Bu makale, blok zinciri ve tedarik zinciri arasındaki korelasyonu sunmakta ve 101 Blok Zinciri üzerindeki blok zinciri ve tedarik zinciri kursunun önemi ve uygulanabilirliği hakkında konuşmaktadır..

Blockchain ve tedarik zinciri kursu talebi son yıllarda fırladı. Devrim niteliğindeki bir teknoloji olan blockchain, her şeye rağmen buna değer olduğunu kanıtlıyor. Gerçekte, tedarik zinciri endüstrisi, blok zinciri tabanlı çözümleri keşfetmek için mükemmel bir seçim gibi görünüyor..

Blockchain, tüm tedarik zinciri yönetimi sorunlarından çok verimli bir şekilde kurtuluyor. Bu nedenle, büyük şirketler bu konuda daha fazla bilgi edinme konusunda zaten çıkmaza girmiş durumda. Sonuç olarak, birçok profesyonel bu teknolojinin nasıl çalıştığını ve tedarik zincirini nasıl etkileyebileceğini anlamak için blockchain tedarik zinciri sertifikası arıyor..

Dolayısıyla, tedarik zinciri eğitimi için siz de blockchain arayışındaysanız, o zaman doğru yere geldiniz..

Şimdi kayıt: Kurumsal Blok Zincirleri ve Tedarik Zinciri Yönetimi Kursu


Tedarik Zinciri Sektörü Mükemmel mi?

Başlamadan önce, neden en başta tedarik zinciri iş modellerini değiştirmeyi düşünmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu sektörün her yıl karşılaştığı artan sorunları bilmeyen pek çok insan var. Bu nedenle tedarik zinciri için blok zinciri durumu her geçen gün artıyor.

Bu nedenle, bu sorunlardan kurtulmadan, sürekli bir hızda gelir elde etmek bile son derece zor olacaktır..

Ama Temel Sorunlar Nelerdir? Tedarik Zincirinde Bugün Karşılaşıyoruz?

Küreselleşme

Küreselleşme, birçok ülkeden dış kaynak tedarikine yol açıyor. Sonuç olarak, bir tedarik zincirinin sürdürülmesi daha karmaşık hale gelir. Her alt zinciri dahil etmek veya takip etmek, olması gerektiği kadar verimli değildir. Bu nedenle, süreçte birçok hata var.

Pazardaki Hızlı Değişimler

Mevcut olanlara özellikler eklemek ve tüketicinin ne istediğini tahmin etmek telaşlı bir iştir. Pazar hızla değiştikçe, herhangi bir şeyi tahmin etmek zorlaşır. Ayrıca, tipik modelimiz belirli pazar analizlerini de tahmin edecek donanıma sahip değildir..

Uyum ve Kalite

Tedarik zinciri sürecinde tüketiciler her zaman daha düşük fiyat noktalarında yüksek kaliteli ürünler isterler. Bu nedenle, işletmeler kalitelerini daha düşük bir fiyatla korumak için sürekli bir baskı hissederler. Ancak artan taleple birlikte işin yükü kısa sürede artar ve sonuç olarak ürünlerin kalitesi düşer..

Şeffaflık Eksikliği

Gerçekte, hiçbir müşteri her gün satın aldığı ürünlerin orijinalliğini bilmez. Dahası, bir ürünün orijinal olup olmadığını güvenli bir şekilde bilmenin bir yolu bile yok. Böylelikle sahte ürünlere ve müşteri memnuniyetsizliğine yol açmaktadır..

Şeffaflık eksikliğinin blockchain’in çözdüğü sorunlardan biri olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yolsuzluk

Yolsuzluk, tedarik zincirinin tek başına başa çıkamayacağı en önemli sorunlardan biridir. Temel olarak, her bir kişinin görevlerini dürüstçe yerine getirmesini gerektirir. Ama gerçek senaryo aksini söylüyor.

İnsanlar eski ağlarda değerleri kolaylıkla değiştirebildiklerinden, küçük bir değişiklik işletmeler için daha fazla kaybı artırır..

Yüksek maliyetler

İşletmeler, her tedarik zinciri döngüsünde yüksek maliyet sorunları ile karşı karşıyadır. Dört tür maliyet, uzun vadede bir şirket için büyük bir zarara neden olabilir. Temel olarak, envanter maliyetleri, kalite maliyetleri, nakliye maliyetleri ve tedarik maliyetleri yeni bir şirkete her gün zarar verebilir..

Nispeten Yavaş

Tedarik zinciri yönetiminin tüm süreci veya sistemi hala nispeten yavaş olan eski ağlara dayanmaktadır. Böylece sorunlara daha yatkındır ve hatalar nedeniyle gelir kaybına neden olur.

Dahası, bir işlemin tipik kanallar üzerinden tamamlanması 3-5 iş günü sürer. Kısacası, tüm süreci geciktirerek etkisiz hale getirir. Bu, tedarik zincirinde blockchain kullanımına ilişkin temel fikirlerden biridir..

Kötü Müşteri Hizmetleri

Tedarik zinciri süreci müşteri hizmetlerini de içerir. Sadece ürünlerle ilgili değil. Böylece, uç noktada uygun müşteri hizmeti olmadan, pazarda marka değeri oluşturmak daha zor hale gelir..

Temelde, günümüzde şirketler tüketicilerini tatmin etmekte başarısız oluyor. Bu nedenle yavaş yavaş pazardaki marka varlığını kaybediyor.

Çözüm şudur – Blockchain!

Blockchain, bu büyük karışıklığın birincil çözümüdür. Gördüğünüz gibi, tedarik zinciri endüstrilerinin bu sorunların üstesinden gelmek için yükseltilmiş bir sisteme ihtiyacı var. İşte blockchain’in giriş yaptığı yer burasıdır..

Blockchain, bu sektörün tüm zorluklarından gerçekten faydalanabilir ve bunlardan kurtulabilir. Süreçleri şeffaflıkla birlikte düzene sokabilir. Ayrıca her şeyi gerçek zamanlı olarak takip edebilir, işlemleri daha hızlı işleyebilir.

Gördüğünüz gibi, blok zinciri tüm sorunlarınızın temel çözümüdür..

Ancak, sektörü nasıl etkilediğini tam olarak anlayana kadar sisteminizde blockchain kullanamazsınız..

Bu yüzden, bunu öğrenmek için, bir blockchain tedarik zinciri sertifikasyon kursuna gitmeniz gerekiyor. Aslında, bir blockchain tedarik zinciri sertifikasyon kursu, tedarik zincirinde blockchain’in gerçek değerini değerlendirmenize yardımcı olacaktır..

Dahası, bu kursların çoğunda tedarik zinciri eğitimi için de blockchain var.

Daha fazla oku: Blockchain Teknolojisini Kullanan İlk 50 Şirketin Listesi

Blockchain ve Tedarik Zinciri Sertifikasyon Kursuna Neden Katılmalısınız??

Bir blok zinciri ve tedarik zinciri sertifikasyon kursu, blok zinciri teknolojisinin temelindeki mimari hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Bu yeni teknolojinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmeden, onu sisteminize dahil edemezsiniz.

Ancak endişelenmeyin, tüm endişeleriniz için mükemmel bir çözüme sahibiz. 101Blockchains’de, sadece sizin iyiliğiniz için bir blockchain ve tedarik zinciri kursu sunuyoruz. Kursumuz, ihtiyacınız olan tedarik zinciri eğitimi için doğru miktarda blok zinciri sağlayacaktır..

Öyleyse, şu anda ne tür bir değer sunduğumuza bakalım.

Kurumsal Blok Zincirlerimiz ve Tedarik Zinciri Yönetimi Kursumuz

Kurs süresi

101 Blockchains Enterprise Blockchain ve Tedarik Zinciri Yönetimi kursu, tedarik zincirindeki blok zinciri hakkında basit bir şekilde bilgi edinmenize yardımcı olacak şekilde verimli bir şekilde tasarlanmıştır. Kursumuz bunu öğrenmeniz için sadece bir ay sürecek.

Temel olarak, tam blok zinciri ve tedarik zinciri yönetimi kursunu 4 haftaya böldük.

Her hafta ihtiyacınız olan tek şey 3-4 saattir. Açıkçası, her şey çevrimiçi. Böylece istediğiniz zaman kaydolmayı seçebilirsiniz!

Bir diğer harika özellik ise esnek bir öğrenme planı sunmamızdır. Kendi hızınızda öğrenebileceğiniz anlamına gelir. Her hafta 3-4 saatlik boş vaktiniz olmasa bile kursu istediğiniz zaman duraklatabilirsiniz..

Blok zinciri ve tedarik zinciri yönetimi kursu, tedarik zinciri blok zinciri sürecini öğrenmede size kesinlikle yardımcı olabilir..

Tedarik zinciri ve blok zinciri kursuna kaydolun –

 • Kurumsal operasyonları yönlendiriyor
 • Blockchain’i kurumsal iş süreçlerine dahil etmek ister
 • Blockchain profesyonel becerilerinizi artırmak ister misiniz?
 • Blockchain hakkında kazanmaya istekli olanlar, tedarik zinciri dönüşümüdür

Gördüğünüz gibi, bu kurstaki teklifler şirketinizin blockchain iş stratejisinde size yardımcı olabilir..

Tedarik Zinciri Kursunda Blockchain Genel Bakış

Blockchain ve tedarik zinciri yönetimi kursu, tedarik zincirindeki blockchain’in pratik bakış açısını öğrenmek isteyen profesyoneller için özel olarak tasarlanmıştır..

Dahası, kurs, kurumsal tedarik zincirinin blok zincirinden nasıl etkilendiğini de derinlemesine inceliyor..

Şimdiye kadar bildiğiniz gibi, blockchain zaten tipik tedarik zinciri modellerini bozuyor. Ayrıca, blockchain’i entegre etmeden nasıl ortaya çıktığına bakılırsa, bu kesintiden kurtulmayı bekleyemezsiniz..

Bu nedenle, bu blok zinciri ve tedarik zinciri yönetimi kursunda dijital dönüşüm hakkında bilgi edinmek çok önemlidir..

Her neyse, blockchain ve SCM kursumuz da sizi tedarik zinciri sürecine alıştıracaktır. Ancak başarılı bir blockchain çözümünü tam olarak geliştirmek için kurslarımızda rehberliğe ihtiyacınız olacak.

Benzer şekilde, yazılım satıcıları ve danışmanları da blok zinciri ve tedarik zinciri kursumuzdan büyük ölçüde faydalanacaktır. Bu kurs, temeldeki blockchain mimarisini anlayacak kadar yetenekli olmanıza yardımcı olacaktır. Ek olarak, herhangi bir müşterinin ihtiyaçlarına uygun özellikleri nasıl belirleyeceğinizi öğreneceksiniz..

Henüz taahhüt etmeye hazır değil misiniz? Ücretsiz Kurumsal Blok Zinciri Temelleri Kursumuzu her zaman deneyebilirsiniz.

Blockchain ve Tedarik Zinciri Kursumuzda Neler Elde Edeceksiniz?

Blok zinciri ve tedarik zinciri kursumuz, genel konsepti daha iyi kavramak için danışmanlara, şirket yöneticilerine ve yazılım geliştiricilere gerekli tüm araçları sunar..

Ayrıca, tedarik zincirinin hangi bölümlerinin mevcut kurumsal blok zinciri uygulamalarından yararlanabileceğini fark edebilirsiniz..

Blok zinciri ve tedarik zinciri kursu aşağıdaki konuları kapsayacaktır –

 • Tedarik zinciri yönetiminin temelleri
 • Tedarik zinciri yönetimini kullanarak nasıl değer yaratabilirsiniz?
 • Tedarik zincirinde mevcut kurumsal blok zinciri çözümleri
 • Gerçek dünya ve olası blok zinciri tedarik zinciri kullanım durumları
 • Kurumsal blok zinciri uygulamasını tedarik zinciri modelinize nasıl entegre edebilirsiniz?

Daha fazla oku: İşinizi Güçlendirmek İçin Blockchain Nasıl Uygulanır??

101Blockchains, tedarik zinciri eğitimi için sizi blok zincirinizdeki tüm teknik bilgilerle donatmak için fazlasıyla yeterli. Dahası, sizi bu sektörün tüm gerçek dünya sorunlarıyla da ilgilenmeye hazırlayacağız..

Kombinasyon, sizi kurumsal bir blockchain dijital dönüşümü için nitelendirmek için fazlasıyla verimli.

Bu nedenle, hemen kursumuza kaydolmanızı ve mümkün olan en kısa sürede devrime hazırlanmanızı öneririz..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Tedarik Zinciri ve Blok Zinciri Kursu Neleri İçerir??

Tüm kursumuzu, her modülün konuyla ilgili bölümleri içerdiği 4 farklı modüle ayırdık. Ayrıca, modülleri tek tek geçeceğiniz için, dağıtılmış defter teknolojisinin daha keskin hale geleceğini anlıyorsunuz..

Bu nedenle, doğru sırayı izlediğinizden ve herhangi bir modülü veya dersi atlamadığınızdan emin olun. Gerçekte, ilk modülleri geçmek yerine son modüllere atlarsanız, anlamakta zorlanacaksınız..

Her neyse, bu tedarik zinciri ve blok zinciri kursunun materyallerine göz atalım.

Modül-1: Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri

Tedarik zinciri ve blok zinciri kursumuzun ilk modülü sizi tedarik zincirinin iş prosedürlerine alıştıracaktır. Ek olarak, bir yönetici olarak yer almanız gerekebilecek sorumlulukları ve rolleri anlamanıza yardımcı olacak endüstri örneklerini kapsayacaktır..

Gerçekte, bu modül, bu sektörde bir iş fırsatı arayan herkes için son derece önemlidir. Sorumlulukları öğrenmenize yardımcı olacağından, kurumsal bir ortamda oynamak zorunda kalabilirsiniz..

Tedarik zinciri ve blok zinciri kursumuzun ilk modülünü tamamladıktan sonra, bir sonraki modülü anlamaya hazır olacaksınız..

Sahip olacak –

 • Bölüm-1: Tedarik zinciri nedir?
 • Bölüm-2: Tedarik zinciri yöneticisi iş sorumlulukları

Modül-2: Tedarik Zinciri Yönetimi Değer Yaratımından Nasıl Sorumlu?

Bu modülü bitirdikten sonra, nihayet tedarik zincirini kullanarak kurumsal iş süreçlerinde değer yaratma sürecini takdir edebilirsiniz. Ayrıca, bu modül ayrıca anahtar değerleri içeren ek SCM listeleri içerecektir..

Dahası, şirketinizdeki tedarik çini yönetimi değerini nasıl ölçebileceğinizi değerlendirmek için pratik bir araç da elde edeceksiniz..

Temel olarak, tedarik zincirindeki bu blok zincirindeki modül aşağıdakileri kapsayacaktır:

 • Bölüm-1: İşletme Sermayesi ve Kurumsal Değer
 • Bölüm-2: Ekonomik katma değerli veya EVA modeli yardımıyla SCM çözümünüzü nasıl ölçebilirsiniz?
 • Bölüm-3: İşletme sermayesini etkileyen tedarik zinciri yönetimi

Modül-3: Tedarik Zinciri Kullanım Durumları İçin Gerçek Dünyadan Blockchain Örnekleri

Tedarik zincirinde blok zinciri kursumuzdaki üçüncü modül, SCM akış dinamiklerine genel bir bakışla başlayacak. Bununla, kurumsal blok zinciri uygulamasını verimli bir şekilde kategorilere ayırabilirsiniz..

Bu modülle ilgili en iyi bölüm, tedarik zinciri ve blok zincirinin birden çok sektöründe çok sayıda gerçek dünya kullanım örneği örneği alacağınızdır..

Bu nedenle, proje fikirlerinizi daha verimli bir şekilde özetlemenize de kesinlikle yardımcı olacaktır..

101Blockchains’de, kurumsal blok zinciri benimsemenizde size yardımcı olabilecek gerçek örnekler için sürekli araştırıyoruz. Böylece, her zaman bizden her zaman güncel içerik alırsınız.

Tedarik zincirinde blok zinciri kursumuzdaki modül aşağıdakileri kapsayacaktır:

 • Bölüm-1: Tedarik zinciri akışlarında blok zincirinin etkisi
 • Bölüm-2: Tedarik zinciri kullanım durumları için gerçek kurumsal blok zinciri örnekleri

Modül-4: Tedarik Zinciri Uygulamasında Blok Zinciri

Bu, tedarik zinciri kursumuzun son modülüdür. Bunda, tedarik zincirinin blok zincirindeki sürecini değerlendirecek bir şablon alacaksınız. Ayrıca araç, kurumsal blok zinciri çözümlerinizdeki belirli özelliklerin önceliklendirilmesine yardımcı olur..

Dolayısıyla, aracı edindikten ve kullanmayı öğrendikten sonra, blockchain dijital dönüşümü için stratejinizi belirlemenin daha kolay olduğunu göreceksiniz..

Bonus Malzeme

Kurumsal blok zinciri ile tedarik zinciri sürecini eşleme şablonu. Bu, tedarik zinciri projenizde hangi sürecin kurumsal blok zinciri entegrasyonunu kullanması gerektiğine dair mükemmel bir değerlendirme sunan, eyleme geçirilebilir bir şablondur..

Girişlerinizi seçmek ve vermek için seçenekleriniz olacak. Bundan sonra model, dönüşüm çözümünüzün ticari etkisini size sunacaktır. Dahası, mevcut şirket senaryonuzda uygulamanın ne kadar zor olabileceğini de öğrenebilirsiniz..

Bu sonuçlara dayanarak, mükemmel bir plan oluşturabilirsiniz..

Dahil Edilen Bonus Malzemesi

Özel Röportajlar

Dünyanın birinci sınıf kurumsal blockchain uzmanları ve uzmanlarıyla özel röportajlara erişin.

Eyleme Geçirilebilir Şablon

Çözümünüzde birçok yönden üstünlük sağlamak için eyleme geçirilebilir şablonu kullanın.

Kişisel Rehberlik

Kursa kaydolduktan sonra premium desteğimizi, e-posta rehberliğimizi ve haftalık eğitim e-tablomuzu alın.

Daha fazla oku: Blockchain Uygulama Kılavuzu: İşinizi Güçlendirin

Kursumuzu Kimler Almaya Uygun??

Kurs, endüstri profesyonelleri, danışmanlar, üst düzey yöneticiler, iş liderleri vb. İçin tedarik zinciri blok zincirini öğrenmeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu kursla, blockchain teknolojisini ve tedarik zinciri üzerindeki etkisini anlamayı bekleyebilirsiniz..

Eğer sen –

 • İş analisti
 • İş lideri
 • Danışman
 • Karar verici
 • Pazarlama Uzmanı
 • İnovasyon Müdürü
 • Program ve Ürün Müdürü
 • Endüstri Uzmanı
 • Girişimci

O halde kursumuza katılmaya uygunsunuz. Temel olarak, tedarik zincirinde blockchain teknolojisiyle derinden ilgilenen herkes kursumuza katılabilir. Dahası, bu yolda bir kariyer peşindeyseniz becerilerinizi geliştireceğinizden emin olduk..

 Şimdi kayıt: Kurumsal Blok Zincirleri ve Tedarik Zinciri Yönetimi Kursu

Sertifika İçeriyor mu?

Maalesef şu anda bu kurs için bir blok zinciri tedarik zinciri sertifikası sunmuyoruz. Ancak bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu konuda bir sertifika almak birincil hedefinizse, Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı (CEBP) kursumuza göz atmanızı öneririz..

Bu kursta, tedarik zinciri yönetimi ve blok zinciri de ele aldık. Ayrıca, bu kurs size bir sertifika da sunacak.

Mutlaka bir blockchain tedarik zinciri sertifikası olmayacak. Ancak, bu alandaki uzmanlığınızı destekleyerek bu sertifikayı şirketinize sergileyebilirsiniz..

Her neyse, umarım gelecekte bir blok zinciri ve tedarik zinciri sertifikası sunacağız. O zamana kadar tüm kurslarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz..

Kursumuz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SSS-1: Bu Kursa Herkes Kaydolabilir mi??

Bu büyük bir Evet! Kursumuz, kurumsal blok zinciri sürecini ve tedarik zinciri sektörlerini nasıl etkilediğini anlamak isteyen her türlü profesyonel veya uzman için açıktır..

Kurs, endüstri profesyonelleri, danışmanlar, üst düzey yöneticiler, iş liderleri vb.İçin tedarik zinciri blok zincirini öğrenmeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır..

SSS-2: Takımla Etkileşim Kuracak mıyım??

Evet kesinlikle! Bir öğrencinin, ekibimizle etkileşime girmesi durumunda yüksek fayda sağlayacağına ve aklındaki soruları çözebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle, ekibimizin size tam destek vermek ve tüm sorularınızı memnuniyetle yanıtlamak için burada olduğundan emin oluyoruz..

Bu, diğer kursların çok büyük ölçüde eksik olduğu bir şey. Dahası, en iyi yanı, öğrenim forumlarımıza erişmeniz ve diğer öğrencilerle de etkileşime girmenizdir..

SSS-3: Kurs Nasıl Oluşturulur?

Bu kursu tamamlamak için 4 hafta sürecek şekilde tasarladık. Her seansta 3-4 saat ayırmanız gerekecek! Yani, 16 saat içinde kursumuzu gerçekten bitirebilirsiniz. Ancak, her hafta 3-4 saat ayıramazsanız daha fazla zaman alabilir.

SSS-4: Bu Kursu Neden 101 Blockchains’den Almalıyım??

Gerçekte, kurslarımız diğerlerinden farklıdır. Öncelikle, kurumsal senaryo için blok zinciri kapsamları etkileyici olduğundan, kurslarımızı yalnızca blok zincirini kurumsal iş süreçleriyle birleştirmeye odaklanma eğilimindeyiz. Ne yazık ki, dışarıdaki pek çok kurs bunu yapmıyor.

Sonuç olarak, teknik açıdan yetenekli olabilirsiniz, ancak iş perspektifi söz konusu olduğunda, çok fazla zamanınız olmayacak. Bu nedenle, kurumsal bir ortamdayken bir projeyi iş açısından yönetmeniz zorlaşır..

Ancak kurslarımıza kaydolursanız, iki endüstri (blok zinciri ve tedarik zinciri) arasında kolayca bağlantı kurabilirsiniz..

İkinci olarak, kurslarımızı daha sık güncelliyoruz ve derslerdeki tüm bilgilerin mevcut senaryolarla alakalı olmasını sağlıyoruz..

Son olarak, kurslarımız sadece çalışanlar için değil, işverenler için de geçerlidir. Sağlam rehberliğimiz sayesinde, siz de kısa sürede bir blockchain uzmanı olabilirsiniz..

Sonunda

Tedarik zinciri yönetimi sektörü pek çok sorunla uğraşır, ancak çok sınırlı çözümler vardır. Burada, tedarik zincirindeki blok zinciri, insanlık için bir sonraki basamak olabilir. Gerçekte, blockchain epeydir ortalıkta ve zaten tedarik zinciri endüstrilerini muazzam bir oranda etkiliyor..

Bu nedenle, sizin için olası çözüm, şirketinizi de bozmadan önce bir blockchain ve tedarik zinciri sertifikasyon kursuna kaydolmaktır. İş modellerinizi değiştirmenin ve tedarik zinciri eğitimi için blok zinciri edinmenin tam zamanı. Ve kursumuzla artık daha zahmetsizce yapabilirsiniz.

Bu nedenle, çevrimiçi olarak en kapsamlı Blockchain ve Tedarik Zinciri Kursunu kontrol ettiğinizden emin olun..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me