Birçok kripto yatırımcısı, dijital varlıklarını bir fiat-kripto borsasında veya güvenlik için bir donanım cüzdanında saklayacaktır. Bu standart bir depolama yöntemi olarak kabul edilirken, bu strateji zamanla kripto servetinizi oluşturmaz. Yatırım yapmanın asıl amacı bu değil mi??

BlockFi’yi ziyaret edin

Bu incelemede, sadece alternatif bir kripto para depolama seçeneği olmayan BlockFi platformunu değerlendireceğiz, Bitcoin ve diğer altcoinlere yatırım yapan kişiler (ve şirketler) pasif olarak kripto üzerinde faiz kazanabilir. Bu yüzden size şu soruları soruyoruz:

 • Bitcoin holdinglerine faiz kazanmak istiyor musunuz??
 • Diğer kripto varlıklarından faiz kazanmak ister misiniz??

Ana Özellikler:

 • Kripto varlıklarda% 8,6’ya kadar APY kazanın
 • Tahakkuk eden faiz aylık ödenir ve bileşikler
 • Geleneksel bankadan daha yüksek faiz oranları
 • Kripto destekli kredi kullanarak fiat ödünç alın
 • Gelişmiş kripto ticaret platformu
 • Banka havalesi kullanarak stabilcoin satın alın
 • Düzenlenmiş ve lisanslı finansal platform

genel

4.7 / 5 BlockFi’yi ziyaret edin

Kullanım kolaylığı


Kullanıcı arayüzü

Ücretler

Güvenlik

BlockFi nedir?

BlockFi, merkezi ABD’de New Jersey’de bulunan bir dijital varlık finans şirketidir. dünya çapında bireylere ve işletmelere profesyonel finansal hizmetler. Şirket 2017 yılında kurulmuştur ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (48 eyalet) federal ve eyalet düzeyinde düzenlenmiştir..

blockfi web sitesi

BlockFi, dünya standartlarında ve yenilikçi ortaklar tarafından desteklenmektedir. Galaxy Digital, Susquehanna, Fidelity, Stratejik Ortakları İşe Alın, Arrington XRP Başkenti, ConsenSys Ventures, SoFi, Coinbase Ventures, CMT Digital ve Morgan Creek Digital.

BlockFi’yi Kim Oluşturdu?

BlockFi, 2017 yılında Zac Prince ve Flori Marquez. İkili oldukça deneyimlidir ve Goldman Sachs gibi büyük finans kurumlarında çok sayıda başarılı teknoloji şirketinde ve portföy yönetiminde liderlik rollerini üstlenmiştir..

blockfi ekibi

BlockFi Karşılaştırıldı

BlockFi, BlockFi faiz hesabı ve borç verme platformu aracılığıyla çevrimiçi para kazanmanın popüler bir yoludur. İşte BlockFi gibi kripto endüstrisinde kripto üzerinde faiz kazanmak veya kripto destekli krediler almak için birkaç önemli platform..

BlockFi Yasal mı?

BlockFi, yasal ve güvenilir bir şirkettir. ABD’de 48 eyalette federal ve eyalet düzeyinde düzenlenmiştir. Şirketin birincil sorumlusu Gemini, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından ilan edilen siber güvenlik düzenlemelerine tabi olan lisanslı bir New York güven şirketidir..

BlockFi Güvenli mi?

BlockFi, bir dizi mekanizma içerir. kontrolü altındaki varlıkların güvenli bir şekilde saklanması için ‘banka benzeri’ güvenliği sağlamak üzere tasarlanmıştır. Platform, müşteri fonlarının yalnızca küçük bir kısmını Gemini, BitGo ve Coinbase gibi üçüncü şahıslarla para çekme amacıyla saklar. Fonların geri kalanı soğuk depolama cüzdanlarında tutulur ve hesaplar İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) ile korunabilir.

BlockFi Hacklendi?

BlockFi, bir Mayıs 2020’de bir personelin dahil olduğu bir SIM kart değiştirme olayını içeren hack girişiminde bulunuldu o 90 dakikadan kısa bir süre için platformun güvenlik sistemlerini tehlikeye attı. Raporlara göre, bilgisayar korsanlığında hiçbir müşteri parası kaybolmadı ve şu bilgiler saklandı: "kullanıcı şifreleri, sosyal güvenlik numaraları, vergi kimlik numaraları, pasaportlar, lisanslar, banka hesabı bilgileri veya benzeri halka açık olmayan kimlik bilgileri" maruz kalmadı.

Ürün:% s & Hizmetler

BlockFi, en yeni finansal hizmetler sunarak dünyanın dört bir yanındaki bireylere paraları ve kripto para birimi yatırımlarıyla daha fazlasını yapma gücü verir. BlockFi’de kullanılacak temel ürünler şunlardır:

 • Kripto için faiz kazanın (Gizli ücretler ve hemen tahakkuk etmeye başlayan masraflar ve aylık bileşikler olmadan% 8,6’ya kadar APY kazanın)
 • Kripto ödünç verin ve nakit ödünç alın (kripto para varlıklarından yararlanın ve günlük harcama veya daha fazla kripto satın almak için USD gibi fiat para birimini ödünç alın)
 • Kripto para ticareti (bir işlem yapıldıktan sonra bileşik faiz kazanırken spot ticaret yoluyla piyasa üzerinde spekülasyon yapın)

BlockFi Faiz Hesabı

BlockFi Faiz Hesabı (BIA), kullanıcıların yatırılan sermayelerinden faiz kazanmak için Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para yatırımlarını transfer etmek ve yatırmak platform ile. Şirket, fonları güvenilir kurumsal ve kurumsal borçlulara ödünç vererek depolanan varlıklar üzerinde faiz yaratır..

Faiz oranı nedir?

BlockFi kripto para varlığına bağlı olarak faiz oranları% 3,6 ile% 8,6 arasında değişmektedir. sahibi tarafından aktarılır ve platformda tutulur. Ödenen faiz aşağıdaki gibidir.

Faiz Ne Sıklıkta Ödenir?

Bir kripto tasarrufuna ve faiz hesabına para yatıran müşteriler, her takvim ayının başında ödenen getiri ile derhal faiz tahakkuk ettirmek. Ödenen faiz, hesap sahibinin bileşik faiz kazanmasına izin veren ilk depozito ile birleştirilir..

BlockFi ayrıca yatırımcıya, bir kripto tasarruf hesabında tutulan varlıktan farklı bir kripto para biriminde faiz ödenmesi seçeneği sunan benzersiz bir özellik sunar. Blockfi Faiz Ödeme Esnek kullanıcılara, fiat ile yeni kripto satın almak zorunda kalmadan portföyü çeşitlendirmeyi tercih eden tercih edilen bir para biriminde ödeme yapılmasını sağlar.

BlockFi Faiz Bileşiği Yapar?

Bir BlockFi hesabındaki kripto para birimi ve sabit paralardan kazanılan faiz, her ay hesap sahiplerinin çevrimiçi cüzdanına ödenir ve bakiyeyi günceller. Bu şu demektir Yatırımcı için yıllık getiriyi artıran yeni denge bileşiklerinden kazanılan faiz.

Örneğin, 1. ayda faiz kazanan bir kullanıcı, bir sonraki faiz tutarı yeni toplam bakiyeden hesaplanacaktır (eski bakiye + 1. aydan itibaren faiz ödemesi). BlockFi faiz hesabını kullanarak aylık olarak birleşen 1 BTC mevduatı için 12 aylık bir görünüm örneği aşağıda gösterilmiştir..

blockfi bileşik faiz

BlockFi Faiz Hesabı İçin Kimler Başvurabilir?

Faiz ödemesine hak kazanabilmek için kullanıcı gözetim için kripto para birimini BlockFi ile transfer etmeli, yatırmalı ve tutmalı. Karşılığında, müşteriye her ayın başında aylık faiz ödenecek ve depozitonun ertesi gün tahakkuk ettirilecektir..

Yatırılacak Minimum Miktar Var mı?

BlockFi’de Faiz kazanmaya başlamak için minimum veya maksimum para yatırma tutarı yok kripto para varlıklarında. Bu, BlockFi tarafından desteklenen BTC, ETH, LTC veya diğer dijital para birimlerinin kesirlerini yatırabilen yeni başlayanlar için idealdir..

Kripto Destekli Krediler

BlockFi kredisi, kullanıcıların kripto varlıklarını teminat olarak yatırmalarına ve doğrudan kendi banka hesabınıza ABD Doları almalarına olanak tanır. Geleneksel finansal borç verenlere kıyasla kriptoyu teminat olarak kullanmanın yararı, vergilendirilebilir bir olay satmak ve tetiklemek zorunda kalmadan kripto yatırımınızdan nakde erişebilmenizdir..

Krediye başvurmak için kullanılabilecek kabul edilen kripto varlıkları Bitcoin, Ether ve Litecoin’dir..

bitcoin kredisi

BlockFi faiz oranı, seçilen Kredi-Değer Oranına bağlıdır. Bu, bir kredi almak için yatırmanız gereken teminat miktarına göre belirlenir. Örneğin, 25.000 ABD Doları tutarında bir kredide% 50 LVR,% 12,5 faiz oranına eşittir..

BlockFi kripto destekli kredi, fiyat vadeye gelmeden yatırımlarını satmak istemeyen uzun vadeli bir kripto yatırımcısına hitap edecek ve BlockFi’den faydalanacaktır. İtibari para birimlerini ödünç almak ve yatırımınızı çeşitlendirmek, borçları ve masrafları ödemek veya yeni bir iş kurmak gibi başka amaçlarla kullanmak için kripto varlıklarınızdan yararlanabilirsiniz..

blockfi kripto kredisi

BlockFi ile kripto destekli bir krediye başvurmak için şu adımları izleyin:

blockfi kredisi

Ticaret platformu

BlockFi, bir hesap kaydeden kullanıcıları için mevcut olan kendi kripto para birimi ticaret borsasına sahiptir. Platformdaki yatırımcıların kripto para birimi çiftleri arasında geçiş yapmasına olanak tanır. En iyi yanı, varlıklar arasında kripto ticareti yaparken hala bileşik faiz kazanmanızdır.!

blockfi ticaret kripto

Bir BlockFi ticaret hesabına kaydolmak ve kripto ticareti yapmak için şu basit adımları izleyin:

Banka Havalesini Kullanarak USD Stablecoin Satın Alın

BlockFi, kullanıcıların platforma banka havalesi kullanarak nakit para yatırmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sunmuştur. Bu, satın alma işlemine USD aktarmayı içerir stabilcoins BlockFi Faiz Hesabı başlatmak için doğrudan platformda.

Bu, daha önce hiç kripto para satın almamış kripto para birimlerine yeni başlayanlar için işi kolaylaştırır. BlockFi’ye kaydolabilir, banka havalesini kullanarak ABD Doları yatırabilir ve bir BlockFi Faiz Hesabı’nda% 8,6’ya kadar para kazanabilirler..

blockfi stablecoins satın al

USD mevduatları otomatik olarak İkizler Doları (GUSD) BlockFi ticaret platformu kullanılarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve USDC gibi kriptolara dönüştürülebilen (ve yine de bileşik faiz kazanabilen).

BlockFi ile USD stablecoin satın almak için şu adımları izleyin:

Ücretler

Bir BlockFi Faiz Hesabı oluşturan kullanıcılar, bir BlockFi cüzdanından aktarılan kripto para birimine göre değişen para çekme limitlerine tabidir. BlockFi ile faiz kazanmak için minimum bakiye tutarı yoktur.

Güvenlik

BlockFi platformunda depolanan müşteri fonları, ana sorumlusu Gemini tarafından yönetilir. Değişim, lisanslı bir emanetçi tröstü ve dünyanın ilk kripto borsası ve sahip olan bekçi elde edildi SOC 2 Tip 2 sınavı güvenlik uyumu müşteri verilerini ve fonlarını korumak için.

Gemini’de tutulan BlockFi fonları, çok katmanlı şifrelemeli soğuk bir cüzdan çözümü kullanır ve FIPS 140-2 Seviye 3 web sitesine göre derecelendirme veya daha yüksek. Ek olarak, tek hata noktalarını ortadan kaldırmak ve herhangi bir özel anahtarın kaybına veya tehlikesine karşı dayanıklılığı artırmak için çok imzalı bir dijital imza şeması kullanılır..

Bu nedenle Gemini, bir sonraki bölümde açıklanan müşterilerinin varlıklarını korumak için güvenlik protokollerini kullanır ve numaralandırır. Gemini ayrıca, müşterileri adına çevrimiçi sıcak cüzdanlarda depolanan varlıkların değerini aşan ticari suç sigortasına sahiptir..

Özetle, BlockFi, bir tasarruf hesabında faiz elde ederken müşterilerinin fonlarını güvende ve güvende tutmak için aşağıdaki güvenlik önlemlerini kullanır:

 • Oturum açma ve para çekme işlemleri için İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)
 • Hesap güvenliği için Donanım Güvenlik Anahtarları ve WebAuthn
 • Para çekme faaliyetini yalnızca belirlenmiş adreslerle sınırlandırmak için beyaz liste
 • Şifreleri, kişisel bilgileri ve diğer hassas bilgileri korumak için şifreleme

Müşteri servisi

BlockFi şunları sunar: Yeni kullanıcıların yanıt bulması için kapsamlı müşteri desteği ve yardım bölümü genel sorun giderme sorunları veya sorunları. Yardım bölümü, ayrıntılı makaleler ve nasıl yapılır kılavuzlarından oluşan aşağıdaki ana kategorileri içerir.

blockfi desteği

 • Genel (BlockFi, hesap kurulumu, güvenlik vb. Hakkında daha fazla bilgi edinin)
 • BlockFi Faiz Hesabı (faiz hesabı açma, ticaret ve para çekme)
 • BlockFi Kredileri (kredi alma, fon yatırma, geri ödemeler ve desteklenen para birimi)
 • BlockFi Rewards Bitcoin Kredi Kartı (nasıl kayıt olunur, yeni özellikler)

Yardım Bölümünde yeterli bilgiyi bulamayan bir BlockFi müşterisi, sosyal medya kanalları aracılığıyla BlockFi ile iletişime geçin veya bir bilet gönderin. Bilet sistemi, ad, e-posta adresi ve sorgunun açıklaması gibi standart bilgileri gerektirir. Deneyimlerimize göre, bir müşteri destek ekibi için makul bir süre olan 24 saat içinde bir yanıt aldık.

Sıkça Sorulan Sorular

BlockFi bir Cüzdan mı?

Doğrudan platform kullanılarak aktarılan veya satın alınan müşteri fonları Birincil saklama kuruluşu Gemini exchange tarafından bir BlockFi cüzdanında saklanır. Platform, paranın BlockFi cüzdanında güvende tutulmasını sağlamak için katı güvenlik protokollerine ve prosedürlerine bağlı kalır..

BlockFi KYC Gerektirir mi?

BlockFi, Banka Gizlilik Yasası kapsamındaki mali düzenlemelere uymalı ve müşterilerin fonlarını güvende tutmak, kara para aklamayı ve terör finansmanını tespit etmek ve önlemek için politika ve prosedürler uygulamalıdır. Bu nedenle, BlockFi ile bir tasarruf hesabı açmak veya kriptolarını ödünç vermek isteyen müşteriler, Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecini tamamlamalıdır..

İngiltere’de BlockFi Kullanabilir miyim?

BlockFi, İngiltere de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden müşterileri fon yatırma, GBP cinsinden nakit kredi alma veya faiz kazanma konusunda desteklemektedir. Sakinler, faiz kazanmaya başlamak için bir Birleşik Krallık kripto borsasından dijital para birimlerini transfer edebilir ve BlockFi’ye para yatırabilir..

BlockFi’nin Mobil Uygulaması Var mı?

BlockFi, müşterilerinin sunulan ürün ve hizmetlere erişmesi için son derece sezgisel, kullanımı kolay ve güvenli bir mobil uygulama sunar. Uygulama, BlockFi Faiz Hesabını yönetmek, kripto varlıklarına karşı borç para almak veya doğrudan bir kripto cüzdanından para aktarmak için kullanılabilir. BlockFi mobil uygulaması Android ve iOS cihazlar tarafından desteklenmektedir.

Sonuç

BlockFi incelememizi sonuçlandırmak için, platform, BlockFi tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden yararlanmak için önemli portföy büyüklüğüne sahip uzun vadeli kripto para sahipleri için çok uygundur..

BlockFi’yi ziyaret edin

Her ne kadar USD banka havalelerinin getirilmesiyle, kapı artık yeni başlayanlara ve yeni yatırımcılara BlockFi ürünlerini kullanmaları ve dijital varlık portföylerine hemen ilgi göstermeleri için açıldı. Özetle, BlockFi kullanmanın artıları ve eksileri hakkındaki görüşümüz:

Artıları

 • Kripto yatırımcılarına oyunun kurallarını değiştiren, kaliteli finansal hizmetler sunar
 • Günlük yatırımcıların daha fazla kripto kazanmalarına ve uzun vadeli kripto portföylerini büyütmelerine izin verir
 • BlockFi faiz oranları, geleneksel bankacılık sektörüne kıyasla eşsiz
 • Her ay faiz ödenir ve kripto karlarının zaman içinde birleşmesine izin verir
 • Kripto destekli krediler, varlıklarınızı satmak zorunda kalmadan sermayenin kilidini açabilir (ör. Vergilendirilebilir bir olayı tetiklemez)
 • Varlık ticareti yaparken portföyünüzde bileşik faiz kazanın

Eksileri

 • Faiz oranı sabit değil
 • Sınırlı sayıda kripto para birimi

Faydalı bulursanız lütfen bu makaleyi ağınızla paylaşın!

İncelememizi istediğiniz başka kripto para birimi platformları, hizmetleri veya borsaları varsa, lütfen bize bildirin ve isteğinizle bizimle iletişime geçin..

Daha sonra okumanız için özel olarak seçilmiş birkaç makale daha:

 • Avustralya’daki En İyi 10 Cryptocurrency Borsası
 • 7 En İyi Sıfır Ücretli Kripto Borsası (Komisyonsuz Ticaret)
 • Plus500 İncelemesi: Kripto CFD’leri Ticareti, Özellikler & Ücretler
 • 4 En İyi Bitcoin Cashback & Ödül Uygulaması (ÜCRETSİZ Para)
 • Sanal Parayla Bitcoin Ticareti Yapabileceğiniz 5 Web Sitesi

BlockFi’yi ziyaret edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me