Bu kılavuz, blockchain kimlik yönetimi pazarını keşfedecek ve ardından blockchain kimlik yönetimi için potansiyel gelecek hakkında ayrıntılı bir fikir verecektir.. 

Blok zincirinin tanıtımı, merkezi olmayan veritabanlarının gelişimini yönlendirmede oldukça önemli olmuştur. Blockchain teknolojisi, eşler arası bir ağdan yararlanarak varlıklar arasındaki verilerin evrimini kontrol etme üzerindeki etkileri ile kritik bir müdahale olmuştur..

Bu nedenle, blockchain uygulamaları kimlik yönetimi kapsamına doğru genişledi ve bu nedenle blockchain kimlik yönetimi pazarının yükselmesine neden oldu. Bu nedenle, blockchain kimlik yönetimiyle ilgili konular hakkında temel farkındalık beklemek mantıklıdır. Birçok teknoloji meraklısı, öğrenci, blockchain uzmanı ve işletme, blockchain kimlik yönetiminde ortaya çıkan trendlerden yararlanmaya isteklidir..

Aynı zamanda, blockchain kimlik yönetimi trendinin fizibilitesini çevreleyen birçok soru var. Blok zinciri kimlik yönetimi ve mevcut kimlik yönetimi durumu hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışalım..

Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Temelleri Kursu

Blockchain Kimlik Yönetimi Pazarı için Beklenen Tahminler

Lütfen bu grafiğe 101blockchains.com atıf ekleyin. images / blockchain-kimlik-yönetimi-pazarı-dünya çapında patlama yaşıyor-3.png “alt =” Merkezi Vs Merkezi Olmayan Sistemler “border =” 0 “/>

Akla gelen en önemli faktör, şu anda blockchain kimlik yönetimi pazarına odaklanmanın nedenidir. 2018’de blockchain dijital kimlik yönetimi için küresel pazarın toplam değerinin yaklaşık 107 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Bununla birlikte, pazarın 2019-2026 arasındaki dönemde% 79,2 oranında müthiş bir büyüme göstermesi bekleniyor..

Bu şekilde devam eden blockchain kimlik yönetimi için dünya çapındaki pazar, tahmin döneminin sonunda yaklaşık 11,46 milyar dolara ulaşabilir. Bir başka kayda değer blockchain kimlik yönetimi pazarı trendi, Kuzey Amerika’nın blockchain kimliği için genel pazardaki hakimiyetini yansıtıyor..

Şu anda, Kuzey Amerika, büyük blok zinciri teknolojisi gelişmeleri için site olarak hizmet vermenin yanı sıra büyük piyasa oyuncularına ev sahipliği yapmaktadır. Ek olarak, Asya-Pasifik bölgesi, tahmin dönemi boyunca blok zinciri kimlik yönetimi pazarlarının umut verici bir büyüme oranı için en iyi adaylardan biridir. Yani, blockchain gelecek mi??

2020’de blockchain kimlik yönetimi pazarı için özetlenen tüm bu eğilimler, uzun vadeli potansiyelinin açık bir göstergesidir. Bu nedenle, blockchain kimlik yönetiminin dünyanın her yerindeki işletmeler ve bireyler için neler sakladığını düşünmek için şimdi olduğundan daha iyi bir zaman bulamazsınız. Blockchain kimlik yönetiminin köklerine daha derin bir yansıma, bu alanın potansiyel geleceğine ışık tutabilir..

Kimlik Yönetiminin Etkileri

Blockchain kimlik yönetimi hakkında daha fazla ayrıntı keşfetmeden önce kimlik yönetiminin sonuçlarıyla başlayalım. Kimlik ve erişim yönetimi, özellikle blockchain dijital dönüşümü için artan taleple birlikte, modern iş operasyonlarının ayrılmaz bir gereksinimidir. Kimlik yönetimi, bireylerin ilgili kuruluştaki veya ilgili kurumlardaki sistemlere veya hizmetlere erişmeleri için kimlik belirleme, doğrulama ve yetkilendirme için bir kuruluşta kullanılan tüm teknolojileri ve süreçleri kapsar.

Kimlik yönetimi sistemlerinin en yaygın örneği, bir kuruluştaki yazılım veya donanıma erişimde kullanıcılar için farklı erişim düzeyleri, kısıtlamalar ve ayrıcalıkların tesisinde görülmektedir. Ulusal kimlik kartları, sürücü ehliyetleri ve yönetimde doğum belgelerinin doğrulanması da ideal kimlik yönetimi örnekleridir.

Neden Blockchain Kimlik Yönetimini Düşünmelisiniz??

Öyleyse, kimlik yönetiminin bu kadar çok mevcut blok zinciri uygulaması varken neden blok zinciri kimlik yönetimi pazarını düşünüyoruz? Cevap doğrudan gelişmeye işaret ediyor. Kimlik yönetimi çözümleri mevcut ortamlarda mükemmel şekilde çalışır. Bununla birlikte, mevcut kimlik yönetimi sistemlerinde birçok önemli aksaklık vardır..

Her şeyden önce, kimliğin kendisi sorunlu bir sorundur çünkü kağıt biçiminde dolandırıcılık, kayıp ve hırsızlık konularına karşı savunmasızdır. Dijital kimlik ise kurumlarda süreçlerin hızını artırmanın yanı sıra bürokrasinin müdahalesini azaltabilir. Dijital kimlik çözümleri, departmanlar ve diğer kuruluşlar arasında daha iyi birlikte çalışabilirlik sağlayabilir.

Öte yandan, dijital kimliğin merkezi sunucuda depolanması, onu bilgisayar korsanlığı saldırılarına karşı savunmasız hale getirebilir. Güvenlik açıklarından bahsetmişken, kredi kartı numaraları veya adresler gibi 600 milyondan fazla kişisel bilgi, kuruluşların ihlallerine, bilgisayar korsanlığına veya sızıntılarına maruz kaldı..

Blockchain Kimlik Yönetimi Uygulamaları 

Hepsinden önemlisi, kimlik yönetim sistemleri modası geçmiş ve güvenlikten yoksundur. Ek olarak, dijital kimlikler taşınabilir olmalı ve erişim için konum, zaman ve yaklaşım sınırları olmaksızın doğrulama için uygun olmalıdır. Bu nedenle, blockchain güvenlik protokolleri, kimlik yönetimi çözümlerinde gizliliği ve güvenliği artırmak için kimlik yönetimi pazarı için mükemmeldir..

Peki, blockchain kimlik yönetimi çeşitli alanlardaki uygulamalarıyla geleceğe nasıl yol açabilir? Blockchain kimlik yönetiminin geleceğine yönelik yanıtlarımızı bulmak için, farklı alanlardaki mevcut kimlik yönetimi uygulamalarına bakmak önemlidir..

Blockchain Dijital Kimlik Yönetimi için İşletmelerin Hedefleri

Kuruluşlar, her gün rutin iş verilerini geliştirmenin yanı sıra müşteriler ve kullanıcılar hakkında hassas bilgiler toplamakla meşgul. Şirketlerin hassas ve daha az hassas verilerin depolanması için herhangi bir sınırı yoktur. Sonuç olarak, kurumsal BT sorumluluğuna ve GDPR gibi gizlilik merkezli düzenlemelere yönelik değişen sektör odağı nedeniyle işletmelerin yeni iş riskleriyle karşı karşıya kalması muhtemeldir..

Öte yandan, verilerin yüksek esnekliğe sahip veri kasalarına kaydırılması, iş kararları için verilere erişimde aksaklıklar yaratır. Bu nedenle, işletmeler kapsamlı yatırımlar olmadan bilgi güvenliği yeteneklerini geliştirmek için özellikle kimlik yönetimi pazarı için blok zinciri iş modellerine bakabilir.

Blockchain Kimlik Yönetimi için Bireysel Düzeyde Gerekçe

Bireysel düzeyde, blok zinciri kimlik yönetimi pazar trendi, birçok önemli ümit verici sonuç sunabilir. Kimlik, ekonominin ve toplumun işleyişi için göze çarpan temel bir araçtır. Bireyleri ve onların eşyalarını tanımlamak için uygun yöntemler, sürekli büyüyen toplumları ve küresel pazarları teşvik etmeye yardımcı olabilir..

Temel olarak kimlik, bir kişi, nesne veya yer ile ilgili iddiaların birleşimine atıfta bulunur. Ancak tüm dünyada yaklaşık 1,1 milyar insanın kendi kimliklerini sahiplenmek için herhangi bir çözümü yok. Buna ek olarak, kimlik tespiti için resmi olarak tanınan araçlara sahip vatandaşlar, kapsamlı sahiplik ve kimliklerinin kontrolüne ilişkin sorunlarla da karşı karşıyadır..

IoT Cihaz Sayısındaki Artış 

Dünya çapındaki blockchain kimlik yönetimi pazarındaki şiddetli büyüme hamlesi, IoT cihazlarının sayısındaki artışla birlikte daha da ivme kazanacaktır. Şu anda internete bağlı yaklaşık 7 milyar cihaz var ve bu sayı 2025’e kadar 22 milyar civarına çıkabilir..

Öte yandan, dünyadaki IoT teknolojilerinin çoğu şu anda güçlü kimlik ve erişim yönetimi yeteneklerine sahip değil. IoT cihazlarının konuşlandırılması, temel yönetim yeteneklerini uygulamaya odaklanırken aynı zamanda önemli bir endişe kaynağı olduğundan, büyük ölçekli IoT hack olayları da uygun kimlik yönetimi sistemlerine dikkat çekiyor. Blockchain ve IoT’yi birleştirmek, bu cihazların aşamalandırdığı tüm sorunları çözebilir ve daha iyi bir güvenlik sağlayabilir..

Blockchain Kimlik Yönetimi Tarafından Hedeflenen Sorunlar

Öyleyse, blockchain, modern kimlik yönetimi çözümlerinde yaygın olan sorunları çözme yeteneğini sergileyebilir mi? Blockchain kimlik yönetimi pazarı, kimlik yönetimi ile ilgili üç önemli sorunu çözmede başarılı oldu. Üç konu, veri güvensizliğine, sahte kimliklere ve erişilemezliğe işaret ediyor.

Verilerin Güvensizliği

Veri güvensizliği, kimlik yönetiminin merkezileştirilmesi nedeniyle ortaya çıkan en önemli endişelerden biridir. Merkezi veri tabanlarında hassas bilgilerin depolanması, birden çok hata noktası oluşturmaktan sorumludur. Bilgisayar korsanlarının, birçok kullanıcı hesabının kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini içeren devasa, merkezi sistemlere saldırması daha olasıdır..

Son araştırmalar, 2018’deki ihlallerin neredeyse% 97’sinde kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin hedeflerden biri olduğunu gösteriyor. Ayrıca, siber güvenliği artırmak için geliştirilmiş kurumsal çabalar ve düzenleyici mevzuat, 2,8 milyar tüketici verisi kaydının açığa çıkmasıyla sonuçlandı..

Blockchain, merkezi veritabanlarının birçok sorununu çözebilir. Farklılıkları anlamanıza yardımcı olacak bir Blockchain ve Veritabanı rehberi..

Dolandırıcılık Kimlikleriyle Başa Çıkmak

Blockchain kimlik yönetimi pazar trendi olarak nitelendirilebilecek bir sonraki önemli endişe, sahte kimliklerin çözülmesidir. Kullanıcılar, hizmetleri farklı platformlarda kullanmak için farklı kimlikler kullanır. Sonuç olarak, dijital ve çevrimdışı kimlikler arasındaki zayıf ilişki, sahte kimliklerin oluşturulmasına da neden olabilir..

Sonuç olarak, sahte kimlikler, sahte işlemlerin ve etkileşimlerin teşvik edilmesine yardımcı olarak dolandırıcılığa yol açabilir. Bununla birlikte, kriptografik hashing ve blockchain teknolojisinin getirilmesindeki gelişmeler, yeni kimlik yönetim sistemleri geliştirmek için yeni araçlar sağlar..

Kimliğin Erişilemezliği

Blok zinciri kimlik yönetimi pazarı, herhangi bir kimlik kanıtı olmaksızın dünya çapında yaklaşık 1,1 milyar insan için zorlu bir çözüm olabilir. Kişisel kimliğe ilişkin erişim ve bilgi eksikliğinin yanı sıra karmaşık kimlik belgeleri süreçleri, nedenlerden bazılarıdır..

Ayrıca, kimlik kanıtı olmaması, bireylerin finansal hizmetlere erişimini de kısıtlamaktadır. Blockchain kimlik yönetimi pazarının büyümesi, blockchain tabanlı mobil kimlik çözümlerini tanıtmak için son derece önemli olabilir..

Blockchain Kimlik Yönetiminin Geleceğine Bakmak 

Blockchain, kimlik yönetimini iyileştirmek için bu sonuçları nasıl elde edebilir? Blockchain kimlik yönetimi pazarı, blockchain teknolojisinin faydalarına büyük ölçüde güveniyor. Bilgisayar korsanlarının verileri çalması için merkezi bir depo sunmaz. Ek olarak, işletmeler ve kimlik sahipleri arasındaki tüm işlemler blok zincirinde belgelenir ve böylece kapsamlı bir şeffaflık sağlanır..

Merkezi olmayan dağıtılmış defter teknolojisi, şifreli dijital kimlikler oluşturmak için daha iyi esneklik sağlar. Dijital kimliklere mobil uygulamalar aracılığıyla kolayca erişilebilir ve gereksinimlerinize göre kimlik doğrulamasına yardımcı olabilir. Dolayısıyla, blockchain yalnızca kimlik yönetimini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda kimlik kanıtlarını korumak için daha iyi ve güvenli yollar sunar..

Bu nedenle, blockchain kimlik yönetimi pazar büyüme eğilimini ekonomik büyüme ve işletme verimliliği için umut verici bir faktör olarak değerlendirmek kaçınılmazdır. Bu noktada, blockchain kimlik yönetimi pazarındaki potansiyel trendlere bakmak kaçınılmazdır. Blockchain kimlik yönetiminin gelecekte masaya getirebileceği potansiyel avantajlardan bazıları şunlardır.

Kimlik Yönetimine Gelişmiş ve Ayrıntılı Paydaş Katılımı 

Gelecek için blockchain kimlik yönetimi pazarındaki baskın olaylardan biri, daha iyi paydaş etkileşimi anlamına geliyor. Dijital devrim kesinlikle birçok vatandaşın hayatını iyileştirebilir. Bu faktörün farkına varan Antwerp Şehri, hizmet yeniliği için yeni yaklaşımlar keşfetmeye başladı. Tek gerçeğin kaynağı, blok zinciri kimlik yönetimi çözümlerinde önemli bir faktör olacaktır..

Tek hakikat kaynağı, en temel düzeyde veri bütünlüğü ve özerklik için temel bir unsur olarak hizmet edebilir. Modern blok zinciri kimlik yönetimi, bilinmesi gereken veya duruma göre erişim sunarken verileri anında entegre edebilen çözümler sunabilir. Bu tür blok zinciri kimlik yönetimi çözümleri, sigorta şirketleri, hastaneler, ebeveynler ve devlet kurumları için faydalı sonuçlar sağlayabilir..

Veri Öznitelikleri Üzerinde Daha İyi Sahiplik ve Kontrol

Daha önce tartışıldığı gibi, veri sahipliği ve kontrolü, blockchain kimlik yönetimi pazarını yönlendiren önemli faktörlerden bazılarıdır. Blockchain kimlik yönetimi çözümleri, kimlik yönetimi çerçevesi ekosistemindeki paydaşlar için çeşitli avantajlar sunar. Kullanıcılar, her kuruluşla paylaşmak istedikleri kimlik verisi özniteliklerine karar verirken son sözü söyleyecektir..

Devlet kurumları, diğer kuruluşlara kimlik doğrulayıcı özelliği sunsa da, kimliklerin tek bir güven kaynağı olarak hizmet etmeye devam edeceklerdir. Kimlik doğrulayıcı yaklaşımı, kimlik yönetimi için oldukça verimli ve daha güvenli bir yaklaşımla sonuçlanacaktır. Bu nedenle, hükümet için blockchain, güvenilir bir kimlik yönetim sistemi kurmak için mükemmel bir stratejidir..

Kimlik Dolandırıcılığı için Daha İyi Çözümler

Blok zinciri kimlik yönetimi pazarında sürekli gelişen yaklaşımlar, kimlik sahtekarlığı için de umut verici çözümler sunuyor. Veri gizliliğinin ve blok zincirinin değişmezliğinin etkisi, blok zinciri kimlik çözümlerinde önemli unsurlar olmaya devam etti. Ek olarak, blockchain teknolojisi de yeniliğe açıktır, bu nedenle çok çeşitli inovasyon fırsatlarıyla sonuçlanır..

Kurumsal blok zincirinin yalnızca insanlar için kimlik oluşturmak için uygun olmadığını belirtmek mantıklıdır. Blockchain kimlik yönetimi çözümleri, eksiksiz tarihsel geçmişlerin yanı sıra alanlara ve nesnelere de odaklanabilir. Sonuç olarak, kimlik yönetimi çözümlerinin kapsamı gelecekte blockchain yetenekleriyle büyük ölçüde artacaktır..

Devlet ve İşletmeler için Fırsatlar

Blockchain kimlik yönetimi pazarının geleceği hakkında düşünürken, iş ve hükümet fırsatlarını dikkate almak mantıklıdır. Teknolojinin kendisinin tam olgunlaşması uzun yıllar alsa da, blockchain, kimlik yönetimi çözümleriyle dünyayı değiştirecek..

Blockchain çözümlerinin ve uygulamalarının çoğu, kısa vadede neredeyse% 100 fizibilite elde edebilir. Uygulama süreci hızını ve müşteri verileri için korumaları iyileştirme amaçlı blok zincirinin yetenekleri, sigorta şirketleri, kredi sağlayıcıları ve bankalar için faydalı sonuçlar doğurabilir..

TrustID ile blockchain’de kimliğin dağıtılmasına ilişkin isteğe bağlı web seminerini şimdi izleyin!

Sonuç  

Dolayısıyla, blockchain kimlik yönetimi pazarının uzun vadede verimli bir şekilde puan alacağı açıktır. Mevcut kimlik yönetim sistemlerindeki çeşitli baskın sorunlar ile blockchain, işletmeler için rahat bir nefes alabilir. Aynı zamanda bireyler ve IoT cihaz yönetimi gibi gelişmekte olan teknolojiler blockchain kimlik yönetiminden yararlanabilir..

Ayrıca, gelişmiş işlevselliklere sahip farklı sektörlerde kimlik yönetiminde blok zinciri için olumlu beklentiler de dikkat çekiyor. Bu nedenle, işletmeler güvenilirlik güvencesi ile blok zincirine dayalı ideal dijital kimlik çözümlerinin beklentilerini araştırabilir. Blockchain kimlik yönetimi hakkında daha fazla ayrıntı keşfetmek istiyorsanız, hemen Blockchain Temelleri kursuyla başlayın.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me