Blockchain teknolojisi hakkında bilginiz yok mu? Size yardımcı olmak için, bilmeniz gereken her şeyi öğreneceğiniz ücretsiz Blockchain eğitim kursumuzu sunuyoruz..

Birçoğunuz blockchain teknolojisiyle ilgileniyorsunuz ancak konu hakkında hiçbir fikriniz yok veya çok az fikriniz yok. Çevrenizdeki herkes onun hakkında konuşurken merak etmek pratiktir. Dahası, işletmeler de blockchain ekibine hızlı bir şekilde katılıyor. Bu durumda, kendinizi eğitmezseniz veya uygun bir blockchain eğitimi almazsanız, geride kalabilirsiniz.

Öyleyse, şimdi yeni başlayanlar için tam blok zinciri eğitim kursumuza göz atın!

Şimdi kayıt:Ücretsiz Blockchain Kursu


Ultimate Free Blockchain Eğitim Kursu

Yeni başlayanlar için ücretsiz blockchain eğitimi kursunun tamamını yedi kolay adıma ayırdım. Blockchain Teknolojisini tam olarak anlamak için tüm adımları tek tek kontrol etmeniz gerekir..

Blockchain Eğitimi Ücretsiz Kursu

Blockchain Teknolojisinin Temelleri ile başlayın

Kurumsal blok zincirlerine geçmeden önce, her zaman blok zinciri teknolojisinin temel yapısını bilmeniz gerekir. Ancak ağın nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikriniz yoksa, daha ileri gitmeniz zor olacaktır. Bu nedenle, adımları atlamayın ve blok zinciri temellerinden başlamayın.

Blockchain teknolojisi, yüksek düzeyde şeffaflık, değişmezlik, güvenlik ve çok daha fazlasını sunan merkezi olmayan bir defter sistemidir. Üstelik tipik merkezi yapıdan kurtulur ve her şeyin adil olduğu yeni bir yapı sunar. Tüm becerilerde ustalaşmak ve bir blockchain sertifikası almak için en iyi blockchain kurslarımızdan bazılarına da göz atmalısınız..

Blockchain teknolojisi ücretsiz eğitim geliştirici kursumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Blockchain Tanımlama kılavuzuna göz atın.!

Fakat blockchain nasıl ortaya çıktı?

Blockchain ücretsiz çevrimiçi kursu tamamlamak için blockchain teknolojisinin geçmişine göz atın. (İpucu: Bitcoin ilk blok zinciri teknolojisi değildi!)

Blockchain’in Özellikleri

Genellikle her blockchain platformu en az altı özellik sunar. Bunlar –

 • Bozulamaz
 • Merkezi Olmayan Teknoloji
 • Arttırılmış güvenlik
 • Dağıtık Defterler
 • Uzlaşma
 • Daha Hızlı Yerleşim

Daha fazla oku: Bilmeniz Gereken 6 Anahtar Blockchain Özelliği

Daha sonra, ücretsiz olarak blockchain öğrenmek için farklı blockchain ağları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Evet, birden fazla tür var ve her birinin kendi özellikleri var. Ancak, platformlar arasındaki farkları bilmiyorsanız, hangi platforma gideceğinizi tam olarak anlayamayacaksınız..

Genellikle dijital dönüşümde kullanabileceğiniz Genel, Özel ve Birleşik ağlar gibi üç genel blok zinciri türü vardır. Ayrıca, iki izin türü – İzin Verilen ve İzin Verilmeyen. Tüm becerilerde ustalaşmak ve bir blockchain sertifikası almak için en iyi blockchain kurslarımızdan bazılarına da göz atmalısınız..

Daha fazla oku:Blockchain Teknolojisinin Farklı Türleri Nelerdir??

Ücretsiz blockchain eğitimi kursumuzda bir sonraki adıma geçelim.

Akıllı Sözleşmeler ve Mutabakat Algoritmaları Hakkında Bilgi Edinin

Blockchain teknolojisi birçok sürprizle birlikte gelir ve akıllı sözleşmeler ve fikir birliği algoritmaları hakkında bir şeyler duymuş olmalısınız. Dahası, bunların her ikisi de bir blockchain ekosisteminin eşit derecede hayati bileşenleridir..

Akıllı sözleşmeler, tarafların önceden belirlenmiş kurallarla bir sözleşme oluşturabildikleri ve bu kuralların uygulanmasından sonra her tarafın ödemeden adil payını aldığı bir dijital sözleşme türüdür. Bunu otomatik bir süreç olarak düşünün. Akıllı sözleşmeniz için belirtilen kuralları karşılıyorsanız, ödeme süreci otomatik olarak başlayacaktır..

Birçok kuruluş, diğer şirketlerle anlaşmalarını kolaylaştırmak için bu özelliği kullanabilir. Ethereum, blockchain altyapısında akıllı bir sözleşme mekanizması geliştiren ilk kişiydi..

Blockchain Ücretsiz Kursu İçin Akıllı Sözleşmeler Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin!

Konsensüs Algoritması

Daha sonra, blockchain eğitimi ücretsiz kılavuzumuzda, fikir birliği algoritmaları hakkında konuşacağız. Konsensüs algoritmaları, blockchain teknolojisinin köküdür. Bu olmadan şeffaflık veya hatasız bir sistem asla olmazdı. Esas olarak bu algoritmalar, platformdaki kullanıcıların işlemleri doğrulamak için bir anlaşmaya varmalarına yardımcı olur..

Birçok popüler fikir birliği algoritması vardır. Blockchain ücretsiz çevrimiçi geliştirici kursunu tamamlamak için, bu çeşitli algoritmaları kesinlikle bilmelisiniz. Bunlar –

 • İşin kanıtı
 • Proof-of-Stake
 • Kiralanmış Teminat Kanıtı
 • Temsilci Teminat Kanıtı
 • Yönlendirilmiş Asiklik Grafikler
 • Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı
 • Basitleştirilmiş Bizans Hata Toleransı
 • Pratik Bizans Hata Toleransı
 • Geçen Zamanın Kanıtı
 • Ağırlık Kanıtı
 • Proof-of-Burn
 • Kapasite Kanıtı
 • Önem Kanıtı
 • Faaliyet Kanıtı

Konsensüs algoritmaları hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Blockchain teknolojisi ücretsiz eğitiminizi tamamlamak için mutabakat algoritmaları hakkındaki eksiksiz kılavuzu okuyun!

Blok zinciri eğitimi ücretsiz kılavuzumuzun bir sonraki adımına geçelim.

Kurumsal Blok Zincirlerine Göz Atın: BAAS Satıcıları ve Platformları

Şimdi ücretsiz blok zinciri eğitimi kursumuzda kurumsal blok zinciri hakkında konuşacağız. Peki, kurumsal blok zincirleri nelerdir?

Bunlar, yalnızca kurumsal düzeyde çözümler için optimize edilmiş özel bir blok zinciri ağları biçimidir. Kurumsal blockchain teknolojileri, her gün ağır talepleri karşılamaları gereken büyük bir organizasyonun ağır yükünü üstlenmek için özel olarak tasarlanmıştır..

Kurumsal blockchain platformları, blockchain’in benimsenmesi için çok önemlidir. Kurumsal Blok Zinciri Platformları Hakkında Şimdi Daha Fazla Bilgi Edinin!

Daha sonra, blockchain eğitimi ücretsiz kursunuz için rekabet etmek için, popüler kurumsal blockchain platformları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Dahası, bu platformlar blockchain çözümleri sunar ve sıfırdan projeler geliştirir. Temelde beş ana oyuncu var –

Hyperledger

Hyperledger, piyasadaki ünlü kurumsal blok zinciri platformlarından biridir. Kanatlarının altında çok sayıda blockchain projesi var. Dahası, birçok şirket Hyperledger’in kurumsal düzeydeki blockchain teknolojisini uygulamaya yönelik çözümünü dava ediyor..

Blockchain teknolojisi ücretsiz eğitimini tamamlamak için Hyperledger hakkında her şeyi bilmeniz çok önemlidir.

Hyperledger, piyasadaki önde gelen blockchain oyuncularından biridir. Hyperledger kılavuzumuzdan bununla ilgili daha fazla bilgi edinin!

Ethereum Kurumsal İttifak

EEA veya Ethereum Enterprise Alliance, başka bir popüler blockchain ağ sistemidir. Dahası, daha fazla işlevsellik ve kullanılabilirlik sunarlar. Şu anda birlikte çalışan 250’den fazla üyesi var.

Corda

R3’ün Corda blok zinciri, herhangi bir blockchain içermeyen çevrimiçi kurs için bir zorunluluktur. Dahası, blockchain teknolojisi finans sektörleri için mükemmel bir eşleşme.

Dalgalanma

Ripple, iki güçlü özelliğe sahip bir başka harika kurumsal blok zinciri platformudur – güvenlik protokolleri ve güvenlik sorunları. Ayrıca, RippleNet ağları neredeyse ücretsiz işlemler sunabilir.

Yetersayı

Quorum Ethereum’a biraz benzer; tek fark, Ethereum’un halka açık olması ve Quorum’un özel olmasıdır. Dahası, kurumsal entegrasyonlar için daha uygundur.

Daha fazla oku: Kurumsal Ethereum: İşletmeler İçin Özel Blok Zinciri

Kurumsal BAAS Sağlayıcıları

Şu anda piyasada birkaç popüler BAAS sağlayıcısı var. Dahası, bu şirketler hizmet olarak blockchain sunuyor ve çoğunlukla popüler kurumsal platformları kapsıyorlar..

Dahası, blok zinciri çözümünüzü o zamandan itibaren almak, bunlar uygun maliyetli çözümler sunma eğiliminde olduklarından çok önemli olabilir. Ayrıca, araç setleri sunarlar ve çözümleri dakikalar içinde dağıtabilirler! Blockchain ücretsiz kursumuzdaki BAAS sağlayıcılarına göz atın –

 1. Oracle
 2. IBM
 3. Amazon
 4. Microsoft
 5. Alibaba
 6. Baidu
 7. Huawei
 8. Accenture

Finansal Olmayan Şirketlerde Farklı Kurumsal Projeler Hakkında Bilgi Edinin

Şimdi, blockchain eğitimi ücretsiz kursumuzda blockchain teknolojisini uygulayan çeşitli endüstriler hakkında konuşacağız. Dahası, bunlar çoğunlukla mali olmayan kurumlardır. Bu 20 işletme örneğine göz atın –

 1. Walmart: IBM ile işbirliği yapan ürünleri izliyorlar.
 2. Metlife: Kurumsal blockchain çözümlerini kullanarak sigorta çözümünü sağlık hizmetleri açısından otomatikleştirmek istiyorlar..
 3. GÜÇ KAYNAĞI: Şirket, lojistik sistemlerine güç sağlamak için blockchain kullanıyor.
 4. Toyota: Blok zincirini kullanarak kendi otonom sürüş yazılımını sunar.
 5. AIA Grubu: Blockchain çözümleri kullanarak Bankasürans tesisleri sağlıyorlar.
 6. BHP Billiton: Tedarik zinciri yönetimi için blockchain kullanır.
 7. Alibaba: Lüks malları takip etmek için blok zinciri benimsemesini kullanma.
 8. Tencent: Yasal faturalama ve vergilendirme için blockchain kullanıyorlar.
 9. Baidu: Şirket, fikri haklar yönetimi için blockchain kullanıyor.
 10. Ford: Mobilite teknolojilerini desteklemek için blockchain kullanır.
 11. İngiliz Havayolları: İzleme sisteminde blockchain teknolojisi.
 12. Facebook: Veri yönetimi ve koruması için blockchain kullanıyorlar.
 13. Walt Disney: Şirket, envanterleri takip etmek için blockchain kullanıyor.
 14. Maersk: Nakliye platformu için blockchain kullanır.
 15. İhtiyatlı: Ticaret platformu için blockchain teknolojisi.
 16. Elma: Verileri zaman damgalamak için blockchain kullanıyorlar.
 17. Nestle: Şirket, tedarik zincirlerini yönetmek için blockchain kullanıyor.
 18. UnitedHealthcare / Quest Diagnostics / Optum / Humana: Hastaneler arasında doktor dizinlerini iyileştirmek için blockchain teknolojisi.
 19. Samsung: Tedarik zinciri yönetimi için blok zinciri kullanır.
 20. FedEx: Anlaşmazlıkları çözmek için blockchain kullanıyorlar.

Daha fazla oku:Blockchain Kullanımı: 20+ Blockchain Teknolojisi Kullanım Durumunun Listesi

Kullanım Durumları Vs. Uygulama Zorlukları

Şimdi kullanım senaryolarını atlarsak, blockchain eğitimi ücretsiz rehberimiz tamamlanmayacak, değil mi? Bununla birlikte, blok zincirinin bize getireceği değeri tahmin etmek oldukça zordur. Dahası, blok zincirinin bir yük olacağı için o kadar da kullanışlı olmayacağını düşünebilirsiniz, ama bu gerçekten doğru mu??

Yıllar geçtikçe, birçok işletme kurumsal blok zinciri projelerini zaten uygulamaya koydu. Dahası, blockchain teknolojisinin sadece işletmeler için çok sayıda kullanım alanı olduğunu bilmek sizi şaşırtacak..

Öyleyse, küresel implantasyonlar açısından neler yapabileceğini hayal edin! Çok sayıda popüler kullanım durumu vardır; ne olduklarını görelim –

Global İşlemler

 • Sınır ötesi ödemenin daha hızlı işlenmesi
 • Daha düşük maliyet
 • İşlemde daha fazla verimlilik

Ticaret

 • Ticaret finansmanı için geliştirilmiş şeffaflık ve güven
 • Üreticiler için daha fazla kontrol
 • Daha az evrak işi ve maliyet

Blockchain’in Ticaret Finansmanını Şimdi Nasıl Değiştirebileceğini Okuyun!

Besin Güvenliği

 • Gıda güvenliği için hesap verebilirlik
 • Yiyecek israfını azaltın
 • Gıda sahtekarlığından kurtulur

Tedarik zinciri

 • Tedarik zinciri için görünürlüğe sahip güvenli defter sistemi
 • Tüm ürünleri takip eder
 • Bozuk kişiyi akut bilgilerle hızlı bir şekilde algılar

Perakende

 • Sahte ürünlerle savaşmaya yardımcı olur
 • Tüm lüks malları takip eder
 • Hırsızlık sorunları ile ilgilenir

Blockchain’in perakende sektörü üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Şu anda perakende satışta blockchain kılavuzumuza göz atın!

Devlet Hizmetleri

 • Tüm vatandaş haklarını korumanın güvenli yolu
 • Ekonominin katlanarak büyümesini sağlar
 • Vatandaş kimliğinin dijitalleştirilmesi

Blockchain’in hükümetler üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Şu anda hükümet için blockchain rehberimize göz atın!

Fikri mülkiyet

 • Ticari markalaşmayı ve fikri mülkiyetlerin patentlenmesini sağlar
 • Patentli işler için ödeme sunar
 • Fikri mülkiyet suistimalinin azalması

Sağlık hizmeti

 • Sahte ilaçlardan kurtulur
 • Hasta bilgilerini takip eder
 • Aynı anda birden fazla test sonucunu kolaylaştırır

Blockchain’in sağlık hizmetleri üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Sağlık hizmetlerinde blockchain kılavuzumuza hemen göz atın!

Yağ ve gaz

 • Güvenli navlun ödemesi ve denetimi.
 • Sevkiyat rotalarını hesaplayarak verimliliği artırır
 • Doğrulukla% 5 gelir tasarrufu sağlar

Emlak

 • Mülkün maliyetini düşürür
 • Kısmi sahipliği teşvik eder
 • Ölçeklenebilirliği artırır

Blok zincirinin gayrimenkul üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Şu anda gayrimenkul için blockchain rehberimize göz atın!

İnsancıllık

 • Bağışın doğru yere gitmesini sağlar
 • Bağış yapan vatandaşlar için şeffaflık sunar
 • Adaleti ve güveni teşvik edin

Sigorta

 • Kağıt izi sayısını azaltır
 • Daha hızlı sigorta talepleri
 • Artık tüketicileri sömürmek yok

Medya ve Eğlence

 • Daha iyi sanatçı değeri
 • Sanatçıyı daha iyi bir maaş çeki ile birbirine bağlar
 • Sosyal medyada verimli pazarlama

Seyahat

 • Yolcu işlemeyi kolaylaştırın
 • Sınır ötesi tanımlamayı teşvik eder
 • Tüm uçuşları daha doğru bir şekilde planlar

Daha fazla bilgi edinmek için blockchain teknolojisini kullanan ilk 50 şirkete göz atın.

Uygulama Zorlukları

Blok zinciri eğitimi ücretsiz kursumuzdaki uygulama zorluklarına bakalım. Ayrıca bu, kullanım senaryolarında zorlukların çok ağır olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. En iyi blockchain sertifikaları, konsepti daha da anlamanıza ve kavramanıza yardımcı olabilir.

 • Birlikte çalışabilirlik: Mevcut kurumsal blok zinciri teknolojileri, tüm ağlar arasında ihtiyaç duyulan birlikte çalışabilirlikten yoksundur..
 • Eski Ağlar: Gerçekte, tüm eski ağları blockchain ile dönüştürmek çok fazla zaman ve para gerektirebilir..
 • Yetenek Seti: Yeni kurumsal düzeyde teknoloji geliştirme becerisine sahip yeterli iş gücü yok.
 • Metodoloji: Uygun metodoloji eksikliği, yeni inovasyonları kusurlarla doldurur.
 • Kitle Kabulü: Gerçekte, ağ daha yavaş çıktıyla uğraştığı için kitlesel benimseme henüz mümkün değil.
 • Maliyet Zorlukları: Çerçeveyi korumak ve geliştirmek çok para gerektirecektir.

Blok zinciri eğitimi ücretsiz kılavuzundaki bir sonraki adımımıza geçelim.

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Merkezi Olmayan İnternet ve Web 3.0 Hakkında Bilgi Edinin

Blockchain sadece işinizin şeklini değiştirmiyor, aynı zamanda internetin yapısını da etkiliyor. Dahası, günümüzün iç yapısı, modern teknolojinin tüm olanaklarına erişilmeden çok önce geldi. Eski günlerde tüm sosyal medya veya Google arama seçenekleri mevcut değildi.

Dahası, web’in yapısı artık merkezileştirildi, ancak yeni ademi merkeziyetçiliğin eklenmesiyle değişiklikler belirgindir.

Ancak Web 3.0 dünyasına dalmadan önce, buradan merkezi ve merkezi olmayan internet hakkında daha fazla bilgi edinin..

Web 3.0: Sizin İçin Daha Fazla Değer Katar

Web 3.0, internetin yeni neslidir. Merkezi olmayan bir yapıdır. Burada sadece okuyup yazamayacaksınız, aynı zamanda şimdi daha da fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca, anlamsal arama özelliğini kullanmak size daha doğru arama sonuçları verecektir. Üstelik bunlar, Web 3.0’ın size getireceği potansiyel özelliklerden sadece birkaçıdır..

En Büyük Blockchain Benimseme Zorluklarını Öğrenin

Artık blockchain teknolojisinin neredeyse her yönünü biliyorsunuz. Ancak, kurumsal blok zinciri çözümünüz üzerinde çalışmaya başlamadan önce, uğraştığınız zorluklar hakkında net bir fikre sahip olmanız gerekir. En iyi blockchain sertifikaları, konsepti daha da anlamanıza ve kavramanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca, daha önce size kurumsal blok zincirleri açısından karşılaşabileceğiniz zorluklardan birkaçını vermiştik. Ancak şimdi, genel blok zinciri teknolojisi için en önemli blok zinciri benimseme zorlukları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bakalım bu zorluklar neler –

İnsan faktörleri:

 • Teknolojik Tasarım
 • Yetenek Seti
 • Genel algı
 • Ceza Bağlantısı
 • Yönetmelikler

Teknolojik Faktörler:

 • Verim
 • Enerji tüketimi
 • Gizlilik
 • Güvenlik
 • Ölçeklenebilirlik

Bu noktalar hakkında daha fazla blok zinciri benimseme zorlukları kılavuzumuzda okuyabilirsiniz.!

Dönüşüm Başucu Kitabımızı Okuyun

Eski ağınızı bir blockchain ağına dönüştürmek mi istiyorsunuz? Yoksa kendi blockchain tabanlı çözümünüzü geliştirmek mi istiyorsunuz? Pekala, size teknoloji hakkında şimdiye kadar ihtiyacınız olan her şey hakkında kompakt bilgi verdik. Ancak, uygulamanızı stratejik hale getirmenin zamanı geldi.

Dahası, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, dönüşüm başucu kitabımız sizin için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca, dönüşüm senaryosunda, esas olarak beş adımdan bahsediyoruz –

 • Tek Seferde Küçük Projelerle Başlayın
 • Projelerinizi Destekleyebilecek Bir Görev Gücü Oluşturun
 • Tren & Görev Gücünüzü Profesyonel Hale Getirmek İçin Eğitin
 • Çözümünüzü Dağıtmak için Strateji Geliştirin
 • Satışınızı Arttırmak İçin Doğru Otorite ile İletişime Geçin

Blockchain’i nasıl uygulayacağınızı anlamanıza yardımcı olmak için Dönüşüm başucu kitabı kılavuzundaki her şeyi açıkladık.

Son sözler

Gartner Trend Insights’a göre, blockchain teknolojisi 2022 yılında 10 milyon dolarlık bir pazar yaratacak. Dahası, 2030 yılına kadar 3,1 trilyon dolarlık bir pazar yeri olacaktı. Gerçekte, bu pazarda yerinizi almak istiyorsanız, şimdi teknolojiye dalmanın tam zamanı..

Umarım, ücretsiz blockchain eğitim kursumuz bu durumda size yardımcı olur. Acemiyseniz ve bu teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ücretsiz blok zinciri kursumuzu kullanmanızı öneririz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me