Facebook’un Terazi projesi çıktığında haber yaptı.

Artık işler yoluna girdi, Facebook yeni şeylerin peşinde.

Libra dijital para birimlerini depolamak için kullanılan Calibra cüzdanının yeni adı Novi ile tanışın. Cüzdan, insanların Libra dijital para birimlerini depolamasını ve göndermesini sağlayarak ekosistemde bir amaca hizmet eder. Duyuruları kendi aralarında yaptılar. Blog yazısı.

Bu adım, Calibra’nın insanlara uzun vadeli taahhütleri desteklemek için hala bir yol sunmasını sağlamak için bir harekettir..


Novi’nin yeni adı Latince “yol” için “yol” ve “yeni” için “novus” sözcüklerinden türetilmiştir.

Kısacası, bunun bir yeni yol para göndermek. Değişimle birlikte, dijital para birimlerinin akışkan hareketini sağlayacak yeni görsel kimliklerini de hayata geçirdiler. Dahası, Terazi simgesinin başını sallamasını da içerir. Marka logosundaki bu dahil etme, hala Libra ağına bağlı oldukları anlamına gelir..

Novi ne yapıyor?

Novi, bir ağ üzerinden nasıl mesaj gönderileceğine benzer şekilde, para göndermenin kolay bir yolunu sağlamak için oluşturulmuştur. Ayrıca bağımsız bir uygulamadır. Bu, çalışması için bağımlılıklar yüklemenize gerek olmadığı anlamına gelir. WhatsApp ve Messenger da dahil olmak üzere Facebook’un diğer popüler iletişim uygulamalarına benzer şekilde çalışacaktır..

Eşler Arası Ağı Anlama hakkında daha fazla bilgi edinin

Tüm bunların işe yaraması için önce Novi müşterilerinin doğrulanması gerekiyor. Doğrulama, devlet tarafından verilmiş bir kimliğe dayanacaktır. Bu, uygulama aracılığıyla hiçbir sahtekarlığın gerçekleşmemesini sağlayacaktır. Bu hareket, kripto para biriminin veya dijital paranın da anonimlikle ilgili olduğu düşünüldüğünde biraz tartışmalı. Bununla birlikte, Facebook dijital para sorununu çözmeyi hedefliyor ve aynı zamanda sistem üzerinden hiçbir sahtekarlığın gerçekleşmemesini sağlamak istiyor..

Ayrıca Novi için yeni web sitelerini burada oluşturdular: https://novi.com/

Facebook ekosisteminde çalışabilme yeteneği, WhatsApp veya messenger gibi farklı uygulamalarda da çalışacağı anlamına gelir. Açıkçası, her iki uygulama da zaten popüler olduğundan ve daha fazla pazarlama veya erişim gerektirmediğinden bu birçok kişiye yardımcı olacaktır. Facebook tabanlı hizmetleri ne kadar çok insan kullanırsa, Libra ekosistemi o kadar iyi gelişir..

Novi’yi şaşırtıcı kılan bir diğer gerçek, bununla ilgili hiçbir gizli ücretin olmamasıdır. Parayı gördüğünüz gibi paylaşabileceksiniz. Dünyanın her yerindeki herkesin herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan kullanabilmesi için herhangi bir ücret kesmeyecekler..

novi cüzdan

Novi hala iş başında. Libra ağı kullanıma hazır olduğunda yayınlanacak.

Novi Özellikleri

Novi’nin birden fazla özelliği var. Bunları aşağıda tartışalım.

  • Erişilebilir → Novi çekirdekten erişilebilir. Cüzdanınıza para eklemek için kullanabilirsiniz. Üstelik dijital para birimini dünyanın her yerindeki tanıdıklarınıza da gönderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, miktarı göndermek istediğiniz kişiyi seçmek, ardından tutarı girmek ve ardından gönder düğmesine tıklamaktır! Uygulama döviz kuruyla ilgilenecek ve transferi sizin için yapacak.
  • Bilgilendirici → Uygulama, referansınız için mümkün olduğunca fazla bilgi sağlar. Bu, uygulamadan çıkmanıza gerek kalmadan işlemin her yönünü izleyebileceğiniz anlamına gelir..
  • Kişisel Notlar → Parayı gönderirken tanıdıklarınıza kişisel notlar da gönderebilirsiniz. Bu, parayı neden gönderdiğinize dair bir sekme tutmanıza veya parayı alan kişiye tatlı ve kısa bir mesaj yazmanıza yardımcı olacaktır. Sonuçta, birkaç kelime her zaman gerekli bağlantıyı aktarımla birlikte ekleyebilir!
  • Anında → Novi, Libra blok zinciri ağını kullandığından, işlemleri yapmak için herhangi bir gecikme olmayacak. Paraya dokunup göndermeniz yeterlidir. Alıcı, parayı anında almalı ve parayı yerel para biriminde tutmalıdır.
  • Güvenli → Parayı saklama ve gönderme sürecinin tamamı güvenlidir. Herkesin devlet kimliği kullanılarak doğrulanmasını sağlarlar. Ayrıca, kullanıcıların herhangi bir kötü amaçlı etkinliği bildirmesine olanak tanıyan dolandırıcılık korumalarına da sahiptirler. Dolandırıcılık meydana gelirse, kullanıcı tam bir geri ödeme almaya hak kazanır.
  • Özel → Güvenliğin yanı sıra, para depolamak, göndermek veya almak için özel bir ortam da sunar. Bu, Novi tarafından hiçbir bilginin sızdırılmadığı ve güvenli ve gizli tutulmadığı anlamına gelir. Son olarak, işlem geçmişini görebilen tek kişi sizsiniz.

Novi’nin arkasındaki motivasyon nedir?

Novi Financial, herkese olması gerektiği gibi para kazanmanın daha iyi bir yolunu sunmayı amaçlıyor. Bununla insanlar finansal hizmetlere eşit erişime sahip olacak. Blockchain teknolojisini kullanan yeni bir ödeme sistemi olan Libra ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde çalışacak ilk ürünlerinden biridir..

İşletmeler Novi’yi Kullanabilecek mi?

Novi, Facebook iletişim uygulamasıyla entegrasyonu nedeniyle iş için ideal bir çözümdür. Ayrıca, kullanıcıya tam esneklik sağlayacak uygulamayı ayıracaktır. M-cüzdanı kullanmak ücretsizdir, bu da işletmelerin veya finansal hizmetlerin e-ticaret hizmetlerini sunmak için cüzdanı kullanabileceği anlamına gelir. Bu, Novi cüzdanından yararlanmak isteyen herhangi bir işletmenin bunu dijital cüzdanlar oluşturarak ve bunu bir ödeme sistemi olarak işlerine entegre ederek yapabileceği anlamına gelir..

Novi ile ilgili herhangi bir maliyet olmadığından, işletmeler fonları işlerken zamandan ve maliyetten tasarruf edebilir. Ayrıca, piyasaya sürüldükten sonra daha fazla müşteri kullanmaya başlayacağı için Novi’yi kullanarak büyüyebilirler. Çevrimiçi perakendeciler, küçük mağazalar veya küresel bir platform dahil olmak üzere herkesi birbirine bağlayabilir.

Ayrıca, yerel para birimlerini Libra’ya çevirip ardından işlemleri yaparak destekleyecektir. Kullanıcının satın alma işlemini yapması ve işlemleri yapması gerekir. Parayı alırken, yani Libra’yı yerel para birimine çevirirken benzer bir işlem yapılması gerekiyor..

Sonuç

Libra projesi halen devam ediyor. Ancak zorluklar hala var. SEC’in kripto para piyasasını düzenlemeye çalışmasıyla, önümüzdeki günlerde Novi veya Libra’nın nasıl fuar olacağı ilginç olacak..

Peki, NOVI hakkında ne düşünüyorsunuz? Calibra’yı Novi olarak yeniden adlandırmanın akıllıca bir hareket olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me