememize rağmen, hala blockchain’in gerçek dünyadaki uygulama başarısını sorgulayan birçok şüpheci var. Yayınlanan bir blok zinciri çalışması Kayıt hatta dağıtılmış defter teknolojisi için% 0,00 başarı oranından bahsediyor.

Aslında, bazı satıcılar, blok zinciri uygulamasıyla ilgili raporlar veya kanıtlar istendiğinde tekrar iletişime geçmeye istekli değildir. Bu, blok zinciri satıcı endüstrisi için ciddi bir endişedir ve çözülmelidir.

Bununla birlikte, blok zinciri tedarikçisinin başarı oranının zamanla artacağından eminiz..

Sonuç

Bu bizi blockchain makalesi için satıcılarımızın sonuna götürür. Blockchain satıcısının tanımını, blockchain danışmanlık sağlayıcısını seçme adımlarını, beklentileri vb. Araştırdık..

Pazar hızla büyüyor ve daha iyi blockchain satıcılarını orada göreceğimiz tek zaman bu. Blockchain ile ilgilenen herhangi bir işletme, satıcılarla ilgilenirken ihtiyati adımlar atmalıdır..

Peki, blockchain satıcıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me