Blockchain’in bankacılık ve finans sektörlerini nasıl büyük ölçüde bozduğu düşünüldüğünde, bu teknolojinin hala el değmemiş bıraktığı herhangi bir endüstri bulmak oldukça zor. Aslına bakılırsa, gayrimenkul bile bu aksaklıktan kaçamadı. Öyleyse, gayrimenkul için blockchain’in nasıl ve neden bu sektörün dönüm noktası olabileceğine daha yakından bakacağız..

Gerçekte, ticari gayrimenkul, genel dünya ekonomisinde önemli bir role sahiptir. MSCI’ya göre küresel emlak piyasası 2018’de 8,9 trilyon dolardan 2019’da 9,6 trilyon dolara yükseldi. Sektör oldukça iyi gidiyor gibi görünse de aslında birçok sürtüşme ve likidite sorunundan oluşuyor..

Piyasa artık yatırım yapmak için çok dalgalı ve sadece yüksek sınıfa açık. İlginç bir şekilde, yıllar içinde çok sayıda blok zinciri tabanlı emlak şirketi ortaya çıktı ve şimdi bu endüstrinin çalışma şeklini bozmayı planlıyorlar..

Tehdit gerçektir ve yakında modası geçecek olan geleneksel gayrimenkul yöntemlerini etkiler. Bu nedenle, bu endüstrinin hayatta kalmasının tek yolu, blockchain’i iş modellerine entegre etmektir..


Bu nedenle, bu kılavuzda, bu teknolojinin gayrimenkulü nasıl bozduğunu ve gayrimenkul girişimleri için blockchain’in şu anda en iyi yaklaşım olduğunu anlatacağım..

Şimdi kayıt:Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu

Emlak İçin Blockchain: Gayrimenkulün En Büyük Sorunları Nelerdir??

Herkese Açık Değil

Açıkçası, emlak sektörü her zaman sadece zenginler için bir yatırım seçeneği olmuştur. Bununla birlikte, daha önce orta sınıf bunu bir seçenek olarak kullanmaya çalışabilirdi, ancak bu onların ulaşamayacağı bir yoldu. Orta sınıflar için gayrimenkule alternatif olabilecek çok fazla varlık yok. Ama şimdi durum neden bu kadar sert?

Gerçekte, nüfusun çoğunluğunun gayrimenkule erişimini engellemek için pek çok engel mevcuttur. Örneğin, kredi puanları, uluslararası banka hesapları, akreditasyon, vatandaşlık, finansman, doğru sponsora erişim, nakit gereksinimleri ve fon yöneticileri başlıca engellerden bazılarıdır..

Ayrıca, bu endüstri birçok aracı ile ilgilenir ve bu da genel nüfus için zorluk seviyesini yükseltir..

Şeffaflık Eksikliği

Dürüst olmama ve yolsuzluk seviyesi bu sektörü büyük ölçüde rahatsız ediyor. İş sürecinde şeffaflık kavramı olmadığından, vergi kaçırma, dolandırıcılık, kara para aklama vb. Konularla ilgilenir..

Küresel olarak her yıl 800 milyar ila 2 trilyon dolar aklanıyor. Ve bunun önemli bir kısmı emlak programları yoluyla oluyor. Dahası, emlakta kara para aklama tahmini 1,6 trilyon dolar civarında..

Açıkçası, hükümetin başa çıkmakta zorlandığı çok büyük bir sorun. Dolayısıyla, iş modeli şeffaflığı birleştirmeye başlarsa, yolsuzlukla mücadele edebilir..

Çok Yüksek Ücretler

Bu, çoğunlukla uluslararası gayrimenkule yatırım yapmakla ilgilenen yatırımcılar için bir endişe kaynağıdır. Ancak bunu yapmak için, çeşitli aşamalarda büyük miktarda ücret ödemeleri gerekiyor. Örneğin, komisyoncu ücretleri, döviz ücretleri, vergiler, avukat ücretleri, transfer ücretleri, yatırım ücretleri vb..

Ayrıca, bu sektördeki aracıların sayısı oldukça fazla olduğundan, hepsi kendi kesintilerini yaparak yatırım için genel bütçenizi yükseltir. Dahası, vergi kayıtlarınızı temiz tutmak için muhasebeciler kullanmanız ve avukatlara danışmanız gerekeceğini de aklınızda bulundurmalısınız..

Yani genel olarak maliyetli bir yatırım seçeneği haline geliyor.

Düşük Likidite Düzeyleri

Bence herkes gayrimenkul varlıklarını tasfiye etmenin ne kadar zor olduğunu biliyor. Bu sektörün gerçekten değişmesi gerektiğinin en önemli nedenlerinden biri budur. Burada likidite derken, gayrimenkul varlığınızı ne kadar çabuk nakde çevirebileceğinizi kastediyorum. Gayrimenkul varlıklarının yüksek ücretleri ve yüksek değerli noktaları nedeniyle, ihtiyacınız olduğunda varlığınızı satmanıza yardımcı olacak çok fazla alıcı yok.

Bu nedenle, onun için bir alıcı bulmak, diğer varlık türlerinden çok daha zordur. Sorunlar, giriş engelleri, düşük kullanılabilirlik, çok fazla düzenleme, uzun süreçler vb..

Tüm bu sorunlar, potansiyel alıcıları gayrimenkule yatırım yapmaktan caydırıyor.

Yüksek Fiyatlandırma Taahhütleri

Bu, orta sınıfın gayri menkulü iyi bir seçenek olarak görmesini engelleyen başka bir konudur. Gerçekte, bu tür bir yatırımın önceden çok fazla sermayeye ihtiyacı vardır. Pek çok insan bunu karşılayamaz. Dahası, sadece bir avuç yüksek sınıf bu kadar sermayeyi önceden gösterebilir..

Çoğu durumda, yatırımcılar fiyatlandırma taahhütlerine ulaşmak için başka pahalı alternatifler aramak zorundadır. Ayrıca, piyasa dalgalı olduğundan, bir varlığa bu kadar para yatırmak önemli bir risktir. Kendi ülkenizde mükemmel bir kredi puanına sahip olsanız da, bunu uluslararası pazarlar için kullanamazsınız.

Yavaş İşlem Hızı

Gayrimenkul satın almanın dehşeti, delicesine yavaş işlem süreçleriyle başlar. Bu sektör sadece çoğu zaman büyük ölçüde verimsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda süreçte de birçok hata yapar. Ayrıca, doğru mülkü bulmak da çok zaman alıyor.

Görünüşe göre, bir mülk bulmak ortalama olarak yaklaşık 6 ay sürüyor ve daha sonra onu edinmek için tüm prosedürlerden geçmek 6 ay daha sürüyor. Bu, yatırım planlarında boşa harcanacak çok büyük bir zamandır.

Tüm bunları aklınızda tutarsanız, bu sektörün neden şu anda yıkıcı bir güce ihtiyaç duyduğunu göreceksiniz..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Gayrimenkulde Blockchain’in Faydaları Nelerdir??emlak infografiği için blockchain

Gayrimenkul sektöründe blockchain kullanmanın bazı faydaları vardır. Şimdi bunların ne olduğuna bakalım –

Artan Şeffaflık

Hiç şüphe yok ki, blockchain, emlak sektörünün çok ihtiyaç duyduğu şeffaflığı mükemmel şekilde sunabilir. Zaten bildiğiniz gibi, emlak sektörü birçok yolsuzlukla uğraşıyor. Ancak şeffaf sistemlerin yardımıyla bu nihayet durabilir. Emlak şirketleri çözümleri için blockchain kullanmaya başlarsa, müşteriler paranın nereye gittiğini görebilirler..

Ayrıca, ana veritabanı halka açık kalacağından, blok zincirine girdikten sonra hiç kimse herhangi bir işlemi değiştiremez ve hatta kaldıramaz..

Bunun şu anda en iyi çözüm olduğuna inanıyoruz.

Veri Silosu Yok

Veriler, emlak acentelerinin etrafına dağılmış durumda. Bu nedenle, satın alma işleminiz için gerekli tüm bilgilere erişebileceğiniz tek bir nokta kaynağı asla bulamayacaksınız. Kurumsal şirketler için daha da önemlidir. Çeşitli paydaşlardan gelen tüm bilgileri içeren tek bir veritabanı varsa, şirketin verimliliği büyük ölçüde artacaktır..

Blockchain bunu sunabilir. Gerçekte, blok zinciri, bir mülkle ilgili her bir bilgiyi derleyebilen kurcalamaya karşı korumalı paylaşılan günlükler sunabilir. Dolayısıyla, gayrimenkulde blockchain kullanmak büyük bir sorunu hızla çözebilir ve genel gelirleri de artırabilir..

Verimli İşlem Süreçleri

Gerçekte, gayrimenkulde günlük olarak gerçekleşen işlemler banka havaleleridir ve çok zaman gerektirir. Dahası, çoğu durumda, KYC doğrulaması veya diğer belgeler çok para gerektirir. Ancak blockchain ile işlemler dakikalar içinde gerçekleşebilir.

En kötü senaryoda bile, bir işlemi bir gün içinde tamamlayabilirken, daha önce tamamlanması günler sürüyordu. Böylece, yatırımcılar veya müşteriler yatırım yapmaya daha istekli olacaklar ve ondan uzak durmayacaklar..

Ancak, blok zinciri çözümünüzün şirketinizin günlük talebini karşılayabileceğinden emin olmanız gerekir. Yapamazsa, yavaş bir sisteme sahip olacaksın.

Sınırlı Aracılar

Gayrimenkulde blockchain kullanmanın en iyi yararı, ezici aracıların azaltılmasıdır. Gerçekte, çok fazla aracı, karmaşıklığa ve ek maliyete neden olur. Blockchain, aracıları denklemden çıkarmada etkilidir. Yani, tamamen dijitale geçerek, gereksiz aracılık kesintileriyle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca, platformdaki herhangi bir yeni liste kapsamlı bir doğrulama sürecinden geçecektir. Bu nedenle, sektörde dolandırıcılık veya dolandırıcılık faaliyetlerinin kapsamı yoktur. Sadece yatırımcılar için değil aynı zamanda büyük emlak şirketleri için de daha verimli.

Blockchain teknolojisinin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Neden blockchain teknolojisinin faydalarına dair kılavuzumuza göz atmıyorsunuz??

Gayrimenkulde Blockchain’in Olası Kullanım Durumları

Artan Likidite

Bu sektörde blockchain’in en iyi kullanım durumlarından biri artan likiditedir. Gerçekte, blok zinciri kullanmak, emlak şirketlerinin hizmetlerini ve mülklerini alım satım için sunabilecekleri bir platform oluşturabilir..

Dahası, gayrimenkul varlıklarına yatırım yapan kişiler, daha iyi erişim için mülklerini de listeleyebilirler. Herkese açık blockchain platformları, herhangi birini varlıklarını listelemeye davet edebilir. Ancak, arka planlarını kontrol etmek ve herhangi bir dolandırıcılığı ortadan kaldırmak için bir kimlik doğrulama sürecinden geçmeleri gerekecektir..

Ancak mülk satın almak ve satmak için bir platforma sahip olmak, potansiyel alıcıların satıcılarla daha verimli bir şekilde bağlantı kurmasına yardımcı olacaktır..

Daha İyi Mülk Arama Süreci

Meşru seçenekler sunan pek çok platform olmadığı için mükemmel mülkü aramak gerçek bir sıkıntıdır. Günümüzde insanlar oraya şahsen gitmek yerine çevrimiçi arama yapmakla daha çok ilgileniyorlar. Bu nedenle, bu özelliği sunan platformları aramak yalnızca sağduyu.

Ancak çoğu durumda, bu platformlar mülklere minimum erişim sağlar. Dahası, çoğu durumda pahalı abonelik ücretlerine sahiptirler. Ayrıca, bu tür bir platformun bir başka sorunu da güncellenmiş içeriğin olmamasıdır. Çoğu durumda, bir mülkün halihazırda satılıp satılmadığını bile güncellemezler.

Bu nedenle, blok zinciri kullanmak, aracılar verileri doğrudan kontrol edebildiğinden ve tüketicilerin üçüncü şahıslarla uğraşmak zorunda kalmayacağından çok yardımcı olabilir. Bu nedenle gayrimenkul için blockchain daha iyi emlak arama seçenekleri sunabilir.

Başlık Transferlerinde Tam Şeffaflık

Ev satın alma etrafında dönen pek çok korku hikayesi var. Mülkiyet geçmişinden hacizlere kadar, her adımda hata yapmanın çok fazla kapsamı vardır. Tüm bunlardan dolayı, bir ev alımı geri gelebilir ve yeni ev sahibine birçok soruna neden olabilir. Gerçekte, tapu devir sürecinde tam bir şeffaflık olmadan, birçok kişi yeni bir ev satın aldıktan sonra yasal sorunlarla bile karşılaşmaktadır..

Blockchain’in gerçekten kullanışlı olabileceği yer burasıdır. Emlakta akıllı sözleşmeler kullanarak, tapu devri sürecini kolaylaştırabilirler. Hem alıcı hem de satıcı mülkün şu anki sahibinin kim olduğunu kendileri görebilir ve gelecekteki alıcılar da mülke yıllar içinde kimin sahip olduğunu görebilir.!

Otomatik Mülk Alım ve Satımı

Yine, mülk satın alma ve satma süreci çok zaman alıyor. Bu süre zarfında, komisyoncuların ücreti ile birlikte fiyatlandırma değişebilir. Tüm sorunlarda sektör büyük ölçüde geride kalıyor. Bu nedenle, gayrimenkulde akıllı sözleşmeler kullanmak mülk satın alma ve satma sürecini kolaylaştırabilir..

Gerçekte, blockchain bir ev satın alma sürecinin tamamını otomatikleştirebilir. Tüketiciler, potansiyel satıcıların varlıklarını sergileyecekleri bir platforma gidebilirler. Birini seçtikten sonra, fiziksel olarak bir göz atmak veya sanal olarak bir tur atmak için oraya gidebilirler. Bundan sonra, tek yapmaları gereken parametreleri ayarlamak ve ödemeyi işleme koymaktır ve bunlar yapılır..

Tüm bunların tamamlanması yalnızca birkaç gün sürebilir.

Tapu ve Tapu Dolandırıcılığını Önleme

Blockchain gayrimenkul kullanım durumlarından bir diğeri de tapu ve tapu dolandırıcılıklarının önlenmesidir. Son on yılda tapu sahtekarlığının ne kadar soruna yol açtığına inanamayacaksınız. Gerçekte, bu tür dolandırıcılık faaliyetleri, özellikle internet mülkü satışlarında hızla artmaktadır..

Dahası, insanlar sizin bilginiz olmadan varlıklarını başka bir tarafa satabilir, bu da başlangıçta oldukça korkutucu. Ancak blok zinciri, tüm mülk bilgilerini ve sahip bilgilerini ve yasal belgeleri defterde saklayabildiğinden, herhangi bir üçüncü tarafın varlıklarınız üzerinde kontrol sahibi olmasının bir yolu yoktur..

Tel ve E-posta Dolandırıcılığıyla Mücadele

Gayrimenkul tabanlı tel ve e-posta dolandırıcılıklarının her yıl% 480 oranında arttığını biliyor muydunuz? Bu, her yıl daha büyük kayıplarla çok fazla kurban demektir. Dahası, bu sektör başlamak için oldukça pahalı bir seçenektir ve daha sonra bu tür suçlar insanları ona yatırım yapma konusunda daha isteksiz kılar. Gerçekte, suçlular, insanları onlara para vermeleri için dolandırmak için aracılar veya şirketler gibi görünebilirler..

Uygun bir güvenlik protokolü olmadığından, birçok ajan kimliklerini çaldırır ve daha sonra cezai suçlamalara karışır. Ancak blok zinciri bu sayıyı büyük ölçüde azaltabilir. Sorundan tam olarak kurtulup kurtulamayacağını bilmiyoruz, ancak kesinlikle ona karşı ağır bir şekilde savaşabilir..

Daha fazla oku:20+ Blockchain Teknolojisi Kullanım Durumunun Listesi

Birden Fazla Listeleme Hizmetini Dağıtma

Büyük blok zinciri gayrimenkul kullanım örneklerinden bir diğeri de merkezi olmayan MLS kullanımıdır. Genellikle, MLS’de kurumsal aracılar mülkler için bir veritabanı oluşturmak üzere bir araya gelir. Burada potansiyel bir satış yapmak için birbirleriyle bilgi paylaşabilirler. Yani, bir mülk satıldığında, komisyon komisyoncular arasında paylaştırılır..

Bu olgunlaşmış bir pazar, ancak uygun bir ağ temeli olmadan suçlular da bu sistemi hackleyebilir. Dahası, MLS’de blok zincir kullanmak, süreci merkezden uzaklaştırarak manipüle etmeyi imkansız hale getirebilir..

Kesirli Yatırım veya Mülkiyet

Bu, blockchain kullanım durumlarına ilişkin başka bir yaratıcı yaklaşımdır. Emlak şirketleri, blockchain teknolojisini kullanarak kısmi yatırım seçenekleri sunabilir. Tipik olarak bu, birden fazla mal sahibinin, mülkün tek başına karşılanamayan bir kısmına sahip olabileceği anlamına gelir. Yani, orta sınıflar yüksek fiyatlı bir mülke yatırım yapmak isterse, mülkiyeti başkalarıyla paylaşabilirler..

Gerçekte, gerçek devlet varlıklarını alıp satmak için mükemmel bir çözümdür çünkü normalden daha fazla kişiyi kapsayabilir ve genel likidite seçeneklerini artırabilir..

İşlemleri kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmek için gayrimenkul için akıllı sözleşmeler kullanabilirsiniz..

Token Bazlı Sahiplik

Bu, mükemmel blockchain gayrimenkul kullanım durumlarından biridir. Gerçekte, tüm gayrimenkul varlıklarına farklı bir bakış açısı getiriyor. Örneğin, jeton kullanarak çok sayıda varlığa yatırım yapabilirsiniz. Dolayısıyla, burada belirteçler varlıklar için bir değeri temsil edecek. Yani, söz konusu mülkün bir kolektifini temsil edecek jetonlara yatırım yapmak yerine belirli bir mülke sahip olacaksınız.

Bu nedenle, onunla ilişkili çok az riski olan altına yatırım yapmaya daha çok benzer. Aslında, bu tür uygulamalar için halihazırda birden fazla proje mevcuttur..

Mortgage Dolandırıcılığını Önleme

Mortgage dolandırıcılığı, emlak sektörünün temel endişelerinden biridir. Aslında, mülk değerindeki artış, bu tür dolandırıcılığın yalnızca yüzdesini artırıyor. Böylece sektör milyarlarca zarara varan kayıplar vermeye devam edecek. Sadece ABD’de bu dolandırıcılık her yıl 2,5 milyar dolar zarara neden oluyor! Bunu hayal edebiliyor musun?

Ancak gayrimenkul için blockchain kullanmaya başlarsanız, bu tür dolandırıcılığı en baştan önleyebilirsiniz. Her şey çevrimiçi olarak izleneceğinden, kimse tespit edilmeden sisteme gizlice giremez..

Şeffaf Mülk Denetimi

Mülk teftişiyle ilgili pek çok sorun var. Gerçekte, mülk denetimi alıcılara satıcılardan daha fazla zarara neden olur. Örneğin, emlak şirketlerinde birçok dolandırıcılık alıcıya sahte bir mülk sergiliyor. Çoğu durumda, alıcılar mülke yalnızca onu kullanmak için değil, fiyat yükseldiğinde satmak için yatırım yaparlar. Yani, yatırım yaptıkları mülkün var olmadığını bile bilmeyebilirler..

Ancak gayrimenkul için blok zincirine geçtiğinizde, mülk denetiminde şeffaflık elde edebilirsiniz. Onlarınki burada sistemi aldatmanın bir yolu değil ve yatırım yapacağınız doğru mülkü göreceksiniz. Dahası, mülkteki herhangi bir sorunu sadece platformdan da görebilirsiniz..

Gayrimenkul Maliyetlerini Azaltma

Bu, blockchain’in en iyi kullanım durumlarıdır. Şirketler ağ sistemlerine blok zincirini dahil etmeye başladıklarında, tüm süreci otomatik hale getirebilir ve ardından maliyeti büyük ölçüde düşürebilirler. Dahası, sadece organizasyonel seviyeyle sınırlı kalmayacak, aynı zamanda tüketicilere de yardımcı olacaktır..

Aracıların yerini blok zinciri aldığında, mülkleri satın almak için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz. Aracı modeldeki büyük değişiklik, daha düşük kesintiler sağlayacak ve aynı zamanda çok fazla zaman kazandıracaktır..

Gayrimenkulde blockchain teknolojisini uygulamak ister misiniz? Nihai blok zinciri uygulama stratejimiz ile yolculuğunuza şimdi başlayın!

Kuruluşlar Gayrimenkul İçin Blockchain’i Nasıl Kullanıyor?

Lantmäteriet

Lantmäteriet, blockchain teknolojisi ile çalışan bir İsveç hükümeti emlak ajansıdır. Şu anda, tapu sicil sürecini kolaylaştıracak yeni bir çözüm üzerinde çalışıyor. Dahası, herhangi bir tutarsızlıktan da kurtulacak ve süreci daha sorunsuz hale getirecektir..

Brookfield Varlık Yönetimi

Brookfield Asset Management şu anda dünyanın en büyük emlak girişim şirketlerinden biridir. Şu anda, blok zincirine büyük bir ilgi duyuyorlar ve bunu dahili ağ sistemlerine entegre etmek için bir çözüm üzerinde çalışmayı planlıyorlar. Ticari gayrimenkul için blockchain kullanarak maliyetlerini büyük ölçüde azaltabileceklerine inanıyorlar..

Bağlantı GYO, Hongkong

Hongkong’daki Link GYO, gayrimenkulde bir blockchain projesi için Allinfra ile birlikte çalışıyor. Bununla birlikte, bu, blok zincirinin şu anda bu sektör için nasıl çalıştığını kontrol ettikleri bir pilot projedir..

JLL

JLL ayrıca blockchain gayrimenkul projeleri üzerinde çalışıyor. Teknolojiyi kullanarak, İspanyol ticari gayrimenkul değerlemesine gidiyorlar. Dahası, projeleri inşa etmek ve finanse etmek için de kullanabileceklerine inanıyorlar..

Westfields

Blockchain gayrimenkul projelerinin güzel örneklerinden bir diğeri de Westfield’ın çözümüdür. Emlak bankası garantileri vermeye odaklanan bir çözüm üzerinde çalışıyorlar. Ayrıca, perakende sektöründeki konut sahiplerini ağırlıklı olarak tanıtacaktır..

Coldwell Banker

Coldwell Banker, blockchain tabanlı çözümler üzerinde çalışan emlak devlerinden biridir. Gerçekte, aracıları, satıcıları listelemek ve işlem süreçleri sunmak için blockchain kullanıyorlar. Ayrıca, işlemlerini ve sözleşmelerini tek bir platformdan kolaylaştırmak istiyorlar..

Ulusal Resmi Kayıt Ajansı

Gürcistan Ulusal Kamu Sicil Dairesi, ticari gayrimenkul uygulamaları için blockchain kullanma örneklerinden biridir. Gerçekte, Georgia emlak şeffaflığını artıracak ve maliyetleri düşürecek ve verimliliği artıracak bir çözüm üzerinde çalışıyor..

Prologis

Prologis, lojistik gayrimenkul konusunda çözüm odaklı bir çalışma yürütüyor. Bu, blockchain gayrimenkul projeleri listesine bir başka harika katkı. Şu anda, lojistik şirketleri için telifsiz veri standartları geliştirmek için Transport Alliance’da (BiTA) Blockchain ile güçlerini birleştirdiler..

Mata Başkent

Mata Capital, Fransız bir emlak fonu yönetim şirketidir. Şu anda yatırımcı sicilinin fonlarını koruma ve dağıtma sürecini optimize etmeye ve modernize etmeye odaklanacak blok zinciri çözümleri üzerinde çalışıyorlar..

Dubai Kara Departmanı

Dubai Land Department, ticari gayrimenkul seçenekleri için blockchain üzerinde çalışıyor. Gerçekte, tüm yerel emlak sözleşmelerini deftere kaydetmeye odaklanacak bir çözüm üzerinde çalışıyorlar. Dahası, ilgili tüm hükümet belgelerini de güvence altına almayı planlıyorlar..

Blockchain sadece emlak şirketleriyle sınırlı değildir. Diğer birçok sektör de iş süreçlerini kolaylaştırmak için blockchain kullanıyor. Blockchain teknolojisini kullanan en iyi 50 şirket listesinden daha fazlasını öğrenin.

Sonuç

Gayrimenkul için blockchain, dünyada daha fazla açığa çıkması gereken bir alandır. Bu sektör yolsuzluk ve suç faaliyetleriyle dolu. Ancak bu sektörün önemi artık her zaman yüksek. Dolayısıyla, uygun yönergeler olmadan, bu sektörün etkili bir şekilde filizlenmesinin ve yolsuzluktan sonsuza dek kurtulmasının hiçbir yolu yoktur..

Bir değişikliğe ihtiyacı var ve blockchain kesinlikle göreve kalmış. Bu nedenle, gayrimenkul şirketlerinin blockchain’in değerini görmesi ve teknolojiyi kitlesel olarak entegre etmeye başlaması an meselesidir..

Emlak sektöründeyseniz ve blockchain’i ayrıntılı olarak keşfetmek istiyorsanız, ücretsiz blockchain kursumuza göz atmanızı öneririz..

Dünya değişiyor. Öyleyse neden yarışın gerisinde kalasınız? Şimdi yolculuğunuza başlayın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me