blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

The Inside Story of the CryptoKitties Congestion Crisis

Jak mówią twórcy, którzy współpracowali przy jego rozwiązaniu, dowiedz się, co się dzieje, gdy jeden dapp staje się tak duży, że zapycha całą sieć. Przez ConsenSys 20 lutego 2018 opublikowano 20 lutego 2018

1 jbaJS 72rAbw5jKR4BmGVA


Kiedy studio venture z siedzibą w Vancouver Axiom Zen uruchomiona CryptoKitties w październiku 2017 miał być zabawnym eksperymentem z technologią blockchain na wczesnym etapie. Użytkownicy CryptoKitties hodują i handlują unikalnymi cyfrowymi kociętami, głosują za i angażują się w społeczność oraz cieszą się wciąż nową radością z w pełni funkcjonalnej aplikacji zbudowanej w rozproszonej sieci. Koncepcyjnie gdzieś pomiędzy Neopetami a handlem kontraktami futures, rozbrajająco prosta gra CryptoKitties pobudziła wyobraźnię rodzącej się społeczności blockchain i nie tylko. Wkrótce szał CryptoKitties przekroczył wszelkie oczekiwania – na lepsze i na gorsze.

Na początku grudnia CryptoKitties zmieniło sensację wirusową, wysyłając ceny niektórych kociąt do sześciocyfrowych wartości, zdobywając nieco zdezorientowane wzmianki w głównych mediach informacyjnych i zapychając sieć Ethereum tak wieloma transakcjami – sześciokrotny wzrost łącznej liczby żądań sieciowych w tylko w pierwszym tygodniu grudnia – że wielu obawiało się, że cały blockchain Ethereum zatrzyma się, zanim zdąży spełnić swoją obietnicę.

W odpowiedzi na to, co stawało się dylematem całej branży, zaimprowizowana grupa zadaniowa programistów Ethereum z projektów takich jak MetaMask, Infura, i Krata+ połączyli siły i dołączyli do zespołu CryptoKitties przy formułowaniu krótkoterminowych optymalizacji i długoterminowych rozwiązań skalujących, które nie tylko złagodziły bezpośrednie zagrożenie, ale także wytyczyły plany w kierunku bardziej funkcjonalnej przyszłości. Być może nawet ważniejsze jest to, że saga podkreśla niezwykle oparty na współpracy i kooperatywny charakter przestrzeni blockchain i społeczności programistów.

Ich własnymi słowami, oto wewnętrzna historia kryzysu CryptoKitties Congestion Crisis w 2017 roku…

Bryce Bladon, współzałożyciel CryptoKitties: „Chociaż nie realizowalibyśmy projektu CryptoKitties, gdybyśmy nie chcieli, aby odniósł on sukces, nie spodziewaliśmy się, że tak się stanie. I mam na myśli to w sensie metaforycznym i potencjalnie dosłownym. Soft uruchomiliśmy alfa na ETH Waterloo, najbardziej podstawowej wersji gry dostępnej w Rinkeby Testnet. Wszystkie znaki były świetne. Myśleliśmy, że złapaliśmy wszystkie błędy i problemy. Spodziewaliśmy się, że w pewnym momencie będziemy musieli poradzić sobie z takimi rzeczami, jak skalowanie. Nie spodziewaliśmy się, że nastąpi to w pierwszym tygodniu… ”

Dan Finlay, MetaMask: „Kiedy poszedłem do ETH Waterloo, spotkałem ten zgryźliwy zespół, który dał mi wizytówkę wydrukowaną na odwrocie karty Pokemona. Zawsze mówiłem o tej przestrzeni: jest tak młoda i niedojrzała, że ​​powinniśmy najpierw wypróbować małe, głupie rzeczy, abyśmy mogli nauczyć się, jak to robić dobrze. Na przykład, gdy wydarzyło się DAO. Stawka była tak wysoka, że ​​nie miało to sensu. Więc interesowałem się CryptoKitties i tweetowałem o projekcie w zamian za nazwanie kota. Najwyraźniej mieli pewne doświadczenie w mediach społecznościowych i kontaktowali się z wieloma osobami, propagując ten pomysł ”.

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Niecały tydzień później wystartowaliśmy i od razu stało się jasne, że znajdujemy się na trajektorii zwyżkowej. Pod koniec tygodnia wiedzieliśmy, że skalowanie będzie naszym numerem jeden w najbliższej przyszłości ”.

Dan Finlay, MetaMask: „Kiedy CryptoKitties w końcu się wydarzyło, wystartowały w piątek i na ten tydzień zaplanowaliśmy spotkanie z myślą o projektowaniu Consensys. Wszyscy byliśmy w Nowym Jorku, w zasadzie wymeldowani, bez nikogo z personelu. Kiedy tam byliśmy, ludzie wciąż rozmawiali o CryptoKitties, pokazując nam swoje kolekcje, i bardzo szybko sprawy potoczyły się do tego stopnia, że ​​ludzie, których spotkaliśmy, spłacali część swojego studenckiego długu, przewracając koty. Ja po prostu próbowałem wyhodować śmiesznie wyglądającego kota! Kiedy zaczęła się ta mania, zaczęliśmy otrzymywać raporty o dużych zatorach, problemach, nic nie działało ”.

Michael Wuehler, Infura: „Początkowo CryptoKitties zdecydował się całkowicie polegać na MetaMask i skierować wszystkich do przeglądarki MetaMask w celu korzystania z dApp, a cały ten ruch przechodzi przez węzły Infura na zapleczu. W rezultacie obsłużyliśmy cały ten ruch. Sieć zaczęła się zapychać. Cała aktywność odczytu blockchain spowodowała, że ​​nasze codzienne żądania eksplodowały z 2 miliardów dziennie do ponad 4 miliardów dziennie… z dnia na dzień! Ponadto kolejka oczekujących transakcji stale rosła, co oznacza, że ​​sieć nie przetwarzała wystarczająco szybko, aby usunąć nowe żądania. Kiedy tak się stanie, górnicy zresetują cenę gazu, aby transakcje kosztowały więcej, a siły rynkowe będą kontrolować kolejkę. Nagle opłaty za zakup kotka kosztują więcej niż sam zasób. To nie było dobre i spowodowało, że mieliśmy problem. Groziło to całkowitym zabiciem CryptoKitties, ponieważ kiedy opłaty są tak hamujące, gra się kończy ”.

Alex Miller, Grid+: „Słyszałem o CryptoKitties przed jego uruchomieniem. Byłem tam jednym z pierwszych użytkowników. Stworzyli grafikę, stronę internetową, spisali inteligentne kontrakty. Była to pierwsza popularna aplikacja, która właśnie się pojawiła i była dostępna od pierwszego dnia. Zakres tego nie był ogromny, jest całkiem dobrze wykonany. Od strony umowy jest kilka nieefektywności, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to dobrze zrobione. To była świetna zabawa, ale szybko zatykała sieć, gdy stała się wirusowa. W zasadzie była bezużyteczna, podobnie jak cała sieć w tamtym momencie ”.

Dan Finlay, Metamask: „Od jakiegoś czasu sieć nie była tak intensywnie używana. Nie było tłumów, które całkowicie wszystko zepsuły, ponieważ wielu z nich przyjęło o wiele bardziej taktyczne podejście do gazu i zatorów. Widzieliśmy już wcześniej, jak wyglądały złe zaległości i zawsze pojawiały się one w postaci skoków. Nasze obejście dla naszych użytkowników było zawsze – po prostu poczekaj! Najwyżej kilka dni. Wydawało się, że może to stać się znacznie większym problemem. Były nagłówki mówiące, że sieć Ethereum została zniszczona przez CryptoKitties. To właśnie dało nam chwilę przebudzenia. To nie był kolejny kilka dni zaległości, jak sprzedaż Bancor czy Status. Może to być nowa norma dla sieci. Dla wielu osób to był prawdziwy kryzys sieci. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie próbował zapłacić 1Gwei za kotka! ”

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Odpowiedzią była mieszanka uniesienia i paniki. Blockchain to technologia, w którą absolutnie wierzymy. Może zmienić sposób funkcjonowania wielu starszych struktur w społeczeństwie. Ale jednocześnie istnieje poczucie osiągnięcia – i przerażenie – że mogliśmy złamać jeden z najbardziej niezwykłych przykładów blockchain na świecie. Chociaż bardzo chcieliśmy pchać technologię do przodu, nie chcieliśmy spychać innych z drogi, aby to zrobić. Zwłaszcza, że ​​społeczność i współpraca są czymś, w co tak mocno wierzymy. Widzimy to tak, jak inni ludzie w tej przestrzeni pchają ją do przodu razem z nami, więc ostatnią rzeczą, jaką chcieliśmy zrobić, było stanięcie im na palcach. To powiedziawszy, Ethereum, MetaMask i nasze własne serwery to trzy główne struktury, które dyktują, jak to będzie działać. To bardzo przerażające, że dwie z tych struktur są poza naszą kontrolą – dlatego współpraca była tak ważna! Każda interakcja, jaką mieliśmy z Fundacją Ethereum, była po prostu pozytywna. Pracowaliśmy z MetaMask jako narzędziem od czasów Alpha, więc byliśmy z nimi w kontakcie. Zwróciliśmy się do każdego, kogo mogliśmy ”.

Liczba żądań przechodzących przez węzły Infura wzrosła na początku grudnia, gdy CryptoKitties wystartował.

 

Dan Finlay, Metamask: „Zespół CryptoKitties wyszedł z pewnym stopniem w rodzaju:„ cóż, co teraz robimy? ”. Mieliśmy szczęście, że MetaMask, Infura i Kyokan, którzy również pracują nad MetaMask, byli w jednym miejscu podczas warsztatów projektowych. Był wieczór, w którym wszyscy bawili się, grając w gry alkoholowe, a pięciu z nas siedziało w kącie, rozwiązując problem aż do północy. To był zabawny moment. Byliśmy z nimi w stałym kontakcie, poprzez czaty wideo, Slack, tweety. Przyjrzałem się ich kodowi i nie wszystko musiało znajdować się w łańcuchu, można było zmniejszyć liczbę transakcji o połowę w ten sposób. Głównym problemem było to, że użytkownicy wysyłali transakcję, której cena była zaniżona w przypadku gazu, ponieważ rynek rozwijał się bez nich i czekali dniami, aż transakcja zostanie zrealizowana. Ale nie wiedzieli o tym i wydawało się, że cała sieć Ethereum została zerwana ”.

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Zrobiliśmy kilka bardzo podstawowych rzeczy od strony użytkownika, aby przedstawić niektóre wyzwania. Technologia Blockchain porusza się znacznie wolniej niż typowy internet, więc wiele osób, które były nowe w kosmosie, było bardzo zdezorientowanych i zaniepokojonych, gdy rzeczy nie były natychmiastowe. Edukacja stała się kluczowym krótkoterminowym priorytetem. Nasz proces wdrażania musiał przewidywać problemy. Dodaliśmy do witryny funkcję, która na żywo rejestruje stan sieci Ethereum. Dodaliśmy kolejkę transakcyjną. Rufflet, który stworzyliśmy na potrzeby hackathonu ETH Waterloo, okazał się niewiarygodnie przydatnym narzędziem analitycznym. Wiele z nich było związanych z doświadczeniem użytkownika i upewnieniem się, że ludzie nie będą wielokrotnie atakować sieci, gdy jest zły czas, lub używają strasznych obliczeń opłat za gaz, komunikując punkty i czasy przepustowości sieci… ”

Dan Finlay, Metamask: „Na krótką metę dodali wskaźniki uspokajające ludzi. To wszystko, co mogli zrobić, zostali przez nas zablokowani. Wymyśliliśmy małe rozwiązanie na MetaMask: w przypadku transakcji, które zajmowały dużo czasu, pokazaliśmy przycisk, który pozwolił ludziom ponownie przesłać transakcję z wyższymi cenami gazu. Ten mały guzik w zasadzie rozwiązał cały problem. Pozwoliło to na udział w aukcji gazu. W dłuższej perspektywie ważne jest, abyśmy dawali użytkownikom możliwość nie bycia pasywnymi pasażerami w grach krypto-ekonomicznych, ale aktywnymi graczami. Dowiedzieliśmy się, że nie można uprościć aukcji gazu. Czasami ludzie potrzebują mocy, by licytować wyższe ”.

Globalna sensacja, CryptoKitties niedawno osiągnęła status „szczytowego mema” w Rosji.

Alex Miller, Grid +: „Po prostu próbowali przetrwać dzień, wprowadzając pewne optymalizacje, które zmniejszyłyby narzuty użytkowników, ale wywołało to pomysł, nad którym bawiłem się kilka miesięcy wcześniej, aby uzyskać bardziej długoterminową naprawę. Jeśli mamy choćby kilka udanych aplikacji w tej samej sieci, szybko stanie się to nie do utrzymania. Rozmyślałem nad tym pomysłem dla zaufanych przekaźników, ale sytuacja jeszcze bardziej nagląca. Chodzi o to, że podłączasz wiele łańcuchów bocznych do sieci Ethereum MainNet, a użytkownicy mogą poruszać się między łańcuchami. Jest bardzo podobny do Plazmy, ale z tą różnicą, że przekazujesz tylko nagłówki, a nie stan. CryptoKitties spodobał się pomysł przejścia w pewnym momencie na łańcuch boczny. Jest to technika, którą jesteśmy bardzo zainteresowani wdrożeniem w Grid + dla naszych fizycznych urządzeń agentów i jest to tylko jedno z wielu obiecujących rozwiązań skalujących, nad którymi pracujemy w trakcie rozmowy ”.

[Przeczytaj „Przedstawiamy zaufane przekaźniki” Alexa Millera w Grid + Medium]

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Jedną z wielkich rzeczy, których się nauczyliśmy, było to, że chociaż wiele bardzo interesujących aspektów technologii blockchain ma związek z decentralizacją. Jednocześnie uważamy, że pewne scentralizowane funkcje mogą być sposobem na złagodzenie zdecentralizowanego popytu, a bardzo interesującą opcją jest powiązanie dużej części wagi transakcyjnej z rozwiązaniem skalowania z łańcuchem bocznym. Chociaż interakcja z łańcuchem bloków jest tym, co sprawia, że ​​jest to interesujące, niekoniecznie jest to wszystko. Odkryliśmy, że było wielu użytkowników, którzy kupują i hodują koty – rzeczy, które wymagają bezpośredniej transakcji w sieci – ale są też użytkownicy, którzy chcą tylko przeglądać, głosować za lub angażować się w społeczność ”.

Dan Finlay, MetaMask: „To, nad czym pracowaliśmy w tym tygodniu, nie było rozwiązaniem skalującym w tym sensie, że ludzie często myślą o skalowaniu, czyli całkowitej przepustowości sieci. Ale to jest inny rodzaj skalowania, podobnie jak wrażenia użytkowników z tych rozwiązań. Cały czas o tym myślę. Wymyślamy te kryptoekonomiczne gry, które są teoretycznie doskonałe, ale jeśli ludzie nie wiedzą, jak w nie grać, są bezużyteczne. MetaMask jest w zabawnej sytuacji, ponieważ nie pracujemy w warstwie protokołu, ale jesteśmy całkowicie odpowiedzialni za to, jak ludzie postrzegają protokół. A postrzeganie protokołu często kończy się jego zdefiniowaniem ”.

Alex Miller, Grid +: „Potem początkowa fala nieco ucichła. Baza użytkowników CryptoKitties ma pewien stopień trwałości, ale jest znacznie krótszy niż okres, w którym stał się wirusowy. Teraz sieć jest w stanie równowagi. Opłaty są wysokie, ale obecnie nie rosną drastycznie. Wystarczy kolejna wirusowa aplikacja, która przekroczy barierę, ale na razie wszystko w porządku. Pojawia się wiele rozwiązań skalujących, więc miejmy nadzieję, że zobaczymy pewne ulepszenia w infrastrukturze, zanim sieć doczeka się kolejnej fali adopcji ”.

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Niektórzy mówią, że te bóle rozwojowe są konieczne. Inni mogą powiedzieć, że mogliby być mniej bolesni. A my jeszcze przez to wszystko nie skończyliśmy. Planujemy uruchomienie w Chinach w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że sieć jest wystarczająco dojrzała i mamy własne rozwiązania optymalizacyjne, ale wszystko, co możemy zrobić, to być lepiej przygotowanym do gaszenia pożarów, a nie koniecznie do powstrzymania pożarów.

Michael Wuehler, Infura: „Jedna z rzeczy, która wyróżnia społeczność Ethereum: wszyscy, nawet jeśli pracują nad potencjalnie konkurencyjnymi projektami, pracują razem, aby coś wymyślić. Jest to sprzeczne z kapitalistycznym światem startupów, w którym każdy próbuje wszystkich pokonać. Nigdy nie widziałem czegoś takiego w żadnej innej tak dużej społeczności kryptowalut. ”

Alex Miller, Grid +: „Myślę, że charakter współpracy jest wyjątkowy. Jest o wiele bardziej oparty na współpracy niż w większości przestrzeni, a wiele z tego ma związek ze wspólnymi zachętami ekonomicznymi. Każdy, kto posiada Ether, ma motywację do ulepszania systemu. Kiedy umieścisz grupę inteligentnych ludzi z zestawami umiejętności technicznych w tym samym ekosystemie ze wspólnymi zachętami, możesz bardzo szybko iterować i tworzyć fajne rzeczy. Myślę, że jest to ważny powód, dla którego widzimy, że adopcja Ethereum rośnie bardzo szybko ”.

Dan Finlay, MetaMask: „W świecie blockchain wszyscy chcemy, aby to działało. Dzielimy się tym blockchainem, źródłem prawdy, więc musimy zobaczyć, jak działa sprawnie. Tworzy wspólną przestrzeń, w której mamy motywację do wspólnego rozwiązywania problemów. Gdyby inni ludzie wiedzieli, jak wnieść swój wkład, byliby szczęśliwi, mogąc to zrobić ”.

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Zaprojektowaliśmy CryptoKitties w taki sposób, aby inne projekty również mogły się rozwijać w tej przestrzeni. To publiczny interfejs API, ludzie mogą wyszukać token ERC-721 na Github. Widzieliśmy przeróżne rozszerzenia i projekty fanów stworzone na bazie naszych. Społeczność wywołała początkowy zastój w tym projekcie, a każdy poważny sukces i przeszkoda wynikały z zapału społeczności, więc staramy się to efektywniej wykorzystać i sformalizować niektóre narzędzia i procesy, które do tego służą. Całe doświadczenie było po prostu fenomenalne. Nie tylko pod względem tego, co ludzie zbudowali na CryptoKitties, ale także tego, że wszyscy ludzie, których poznaliśmy, a nawet potencjalni konkurenci, zachowują się jak przyjaciele. Wszyscy idziemy do przodu i to naprawdę dobre uczucie. Gdy zacznie stagnacja i nie będzie żadnych poważnych problemów do rozwiązania, wtedy sprawy mogą zacząć stawać się bardziej zaciekłe. Ale na razie programiści będą się rozwijać i będą sobie nawzajem pomagać. I nie mógłbym być z tego powodu szczęśliwszy ”.

 

Alex Miller, Grid +: „Po prostu próbowali przetrwać dzień, wprowadzając pewne optymalizacje, które zmniejszyłyby narzuty użytkowników, ale wywołało to pomysł, nad którym bawiłem się kilka miesięcy wcześniej, aby uzyskać bardziej długoterminową naprawę. Jeśli mamy choćby kilka udanych aplikacji w tej samej sieci, szybko stanie się to nie do utrzymania. Rozmyślałem nad tym pomysłem dla zaufanych przekaźników, ale sytuacja jeszcze bardziej nagląca. Chodzi o to, że podłączasz wiele łańcuchów bocznych do sieci Ethereum MainNet, a użytkownicy mogą poruszać się między łańcuchami. Jest bardzo podobny do Plazmy, ale z tą różnicą, że przekazujesz tylko nagłówki, a nie stan. CryptoKitties spodobał się pomysł przejścia w pewnym momencie na łańcuch boczny. Jest to technika, którą jesteśmy bardzo zainteresowani wdrożeniem w Grid + dla naszych fizycznych urządzeń agentów i jest to tylko jedno z wielu obiecujących rozwiązań skalujących, nad którymi pracujemy w trakcie rozmowy ”.

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Jedną z wielkich rzeczy, których się nauczyliśmy, było to, że chociaż wiele bardzo interesujących aspektów technologii blockchain ma związek z decentralizacją. Jednocześnie uważamy, że pewne scentralizowane funkcje mogą być sposobem na złagodzenie zdecentralizowanego popytu, a bardzo interesującą opcją jest powiązanie dużej części wagi transakcyjnej z rozwiązaniem skalowania z łańcuchem bocznym. Chociaż interakcja z łańcuchem bloków jest tym, co sprawia, że ​​jest to interesujące, niekoniecznie jest to wszystko. Odkryliśmy, że było wielu użytkowników, którzy kupują i hodują koty – rzeczy, które wymagają bezpośredniej transakcji w sieci – ale są też użytkownicy, którzy chcą tylko przeglądać, głosować za lub angażować się w społeczność ”.

Dan Finlay, MetaMask: „To, nad czym pracowaliśmy w tym tygodniu, nie było rozwiązaniem skalującym w tym sensie, że ludzie często myślą o skalowaniu, czyli całkowitej przepustowości sieci. Ale to jest inny rodzaj skalowania, podobnie jak wrażenia użytkowników z tych rozwiązań. Cały czas o tym myślę. Wymyślamy te kryptoekonomiczne gry, które są teoretycznie doskonałe, ale jeśli ludzie nie wiedzą, jak w nie grać, są bezużyteczne. MetaMask jest w zabawnej sytuacji, ponieważ nie pracujemy w warstwie protokołu, ale jesteśmy całkowicie odpowiedzialni za to, jak ludzie postrzegają protokół. A postrzeganie protokołu często kończy się jego zdefiniowaniem ”.

Alex Miller, Grid +: „Potem początkowa fala nieco ucichła. Baza użytkowników CryptoKitties ma pewien stopień trwałości, ale jest znacznie krótszy niż okres, w którym stał się wirusowy. Teraz sieć jest w stanie równowagi. Opłaty są wysokie, ale obecnie nie rosną drastycznie. Wystarczy kolejna wirusowa aplikacja, która przekroczy barierę, ale na razie wszystko w porządku. Pojawia się wiele rozwiązań skalujących, więc miejmy nadzieję, że zobaczymy pewne ulepszenia w infrastrukturze, zanim sieć doczeka się kolejnej fali adopcji ”.

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Niektórzy mówią, że te bóle rozwojowe są konieczne. Inni mogą powiedzieć, że mogliby być mniej bolesni. A my jeszcze przez to wszystko nie skończyliśmy. Planujemy uruchomienie w Chinach w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że sieć jest wystarczająco dojrzała i mamy własne rozwiązania optymalizacyjne, ale wszystko, co możemy zrobić, to być lepiej przygotowanym do gaszenia pożarów, a nie koniecznie do powstrzymania pożarów. ”

Michael Wuehler, Infura: „Jedna z rzeczy, która sprawia, że ​​społeczność Ethereum jest inna: wszyscy, nawet jeśli pracują nad potencjalnie konkurencyjnymi projektami, pracują razem, aby coś wymyślić. Jest to sprzeczne z kapitalistycznym światem startupów, w którym każdy próbuje wszystkich pokonać. Nigdy nie widziałem czegoś takiego w żadnej innej tak dużej społeczności kryptowalut. ”

Alex Miller, Grid +: „Myślę, że charakter współpracy jest wyjątkowy. Jest o wiele bardziej oparty na współpracy niż większość przestrzeni, a wiele z tego ma związek ze wspólnymi zachętami ekonomicznymi. Każdy, kto posiada Ether, ma motywację do ulepszania systemu. Kiedy umieścisz grupę inteligentnych ludzi z zestawami umiejętności technicznych w tym samym ekosystemie ze wspólnymi zachętami, możesz bardzo szybko iterować i tworzyć fajne rzeczy. Myślę, że jest to ważny powód, dla którego widzimy, że adopcja Ethereum rośnie bardzo szybko ”.

Dan Finlay, MetaMask: „W świecie blockchain wszyscy chcemy, aby to działało. Dzielimy się tym blockchainem, źródłem prawdy, więc musimy zobaczyć, jak działa sprawnie. Tworzy wspólną przestrzeń, w której mamy motywację do wspólnego rozwiązywania problemów. Gdyby inni ludzie wiedzieli, jak wnieść swój wkład, byliby szczęśliwi, mogąc to zrobić ”.

Bryce Bladon, CryptoKitties: „Zaprojektowaliśmy CryptoKitties w taki sposób, aby inne projekty również mogły się rozwijać w tej przestrzeni. To publiczny interfejs API, ludzie mogą wyszukać token ERC-721 na Github. Widzieliśmy przeróżne rozszerzenia i projekty fanów stworzone na bazie naszych. Społeczność wywołała początkowy zastój w tym projekcie, a każdy poważny sukces i przeszkoda wynikały z zapału społeczności, więc staramy się to efektywniej wykorzystać i sformalizować niektóre narzędzia i procesy, które do tego służą. Całe doświadczenie było po prostu fenomenalne. Nie tylko pod względem tego, co ludzie zbudowali na CryptoKitties, ale także tego, że wszyscy ludzie, których poznaliśmy, a nawet potencjalni konkurenci, zachowują się jak przyjaciele. Wszyscy idziemy do przodu i to naprawdę dobre uczucie. Gdy zacznie stagnacja i nie będzie żadnych poważnych problemów do rozwiązania, wtedy sprawy mogą zacząć stawać się bardziej zaciekłe. Ale na razie programiści będą się rozwijać i będą sobie nawzajem pomagać. I nie mógłbym być z tego powodu szczęśliwszy ”.

InfuraMetaMaskNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport ekosystemu obstawianiaRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me