Blockchain kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşımak için en iyi blockchain sertifikalarını mı arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz!

Yeni ve gelişmekte olan becerilere yönelik sürekli artan talep, BT işgücü piyasasındaki zorlu eğilimlerden biridir. Aralık 2017’den bu yana, Blockchain teknolojisinin ve kripto para biriminin öneminin yaygın bir şekilde tanınması, geç olmasına rağmen, gerçekleşmeyi bekleyen bir olguydu. 2009 yılı teknoloji dünyasındaki hemen hemen her bireyin dikkatine ‘kripto para birimi’ terimini getirdi.

Özellikle finans endüstrisi, kuruluşların kripto para birimlerine uyum sağlamak için karşılaşmak zorunda kalacağı fırsatlar ve zorluklarla ilgili beklentilerle boğulmuştu. 2020’ye hızlı ilerleyin; dünya blok zinciri hakkında daha fazla şey öğrenmekle meşgul – kripto para biriminin temeli ve geleneksel bilgi işlem paradigmalarını nasıl dönüştürebileceği.

Bu nedenle, en iyi blockchain sertifikalarına olan talep, istekli herhangi bir BT uzmanı için açık bir gözlem haline geldi. Bununla birlikte, yeni başlayanlar, kariyer hedeflerine göre ideal blockchain sertifikasını seçerken genellikle çeşitli şüphelerden rahatsız olurlar. Aşağıdaki tartışma, 101 Blockchains akademisinde bulunan ve blok zinciri kariyerinize müthiş bir destek sağlayabilecek üç önemli blok zinciri sertifikasına dalmaktadır..

Şimdi kayıt: Ücretsiz Enterprise Blockchain Temelleri Eğitim Kursu


Doğru Blockchain Sertifikalarını Bulmak

Öyleyse, kariyeriniz için en iyi blockchain sertifikasını bulmak için kanıtlanmış platform nerede? Blockchain yeni bir teknoloji olduğundan, adayların blockchain sertifikaları elde etmek için güvenilir platformlar bulması zor olabilir. 101 Blockchain’de bulunan farklı blockchain sertifikalarına bir göz atalım. Her sertifikanın hedeflerine ve her sertifika için hedef kitleye daha yakından bir bakış, kariyer gereksinimlerinize göre ideal sertifikayı seçmenize yardımcı olabilir..

1. Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı (CEBP) Sertifikasyonu

Sertifikalı Enterprise Blockchain Professional sertifikası, resmi eğitim ile ünlü bir kurumsal blockchain uzmanına dönüşüm arasındaki ekstra mesafeyi azaltmak isteyen profesyoneller için etkili bir seçimdir. CEBP’nin en iyi blockchain sertifikalarından biri olarak kimliği, yapısı ve hedefleri açısından haklı olarak doğrulanır..

CEBP sertifikası, blockchain teknolojisinin etkisine ilişkin güçlü bir anlayış ve kapsamlı içgörüler elde etmek için üst düzey yöneticiler, endüstri profesyonelleri ve iş liderleri için uygundur. Bu nedenle, CEBP sertifikası, aşağıdaki rolleri hedefleyen profesyoneller için idealdir.,

 1. Kurumsal blok zincirinde üst düzey liderlik ve karar vericiler
 2. İnovasyon yöneticileri
 3. Blockchain çözümü ve program yöneticileri
 4. İş analistleri ve danışmanları
 5. Blockchain teknolojisi girişimcileri

CEBP, kurumsal blockchain uygulayıcıları için blockchain teorisi ile uygulama arasındaki boşluğu doldurmada avantajlarını kanıtladığı için 101 Blockchain’de en iyi blockchain sertifikasıdır. 101 Blockchains’de, dört haftayı kapsayan kapsamlı ve iyi ifade edilmiş bir eğitim kursu sağlıyoruz.

Adaylar, 101 Blockchain eğitim kursu ile CEBP sertifikasına etkin bir şekilde hazırlanmak için her hafta üç ila dört saat ayırabilirler. En önemlisi, CEBP sertifikasyonu için eğitim kursunda endüstri uzmanlarının desteği ek bir avantaj sağlar. Şimdi, blok zinciri kariyerleriyle ilgisini anlamak için CEBP sertifikasyonunda yer alan temel alan adlarını inceleyelim..

CEBP sertifikası, kapsamlılığı sayesinde kolayca en iyi blockchain sertifikalarından biridir. Sertifikasyon, yalnızca blockchain teknolojisinin farklı yönlerini kapsamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli kuruluşların iş hedefleri üzerindeki etkilerine de odaklanır. Adaylar, kurumsal yöneticilerle pratik bir şekilde ilişki kurma yeteneklerini kanıtlama fırsatına sahip olurlar..

Şimdi Kaydolun: Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) Certification

Ek olarak, adaylar, kurumsal yöneticilerin gereksinimlerini makul ve oldukça etkili blok zinciri çözümleriyle uyumlu hale getirme yeteneklerini kanıtlamak için CEBP sertifikasını da kullanabilirler. CEBP sertifikası, adayların aşağıdaki sınav alanlarını kapsayarak bu tür sorumluluklara hazırlanmasını sağlar:

Modül 1: Blockchain Teknolojisinin Temelleri

101 Blockchain’in en iyi blockchain sertifikalarından birindeki ilk modül, blockchain teknolojisinin çalışmasını ve temel özelliklerini yansıtıyor. CEBP sertifikasyonunun ilk alanında ele alınan bölümler.         

 1. Blockchain temelleri
 2. İşin kanıtı
 3. Blok zincirlerinin oluşturulması
 4. Özel ve genel blok zincirleri
 5. Akıllı sözleşmeler

Modül 2: Kurumsal Blok Zinciri Platformları

CEBP sertifikasyonunun ikinci modülü, blok zincirinin kripto para birimleri kapsamının ötesinde önemine odaklanıyor. Bu alanda kapsanan önemli bölümler aşağıdaki gibidir,

 1. Ethereum’un Temelleri
 2. Hyperledger Fabric’in Temelleri
 3. Corda’nın Temelleri

Modül 3: Ticaret Finansmanında Blok Zinciri

CEBP, üçüncü alan adı ile 101 Blockchain’de en iyi blockchain sertifikaları arasında kimliğini güçlendiriyor. Bu alan, özellikle blockchain ile ilgili ticaret finansmanı operasyonlarında kripto varlıklarının önemine odaklanmaktadır. CEBP sertifikasyonunun üçüncü alanındaki önemli bölümler aşağıdakileri içerir:,

 1. Kripto para birimleri ve kripto varlıkları
 2. Ripple’ın Temelleri
 3. Blockchain ile ilgili ticaret finansmanı işlemleri

Modül 4: Blockchain Uygulamaları

CEBP sertifikasyonundaki dördüncü modül, blok zincirinin tedarik zinciri yönetimi operasyonları üzerindeki radikal etkilerini anlamaya odaklanır. Adaylar, CEBP sertifikasyonunun bu alanında aşağıdaki bölümler için eğitim almalıdır.,

 1. Blok zincirinde tedarik zinciri yönetiminin temelleri
 2. Blok zincirinde tedarik zinciri yönetimi ile ilgili kullanım durumları
 3. Blockchain teknolojisinden yararlanarak dijital dönüşüm

Modül 5: Blockchain Kullanım Durumları

101 Blockchains tarafından CEBP sertifikasyonundaki son alan, blockchain teknolojisinin pratik uygulamalarının çeşitli örneklerini vurgulamaktadır. Adayların, belirli gerçek hayat senaryolarında çeşitli araçlardan yararlanma yeteneklerini kanıtlamaları gerekir..

Bir Blockchain profesyoneli olmak mı istiyorsunuz? Uzmanlar tarafından bir Blockchain kariyerine başlamak için en iyi ipuçlarına göz atın

2. Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) Sertifikası

Sertifikalı Enterprise Blockchain Architect sertifikası aynı zamanda 101 Blockchain’deki en iyi blockchain sertifikalarından biridir. CEBA sertifikası, profesyonellerin blockchain geliştiricileri, BT uygulayıcıları ve blockchain mühendisleri için gerekli olan doğru pratik becerilerden yararlanma yeteneklerini kanıtlamayı amaçlamaktadır. Aşağıdaki rolleri arzuluyorsanız, CEBA sertifikası şu anda mevcut olan en iyi blockchain sertifikaları arasında ilk seçimdir..

 1. Blockchain çözüm mimarları ve mühendisleri
 2. Blockchain geliştiricileri ve BT yöneticileri
 3. Kurumsal blockchain uygulayıcıları ve bulut mimarları
 4. BT yöneticileri ve Bilişim Direktörleri
 5. Satış öncesi mühendisler ve BT satış yöneticileri

CEBA’nın günümüzün en iyi blockchain sertifikalarından biri olarak önemi, blockchain teknolojisinin giderek artan şekilde benimsenmesinde haklı olarak belirgindir. Şirketler yavaş yavaş kavram kanıtından çok sayıda üretime geçiyor ve bu da blok zinciri uzmanlığına duyulan ihtiyacı vurguluyor..

101Blockchain’in CEBA sertifikası, çeşitli alanlardaki adayların becerilerini geliştirmek için tasarlanmış bir eğitim kursuna eşlik ediyor. Uygulama geliştiricileri, blok zinciri odaklı mühendisler ve BT yöneticileri, kariyer gelişimlerini artırmak için CEBA sertifikasyonundan yararlanmalıdır. Şimdi, CEBA sertifikasyonunda yer alan farklı modüllerin özüne aşağıdaki gibi bir göz atalım.,

 1. Geliştirme gibi blok zinciri mimarisi ile ilgili temel ve gelişmiş kavramlar
 2. Farklı kullanım durumları için ideal blockchain sistemlerinin seçimi
 3. Müşteri gereksinimlerinin analizi ve blockchain karar ağacından yararlanmak için ideal yaklaşımların değerlendirilmesi
 4. Hyperledger ve Ethereum gibi kamuoyunun yanı sıra izinli blok zinciri sistemleriyle verimli bir şekilde çalışmak

Şimdi Kaydolun: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) Sertifikası

CEBA sertifikası, aşağıdaki alan adlarını kapsamlı şekilde kapsayan 101 Blockchain’deki en iyi blockchain sertifikalarından biridir.,

Modül 1: Blok Zinciri Temelleri

CEBA sertifikasyonunun ilk modülü, blok zincir mimarları ile ilgili blok zinciri teknolojisinin temel kavramlarını vurgulamaktadır. Bu modüldeki önemli bölümler aşağıdaki gibidir,

 1. Blockchain’in tanımı
 2. Blok zinciri, belirteçler ve kripto para biriminin karşılaştırılması
 3. Blok zincirindeki temel bileşenler
 4. Bizans Generalleri Sorunu
 5. Konsensüs mekanizmaları
 6. Blok zincirinde blok yazma
 7. Hashing
 8. Madencilik için gereklilikler
 9. Akıllı sözleşmeler
 10. Çatallar ve segwits
 11. Blockchain türleri
 12. Kullanım durumları

Modül 2: Kurumsal Blok Zincirleri

CEBA sertifikasyonunun ikinci modülü, blockchain’in kurumsal uygulamalarına odaklanır. Adaylar, 101 Blockchain’deki en iyi blockchain sertifikalarından birini hak etmek için aşağıdaki bölümlere hazırlanmalıdır.,

 1. Kurumsal blok zincirinin tanımı
 2. Kurumsal blok zincirinde değer yaratmak
 3. Kurumsal blok zincirinde maliyet modelleme
 4. Kurumsal blok zincirinde maliyet konuları
 5. Kurumsal blok zincirinde performans özellikleri
 6. Kurumsal blockchain mimarisi
 7. Kurumsal blok zincirinde genel kullanım durumları
 8. Kurumsal blok zinciri çözümleri satma
 9. Kurumsal blockchain teknolojisinin endişeleri
 10. Hizmet modeli olarak blockchain
 11. Kurumsal blok zinciri geliştirme
 12. Kurumsal blok zinciri güvenliği

Modül 3: Ethereum’a Genel Bakış

CEBA sertifikasyonundaki üçüncü modül, Ethereum teknolojisine odaklanır. Adayların CEBA sertifikası için uzmanlıklarını kanıtlamak için aşağıdaki alanlarda yeteneklerini kanıtlamaları gerekir..

 1. Ethereum’a Genel Bakış
 2. Ethereum gelişimi
 3. Ethereum dağıtımı
 4. Ethereum, token platformunda bir kasa kullanıyor

Modül 4: Hyperledger Fabric’e Genel Bakış

CEBA sertifikasyonundaki bu modül, Hyperledger Fabric’i vurgular ve aşağıdaki önemli bölümleri kapsar,

 1. Hyperledger Projesi ve Hyperledger Fabric’e Genel Bakış
 2. Hyperledger Fabric kullanım örnekleri
 3. Hyperledger Fabric’te Geliştirme
 4. Hyperledger Fabric’in lojistik kullanım durumu

Modül 5: R3 Corda’ya Genel Bakış

101 Blockchain’deki en iyi blockchain sertifikalarından birindeki son modül aşağıdaki bölümleri kapsıyor,

 1. R3 Corda’nın temelleri ve kullanım durumları
 2. Corda geliştirme

Blockchain sertifikalarının değeriyle ilgili herhangi bir şüpheniz mi var? Kurumsal Blok Zinciri sertifikanızı almanın en önemli nedenleri şunlardır.

3. Sertifikalı Blockchain Güvenlik Mimarı (CBSE) Sertifikası

Sertifikalı Blockchain Güvenlik Mimarı sertifikası, en iyi blockchain sertifikalarından biridir. Blockchain güvenlik rolleri için özel olarak tasarlanmıştır ve kurumsal blok zinciri mimarları ve geliştiricilerinin kariyer portföyüne umut verici bir destek sağlar. CBSE sertifikası aşağıdaki roller için idealdir,

 1. Kurumsal blockchain mimarları ve mühendisleri
 2. BT yöneticileri
 3. CIO’lar
 4. Blockchain geliştiricileri

CBSE sertifikası, blok zinciri güvenliğindeki kavramsal ve pratik temellerinizi güçlendirmek için en iyi blok zinciri sertifikalarını oluşturur. Blok zinciri güvenliği, blok zinciri teknolojisi ile ilgili iş planlaması, yazılım geliştirme ve mimari tasarımın farklı aşamaları için zorunlu bir gerekliliktir..

Kalkınan blockchain profesyonelleri, çeşitli blockchain tasarım konuları ve güvenlik tehditleri hakkındaki becerilerini ve bilgilerini oluşturmak için CBSE sertifikasından yararlanabilir. Adaylar, CBSE sertifikasının aşağıdaki alanlarında yeteneklerini kanıtlamalıdır.,

Modül 1: Blockchain Tanıtımı

CBSE sertifikasyonunun ilk modülü aşağıdaki gibi önemli bölümlere odaklanmaktadır.,

 1. Blok zincirinin temelleri
 2. Blockchain yapısı
 3. Blok zincirindeki bloklar
 4. Blok zincirindeki zincirler

Modül 2: Blockchain Tehdit Modellemesi

CBSE sertifikasyonundaki ikinci modül, tehdit modelleme, sınıflandırma için en kritik araçlar ve siber güvenlik tehditlerine ilişkin tartışmalara odaklanır. Modül aşağıdaki bölümleri kapsar,

 1. Tehdit modellemenin avantajları
 2. Çok katmanlı blockchain ekosistemi
 3. STRIDE tehdit modelleme çerçevesinin temelleri
 4. Blockchain tehdit modelinin geliştirilmesi

Modül 3: Blockchain Şifreleme Temelleri

101 blok zincirinde CBSE sertifikasyonundaki üçüncü modül aşağıdaki bölümleri kapsamaktadır,

 1. Blockchain şifreleme temelleri
 2. Genel anahtar şifreleme temelleri
 3. Blockchain ile ilgili genel anahtar kriptografisi
 4. Açık anahtar şifreleme ve güvenlik hususları
 5. Blok zincirinde karma işlevler
 6. Hash fonksiyonlarında güvenlik

Modül 4: Mutabakat Algoritması Güvenliği

101 Blockchain’deki en iyi blockchain sertifikasyonlarındaki bu modül, yani CBSE sertifikası aşağıdaki konulara kapsamlı bir şekilde odaklanır.,

 1. Blockchain fikir birliği algoritmalarının temelleri
 2. Proof of Work’ün Temelleri
 3. İş Kanıtı’na Saldırmak
 4. Proof of Stake’e Giriş
 5. Teminat İspatına Saldırmak

Modül 5: Blockchain Düğümü ve Ağ Güvenliği

Bu alanda ele alınan önemli konular aşağıdaki gibidir,

 1. Blockchain uygulamaları
 2. Blockchain düğüm saldırıları
 3. Blockchain ağ saldırıları

Modül 6: Akıllı Sözleşme Güvenliği

CBSE sertifikasyonunun bu alanında ele alınan önemli konular aşağıdaki gibidir,

 1. Akıllı sözleşme güvenliğinin temelleri
 2. Ortak programlama güvenlik açıkları
 3. Blockchain ile ilgili güvenlik açıkları
 4. Platformla ilgili güvenlik açıkları

Modül 7: Blockchain Sistemlerinin Değerlendirilmesi

Bu alanda kapsanan önemli konular aşağıdaki gibidir,

 1. Blockchain testine giriş
 2. Blok zinciri mimarisi için dikkat edilmesi gerekenler
 3. Tasarım Değerlendirme
 4. Blok zinciri uygulamasındaki hatalar

Modül 8: Kurumsal Blok Zinciri Güvenliği

CBSE sertifikasyonundaki son alan aşağıdaki konuları kapsar,

 1. Kurumsal blockchain platformlarına giriş
 2. Corda tanıtımı
 3. Corda güvenlik hususları
 4. Hyperledger tanıtımı
 5. Hyperledger’da güvenlik hususları

Şimdi Kaydolun: Sertifikalı Blockchain Güvenlik Mimarı (CBSE) Sertifikası

Blockchain Kariyerine Talep

Becerilerinize göre en iyi blockchain sertifikasyonu üzerine bir düşünmeden önce, şu anda blockchain sertifikaları talebine odaklanmak mantıklıdır. Bir blockchain kariyerinde gelecek vaat eden fırsatları yönlendiren en önemli faktör, blockchain teknolojisinin yeni doğasıdır..

Hemen hemen her sektördeki işletmeler, ek değer yaratmak için ellerini blockchain üzerinde deniyor. Birçok medya ve araştırma şirketi, blockchain teknolojisine yatırımlarda radikal bir büyüme öngörüyor. Bazı tahminler, blockchain çözümlerine yönelik küresel harcamaların 2018’de 1,5 milyardan 2023 yılına kadar neredeyse 15,9 milyara ulaşacağını öne sürüyor.

Deloitte’nin 2020 Küresel Blockchain Anketi, üst düzey yöneticilerin ve blockchain uygulayıcılarının yaklaşık% 39’unun işletmelerinde üretimde blok zincirinin dahil edildiğini doğruladığını belirtti. Hepsinden önemlisi, ünlü profesyonel ağ platformu LinkedIn, yakın tarihli bir raporda blockchain’i 2020 için en çok talep edilen zor becerilerden biri olarak saydı..

Ayrıca, Oracle, Microsoft, IBM, Amazon ve JP Morgan Chase gibi kurumsal dünyadaki önemli isimler blockchain teknolojisini benimsemiştir. Aynı zamanda, blockchain teknolojisi eğlence, tarım, nakliye, oyun ve sağlık gibi çeşitli sektörlerde benimseniyor. En iyi blockchain sertifikalarına olan talep, aynı zamanda blockchain piyasasıyla ilgili beklenen iş trendlerinden de güç alıyor..

LinkedIn tarafından hazırlanan Emerging Jobs 2020 raporuna göre, blockchain geliştiricisi 2021’de en çok talep gören iş rollerinden biri olacak. Ayrıca, çevrimiçi bir öğrenme platformu olan Simplilearn tarafından toplanan veriler, bir blockchain geliştiricisi için ortalama yıllık maaşın açıkça gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 157.893 ABD dolarıdır. Bu eğilimler ve rakamlar, mevcut BT işgücü piyasasındaki en iyi blockchain sertifikalarının önemini göstermektedir..

Blockchain kariyerinizi en iyi Blockchain sertifikalarından biriyle yükseltmek mi istiyorsunuz? Sertifikalı bir Blockchain Uzmanı nasıl olabileceğinizi kontrol edin.

Blockchain Sertifikası Almanın Faydaları

Blockchain sertifikalarına olan talep, bir profesyonelin blockchain uzmanlığı ile ilgili somut belgeler sağladıkları için açıktır. İşverenler, belirli blockchain tabanlı iş rolleri için başvuru sahiplerinin becerilerini ve bilgilerini doğrulamak için sertifikaları kullanarak blok zinciri yeteneği için işe alım süreçlerini kolaylaştırabilir..

Blockchain uzmanları, kariyer gelişimi ve blockchain profesyonel topluluklarında tanınırlık elde etmek için araçlar olarak sertifikaları kullanabilir. En iyi blockchain sertifikasını almak için güvenilir bir platform arıyorsanız, 101 Blockchain umut verici bir seçenektir..

Sonuç olarak

Sonuç olarak, 101 Blockchain kaçınılmaz olarak en iyi blockchain sertifikalarını sağlar. Kalkınan blockchain profesyonelleri, beceri setlerine ve kariyer hedeflerine göre ideal sertifikayı seçebilirler. Örneğin, blockchain güvenliğinde kariyer yapmak istiyorsanız, CBSE sertifikası ideal seçimdir..

Öte yandan, kariyerinizi kurumsal bir blockchain uygulayıcısı veya profesyoneli olarak kurmak istiyorsanız, CEBP sertifikası doğru alternatiftir. 101 Blockchain, eğitim kaynaklarının olağanüstü kalitesiyle blockchain teknolojisi ve araştırmasında güvenilirlik işaretini hak ediyor. Kararı alın, en iyi Blockchain sertifikası ile sertifika alın ve şu anda blockchain ekosisteminde adınızı işaretleyin.!  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me