Ortak yatırımcılar her zaman blockchain teknolojisine yatırım yapmaktan korkuyorlardı. Nedeni oldukça basit ve anlaşılır – oynaklık. Bazı yatırımcılar bile blockchain yatırım dünyasının çok öngörülemez ve belirsiz olduğunu düşünüyor. İşin ilginç yanı – tamamen yanlış değiller! Belki de, 2018’in son çeyreğinde ICO yatırımındaki büyük düşüşün ana nedeni budur. Peki, bu zor sorunun çözümü ne olabilir? Ufukta yeni bir çözüm var – Security Token.

Güvenlik belirteci platformu fikri oldukça yenidir. SEC gibi güvenlik komisyonları son olaylardan çok endişe duyduğundan, oyuna daha modern bir teknolojinin geleceğini tahmin ettik. Temel olarak, güvenlik belirteçleri, geleneksel ICO’ların bazı temel sorunlarını çözer..

Hepimiz DAO olaylarının farkındayız ve diğer bazı yüksek oktanlı ICO başarısız oluyor. Sahte ICO’lar nedeniyle yatırımcılar çok şey kaybetti. SEC, ICO’ya izin verme konusunda çok katı davranıyor. Yavaş yavaş, kripto güvenlik belirteçleri listesi, ihraç şirketleri ve menkul kıymet borsaları oluşmaya başladı..

Güvenlik belirteçlerinin blockchain senaryosunda büyük bir rol oynayacağına inanıyoruz ve yakında yatırımlarda olumlu düşüşlere bile şahit olacağız..


Güvenlik belirteci platformunun tüm konsepti, kitleler için oldukça yeni olduğundan, tüm konsepti anlamanıza yardımcı olacak kesin bir rehber üzerinde çalışmayı düşündük..

Öyleyse, bir fincan kahve alın, arkanıza yaslanın ve bu rehberin tadını çıkarın.

Contents

Bölüm-1: SEC ve Blockchain
Bölüm-2: Güvenlik Simgesi Nedir?
Bölüm-3: Güvenlik Belirteçlerini Bu Kadar Arzulanan Kılan Nedir??
Bölüm-4: Güvenlik Belirteçleri: Pazarın Yapısını Değiştirmek
Bölüm-5: Security Token Basım Platformları
Bölüm-6: En Büyük 4 Tokenize Menkul Kıymetler
Bölüm-7: Popüler Güvenlik Jeton Borsaları ve Gelecek Projeler
Bölüm-8: Güvenlik Belirteçlerinin Sınırlamaları: Herhangi Biri Var mı?
Bölüm 9: Sonuç

GÜVENLİK TOKEN INFOGRAPHIC

Güvenlik Simgesi nedir?

Bölüm-1: SEC ve Blockchain

Kripto güvenlik belirteçleri listesine geçmeden önce, SEC’in ne olduğu ve görevleri hakkında biraz konuşalım. SEC ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Birleşik Devletler federal hükümeti altında çalışan bağımsız bir kurumdan biri olduğunu da biliyor.

Başlıca sorumlulukları arasında – federe kanunları ve menkul kıymetleri, endüstriyel güvenlik düzenlemelerini uygulamak, farklı güvenlik kuralları önermek, borsaları ve diğer kuruluşları korumak bulunmaktadır. Ayrıca elektronik menkul kıymetler de sunarlar.

Bununla birlikte, ana endişeleri yatırımcılar için koruma sağlamak, verimli ve adil bir pazar sürdürmektir..

Blockchain teknolojisi ve token ekonomisinin her yerde entegrasyonu ile SEC’lerin neden bu tokenları daha önce menkul kıymetler olarak sınıflandırmadıkları merak konusu. 2016’da SEC, ICO’lara bakma ve düzenlemeleri uygulama zahmetine girmemiş gibi görünüyordu..

Ancak bu senaryo, o yıl Ethereum’un çökmesiyle tamamen değişti..

DAO’nun Düşüşü

DAO, o zamanlar blockchain tarihindeki en kitle fonlaması yapılan proje olma yolunda ilerliyordu. Neredeyse her ay rekor kırıyorlardı ve 150 milyon dolar topladılar ki bu oldukça şaşırtıcı. Bunun nedeni, birçok kişinin sistemle ilgilenmesi ve saldırıya açık olabileceğini düşünmesiydi. Ancak yine de, yatırımcılar paralarını birbiri ardına ICO’larına aktardı..

O sırada kurucular, eleştirmenlere birkaç kez güvence verdiler, her şeyi kontrol altında tuttuklarını ve toplanan her fonun son derece güvenli olduğunu söylediler. Ne yazık ki, bilgisayar korsanı algoritmik bir boşluk buldu ve yatırılan paradan 50 milyon dolar çaldı ve Ethereum% 50’ye düşerek büyük bir darbe aldı..

Pek çok yatırımcı hayal kırıklığına uğradı ve SEC ile temasa geçti. O zaman SEC ilk olarak kripto ve blok zinciri ile ilgilenmeye başladı. Yeni paradigma altında temel ilkelerle kripto para birimlerinin uygulanması için bir rapor yayınladılar. Yeni standart, onları her türlü blok zinciri teknolojisini kullanan veya para veya sermaye toplamak için dağıtılmış defter kullanan dijital organizasyonlar olarak tanımladı..

Yürürlükteki bu yeni yasa ile, kripto para birimleri artık eskisi gibi düzenlenmemiş dijital para birimleri olmayacak. Var olmak istiyorlarsa, bir güvenlik belirteci platformu olarak tanımlanmaları gerekir. Sonra DAO olayı, gerçekten hızlı bir güvenlik belirteci platformu olarak listelendi. Bu nedenle, gelecekte kripto güvenlik jetonları listesine sahip birçok yeni oyuncu görebiliriz..

Düzenlemeler Kriptoyu Nasıl Etkiler??

SEC dahil olduktan sonra, ICO’ların çoğu (İlk Para Teklifleri) menkul kıymetlerle ilişkilendirilmemek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Dahası, size güvenlik olmaktan nasıl kaçınacağınızı ve bu şekilde devam ettireceğinizi söyleyen büyüyen başka bir işletme türü bulacaksınız..

Ancak şirketler neden bir güvenlik belirteci platformu olmaktan kaçınmaya bu kadar umutsuzca çalışıyor? Kısıtlamalar gerçekten kriptoyu kötü bir şekilde etkileyebilir mi??

Olası nedenlerden bazıları SEC’in kısıtlamaları ve kuralları olabilir. Normal bir belirteç bir güvenlik belirteci platformu haline gelirse, varsayılan olarak şirketin tüm kuralları ele alması gerekir. Ayrıca, işler olması gerektiği gibi gitmediğinde yatırımcıları tazmin etmek için ücret ödemeyi de kapsar..

Birçok şirket bu nedenle yasal sonuçlardan kaçınmak için ondan kaçmaya çalışır. Ve diğer durumlarda, sorun biraz yüksek. Devlet müdahalesini küçümsüyorlar. Bu, kripto ile ilgili düzenlemenin önemli konularından biridir.

Kripto para birimlerinin doğası, hükümetin herhangi bir müdahalesi olmadan merkezi olmayan bir platform gerektirir. Ancak SEC devreye girerse, belirli bir ademi merkeziyetçilik mümkün olmayacak ve blok zincirinin temel felsefesine aykırı olacaktır..

Blockchain ağı biraz vahşi bir piyasa niteliğine sahiptir ve birçok uyarlanabilir yatırımcı kısa sürede büyük miktarda para kazanabilir. Bu nedenle, bu tür yatırımcılar, her şekilde kar elde edebilmek için ağı bu şekilde tutmaya çalışıyorlar..

Her Token Bir Menkul Kıymet Olamaz

Öte yandan SEC, güvenlik belirteçlerini biraz farklı bir şekilde tanımlar. Her jeton farklı bir yapıya sahip olduğundan, tüm jeton kurallarla yan yana gidemez. Bunun için pek çok simge asla güvenlik belirteci olarak tanımlanamaz.

Bu iki rakip arasındaki taktiksel fark, kriptoların düzenlemelerden bu kadar etkilenmemesinin ana nedenidir..

Örneğin bitcoin’i ele alalım. Bitcoin bir geliştirme ekibiyle birlikte gelmez ve yatırımcılara herhangi bir kâr vaadi de sunmaz. Öte yandan, Ethereum çok daha karmaşıktır. Ancak, bir yardımcı program belirteci vardır. Ancak Ethereum sahipleri aslında takımdan hiçbir şey beklemiyor. Geliştirme grubundan bir kâr beklemiyorlar ve insanlar bundan memnun, o zaman bu şekilde tutulmalı.

Diğer belirteçler için sonuçlar biraz kafa karıştırıcı. Ya yeni bir bulut depolama platformu, bir ICO’ya karı yatırımcılar arasında paylaşma ve ayrıca onlara bir depolama alanı sağlama sözü verirse? Alan hizmete mi yoksa vaat ettikleri faydaya mı dahil edilecek? Bu iki tesisi nasıl ayırt ederlerdi??

Yani, gittiği kadarıyla, durum hala oldukça karmaşık ve SEC’e ve sonuca olabildiğince yakın ilgi göstermemiz gerekiyor. Bununla birlikte, işler değişmeye başlıyor ve piyasa, normal ICO’lara bağlı kalmak yerine güvenlik belirteci platformuna doğru kayıyor. İstatistiklerin bize burada ne söylediğini görelim.

Güvenlik Belirteci Teklifi ICO’ları Değiştiriyor mu? – İstatistik

İlk ICO çılgınlığının başladığı yere geri dönerek başlayayım. ICO’ların yaklaşık 200 milyon dolar topladığı Mayıs 2017’de başladı ve büyümeye ve büyümeye devam etti. Önümüzdeki iki ay boyunca, ICO’lar tutarı iki katından fazla artırdı – 650 milyon dolar! Ancak, Ağustos ayında pazar biraz düştü. Ancak Ağustos’tan sonra yeniden büyümeye başladı ve Aralık ayına kadar 1.7 milyar doları aştı..

2018’in ilk çeyreğinde, ICO’lar yaklaşık 7 milyar dolar topladı ve yutturmaca süper yoğundu. Ancak, sonraki iki çeyrekte başkentler büyük bir darbe aldı ve o zamandan beri düşüyordu. Ama yine de para toplamayı başardı ve toplam tutar 12.3 milyar dolara ulaştı..

Dolayısıyla, ICO’lar 2017’de 5,6 milyon dolar toplamış olsa da çılgınlık onları 2018’de farklı bir boyuta taşıdı. Her jeton için ortalama sermayeyi hesaplarsak, 29,7 milyon dolar alacağız..

Ancak 2018’de, token kitle fonlamasının neredeyse% 58’i başarısız oldu ve yalnızca% 42’si herhangi bir para toplamayı başardı..

Öyleyse, ICO’lar Neden Tüm İlgisini Kaybetti veya Başarısız Oldu??

Peki, neden başarısız olduklarının birkaç sorunu var. Ana sorun, ürün değerinin olmaması olmalıdır. Evet, her jeton satışında birçok heyecan verici ürün tanıtıldı; ancak, yalnızca birkaçı yatırımcılarına sunduklarını sürdürebilirdi.

İkincisi, ICO’ların çoğu pazarlama kampanyaları için fazla harcama yapmadılar ve bunun eksikliği, sonunda ürünlerini mahkum etti..

Bir diğer önemli sorun da artan dolandırıcılık ICO’larıdır. ICO çılgınlığı boyunca birçok ICO dolandırıcılığı raporu var ve birçok yatırımcı paralarını kaybetti çünkü ICO’lar onlar için herhangi bir yasal yedekleme sağlamadı. Öte yandan, birçok yatırımcı yeni gelen veya tecrübesiz geliştirme ekibinin token satışlarına yatırım yapacağından emin değildi..

Sonuç olarak, SEC devreye girdi ve durumu kontrol altına aldı. Düzenlemelerin ve güvenlik önlemlerinin güvencesi yatırımcıları cezbetti ve kripto güvenlik jetonları listesi popülerlik kazanmaya başladı..

Yani, 2018 sonunda, ICO, kitlelerini kaybediyor, diğer yandan güvenlik jetonu platformu onları kazanıyor.

Bölüm-2: Güvenlik Simgesi Nedir?

Security Token, düzenlemelere ve menkul kıymetlere tabi olan bir belirteçtir. Basit bir ifadeyle, blockchain üzerindeki bu tokenlar, değerlerini harici ve ticareti yapılabilir kaynaklardan alacak. Bu nedenle, bunların her zaman federal düzenlemeleri olacak ve bu da onu daha güvenli bir seçim haline getirecek.

Başka bir bakış açısına göre, menkul kıymet jetonu, hisse senetleri, tahviller, senetler, oy hakları, opsiyonlar, borç senetleri ve varantlar gibi bir tür ticarete konu varlıktır. Hisse senetleri hakkında düşünürseniz, fikri daha net bir şekilde anlayabilirsiniz..

Hisselere veya hisse senetlerine sahip olmak için, bir şirketin gerçek hayattaki mülkiyetini gerçekten almadan bir şirketin bir kısmına sahip olursunuz..

Birçok şirket ve hükümet, projeleri iyileştirmek veya desteklemek için farklı yatırımcı türlerinden para toplamak için bu yöntemi zaten kullanıyor. Peki yatırımcılar bununla ilgili ne alıyor? Herhangi bir biçimde şirketin kar elde etmesinde bir faiz veya pay vaadi alacaklar..

Bu senaryolarla kriptografik bir şekilde uğraşırken, bu o zaman güvenlik jetonu olarak bilinir..

İşleri Daha Kolay Hale Getirmek

Esasen, tipik ICO’lar veya faydalı tokenlerle karşılaştırıldığında, burada yatırımcılar her zaman kesin bir kar vaadine sahip olacaklar. Oysa ICO’lar için kâr bir çeşit kumardır. Bu güvenlik jetonu, sunulan karı sağlamak için her tür varlığa veya jetona yatırım yapacaktır. Ve bu likidite meselesini halleder..

İnsanların hisseleri veya tahvilleri için kağıt yedekler aldıkları eski günlerde, likidite büyük bir sorun haline geldi, ancak şimdi konuya kriptografinin entegrasyonu ile sorunla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız..

Blockchain platformundaki akıllı sözleşmeleri kullanarak belirli kuralları veya koşulları otomatik olarak karşılamanız için para aldığınız bir senaryo hayal edin. Bu işleri daha da kolaylaştırmaz mıydı?

Dolayısıyla, bu güvenlik jetonu ekosisteminin tüm programlama yeteneği, süreci hızlandırabilir ve tipik bir formdan çok daha fazlasına geçiş yapabilir. Nasıl şirket büyüyecekse, kârınız ve özellikleriniz de her jeton için artacaktır..

Şirketlerden biri size verdiklerini iddia ettikleri özellikleri sağlayamazsa veya sağlayamazsa; yasal sorunlarla yüzleşmek zorunda kalacaklar. Yani, havada takılmayacaksınız.

Fark ne?

Pratik durumlarda, bunu ICO’larla karşılaştırabilirsiniz. ICO’lar gibi bunlar da yatırımcılarla birlikte gelir. Ama benzerlikler burada bitiyor. Bir ICO için, ona yatırım yaparsanız, token başarı oranından yararlanmayı veya platformun kendisini özgürce kullanmayı bekleyebilirsiniz. ICO teklifi için, ağı doğru şekilde sürdürmek veya kullanmak için jetona ihtiyacınız olacaktır. Bununla birlikte, platformun kendisi başarılı olabilir ve tokenlerin fiyatı yükselebilir. Ama bu bir kumar.

Öte yandan, güvenlik jetonu ekosistemindeki yatırımcılar, gelecekte jetonlarla doğrudan bağlantılı olan haklar veya nakit veya tahviller almayı beklemeye yatırım yapacak.

Ek olarak, güvenlik belirteci ekosistemi yasalar ve düzenlemelerle uyumludur, bu nedenle dünyanın her yerinden yatırımcılar kurallara uymayı başarırlarsa katılabilirler. Bu, ABD gibi yasaların nispeten katı olduğu birçok seçeneği açabilir..

Dahası, güvenlik belirteci ekosisteminin yardımıyla, tüm şirketler kara listeler ve beyaz listeler oluşturabilir. Bu listeler AML (Kara Para Aklamayı Önleme) ve KYC (Müşterinizi Tanıyın) raporlarıyla uyumludur. Şirketler daha şeffaf çalışacak ve toplanan fonlara ve şirket başarısızlıklarına daha özen göstereceklerdir..

Dolayısıyla, ICO’ların paranız için herhangi bir güvenliğinin olmadığı yerlerde, güvenlik jetonunda paranız her zamankinden daha güvende.

O nasıl çalışır?

Tamam, artık güvenlik jetonu ekosisteminin ne olduğu hakkında her şeyi bildiğinize göre, nasıl çalıştığına daha yakından bakalım. Tüm tokenleştirme şirketinin izlediği aynı kuralı izler. İlk olarak, bir ihraççı, herhangi bir kuruluşun herhangi bir bölümünü veya payını temsil edecek bir güvenlik jetonu çıkaracaktır. Bundan sonra, ihraççı bir beyaz liste oluşturacak ve bu listede, token satışına katılabilecek yatırımcıların cüzdan adreslerine sahip olacak. Esas olarak cüzdan adresi şimdilik genellikle Ethereum’un adresidir.

Beyaz listede listelenen yatırımcıların, ihraççı tarafından belirlenen kural ve düzenlemelere uyduklarını kanıtlamaları gerekir. Yasalar, her bir güvenlik belirteci ekosistemine göre değişir, bu nedenle çok sayıda en iyi güvenlik belirtecine yatırım yaparsanız birçok varyasyon görebilirsiniz..

Bunun, güvenilir kaynaklarla kimliğinizi kanıtlamanın yanı sıra AML ve KYC düzenlemeleriyle yakın bir bağlantısı vardır. Her güvenlik belirteci ICO’su yüzlerce düzenlemeyle desteklenmiyor. Bununla birlikte, ihraççı, yatırımcıları daha kolay filtrelemek için buna çok sayıda uyabilir.

Belki bazı durumlarda, katılmak için belirli bir geçmişe veya kariyer pozisyonuna sahip olmanız gerekir..

Yatırımcılar için Dış Kaynak Kullanımı

İhraççı ayrıca son çağrıyı yapmak için yatırımcılara dış kaynak sağlayabilir. Bunu, genellikle şirketlere ne tür yatırımcıların yatırım yaptığını bilmek için merkezi borsalar gibi üçüncü taraf hizmetleri kullanarak yapabilirler. Bu listeler daha sonra likidite grubu haline gelir. Burada, listedeki herkes isterlerse güvenlik jetonunu birbirleriyle takas edebilecek..

Ancak, ilk listeyi yapmayan başka biri beyaz listeye girmeye çalıştığında ne olur??

Peki, bu durumda, ihraççı size yardımcı olacaktır. Şirket, üçüncü tarafın KYC / AML kuralını takip etmesine ve aynı anda beyaz listeye yeni yatırımcılar eklemesine izin verebilir. Bu şekilde, birisi bir güvenlik jetonuna her yatırım yapmak istediğinde üçüncü tarafın kartı veren kuruluşa gitmesi gerekmez..

Uzun vadede, bu şema sistemin likiditesini gerçekten pompalar ve gelecekte onları daha değerli hale getirir..

Güvenlik jetonunuzu nasıl takas edebileceğiniz konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur, ancak beyaz listede olmanız gerekir. Artık Open Finance veya tZERO gibi birçok borsa, menkul kıymetleri platformlarında tıpkı tipik kripto borsaları gibi takas etmenize izin verecek..

İhraççı görece yeniyse ve bir menkul kıymet jetonu satışına nasıl başlayacağını bilmiyorsa, onlara yardımcı olacak şirketler vardır. Harbor ağı veya Polymath ağı gibi bazı ağlar son derece popülerdir. Bu şirketler, ihraççı şirketlerin güvenlik varlıklarını belirtmelerine yardımcı olur. Gerçek hayattaki değerleri alırlar ve bunları blok zincirinde programlanabilir bir token’a dönüştürürler..

Saldırıya Uğramaz

Güvenlik jetonu ekosistemiyle ilgili bir başka eğlenceli gerçek de, bunların birinin sizden kolayca çalabileceği araçlar olmamasıdır. Tipik durumlarda, blok zincirindeki biri özel anahtarınızı alırsa, siz bu konuda hiçbir şey yapmadan kripto para birimlerinizi harcayabilir..

Sanki 100 $ kaybetmişsiniz gibi, o zaman birisi onu alıp harcayabilir. Aslında bu konuda hiçbir şey yapamayacaksın, değil mi? Ancak güvenlik nedeniyle, jetonunuzu kullanmak için cüzdanlarına kolayca aktaramazlar.

Ayrıca, beyaz listeye eklenmek için KYC / AML’ye de uymaları gerekir. Bu nedenle, birisi zorla girip cüzdanınıza girerse, onu beyaz listedeki cüzdanlarına kadar takip edebilir ve ardından onlara karşı yasal işlemlerde bulunabilirsiniz..

Sonuç olarak, kripto menkul kıymet belirteçleri listesi, tıpkı adları gibi çok sayıda menkul kıymet sağlar..

STO ve ICO: Bir Belirtecin Güvenlik Olup Olmadığını Nasıl Belirleyebilirim??

Güvenliğe yatırım yapmak için, onu ICO’dan farklı kılan şeyin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bir belirtecin STO ve ICO tartışmasıyla ilgili bir güvenlik olup olmadığını bilmek istiyorsanız, Howey Testi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir..

Öyleyse, Howey Testinin ne olduğunu ve bu testin jetonu değerlendirmenize nasıl izin vereceğini görelim.

Howey Testi

Howey testinin ilk olarak nasıl ortaya çıktığını söyleyerek başlayayım. 1946’da, Yüksek Mahkeme bir dava için tuhaf koşullarla yüzleşmek zorunda kaldı. Bu dava, Howey ile SEC arasındaydı ve Howey Testinin temelinin geldiği zamandı..

Dava, Yargıtay’ın bir testi reddettiği bir sonuçla sonuçlandı. Bu testte, belirli bir projenin bir yatırım sözleşmesi olarak kabul edilip edilmeyeceği belirlenebilir..

Kısacası hikaye şöyle; Florida merkezli iki şirket davalı, narenciye bahçeleri için arazide gayrimenkul payı sağladı. Alıcılar, yatırımcılara arazinin bir kısmına onlardan sahip olma şansı sundu. Ve mülklerini koruyacak, narenciyeyi hasat edip pazarlayacak ve bundan kâr sağlayacaklardı..

Yatırımcıların çoğu çiftçi olmadığı için tarımsal bilgileri de yoktu. Ancak teklif, onlara yatırım yapmalarını sağlayacak kadar iyiydi..

Ancak SEC, herhangi bir güvenlik yedeği sağlamadıklarını belirterek sanıkların projesini yasadışı göstermeye çalıştı. Ondan sonra bunun için dava açıldı.

SEC, sanıkların projelerini bir güvenlik beyanı olarak kaydetmediklerine inanıyordu, bu yüzden yasayı çiğnediler. Ancak, soruşturma ve kiralama belgelerinden sonra, Yargıtay projenin gerçekten güvenlik olduğunu ve herhangi bir yasayı çiğnemediğini tespit etti..

Yeni Bir Teklif

Emin olmak için, bu durum bir daha meydana gelmez; Mahkeme, herhangi bir projenin veya yeni işin güvenlik tescili gerekliliği kapsamına girip girmediğini belirlemek için bir test yayınladı..

Dolayısıyla, bunun bir yatırım sözleşmesi olup olmadığını bilmek için üç ana kriteri karşılaması gerekir:

 • Para ile yatırım yapmanız gerekecek.
 • Yatırım, birden fazla kuruluşta değil, yalnızca ortak bir kuruluşta gerçekleşecek.
 • Tüm yatırımcılar proje veya şirketin sonuçlarından faydalanacaktır..

Burada “ortak girişim” birçok şey olabilir. Ancak federal mahkemelerin çoğu burayı, yatırımcıların tüm paralarını aynı anda bir araya getirip projeye doğrudan yatırım yapabilecekleri bir işletme alanı olarak tanımlıyor..

Yıllar sonra, “para” terimi daha genişledi ve insanlar artık varlıklarla veya diğer yöntemlerle yatırım yapabilirler..

Diğer bir husus ise, yatırımcıların kârı kontrol edip etmedikleri. Kontrol yatırımcıların elinde değilse proje zaten bir menkul kıymettir.

Yani, burada, belirteç Howey testinin üç kuralını takip ederse, dijital belirteçler güvenlik olacaktır. Kurallardan herhangi birini koruyamazsa, bu bir güvenlik jetonu ICO’su olmayacaktır..

Güvenlik Belirteçleri Düzenlemeleri

Her güvenlik belirteci ekosisteminin türe dahil kalması için izlemesi gereken bazı belirli düzenlemeler vardır. Federal kurallar ilk günden başlayacak; ancak, federal yasalarına göre ülkeden ülkeye değişebilir.

ABD’de, bir güvenlik jetonunun bazı belirli kurallara uyması gerekir –

 • Düzenleme-S
 • Düzenleme-A+
 • Yönetmelik-D

 • Kural D

Bu düzenleme, bir şirketin belirli teklifler sunmasına izin verecektir, ancak tüm menkul kıymetleri satıldıktan sonra bir “Form D” ibraz etmeleri gerekir. Güvenlik jetonu ICO’sunu sunacak şirket veya kişi, şirketin Bölüm 506C ile uyumlu olması durumunda yatırımcılardan onlara yatırım yapmalarını isteyebilir..

Ama 506C bölümü nedir?

506C bölümü, tüm yatırımcıların doğrulanmasını gerektirecek ve talep sırasında kendini sunacaktır. Şirket tarafından sağlanan her ifadenin geçerli olduğu ve bu konuda yanıltıcı bilgi bulunmadığı anlamına gelir..

 • Kural A+

Bu tür bir düzenleme, şirketin doğrulanmamış yatırımcılar için SEC onaylı güvenlik sağlamasına izin verecektir. Ancak genel kanallardan talepte bulunmaları gerekecek ve her yatırımcının 50 milyon dolara kadar yatırım yapmasına izin verebilecekler..

Ancak bu düzenleme için düzenleme diğerlerinden çok daha fazla zaman alabilir ve bu nedenle daha pahalıdır..

 • Kural S

Bu tür bir düzenleme, bir şirket güvenlik belirteci teklif listesini ABD’de değil farklı bir ülkede yürüttüğünde gerçekleşir. Bu nedenle, 1993 yasasının 5. bölümüne giren kayıt gerekliliğine maruz kalmayacaktır. Bununla birlikte, şirketin, güvenlik jetonu ICO satışını gerçekleştirdiği ülkenin kurallarına hala uyması gerekir..

Not: Söylemeliyim ki, yukarıdaki düzenlemeler sadece yorumlamadır. Bunu hukuki tavsiye olarak görmemelisiniz. Bu nedenle, bir güvenlik belirteci teklif listesine başlamadan önce daha fazla araştırmak için her zaman avukatınıza danışın..

Bölüm-3: Güvenlik Belirteçlerini Bu Kadar Arzulanan Kılan Nedir??

 • Temel Değerler

Güvenlik belirteçleri listesi kripto, oy hakları, kar payları, borç kontrolü, yasal güvenlik ve çok daha fazlası gibi temel değerler sunar. Yasallaştırma, bu token sisteminin ana temel karıdır.

Bunu tipik yardımcı program belirteçlerinde bulamazsınız. Utility belirtecinde, jetonunuzla hizmet veya ürüne erişebilmeniz gibi belirteçlerinize yalnızca minimum değerlere sahip olabilirsiniz. Ancak güvenlik belirteci ile, tuttuğunuz güvenlik belirtecine doğrudan bağlı birçok değere sahip olursunuz. Ve ondan her faydayı elde edeceksin.

Güvenlik jetonu, ihraç şirketinin kendine özgü bir değerine sahip olacağınız için size yasal bir hak sağlayacaktır. Bunlar daha yüksek değer koşullarına sahip olacak ve bu nedenle riski büyük ölçüde azaltacaktır. Temel değeri çeşitli yollarla hesaplayabilirsiniz.

Hesaplamak için indirimli nakit akışı, kalan gelir mimarisi ve bölünmüş iskonto yöntemini kullanabilirsiniz. Basit bir ifadeyle, temel değere sahip bir güvenlik jetonu, ona yatırım yaptığınız günden itibaren zaten bir değere sahiptir..

Daha sonra artabilir veya aynı kalabilir, ancak güvenlik jetonunun avantajlarını en baştan elde edersiniz..

Ayrıca, güvenlik belirteci, daha basit ve temel mimariye sahip oldukları için geçerli bir yatırım şeklidir. Örneğin, tZERO, yatırımcılarına kârın% 10’unu sağlar ve bunu en başından doğru alırsınız..

 • Şeffaf Sistem

Çerçeve, kullanıcılarına ekstra bir şeffaflık katmanı sağlar. Bu sayede kullanıcılar şüphesiz kolaylıkla sisteme güvenebilirler..

Güvenlik belirteci, tüm yatırımcıların tekliflerinin güvenilirliğine bakmasına izin verecektir. Yatırım yapmadan önce yatırımcılar saklayacak hiçbir şey olmadan bilgi toplayabilirler. Bu nedenle, yayınlanan, sunulan ve dağıtılan tüm güvenlik jetonları listesi herkesin incelemesine açık olacaktır..

Bir güvenlik belirtecinin ana öncelikleri, üç temel kriteri takip etmektir:

Başkenti oluşturmanın sağlıklı bir yolu.

Yatırımcıları hata yapmaktan koruyun ve onları dış dolandırıcılık faaliyetlerinden koruyun.

Sistemde adaleti sağlamak ve pazarda düzeni sağlamak için uygun bir kanalı işe almak.

Güvenlik belirteci ICO’nun mimarisi herkes tarafından görülebilir; ancak ağın kendisi değişmezdir. Dolayısıyla, süper şeffaf olmasına rağmen, hiç kimse bu bilgiyle sistemi hackleyemez. Bu nedenle, ICO güvenlik jetonu üç amacı da koruyabilir ve yatırımcılar için daha iyi bir manzara sunabilir.

 • Yönetmelikler

Ağdaki düzenlemeler, dijitalleştirilmiş token sistemine yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılar için daha kazançlıdır. Kullanıcılar için verimlilik ve daha yüksek sigorta sağlar.

Kanunla yapılan anlaşma ile daha fazla olan kripto güvenlik belirteçleri listesi, sofistike yatırımcılar arasında çok daha fazla popülerlik kazanıyor. Bunlar daha fazla verimliliğe sahiptir, tipik kripto para birimlerine kıyasla sabit bir hız ve şeffaflık sağlar.

ICO’lar 2017’ye ve 2018’in çoğuna hakim oldu. Ancak SEC olay yerine geldikten sonra birçok ICO’yu güvenlik belirteci olarak ilan ettiler. Bununla birlikte, şirketlerin çoğu menkul kıymet olduğu, ancak onunla birlikte gelen düzenlemeleri tescil ettirmediği veya sürdüremediği için sınıflandırma ICO’yu mahkum etti..

SEC’in bu ICO’lara karşı birçok yasal işlem başlatmasının ve ICO satışında düşüş gerçekleşmesinin nedeni budur. Dolayısıyla, bunun gibi herhangi bir sorunla karşılaşmamak için, güvenlik jetonunun en baştan kaydolması gerekir..

Önceden bir avantaja sahiplerse, hukuk çizgisini ve blok zinciri bir araya getirmek çok daha kolay hale gelir. Bunu yaparak, birçok menkul kıymet jetonu, kendilerinden sonra gelen diğer şirketlere göre bir avantaja sahip olacaktır..

 • Kurtarma Mülkü

Sanal varlıklar her zaman tüm varlıkları kaybetme korkusuyla gelir. Bununla birlikte, bu tokenler, varlıklarınızın güvenliğini sağlayacak kurtarma protokollerine sahiptir. Bir şekilde kaybederseniz, size yeniden verilebilir.

Sanırım hepimiz dijital varlıkların her yatırımcısının sanal para biriminin kaybından nasıl korktuğunu biliyoruz. Demek istediğim, kaybetmek fiziksel varlıklardan çok daha kolay. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin yükselmesiyle birlikte, kurtarma protokollerinin eksikliği bu yeni pazarın ana dezavantajlarından biridir..

Öte yandan, bir güvenlik belirteci uygun şekilde oluşturulmuşsa, yeniden yayınlama özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ancak, bu özelliğe sahip olmak için, başlangıçtan itibaren güvenlik jetonuna sahip olduğunuza dair kanıt sağlamanız gerekir..

Kanıt doğrulamanın veya sağlamanın birkaç yolu olabilir. Çoğunlukla önceden şirketten ana hatlarıyla belirtilmiştir.

 • Öne çıkan özellikler KYC / AML

Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML), her zaman en iyi güvenlik belirteçlerinin en önemli önceliğidir. Bu yapı, kullanıcılara daha fazla güvenilirlik sunar.

Bu iki protokol, en iyi güvenlik belirteçlerinin ana bilgisayarının merkezinde yer alır. Bununla birlikte, sürekli denetleme ve rapor sunma zorunluluğu bir yük haline gelebilir; yine de, güvenlik belirteci bununla başa çıkmalı.

Normal bankacılık sistemiyle uğraştığınız tipik borsalara AML’yi entegre etmek oldukça kolaydır. Ancak, dağıtılmış defter söz konusu olduğunda, çok daha karmaşık hale gelir. Adresler anonim yatırımcılar olduğundan, onları denetlemek biraz zor..

Ancak güvenlik belirtecinde şirket, herkesin kurallara uyduğundan emin olmak için işlemi izleyebilir ve izleyebilir. Ayrıca, içerik oluşturucuların çıktıya göre müşterilerine daha iyi değerler sunmalarına da olanak tanır..

Ana bilgisayar ayrıca kimsenin beyaz listedeki adreslerin dışında ticaret yapmasına izin vermez. Bu, kolluk kuvvetleri için daha iyi bir verimlilik sunar, çünkü herhangi bir yatırımcı, diğer hesapları kurcalamaya çalışırsa başka bir adrese karşı doğrudan yasal işlem başlatabilir..

Bölüm-4: Güvenlik Belirteçleri: Pazarın Yapısını Değiştirmek

 • Likiditenin Kilidini Açmak

En iyi menkul kıymet belirteçleri, geleneksel finans sistemleri için oldukça yüksek miktarda likidite sunabilir.

Eski günlerde, tipik bankacılık sistemlerinin bir işlemi gerçekleştirmesi çok zaman alıyordu. Ancak süreç yıllar içinde hızlandı; yine de daha fazla yakıta ihtiyacı var. İşlem tarihinden sonra beş gün sürüyordu ve şimdi sadece iki gün sürüyor.

Ancak hafta sonları, çoğu ihtiyaç anında bunu kullanarak anında para gönderemiyor. Her gün gerçekleşen bu kadar çok işlemle, her gün her ödemeyi temizleme süreci daha sağlam hale geliyor. Ve bu tür bir sahne finans sektörlerinin likiditesini geri çekiyor..

Öte yandan, tipik bankacılık sisteminin olağan sınırlarından kurtulabilirseniz, süreci kolayca hızlandırabilirsiniz. Herhangi bir işlem süresini beklemeden bir başkasına anında para gönderebileceğiniz bir senaryo hayal edin..

Güvenlik belirteçleri 2018 örnekleri bunu kolayca yapabilir ve işlemler çok daha hızlı ve daha güvenli olabilir. Bu nedenle güvenlik jetonu, tipik finans sektörlerini şekillendirebilir ve onu yeni bir şeye dönüştürebilir.

 • Küresel Pazarlara Açılmak

Yasallaştırılmış belirteçler, küresel pazarda yeni bir zemin açabilir. Bu genellikle farklı güvenlik jetonu türlerine veya şirketin kullanıcıların ona yatırım yapmasına nasıl izin verdiğine bağlıdır. Örneğin, ABD’de yaşayan bir kişi, Çin’de veya diğer ülkelerde küçük bir baristanın mülkiyetini satın alabilir. Ve bu tam tersi olabilir.

Ancak küresel pazar gerçekte ne kadar çıktı sağlayabilir? Stabilcoin tokeninin 50’den fazla ülkeden ve daha fazlasından yatırımcıları çektiği bazı durumlar vardır. Dolayısıyla, bu, diğer ülkeler için anlaşılması gerçekten zor olan bir pay alması için en iyi seçenek olabilir..

Bu, onları farklılaştırmak yerine tüm dünyayı bir araya getirir ve küresel olarak daha verimli bir şekilde büyüyebilir..

 • Kesintisiz Ticaret (24/7/365)

Tipik geleneksel borsalarda, onları günde 6-7 saat çalışır halde bulacak ve sadece hafta içi açık olacaksınız. Bu, hisse senetlerini kontrol edemedikleri veya fiyatlar düştüğünde satamayacakları için normal yatırımcılar için biraz rahatsız edicidir..

Bununla birlikte, güvenlik jetonu, geleneksel borsaların aksine, yıl boyunca 7/24 işlem yapma imkanı sunar. Yatırımcılar bundan büyük ölçüde faydalanabilir. Bu şekilde hiçbir şirket yatırımcılara karşı komplo kuramaz veya fiyatlarını yükseltmek için kullanamaz..

Herkes, güvenlik belirteçlerini her gün ve her saniye kolayca takas edebilecek ve izleyebilecek.

 • Varlıkların Entegrasyonu

Yakın gelecekte, bu tür belirteçler, hemen hemen her varlığın tokenleştirilmesini sağlayabilir. En iyi menkul kıymet belirteçleri, gelecekte yeni bir pazar türü açacaktır. Bunun yardımıyla günlük hayatımızdaki her şey jetonlaştırılabilir. Kullanıcılar sadece bunu kullanarak kendi malvarlıklarından varlık elde edebilir ve yatırımcılara veya hissedarlara kar veya diğer faydalar sunabilirler..

Bu şekilde, küresel olarak kullanıcılar tipik sınırlamalardan genişleyecektir. Ekosistemin tamamen güvenlik belirtecine göre değişebileceği anlamına gelebilir. Bir yatırımcı, farklı üst düzey güvenlik belirteçlerine yatırım yapabilir ve bunları aynı cüzdan adresinde bir arada tutabilir..

Sadece onları aynı anda yönetmek çok daha kolay olmayacak, aynı zamanda kesinlikle çok sayıda otomatik süreç olacaktır. Bunu yaparak, küresel likidite havuzu kademeli olarak artacaktır..

 • Pazarlarla Uyumlu

Bazen tipik varlıkların her piyasa senaryosuna dahil edilmesi bir engel haline gelir. Farklı pazar yerleri kendi kural ve düzenlemelerine sahiptir. Ve tipik yasal varlıklar her yasayla bütünleştirilmesi gerektiğinden, oldukça karmaşık hale gelir..

Bir sürü evrak işi ve değişen varlık özellikleriyle belirli bir şekilde hareket etmek, kardan daha fazla yatırım gerektirir. Ancak, güvenlik belirteçlerini farklı pazarlarla entegre etmek çok kolaydır. Bunlar, farklı ağlar için farklı düzenlemeleri takip etme yeteneğine sahiptir..

Bir güvenlik belirteci ICO’yu belirli bir şekilde hareket edecek şekilde programlayabileceğiniz için, daha az zaman ve minimum evrak işi gerektirir. Birçoğu, en iyi menkul kıymet belirteçlerinin yakın gelecekte tipik menkul kıymetleri devralacağına inanıyor.

 • Programlanabilir Güvenlik Yürütmeleri

Bu belirteçler programlanabilir olduğundan, bunları düzenlemelerle birleştirmek veya daha fazla güvenlik eklemek çok daha kolaydır.

Temettü Sunmak

Geçmiş günlerde temettü teklif etmek biraz tipik ve haksızlıktı. Evrak veya otomasyon sürecindeki eksiklik nedeniyle, birçok şirket hisselerini çok uzun süre elinde tutan kişilere fazladan temettü vermez..

Örneğin, Mike ile aynı hisseye sahip olduğunuzu hayal edin. Ancak, son üç yıldan beri ona sahiptiniz ve Mike onlara birkaç gün önce yatırım yapmaya başladı. Şimdi şirket bir temettü teklif ederse, hem siz hem de Mike’ın aynı şeyi alması adil olmaz, değil mi??

Güvenlik belirteçleri buna göre hareket edecek şekilde programlanabildiğinden, şirket sadık yatırımcıları izlemek ve onlara daha iyi bir çözüm sunmak için bir algoritma kullanabilir..

Yatırımcılar, hisseleri çok uzun süre elinde tuttukları için daha fazla kar elde ederlerse, insanlar bu şirketlere yatırım yapmaya daha istekli olacaktır..

Oy Hakları

Bu, güvenlik belirteci ICO’nun karı daha verimli bir şekilde dağıtmak için temettüleri programlayabilmesine benzer. Ancak temettüler yerine, kâr teklifine daha fazla değişkenlik eklemek için oylama haklarını kullanabilirler. Hisselere üç yıl boyunca sahipseniz, açıkça her türlü oylama veya yönetim hakkına sahip olacaksınız..

Tema yeni olmasa da, birçok blockchain şirketi bu özelliği zaten sağlıyor. Bununla birlikte, tokenize edilmiş menkul kıymetlerin yardımıyla bu süreci kolayca düzene sokabilirsiniz. Bu aynı zamanda ağ içinde daha iyi bir mimari hükümet sistemi sağlar.

Eşsiz Ayrıcalıklar

Şirketin ürünleri için özel bir promosyon veya hisselerini çok uzun süre tuttuğunuzda özel indirimler aldığınızı hayal edin. Şirket, daha uzun süre için daha fazla indirim sunarsa, yatırımcılar zemini tutmaya ve fiyatları yükseltmeye daha istekli olacaktır..

Tanımlama yöntemini entegre ederek bunu yapabilirsiniz ve bu yeni ortaklık senaryosu olabilir. Ancak, birçok şirket bunu popülerliklerini artırmak ve doğruyu söylemek için zaten yapıyor..

 • Yeni Pazar Görünümü ve Kesirli Yatırımlar

Daha heyecan verici bir şekilde tokenize edilmiş menkul kıymetler piyasayı etkileyebilir. Herhangi bir ürünün kısmi sahipliğini ortaya çıkarabilir. Sadece gayrimenkule yatırım yapmak istediğinizi hayal edin, ancak fiyatlar yatırım yapamayacağınız kadar yüksek. Ayrıca tek bir mülke bu kadar çok para harcayarak büyük bir risk almak istemezsiniz. Doğruyu söylemek gerekirse, tüm yatırım kavramı bir kumardır.

Peki bu açıdan ne yapabilirsiniz? Tokenleştirilmiş menkul kıymetler, bir kullanıcının bir varlığın bir kısmına sahip olmasına izin verebilir. Bu, yatırımcılar için yeni bir vizyon açar. Bu nedenle, belirli bir mülk söz konusu olduğunda, diğer insanlarla birlikte karşılayabileceğiniz küçük bir porsiyon satın alabilirsiniz..

Dolayısıyla, mülk satıldığında ve kar elde ettiğinizde, mülkiyet durumunuza göre otomatik olarak bölünecektir. İstediğiniz zaman istediğiniz ürünü rezerve edebilir veya satın alabilirsiniz. Her türlü güvenlik jetonuna yatırım yapabilirsiniz.

Şirket, akıllı sözleşmeler yardımıyla otomasyon sürecini yürütebilir ve herkes kardan adil payını alır. Kimsenin evrak işleriyle uğraşması, alıcılar araması veya insanlara satmak için evi göstermesi gerekmiyor. Şimdi çok kolay.

Bölüm-5: Security Token Basım Platformları

 • Polymath

SEC düzenlemelerinin entegrasyonu ile birlikte herhangi bir tokenize edilmiş menkul kıymetin ihraç hizmetlerini sunan harika bir blockchain platformudur. Yani, kendi güvenlik jetonunuzu başlatmak istiyorsanız, Polymath ağı kesinlikle jetonunuzu çıkarmanıza ve bunları önceden düzenlemelere uymanıza yardımcı olacaktır..

Polymath ağının protokolü, gömülü finansal tablolarla blok zinciri platformunda herhangi bir finansal ürünü piyasaya sürmenin her sürecini kolaylaştıracaktır..

Polymath ağı ayrıca yatırımcıların güvenlik belirteci ticareti için kimlik doğrulaması yapabilecekleri, şirketinizi yasal danışmanlarla bağlayabilecekleri ve size geliştirici pazarına erişim sağlayabilecekleri bir platform sunar. Platformlarını kullanmak için bir ERC20 jetonu olan “Poly” jetonunu kullanmanız gerekir..

Polymath ağı, yeni verenler arasında son derece popülerdir ve şimdiye kadar farklı güvenlik belirteçleri ile çalıştılar..

 • Liman

Bu, herhangi bir güçlük çekmeden tokenize menkul kıymetler hattına geçmek isteyen şirketler için başka bir platformdur. Liman, günümüzde popüler ihraç platformlarından biridir ve birçok şirket, hizmetlerini kendi güvenlik jetonlarını başlatmak için kullanıyor..

Bu şikayet, varlıklarını blok zinciri çerçevesine taşıyan her şirketin uygun düzenlemelerle şikayette bulunmasını sağlayacaktır..

Platform, token satışına uymak için Reg D’yi kullanarak ICO’ya erişim sağlar. Diğer özellikleri arasında raporlar, denetimler, sertifikasyon, vergi kuralları ve platformlarını kullanan her yeni token ile KYC / AML entegrasyonu gibi standart protokoller bulunur. Bu nedenle, Harbor, tokenize edilmiş menkul kıymetlerini başlatmak isteyen ancak bu konuda yardıma ihtiyaç duyan şirketler için harika bir çözüm olabilir..

 • Menkul kıymetleştirmek

Bu, güvenlik belirteci vermek için günümüzde popüler seçeneklerden bir diğeridir. Mevzuata uygun bir bulut çözümü sağlarlar. Bununla birlikte, güvenlik jetonu projesini sıfırdan başlatmak isteyen farklı fonları, şirketleri ve diğer varlıkları belirtme konusunda en uzmandırlar..

Securitize, ihraççı şirket için geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Her şeyden önce, ihraççının ve geliştirme ekibinin düzenlemelerle tamamen uyumlu olduğundan emin olurlar. Ayrıca, KYC / AML kimlik doğrulamasını kullanarak beyaz listeye alma işlemlerini kolaylaştıracaklar. Bu ikisinin dışında, akıllı sözleşmeleri ihraççının şemasına uyacak şekilde özelleştirebilirler..

Securitize, hizmetlerini 500 milyon dolara kadar güvenlik jetonu teklif listesi düzenini uygulayan birçok popüler şirkete sağladı. Projeler – Lottery.com, 22X Fund ve daha fazlası.

 • Sürü Fonu

SR20 protokolünü kullanan Swarm Fund, şu anda piyasada bulunan bir başka üst düzey ihraç platformudur. Bu, yalnızca güvenlik belirteçleri için bir kriptografik protokol standardıdır ve bu şirketin blok zincirindeki herhangi bir gerçek hayat varlığını belirtmesine izin verir..

Gerçek hayattaki varlığı tokenize ettikten sonra, güvenlik jetonu teklif listesi sürü sisteminde yönetilen, yönetilen ve ticaret jetonu haline gelir. Para yerine Bitcoin, Ethereum gibi diğer kripto para birimlerini kullanarak SR20 jetonunu elinize alabilirsiniz. SR20 jetonunu alacak yatırımcılar için ek devlet haklarına sahip olabilir, güvenlik jetonunu yasal olarak takas edebilir ve jetonun kendisinden gelen karları olacaktır..

Bu ihraç platformunun en iyi yanı, gayrimenkul, tarım, teknoloji niş, hedge fonlar, yenilenebilir, etki yatırımları ve daha pek çok alanı kapsıyor olmalarıdır..

Bölüm-6: En Büyük 4 Tokenize Menkul Kıymetler

En iyi güvenlik belirteçlerinin şafağında, şu anda, bir avuç veren şirket bulacaksınız. Yolda başka projeler de var, ancak finansal yatırımların sınırı haline gelmeleri biraz zaman alacak. 2018 güvenlik jetonlarının popüler ve heyecan verici örneklerinin neler olduğunu görelim.

 • Blockchain Capital veya BCap

Bu, yatırımcıları için halka arz ile menkul kıymet tokenlerini tanıtan ilk şirkettir. STO blockchain satışı ile token satışının tipik senaryosunu iyileştirmek istediler. Aynı sınırlı avantajları sunmak yerine, yatırımcılara mülkiyete yatırım yapmanın güvenli bir yolunu sunmak istediler..

Bu teklif, bugünün güvenlik jetonunun taslağı haline geldi. BCap, diğer potansiyel ICO’lara yatırım yaptı ve yalnızca beyaz listedeki yatırımcılardan yatırım aldı. Serbest bırakıldıktan sonra sadece altı saat içinde 10 milyon dolarlık bir sermaye hasılatı elde ettiler.

Şirketten gelen her kâr doğrudan fonlarına gider. Oradan eğlencenin yöneticileri yönetim için% 2,5 ve performans ücreti için başka bir% 25 alır. Kalan kâr tüm STO blockchain sahibine dağıtılır.

 • Bilim Blok Zinciri

Bu, biraz farklı bir güvenlik belirteci düzenleyicisidir. Science Blockchain, yeni blockchain yatırımları için bir kuluçka makinesi gibi çalışır ve birden fazla blockchain projesini birbirine bağlar. Blockchain’in gelecek olduğuna inanıyorlar ve insanlara tanıtacakları yeni token akışından kar etme seçeneği sunmak istiyorlar..

Yaptıkları şey, diğer blockchain şirketlerine para yatırmak ve diğer yatırımcıların onlar aracılığıyla yatırım yapmasına izin vermektir. Bu şekilde kuluçka şirketlerinin ürettiği kar, yatırımcılara da fayda sağlayacaktır..

Başlangıçta güvenlik jetonu teklif listesi aracılığıyla projeleri için para topladılar ve yatırımcılar için bir SCI jetonu teklif ettiler. SCI belirteci, altlarında çalışan diğer şirketlerin karıyla doğrudan bağlantılıdır. Kardan yatırımcılar% 70’e varacak. Ancak en iyi yanı, bunun platformlar arasında çok fazla likiditeyi artırmasıdır..

STO blockchain satışı sona erdi ve 12,3 milyon dolar topladılar.

 • Piyango. com.tr

Hayır kurumlarını seviyorsanız ve bir insanlaştırma hizmetine yatırım yapmak istiyorsanız, Lottery.com sizi şaşırtacak. Bu şirket bir mobil piyango oyun platformudur. Çekilişin temel amacı şeffaflığı genişletmek, küresel engeli aşmak ve pazarda daha fazla esneklik sağlamaktır..

Ancak, diğerlerinden biraz farklı bir yoldan gitmek istiyorlar. Şirket, insani ihtiyaçların çözümüne yardımcı olmak için para topluyor. Bu şirketin STO blockchain satışı özeldir ve dokuz rakamlı bir menzile sahip olduğu söyleniyor..

Lottery.com’un vizyonu oldukça ümit verici görünüyor ve birçok yatırımcı bu konuda son derece heyecanlı. Cashbet veya Securitize gibi diğer şirketler, STO’larının ortağıdır ve pazarda daha popüler hale gelmesine yardımcı olmak ister.

Hala devam eden bir güvenlik jetonu teklif listesi satışına sahipler, bu nedenle toplanan toplam tutar şimdilik belirsiz..

 • SPiCE VC

STO blockchain satışlarından 40 milyon dolar yükselten SPiCE VC, STO blockchain nişinin önde gelen güçlerinden biridir. Risk Sermayeleri, gerçek hayattaki yatırımların bir başka popüler şeklidir ve SPiCE VC bir sonraki seviyeye geçme eğilimindedir..

Blockchain teknolojisinin yardımıyla, trilyonlarca varlığın tokenleştirilebileceğine ve finans sektörlerinin iyileştirilmesi için kullanılabileceğine inanıyorlar. SPiCE VC aracılığıyla, tokenize edilmiş VC fonlarına yatırım yapabilir ve istediğiniz zaman anında likidite özelliğinden yararlanabilirsiniz..

Neden popülerler? Tipik VC Fonunda, fonlarınıza erişmek için en az yedi ila on iki yıl beklemeniz gerekir. Ancak SPiCE VC’de hemen erişime sahip olacaksınız ve diğer beyaz listedeki yatırımcılarla ticaret yapabilirsiniz..

Bölüm-7: Popüler Güvenlik Jeton Borsaları ve Yaklaşan STO Projeleri

Borsalar:

Şimdi, ticaret yapmak için kullanabileceğiniz popüler güvenlik jetonu değişimlerinin neler olduğunu görelim, tüm güvenlik jetonları örnekleri 2018 kolayca.

t SIFIR

TZERO adını duymuş olmalısınız. Bu şirket, pazara ulaşmak için birçok blok zinciri çözümünü desteklemesiyle tanınır. Bununla birlikte, şu anda, şirket çoğunlukla güvenlik jetonu değişim platformuna odaklanmış birçok hizmet sunmaktadır. Temel hizmetlerinden bazıları, stok envanteri için yönetim sistemlerini, aracılık hizmetini, 100’den fazla nitelikli aracı kurumları sundukları akıllı yönlendirme çözümünü içerir..

Bunların dışında ayrıca her gün 7/24 açık olan bir ticaret platformuna sahip olacaksınız. tZERO, menkul kıymet jetonu liste satışı yoluyla hala para topluyor ve platformunu diğer menkul kıymetleri de barındıracak şekilde genişletmek istiyor. Yatırımcılar, şirketten pay almak için tZERO jetonlarını satın almak zorundadır ve bu jetonla karı alacaklardır..

Şu anda 114 milyon doların üzerinde para topladılar ve halen devam ediyor. Uzmanlar, bunun gelecekte popüler güvenlik belirteç borsalarından biri olacağına inanıyor.

Sipariş defteri

Popüler güvenlik belirteç borsalarından bir diğeri de Orderbook’tur. Platformlarında 2018 güvenlik belirteçlerinin ünlü örnekleriyle ilgilenir. Bu platformla, diğer yatırımcılarla güvenlik jetonu takas edebileceksiniz. Bununla birlikte, Orderbook, RAP adı verilen özel güvenlik jetonunu kullanarak platformu yönetir. Bu belirteç, platformdaki yatırımcıların doğrulanmasını sağlar ve ayrıca bir ticaret yapmadan önce her yatırımcıyı çapraz kontrol eder..

Basit bir ifadeyle, eğer bir kullanıcı başka bir güvenlik belirtecini takas etme iznine sahipse, ancak o zaman RAP takası işleyecektir. Ancak yatırımcılar diğer menkul kıymet jetonlarının beyaz listesine dahil edilmezse, ticaret yapamaz.

Sistemdeki bu tür bir düzenleme, güvenlik belirteci yatırımcıları için gerçekten yeni bir yol belirleyebilir ve bununla birlikte SEC yasalarının korunmasına yardımcı olabilir. Birçok yatırımcı, güvenlik belirteç borsalarını kullanmak için fazlasıyla isteklidir..

OpenFinance Ağı

OFN veya OpenFinance Network, varlıkların alternatif tokenleştirme pazarıyla ilgilenen açık kaynaklı bir platformdur. Bu değişim platformu 2014’ten beri var ve o zamandan beri uzlaşma süreçleriyle birlikte ticaret hizmetlerini kanıtlıyorlardı..

Bununla birlikte, son zamanlarda bu şirket platformunu yükseltti ve şimdi de 2018 güvenlik belirteçleri örnekleriyle ilgileniyor. Onların yardımıyla, platformda güvenlik jetonu alışverişi yapabilir ve ayrıca bir tane de düzenleyebilirsiniz. Yani, sizin için her türlü hizmete sahipler. OFN, ilk doğrulanmış güvenlik belirteci işlemini gerçekleştirdi ve şimdi güvenlik belirteci düzenleyicileri kabul etmeyi dört gözle bekliyor.

Seri “A” jeton satışlarından 2,2 milyon ABD doları toplamayı başardılar.

Gelecek STO Projeleri:

Mülkiyet Parası

Karlı yaklaşan STO projeleri hemen köşede ve Property Coin bunlardan biri. Ama bu para dünyaya ne getiriyor?

Emlak piyasasının en büyük pazarlarını kapsıyorlar. Onlara göre, teklif ettikleri gayrimenkul işinin% 100’ünü destekleyen güvenlik belirteci teklifleri sağlayacaklar. Dolayısıyla, gayrimenkul nişine yatırım yapmak istiyorsanız bu en iyi şansınız olabilir. Güvenlik belirteci teklifleri Aperture tarafından yürütülüyor ve işi ikiye bölmek istiyorlar..

 • Konut mülklerini çevirmek için.
 • Yatırımcılara mülk ödünç verin.

Ağlarındaki her yatırımcı, yatırımlarından toplam kârın% 50’sini elde edecek. Aperture, Property Coin güvenlik belirteci aracılığıyla 50 milyon dolardan fazla para toplayacağına inanıyor. Güvenlik belirteçleri 2018’in popüler örneklerinden biridir.

22X Fon

Başlangıç ​​şirketleri için kaynak yaratmak oldukça zordur çünkü yatırımcılar herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce tanıdık yüzler görmeyi severler. İşte bu nedenle büyük bir girişim grubu bir araya gelerek ünlü 22X Fund projesini oluşturdu.

Burada, 500 şirket arasından seçim yapmak, güvenlik belirteci teklifleri aracılığıyla işleri için para toplayacaktır. Testlerini başarıyla tamamlayan ve uzun bir yol kat ettiği düşünülen firmaların 30’u var. Yani, ilk başta 30 şirketle başlayacak ve onlara yatırım yapacaklardı..

Her şirket projesine göre% 2,5 -% 10 para alacak ve yatırımcılardan kar elde etmeye başladıktan sonra da kazanç elde edecek. Bu, girişimler arasında likiditeyi oluşturmak için yeni bir kapı açabilir..

Şu anda 22 milyon doların üzerinde para topladılar ve birincil hedefleri 35 milyon dolara çıkmak. 22X Fonu, dört gözle beklemek için yaklaşan bir başka STO’dur.

Dilim

Property Coin gibi benzer bir niş. Slice, yatırımcılar için sınır ötesi bir platform sunuyor ve küresel sınırı aşıyor. Esas olarak ticari gayrimenkul yatırım platformudur. Birincil hedefleri, bir ihraççı, plasman acentesi ve sigortacı olarak hareket etmektir..

Slice aracılığıyla, diğer gayrimenkul işlerini sizinle çalışmaya daha istekli hale getiren tüm yüksek profilli yatırımcıları listeleyerek yüksek net yatırımcı profili oluşturabileceksiniz. Üç aylık nakit akışı dağıtımlarını seçebileceğiniz veya büyük temettülerle yüksek değerli fiyatlı mülklere yatırım yapabileceğiniz bir seçeneğe sahip olacaksınız..

Hepsi tercihlerinize bağlı. Slice, SEC tarafından belirlenen yönetmeliğe tamamen uyumludur ve ticari gayrimenkul işi için bir likidite platformu olarak devam etmek istiyor.

Şu anda, 2 milyon doların üzerinde para topladılar ve yaklaşan güvenlik belirteci tekliflerinden daha fazlasını elde etmek istediler. Slice, 2018 güvenlik belirteçlerinin popüler örneklerinden biridir.

Siafunds

Bu, sistemin blok zincirini korumak için hem yardımcı program hem de güvenlik belirtecini kullandığı karma bir ağdır. Merkezi olmayan bulut depolama alanı, depolama alanını yatırımcılara kiralayacak. Platformdaki iki jeton – Siacoin ve Siafunds. Siacoin, hizmet belirtecidir ve ev sahipleri ve kiracılar anlaşmalarını imzalamak için bu parayı kullanacaklar..

Bununla birlikte, platformu kullanmak için hem ev sahiplerinin hem de kiralayanların harcanan toplam miktarın% 3,9’unu vermesi gerekecektir. Kiralamak için yedek depolama alanınız varsa, bunu platformları üzerinden yapabilir ve ev sahibi olabilirsiniz. Ücreti ödemek için, daha önce verdiğiniz ücretle orantılı olarak güvenlik jetonu Siafunds alacaksınız..

Şirket şimdilik 750 Siafund sunuyor ve bu menkul kıymet jetonu D Yönetmeliğine göre kayıtlıdır. Bağış toplama halen devam etmektedir. Bu, dört gözle beklemek için yaklaşan başka bir STO..

Bölüm-8: Güvenlik Belirteçlerinin Sınırlamaları: Herhangi Biri Var mı?

Her yeni teknolojiyle birlikte bazı iyi ve kötü taraflar gelir. Güvenlik jetonu yatırımcılar için yeni bir kapı açıyor, ancak herhangi bir sınırlaması yok mu? Onlarla uğraşırken hangi sınırlamalarla karşılaşabileceğinizi görelim.

 • Yönetmelikler Aynı Zamanda Bir Lanet Olabilir:

Evet, çok sayıda yasa ve yönetmelik sunuyorlar. Bu düzenlemeler yatırımcılar için ek bir güvenlik seviyesi sağlar, ancak düzenlemelerle birlikte sınırlamalar gelir. Düzenlemeler bazen bu sistemlerin doğru çıktılarını gerçekten sınırlayabilir. Neden? Bunun nedeni basitçe blockchain ve hukukun birbiriyle pek uyumlu olmamasıdır..

Blockchain platformunda düzenlemelerin getirilmesiyle, merkezi olmayan yönden kurtulma ve merkezi kanun yaptırımına bağlı. Bu nedenle birçok ICO, bir güvenlik belirteci olmaktan kaçınmaya çalışıyor.

 • Likidite ve Ticaret:

Şimdiye kadar bildiğiniz gibi menkul kıymet ticareti, tipik kripto para birimleri kadar esnek değildir. Her iki tarafta da güvenlik jetonunu takas etmek için beyaz listeye alınmanız gerekir. Örneğin, “X” güvenlik jetonunuz varsa ve bunu “Y” güvenlik jetonuyla takas etmek istiyorsanız. Hem “X” hem de “Y” şirketleri sizi beyaz listelerinde listelemelidir.

Adınızı “Y” şirketler listesine girmediyseniz, bunun için “X” ticareti yapamazsınız. Bu özellik yatırımcıların genel likiditesini sınırlayabilir.

Bölüm 9: Sonuç

Security Token, yatırım işletmeleri için yeni bir devrim olabilir. Evet, ICO’ların ve blok zincirinin piyasaya sürülmesiyle insanlar yatırım yapmak için birçok seçenek elde ettiler..

Demek istediğim, şirket yatırdığınız paranız için herhangi bir teminat sağlamıyorsa veya size verebileceğini düşündüğü performansı veremiyorsa neden bir şirkete yatırım yapmanız gerekir?.

SEC’in nasıl bir karışımda olduğu ve güvenlik belirteci tekliflerinin tüm sorunu nasıl çözebileceği hala belirsiz. Bu şu anda hala olgunlaşmamış aşamada. Ancak şimdiye kadarki her şey çok umut verici görünüyor. Öyleyse beklemeliyiz ve nasıl sonuçlanacağını görmeliyiz.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me