Blockchain’de başarılı bir kariyer yapmak mı istiyorsunuz? İşte sizi parlak bir geleceğe götürecek en iyi Blockchain becerileri.

Yeni teknolojiler, teknik profesyonellerin kariyeri için yeni fırsatlar yaratır. Teknoloji dünyasında yükselen iş trendlerinden bazılarına bakarsanız, yazılım geliştirici, sistem yöneticisi, veritabanı yöneticisi, güvenlik mühendisi, çözüm mimarı ve diğerleri gibi roller için umut verici bir talep bulacaksınız. Bununla birlikte, Blockchain’in bu rollerdeki profesyoneller için önde gelen talep gören becerilerden biri olduğunu da not edersiniz..

Halen, Blockchain geliştirme sektörü hızlı bir şekilde büyüyor. Bu nedenle, en iyi Blockchain becerilerine olan talep son zamanlarda arttı. Blockchain ekosistemi, açıkça yeni ve dinamik bir fırsatlar deposudur. Yatırımcıların, girişimcilerin ve geliştiricilerin operasyon kurallarını çözme konusunda kafası karışmış durumda. Blockchain yeni bir teknoloji olduğu için, her Blockchain becerisinde uzmanlık iddia edebilecek tek bir kişi yoktur..

Şimdi Kaydolun: Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu


Yeni başlayanlar, dijital cüzdanlar, kriptografi, imzalar, madencilik ve diğer birçok Blockchain ile ilgili terime girişle boğulabilir. Bu nedenle, sakin kalmak ve Blockchain’de istihdam beklentilerinizi güçlendirmek için ihtiyaç duyacağınız temel beceriler üzerinde düşünmek önemlidir. Aşağıdaki tartışma, bir Blockchain kariyeri için edinmeniz gereken önemli Blockchain becerilerinden bazılarını vurgulamaktadır..

Daha İyi Bir Kariyer için En İyi Blockchain Becerileri

En iyi Blockchain becerilerine dalmadan önce, Blockchain kariyerlerindeki talebi yansıtmak önemlidir. Bir Blockchain geliştiricisinin rolü, Blockchain ortamıyla ilgili birçok popüler talep gören profesyonel arasındadır. Sektördeki Blockchain geliştiricileri için beceri boşluğu yüksek, beş Blockchain geliştirici iş pozisyonu için yalnızca bir kalifiye uzman mevcut..

en iyi blockchain becerileri

Hepsinden önemlisi, Fortune 500 şirketlerinin çoğu uygun ve yetkin Blockchain profesyonellerinin peşinde. Aralarında önemli isimlerden bazıları IBM, Capgemini ve Accenture olacaktır. Bu nedenle, hevesli profesyonellerin, Blockchain tabanlı işler için gerekli teknik becerilerin yanı sıra kurumsal hedeflere odaklanmayı öğrenmeleri çok önemlidir..

1. Kriptografi

Temel Blockchain mühendis becerileri arasında en önde gelenlerden biri kriptografi ile ilgilidir. Temel olarak, yetkisiz tarafların verilere erişmesine izin vermeyen protokollerin incelenmesidir. Blockchain ile ilgili çeşitli işler için çok önemli olan kriptografide farklı temel kavramlar bulabilirsiniz. Bu durumda en önemli konulardan biri, doğrudan açık anahtarlı kriptografiye atıfta bulunacaktır..

Açık anahtarlı kriptografi, kripto para birimleri aracılığıyla gerçekleştirilen işlemlerin temelini sağlayabilir. Kullanıcıların, kripto para birimi işlemlerini sağlamak için ilgili cüzdan için bir cüzdan ve bir anahtara ihtiyacı vardır. Anahtar, bir bireyin bir cüzdana sahip olduğunun önemli kanıtıdır.

Şifreleme ile ilişkili kripto para birimi işlemlerini bulmak yaygındır & genel ve özel anahtarların şifresini çözmek. Kriptografi kavramları ayrıca kriptografik hashing uygulamasının önemli avantajına odaklanmayı da içerir. Hashing, değişken uzunluktaki girdiler temelinde, belirli bir uzunluğa göre çıktı üretimini içeren bir süreçtir..

Karma işlevi, çıktıyı belirttiğiniz uzunluğa göre oluşturmak için girdi olarak 20 karakter veya 200 karakterlik bilgileri barındırabilir. Kriptografi, öğrenmeniz gereken en iyi Blockchain becerilerinden yalnızca biri değil, aynı zamanda Blockchain manzarasının da önemli bir bileşenidir..

Blockchain verilerinin güvenliği için daha iyi yaklaşımlar elde etmek amacıyla kriptografide uygulamalı bilgi ve beceriler edinmek için Blockchain ve kripto para birimi kitaplarına göz atın.

2. Blockchain Mimarisi

Özgeçmişte dikkat çekecek bariz Blockchain becerilerinden biri, Blockchain mimarisine atıfta bulunur. Blockchain mimarisi, tüm profesyoneller için zorunlu olan Blockchain’de temel bir kavramdır. Blockchain’de bir defterin önemini, fikir birliğinin anlamını ve akıllı sözleşmelerin işleyişini anlamak önemlidir..

Özel mimari, konsorsiyum mimarisi ve kamu mimarisi gibi üç tür Blockchain mimarisinde akıcılık geliştirmelisiniz. Özel Blockchain mimarisi, sistemdeki sınırlı katılımcıları içeren kullanım durumları için uygundur ve işletmeler arasında popüler bir seçimdir. Özel Blockchain mimarisinin çarpıcı özelliği, ademi merkeziyetçilik eksikliğine işaret ediyor.

Öte yandan, konsorsiyum mimarisi tamamen ademi merkeziyetçi değildir ve ağın tüm üyeleri tam yetkiye sahiptir. Bu nedenle, konsorsiyum mimarisi, birden çok organizasyonu içeren grupları içeren kullanım durumları için geçerlidir. Public Blockchain mimarisi, işlemler veya madencilik yoluyla ağa katılım sağlayan en yüksek ademi merkeziyetçilik seviyesine sahiptir..

Blockchain mimarisinin ayrıntılı bir şekilde anlaşılması, bir bireyin Blockchain ile ilgili temel anlayışının genişliğini gösteren en iyi Blockchain becerilerinden biridir. Bu nedenle, şüphesiz Blockchain teknolojisindeki gelişmiş kavramları anlamanızı geliştirmek için önemli bir temel beceridir..

3. Veri Yapıları

Blockchain geliştiricisi için beceriler arasında bir sonraki önemli söz, veri yapılarıyla ilgilidir. Blockchain uzmanları, ağların geliştirilmesi ve uygulanması için veri yapılarıyla düzenli olarak ilgilenmek zorundadır. Tüm Blockchain ağı, veri yapılarından oluşur ve en temel anlamıyla bir blok aynı zamanda bir veri yapısı görevi görür. Bloklar, konteyner veri yapıları ve Blockchain olarak hizmet veren halka açık defter nedeniyle halka açık defterle ilgili işlem kümeleri görevi görür..

Veri yapıları, en iyi Blockchain becerilerinden biridir çünkü Blockchain’deki en temel bileşenin, yani bloğun temel işlevselliğini anlamaya yardımcı olurlar. Bloklar, bloğun kendisinden neredeyse 10.000 kat daha küçük bir başlık içerir. Veri yapıları hakkında bilgi edinmek, gelişmiş kavramları daha hızlı ve daha iyi anlamak için güçlü bir temel oluşturmaya yardımcı olacaktır..

Ayrıca Okuyun: Blockchain Geliştiricisi Olmanın Nedenleri

4. Akıllı Sözleşmeler

Akıllı sözleşmeler, tüm hevesli profesyoneller için en iyi Blockchain becerileri arasında zorlu bir giriştir. Blockchain’e yeni başlayanlar, Ethereum’un piyasaya sürüldüğü günlerden beri akıllı sözleşmelerin sektörde ortak bir terim olduğunu anlamalıdır. Nitekim, temel olarak, tüm Blockchain çözümleri, kendi avantajları için akıllı sözleşmelerden yararlanmak ister..

Akıllı sözleşmeler, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan mal veya hizmet işlemlerinin yürütülmesine yardımcı olur. Akıllı sözleşmeler, yalnızca işleme dahil olan taraflar işlemin koşullarına uyduktan sonra yürütülür. Akıllı sözleşmelerin verimliliği, öncelikle Blockchain’in merkezi olmayan doğasından kaynaklanmaktadır..

Bu nedenle akıllı sözleşmeler, inşaat, hukuk ve diğer sektörler dahil olmak üzere birçok sektörde uygulama bulur. En iyi Blockchain becerilerinden biri olarak akıllı sözleşmelere odaklanmanın temel nedeni, aracıları ortadan kaldırma ve böylece maliyet ve kaynak etkinliği sağlama yetenekleridir..

5. İşletme İtici Güçler ve Beklenen Sonuçlar Hakkında Bilgi

Talep edilen teknik Blockchain becerilerinin yanı sıra, yeni başlayanlar da Blockchain uygulamasının kurumsal yönlerine odaklanmalıdır. Blockchain’in benimsenmesi için iş etkenleri hakkında kapsamlı bir izlenim edinmek önemlidir. Ek olarak, yeni başlayanlar, işletmelerin Blockchain çözümlerinden beklentilerine kapsamlı bir genel bakış sağlamalıdır. İşletmeleri Blockchain’i benimsemeye motive eden çeşitli faktörleri anlamak, stratejilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir..

Ayrıca, yeni gelenler, Blockchain çözümlerinden istenen kurumsal sonuçları elde etmek için en iyi uygulamalar hakkında özel bilgiler edinebilir. Temel olarak, Blockchain’e kimliğinin ötesinde güvenilir bir teknolojik yatırım fırsatı olarak bakmalısınız. İş etkenleri ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olmak, yeni başlayanların becerilerini ve verimliliklerini daha da geliştirmek için ideal yolları bulmalarına yardımcı olabilir.

Bir Blockchain uzmanı olmak için, Blockchain özelliklerinin doğru bilgisi ile becerilerinizi genişletmeniz gerekir. Bilmeniz gereken en iyi Blockchain özelliklerine göz atın.

6. Birlikte Çalışabilirlik Becerileri

Birçok kripto para birimi alternatifinin ve dağıtılmış uygulamaların artmasıyla birlikte, iletişim karmaşıklığında büyüme beklemek mantıklı. Bu nedenle, işletmeler büyük ölçüde farklı Blockchain arasındaki birlikte çalışabilirliğe odaklanır. Sonuç olarak, birlikte çalışabilirlik aynı zamanda temel Blockchain becerilerinden biridir ve Blockchain ekosisteminin önemli bir parçasıdır. İşletme sahipleri, açık kaynaklı modellere sahip sistemlerin geliştirilmesini dört gözle bekliyorlar ve birlikte çalışabilirlik becerileri, bu iş hedeflerini desteklemenize yardımcı olabilir..

Birlikte çalışabilirliği öğrenmenin en iyi yönü, becerilerinizin çok yönlülüğündeki gelişmedir. Hepsinden önemlisi, beceriler ve uygulamalı deneyim, yeni başlayanların mevcut sistemlerin Blockchain uygulamaları ile entegrasyonunda uzmanlaşmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle, birlikte çalışabilirlik becerileri, büyük ölçekli işletmelerde Blockchain tabanlı roller için istihdam fırsatlarınız için yeterli bir destek sağlayabilir..

7. Disiplinler Arası Uzmanlık

Yeni başlayanlar için Blockchain’de umut verici bir uzmanlık elde etmek için en etkili yaklaşım T-şekilli yaklaşımdır. Yeni başlayanlar, Blockchain endüstrisinde ivme elde etmek için en iyi Blockchain becerilerini yatay ve dikey olarak öğrenmelidir. Blockchain kullanan dağıtılmış uygulamalarla çeşitli sorunları çözmek için disiplinler arası beceriler zorunludur..

Örneğin, bir çözüm geliştirmek için AI veya IoT’nin Blockchain ile entegrasyonunu gerektiren kullanım durumları bulabilirsiniz. Öte yandan, Blockchain’e dayalı üretim uygulamalarının geliştirilmesini gerektiren kullanım durumlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, Blockchain profesyonellerinin başarıya ulaşmak için daha geniş bir bilgi ve uzmanlık yelpazesine ihtiyacı vardır..

Hepsinden önemlisi, bir uygulamanın başlangıcından dağıtımına kadar gereken her Blockchain becerisini geliştirmek çok önemlidir. Bu durumda dikkate alınması gereken önemli bir gerçek, Blockchain’in evrensel doğası olacaktır. Blockchain kendi başına hiçbir şey değildir. Bununla birlikte, diğer teknolojilerle birleştirerek ve değer sunmak için iş hedeflerine hitap ederek harikalar yaratabilirsiniz..

Blockchain’de yeni misiniz? Blockchain temelleri sunumunu inceleyin ve Blockchain’in temellerini öğrenin.

8. Blockchain’i Bir Basitleştirme Aracı Olarak Kullanma

Yaygın varsayımlar her zaman Blockchain’i karmaşık bir teknoloji olarak gösterir. Dahası, Blockchain’i öğrenmek için daha geniş beceri gereksinimleri yelpazesi de bunun için geçerli kanıtlar sunar. Bu nedenle, en iyi Blockchain becerilerinden bir diğeri, karmaşıklıkları basitleştirmek için Blockchain kullanımına atıfta bulunur. Blockchain teknolojisinin ayrıntılı bir şekilde anlaşılması, sorunları algılamanıza ve farklı bakış açılarından vakaları kullanmanıza yardımcı olabilir..

Örneğin, Blockchain’in dağıtılmış yapısı, karmaşık süreçlerde destek sağlayabilir. Benzer şekilde, Blockchain de sınır ötesi işlemlerin basitleştirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda, yeni başlayanlar, işlem hızı gibi Blockchain ile ilgili aksaklıkları da not etmelidir. Bununla birlikte, basit çözümlerle başlamak, yüksek hacimli, zaman açısından kritik işlemleri bile basitleştirmek için Blockchain kullanmanın temelini oluşturabilir..

9. Blockchain Çözümlerini Tasarlamada Pratik Deneyim

Blockchain’de yeni başlayanlardan gelen zorlu gereksinim, uygulamalı uzmanlıktır. İşletmeler, çeşitli Blockchain tabanlı iş tanımları için en iyi Blockchain becerilerinden biri olarak pratik deneyim ararlar. Blockchain endüstrisi, yeni fikirlerin uygulanmasına meraklı bireylerle şu anda agresif bir hızda büyüyor..

Bu nedenle, yeni başlayanlar, yeni Blockchain çözümlerinin geliştirilmesine katkıda bulunabilecek yeni fikirler geliştirmeye odaklanmalıdır. Blockchain, yalnızca yeni fikirlerin katkılarıyla yavaş yavaş zirve aşamasına ilerleyecekti. Yeni başlayanlar, kavram kanıtı hizmetleri geliştirmek için temel oluşturabilecek alanları belirleyebilir. Uzun vadede, bu tür fikirler Blockchain ortamında güvenilir ve gelecek vaat eden iş fırsatlarına dönüşebilir..

10. Blockchain Standartları

En iyi Blockchain becerileri arasında son söz, Blockchain standartları bilgisine referanslar içermelidir. Hyperledger çalışma grupları ve ISO / TC 307 girişimleri aracılığıyla Blockchain topluluğuna katılım, kavramlar ve terminolojiyle ilgili standartlar hakkında bilgi edinmeye yardımcı olabilir..

Buna ek olarak, yeni başlayanlar, güvenlik riskleri ve güvenlik açıkları ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler standartlarında akıcılık kazanmalıdır. Blockchain konsorsiyumları ve akademik kurumlar, yeni başlayanlara, ilerici bir Blockchain ortamını teşvik etmek için Blockchain ilkelerinin ve standartlarının savunuculuğunu öğrenmeleri için yeterli fırsatlar sağlayabilir.

Blockchain’in geleceği harika görünüyor ve dünya çapında bir web türü teknoloji gibi görünüyor. Burada Blockchain’in Geleceği hakkında içgörüler getiriyoruz.

En İyi Blockchain Becerilerini Kazanmaya Hazır?

En iyi Blockchain becerileri listesinin oldukça uzun ve kapsamlı olduğunu açıkça fark edebilirsiniz. Bir veritabanı teknolojisinden farklı olduğu için Blockchain, beceriler açısından daha geniş ve daha derin bir erişim elde etmenizi gerektirir. Yukarıda belirtilen beceriler, tüm Blockchain ilkelerini ve Blockchain teknolojisi için en iyi uygulamaları anlamak için temelinizi güçlendirir..

Ayrıca bu becerilerle iş ortamlarında Blockchain ilke ve uygulamalarının uygulanmasına yönelik yaklaşımları da anlayabilirsiniz. Blockchain, on yıldan fazla bir süredir piyasaya sürüldükten sonra bile bir bebek teknolojisidir. Bu nedenle, Blockchain becerilerinde uzmanlaşmak, üretken kariyer gelişimi vaatleriyle uzun vadede kazançlı istihdam fırsatları sağlayabilir. Free Enterprise Blockchain kursuna kaydolun ve hemen Blockchain becerilerini öğrenmeye başlayın!

Önemli Blockchain becerileri kazandıysanız, becerilerinizi Blockchain eğitimi ve sertifikasyonu ile de doğrulayabilirsiniz. Blockchain sertifikaları listemize göz atın ve Blockchain sertifikalı olmaya hazırlanın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me