Şirketler, kuruluşlar, işletmeler ve bireyler, yeteneklerinden yararlanmaya çalışırken giderek artan bir şekilde blockchain teknolojisini uyguluyorlar. Bu kılavuzda, blockchain çözümleri uygulayan şirketlere odaklanacağız..

Blockchain teknolojisi tamamen kripto para birimi ile ilgili değildir. Gerçekte, temelde yatan merkezi olmayan muhasebe teknolojisi, işlerin nasıl yapıldığını değiştirme ve insanların hayatlarını iyileştirme çabasıyla çok çeşitli sektörlerde uygulamalar bulmaya devam ediyor..

Ödeme işleme sistemlerini geliştirmenin yanı sıra, blockchain uygulaması, tedarik zincirinden hükümete kadar çeşitli endüstrilerde yolunu bulmaya devam ediyor. Bazı kişiler ve kurumlar da bu teknolojiyi perakende ve sadakat ödül programlarının yanı sıra dijital kimlikler ve değişmez veri yedeklemesi için de kullanıyor..

Bu nedenle, blockchain teknolojisi, yeni bir dizi iş fikrinin yanı sıra şirketlerin giderek daha fazla yararlandığı modelleri de beraberinde getirdi. Şirketler, yeni ürünleri piyasaya sürmenin yanı sıra mevcut ürünlerinin ve hizmet sunumunun verimliliğini artırmak için teknolojiyi kullanıyor..


Bu nedenle, bu kılavuzda, blok zincirini kendi iyileştirmeleri için kullanan en iyi kurumsal şirketlere bir göz atacağız..

Şimdi kayıt:Ücretsiz Blockchain Kursu

Blockchain Teknolojisini Uygulayan En İyi 20 İşletme

Blockchain Teknolojisini Uygulayan İşletmeler

 1. Walmart: Ürün İzleme

Perakende devi Walmart, Blockchain uygulamasında başı çeken çok uluslu şirketlerden biridir. Şirket, günlük işlemlerinde veri izleme ve yönetim sürecini geliştirmek için dijital defter teknolojisinden yararlanıyor. Dahası, Walmart, satış noktalarında satılan et ve kümes hayvanı ürünlerini izleme işinde blok zinciri uygulamasına mükemmel bir örnek olarak görülen IBM ile birlikte çalışıyor..

Bu, blockchain kullanan yüksek profilli şirketlerin mükemmel bir örneğidir..

Dahası, şirket zaten çiftçiden komisyoncuya, dağıtıcıya ve perakendeciye kadar bilgileri takip edebilen bir blockchain sistemi uyguladı..

Walmart çalışanları ve tüketicileri, blockchain teknolojisi entegrasyonu sayesinde artık ürünleri köklerine kadar takip edebiliyor..

 1. British Airways: Blockchain İzleme Sistemi

İngiltere’nin en büyük havayolu British Airways, blockchain kullanan şirketlere bir başka örnektir. Gerçekte, Londra, Cenevre ve Miami’deki önemli havaalanları arasındaki veri uçuşları hakkındaki bilgileri yönetmek için blockchain teknolojisini de uyguladı. Dahası, havayolu ayrıca check-in sürecinde devrim yaratma potansiyeline sahip yeni bir blockchain destekli VChain Doğrulama Hizmetini test ediyor..

Yeni sistemle, havayolları ve havaalanı yetkilileri, bir blok zincirinde tutulan bir veritabanına karşı seyahat eden kişilerin kimliklerini doğrulayabilecek. Sistem, kişisel bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmadan seyahat belgelerinin geçerliliğini kontrol edecektir..

 1. Maersk: Blockchain Nakliye Platformu

Blok zinciri kullanan şirketlere bir başka örnek olan Maersk, kargo nakliyesini izlemek için bir platform başlatmak için teknoloji devi IBM ile işbirliği yaptı. Bu nedenle, TradeLens, bir limandan diğerine geçerken gönderileri izlemek için kullanılacak “uygulanmış bir blok zinciri platformudur”.

Platformun halihazırda 175’ten fazla katılımcısı var. Ayrıca, dijital elektronik gönderi defteri, son varış yerlerine varıncaya kadar sevkiyat alanlarından ayrılırken kargo gönderisinin ayrıntılarını kaydetmek için tasarlanmıştır..

Sevkiyat süreci sırasında, tedarik zincirine dahil olan taraflar, sevkiyat varış saatleri gibi bilgileri ve gümrük çıkışları ve ticari faturalar gibi belgeleri takip edebilecekler. Nakliye devine göre, blockchain uygulaması, uluslararası nakliye söz konusu olduğunda güvenliği düzene sokma ve geliştirme potansiyeline sahiptir..

Blockchain’in tedarik zinciri sektörünü nasıl değiştirebileceğini bilmek ister misiniz? Şu anda tedarik zincirinde blockchain kılavuzumuza göz atın!

 1. UPS Blockchain: Lojistik Sistemi

United Parcel Services, milyarlarca dolarlık nakliye endüstrisi için blockchain çözümleri uygulamak için Trucking Alliance’daki Blockchain’e katıldı. İttifak, güvenli bir blockchain sisteminin uygulanması yoluyla denizcilik endüstrisi için standartların geliştirilmesini teşvik etmeyi planlıyor..

İttifak altında, verimli ve daha ucuz bir lojistik yönetim sistemi sunabilecek yeni yenilikler geliştirmeyi planlıyorlar. Çok sayıda broker ve karmaşık tedarik zincirlerindeki gizli bilgiler, blockchain teknolojisinin sektörde en son girişimin bir parçası olarak çözeceği zorluklardan bazılarıdır..

 1. FedEx: Anlaşmazlıkların Çözümü İçin Blockchain

FedEx, blockchain uygulamasının iyi bir örneğini ortaya çıkaran başka bir nakliye devidir. Blockchain uygulaması, şirketin müşterileri içeren anlaşmazlıkları çözme sürecini geliştirmesine izin verdi.

Şirket, müşteri sorunlarını çözmek için ideal olan bir blok zincirinde depolanacak veri türlerini belirlemek için blockchain çözümleri uyguluyor. Dahası, teknoloji aynı zamanda gelecekte başvurmak üzere kayıtları saklamak için de kullanılacak.

 1. BHP Billiton: Tedarik Zinciri Yönetimi İçin Blok Zinciri

Madencilik devi BHP Billiton, tedarik zinciri süreçlerini iyileştirmek için blockchain teknolojisini de uyguluyor. Şirket, kuyu deliği kaya ve sıvı örneklerinin hareketlerini kaydetmek ve izlemek için dağıtılmış defter teknolojisini kullanmayı planlıyor. Şirket, teknolojinin yeteneklerinden yararlanarak, teslimat sırasında üretilen gerçek zamanlı verileri güvence altına alabilmelidir..

Blockchain sistemi, şirketin iç verimliliği artırmasına ve böylece ortaklarla yakın çalışmasına izin vermelidir. Şirket ayrıca, canlı veri toplamak için satıcıların BlockApps ve ConsenSys gibi benzerleri tarafından sağlanan çözümler aracılığıyla blockchain teknolojisini kullanmasını gerektiriyor..

Ek olarak, şirket, blockchain sistemleri ile birlikte eşler arası bir dosya paylaşım protokolü görevi gören Gezegenlerarası Dosya Sisteminde düğümler çalıştırıyor..

 1. Alibaba: Lüks Malların Takibi

Kripto para birimlerinin en büyük eleştirmenlerinden biri olmasına rağmen, Alibaba’nın kurucu ortağı Jack Ma, blockchain teknolojisi konusunda yükselişe devam ediyor. Şirket, dünyanın en çok blok zinciri patentine ev sahipliği yapıyor ve operasyonlarını geliştirmek için onu kullanmaya ne kadar odaklandığının altını çiziyor..

Uygulama cephesinde, e-ticaret devi, Tmall gibi e-ticaret sitelerinde satılan lüks malların izlenmesini sağlayan blockchain tabanlı bir çözümü açıkladı. Sınır ötesi tedarik zincirlerini geliştirmek, e-ticaret devinin bir başka blok zinciri uygulama örneğidir..

Şirketin Avustralya Birimi, ortaklarla gıda hareketini izlemek için bir blok zinciri platformu da geliştirdi..

 1. Tencent: Yasal Faturalama ve Vergilendirme için Blockchain

Tencent, Çin’in Shenzhen şehrinde yasal faturalandırmayı ve vergilendirmeyi geliştirmek için blockchain teknolojisini uyguluyor. Gerçekte, çokuluslu şirket, sahte faturalarla mücadeleye yardımcı olmak ve vergi dezavantajlarından yararlanarak şehirdeki işletmelerin durumunu azaltmak için teknolojiden yararlanarak kurumsal uygulamalar için blok zinciri araştırıyor.

Şirket, Shenzhen şehri Eyalet Vergilendirme İdaresi ile ortaklaşa, faturaların gerçekliğini doğrulamak için yeni teknolojiyi kullanmayı umuyor. Önerilen blok zinciri çözümü, şirketin mesajlaşma ölçeğindeki medya uygulaması WeChat platformuna dahil edilecek.

Daha fazla oku:Bilmeniz Gereken 6 Anahtar Blockchain Özelliği

 1. Baidu: Fikri Haklar Yönetimi

Baidu, iyi bir blockchain uygulama örneği sağlayan başka bir Çin çokulusludur. Arama devi, blockchain teknolojisiyle desteklenen bir görüntü hakları yönetim sistemi başlattı.

Gerçekte sistem, fotoğrafçıların yanı sıra fotoğraf ajanslarının da profiller oluşturması ve görüntülerinin telif haklarını talep edebilmesi için bir yol sağlar. ComptECH, Kodak’ın fotoğraf izleme sistemi KodakOne’dan bir yaprak ödünç almış gibi görünüyor..

Şirket ayrıca oyun sektöründe iyi bir blockchain uygulaması örneğini ortaya çıkardı. Leci Gou, CryptoKitties’e bir şekilde benzeyen, şirketin yeni blockchain destekli evcil hayvan yetiştirme oyunudur. Oyun, oyuncular Baidu ürünlerini satın alırken kripto yavrularının yanı sıra oyun kredisi kazanabilecekleri için bir pazarlama ve sadakat programı olarak hizmet ediyor..

Ayrıca Baidu, kurumsal geliştiricilerin dijital faturalama ve banka kredisi yönetimi alanlarına odaklanan blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan açık bir platform başlattı..

 1. AIA Group: Blockchain Etkin Bankasürans

Blockchain kullanan finans şirketlerinden biri AIA Group’tur. Gerçekte, blockchain teknolojisini uyguladı ve bu süreçte ilk blockchain destekli Bankassurance’ı başlattı. Çözüm, şirketin ve banka ortaklarının politika verilerini ve belgeleri gerçek zamanlı olarak paylaşmasını kolaylaştıracak. Çözüm ayrıca şeffaflığın artmasına ve işlem sürelerinin kısalmasına yol açmalıdır.

Sigortacıların BT sistemleri ile eski banka sistemlerinin entegrasyonu her zaman büyük bir sorun olmuştur. Bununla birlikte, bankasürans kanalının sayısallaştırılmasıyla birlikte, bankalar istedikleri yazılımı seçip kullanabilmelidir..

Uygulanan blockchain destekli banka sigortası, hayat sigortacıları için önemli bir gelir sağlamalıdır. Ayrıca, sigortacıların geri dönüş sürelerini iyileştirirken tüketicilerle daha etkili bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olmalıdır.

Sigorta endüstrisinde blockchain’in önemine şimdi göz atın!

 1. Metlife: Blockchain Destekli Otomatik Sigorta Çözümü

Blockchain kullanan finans şirketlerinden bir diğeri ise Metlife. Ancak, bunu Singapur merkezli inovasyon merkezi Lumen Lab aracılığıyla kullanıyorlar. Gerçekte, sağlık endüstrisinde bir blok zinciri uygulama örneğini ortaya çıkardı..

Bu nedenle, şirket şu anda gebelik diyabeti ile mücadele eden kadınlara finansal koruma sağlamak için dünyanın ilk blok zinciri destekli otomatik sigorta çözümünü test ediyor..

Vitana, Singapur’daki her beş kadından birinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bir blockchain uygulama platformu örneğidir. Bir blok zinciri çözümü uygulayarak Metlife, müşterinin elektronik tıbbi kayıtlarını gerçek zamanlı olarak birbirine bağlayabilecek ve dakikalar içinde politikalar yayınlayabilecektir..

Çözüm ayrıca, insanların talepte bulunmasına gerek kalmadan teşhis üzerine otomatik ödeme de verecektir..

 1. Facebook: Dijital Ödemeler İçin Blockchain

Facebook, Cambridge Analytica skandalına yanıt olarak insanların verilerinin daha iyi korunmasını sağlamak için yeni yollar bulmak zorunda kaldı. Devasa veri hazinesiyle ilgilenmek için blockchain teknolojisini uygulamak, şirketin en son hamlesi gibi görünüyor.

Üzerinde çalıştıkları bir diğer popüler proje de Libra kripto para birimi projesidir. Önceden, yalnızca Libra jetonunu desteklemeye odaklanmıştı. Ancak şimdi, platformdaki mevcut devlet destekli para birimlerini de içerecek.

Gerçekte, bu proje aslında dijital doları tanıtan ilk platform olabilir. Bu, uluslararası topluluk için büyük bir adımdır.

 1. Walt Disney: Envanterleri İzlemek İçin Blockchain

Tema parkı devi Walt Disney’de blockchain uygulaması da şekilleniyor. Teknolojinin şirket operasyonlarında en belirgin kullanım durumu, parklarda stokların yanı sıra satış ve sevkiyatların takibidir..

Şirket ayrıca, insanların bir işlemin onaylanıp onaylanmadığını anlamalarını kolaylaştırmak için teknolojinin kullanımını araştırıyor. Dragonchain, yeteneklerini geliştirmede ilerleme sağlamak için diğer şirketlere katıldığı için şirketin üzerinde çalıştığı önerilen blok zinciri çözümüdür..

 1. Ford: Mobilite Teknolojilerini Desteklemek İçin Blockchain

Ford, sektörde blockchain teknolojisini uygulayan büyüyen bir otomotiv şirketleri listesine katıldı. Şirket, mobilite teknolojilerinin Akıllı Mobilite çözümlerini desteklemesini sağlamak için blockchain teknolojisini uygulamayı planlıyor..

Yeni ödüllendirilen bir patent, şirketin trafiği azaltmanın bir yolu olarak arabaların birbirleriyle iletişim kurmasını kolaylaştırmak için yakında blockchain teknolojisinden yararlanabileceğini öne sürüyor. Araçtan araca patent, yoldaki araç hızının koordinasyonu yoluyla trafik sıkışıklığını hafifletmeyi amaçlayan bir sistemi detaylandırıyor..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

 1. İhtiyati: Blockchain Ticaret Platformu

Singapur’un sigorta devi Prudential, blockchain uygulaması konusunda Starhub ile işbirliği yaptı. İkili, küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefleyen bir dijital ticaret platformu üzerinde birlikte çalışıyor..

Hızlı Ticaret, işletmelerin ortak ve distribütör bulmasının yanı sıra ödeme yapıp malları takip etmesini kolaylaştırmayı amaçlayan blockchain destekli bir platformdur. İhtiyatlı ayrıca platformu sigorta ürünleri sunmak için kullanmaktır..

 1. Nestle: Tedarik yönetiminde Blockchain

Nestle, özellikle çocuklar tarafından kullanılan gıda ürünlerini doğrudan çiftliklerden takip etmek için blockchain teknolojisini uyguluyor. Şirket, nakliye sektöründe yaşananlara paralel olarak tedarik zincirinde blockchain teknolojisini uyguluyor..

Bebek mamasının oldukça hassas olma eğiliminde olması, gıda geri çağırmalarıyla başa çıkmak için teknolojinin kullanılmasını gerektirir. Gerber bebek mamasını hedef alacak deney projesi, Unilever Walmart ve IBM’i içeren devam eden bir ortaklığın parçasıdır..

 1. Toyota: Otonom sürüş teknolojisini geliştirmek için Blockchain

Japon otomobil devi Toyota, otonom sürüş teknolojisini hızlandırmak için blockchain teknolojisini uygulamayı düşünüyor. Şirketin araştırma birimi, insanların ve işletmelerin otonom araç verilerini paylaşmanın yanı sıra araç paylaşma ve araba paylaşım işlemlerini yönetebilecekleri bir dijital ortamı teşvik etmek için MIT Media Lab ile birlikte çalıştı.

İkisi, otomobil endüstrisinde hareketliliği artırmak için uygulamaların yanı sıra kavramların kanıtı geliştirmek için diğer ortaklarla birlikte çalışıyor Şirkete göre, blockchain uygulaması, insanların otonom teknolojilerle daha rahat olmasına yardımcı olacak.

 1. UnitedHealthcare: Doktor Dizinlerini Geliştirmek İçin Blockchain

UnitedHealthcare, Humana, Optum ve Quest Diagnostics, iş dünyasında blockchain teknolojisinin nasıl uygulanacağını keşfetmek için bir araya geldi. Gerçekte, bunu doktor rehberlerine odaklanacak sağlık hizmetleri için kullanmak istiyorlar. Bu nedenle sağlık şirketleri, sağlık hizmeti verilerini güvence altına almak ve bunları güvenli bir şekilde dağıtmak için bu teknolojiyi kullanacaklar..

Blockchain uygulaması, şirketlerin idari maliyetleri azaltmanın yanı sıra sigorta şirketlerine aktarılan verilerin kalitesini iyileştirmesine izin vermelidir. Dijital defter teknolojisinin kullanılması, sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından sağlanan bilgilerle uyumsuzluğa neden olurken, sigortacılardan gelen bir hak talebinden kaynaklanan çok yaygın sorunu ortadan kaldırmalıdır..

Ayrıca Oku: Blockchain Sağlık Hizmetlerini Nasıl Bozabilir??

 1. Samsung: Tedarik Zinciri Yönetimi İçin Blok Zinciri

Donanım devi Samsung, tedarik zinciri yönetimini ve lojistiği geliştirmeyi amaçladığı için blockchain teknolojisini de uygulamaya koydu. Dünyanın en büyük elektrikli cihaz üreticilerinden biri olan şirket, geniş tedarik zincirini yönetebilecek bir sisteme şiddetle ihtiyaç duyuyor..

Şirket, elektronik cihazlardan ve her boyuttaki cihazlardan oluşan sayısız gönderisini takip etmek için bu teknolojiyi kullanmayı planlıyor. Şirket, blok zinciri uygulamasının operasyonel verimliliği artırarak dijital dönüşümleri beslemesini bekliyor..

 1. Apple: Zaman Damgası Verilerine Blok Zinciri

Apple, blockchain teknolojisindeki potansiyeli devasa imparatorluğunun bir parçası olarak görüp görmediği konusunda en uzun süredir sessiz kaldı. Bununla birlikte, yeni bir patentin doldurulması, şirketin zaman damgalarını oluşturmak ve doğrulamak için dijital defter teknolojisini kullanmayı planlayabileceği ortaya çıktıktan sonra tartışmayı sona erdirdi..

Bu nedenle, şu anda hala blockchain’i iş dünyasında nasıl uygulayacaklarını araştırıyorlar..

 1. HSBC: Merkezi Olmayan Kasa Platformu

HSBC halihazırda blockchain tabanlı bir platform kullanıyor. Gerçekte, kasa sistemlerini dijitalleştirmek için blok zinciri uyguluyorlar. Banka, daha güvenli ve özel hale getirmek için kağıt tabanlı kayıt tutmadan uzaklaşıyor. Böylece, yatırımcıları artık tüm paralarını platformdan takip edebilirler..

 1. Anheuser Busch InBev: Tedarik Zinciri İçin Blok Zinciri

Bu, şu anda dünyanın en büyük bira şirketi şirketlerinden biridir. Şu anda tedarik zincirleri için blockchain kullanıyorlar. BanQu ile birlikte, sistemlerinin genel şeffaflığını artırmak istiyorlar. Dahası, manyok mahsul zincirinin şeffaflığını izleyecek ve artıracaktır. Böylelikle Zambiya’da 2000’den fazla çiftçiye yetki verecek.

 1. Pfizer: İlaç Envanter Yönetimi

Pfizer aynı zamanda blockchain teknolojisini de uyguluyor. Biogen ve Pfizer, proje için konsept kanıtını tamamladı. Bu proje, kayıtları izlemek ve farmasötik ürünlerin dijital envanterini yönetmek içindir..

Gerçekte, grup ayrıca GlaxoSmithKline, Merck, AstraZeneca ve Deloitte gibi diğer oyuncularla birlikte gelir..

 1. Kabuk: Ham Petrol Ticareti için Blockchain

Shell, enerji sektörü için blockchain uygulayan enerji şirketlerinden biridir. Shell, Sinochem Energy Technology Co Ltd ve Macquarie ile birlikte teknolojiyi kullanarak ham petrol ticareti için blockchain kullanmayı planlıyor..

Ayrıca, teknolojiyi petrol endüstrisinde başka amaçlar için de araştırıyorlar. Her neyse, platformu şeffaflığı artırmak ve yolsuzluğun üstesinden gelmek için kullanmayı planlıyorlar..

 1. JLL: İspanyol Ticari Gayrimenkul Değerlemesi

JLL, blockchain teknolojisini yerleştiren başka bir şirkettir. Şu anda, bu teknolojiyi İspanyol ticari gayrimenkulünün değerleme sürecinde kullanıyorlar. Dahası, bu teknolojiyi emlak sektörünün inşası için kullanmayı planlıyorlar. Uygulamayı kullanarak mülk kiralayabilir veya hatta satabilirsiniz. Bu girişim esas olarak JLL Japonya’ya odaklanmıştır.

Her birinin nasıl çalıştığını anlamak için kurumsal blok zinciri platformları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Blockchain Uygulayan İşletmelerin Listesi

CompanySectorBlockchain Çözümü
Walmart Perakende Çiftçilerden mağazalara ürün hareketini takip etmek için blockchain teknolojisini kullanma
ingiliz Havayolları Seyahat sektörü Uçuş verilerini yönetmek ve yolcunun kimliğini doğrulamak için blok zinciri uygulamak
Maersk Nakliye Limanlar arasındaki gönderilerin hareketini takip etmek için blockchain sistemi
BHP Billiton Madencilik Tedarik zinciri yönetimi için blok zinciri teknolojisinden yararlanma
Tencent e-ticaret / perakende Fatura gerçekliğini doğrulamak ve vergi uygunluğunu sağlamak için çözüm
Toyota Otomobil endüstrisi Otonom sürüş teknolojisini geliştirmek için blockchain teknolojisini kullanmayı planlamak
UnitedHealthcare Sağlık hizmeti Doğru sigorta tazminat talebi doldurmalarını sağlamak için doktor dizinlerini iyileştirmek için blockchain teknolojisini kullanmak
GÜÇ KAYNAĞI Nakliye Blockchain destekli lojistik izleme ve yönetim çözümü
Baidu Dev ara Fikri haklar yönetimini geliştirmek için blockchain kullanma
Samsung Teknoloji Elektronik gönderiler söz konusu olduğunda tedarik zinciri yönetimini geliştirmek için blockchain teknolojisini kullanmayı amaçlıyor
FedEx Nakliye Müşteri anlaşmazlıklarını çözmek için blockchain çözümü üzerinde çalışmak
Alibaba e-ticaret E-ticaret platformlarında lüks ürünleri takip etmek için blockchain teknolojisini kullanıyor
AIA Grubu Sigorta Politika verilerini paylaşmak için türünün ilk bankasüransını başlattı
Metlife Sağlık hizmeti Sigorta amacıyla hastaların tıbbi kayıtlarını saklamak için blockchain teknolojisini kullanmak
Facebook Teknoloji Veri güvenliğini ve kullanıcı gizliliğini artırmak için blockchain kullanımını keşfetmek
Ford Oto Mobilite teknolojilerini geliştirmek için blockchain teknolojisinden yararlanma
İhtiyatlı Sigorta Küçük ve orta ölçekli işletmeler için blockchain destekli bir ticaret platformunu ortaya çıkarır
elma Teknoloji Zaman damgası verileri için patentli blockchain teknolojisi
Nestle Perakende Bebek maması ürünlerini takip etmek için tedarik yönetiminde blockchain teknolojisini kullanmak
Google Teknoloji Bulut hizmeti güvenliğini artırmak ve veri koruması için blok zinciri teknolojisinin kullanımını keşfetmek
HSBC Banka Kayıt tutmayı tamamen dijital hale getirmek ve kasa sisteminin güvenliğini artırmak için blockchain teknolojisini kullanmak
Anheuser Busch InBev İçecek İçecek tedarik zincirleri için blok zinciri kullanmak ve şeffaflığı artırmak
Pfizer Eczacılığa ait Farmasötik ürünlerin kayıtlarını takip etmek ve dijital envanterini yönetmek
Kabuk Sıvı yağ Yolsuzluktan kurtulmak için ham petrol ticareti için blok zinciri kullanmayı planlamak
JLL Emlak İspanyol ticari gayrimenkul değerlemesi için blockchain keşfetmek

Sonunda

Hizmet sunumunu geliştirmek ve operasyonel verimliliği artırmak için blockchain teknolojilerini uygulayan 20’den fazla işletmeyi ele aldık. Sektöre yapılan artan yatırımlar, tümü insanların yaşam tarzını iyileştirmeye yönelik daha iyi yeniliklere yol açmalıdır. Endüstriniz için blok zinciri uygulamakla ilgileniyorsanız, başkalarının bunu nasıl yaptığına dair zaten bir fikriniz var..

Bununla birlikte, teknolojiyi sıfırdan öğrenmek istiyorsanız, şimdi ücretsiz blockchain kursumuza göz atabilirsiniz.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me