Bir blockchain röportajına hazırlanmak oldukça zor. Blockchain kesinlikle şu anda piyasada yükselen yıldızlardan biridir. Sonuç olarak, şu anda blockchain işleri için profesyonelleri işe almak isteyen pek çok insan var. Ancak, blockchain röportajında ​​oyununuzda başarılı olmak için uygun becerilere ihtiyacınız var.

Peki, bir blockchain röportajına nasıl hazırlanılır? Temel olarak, blockchain’in tüm temellerini öğrenmeniz ve özel blockchain tabanlı kariyerinize hazırlandığınızdan emin olmanız gerekir..

Bunların dışında görüşmeye gitmeden önce dikkate alınması gereken çok daha önemli faktör var. Bu yüzden, size yardımcı olmak için, ne tür becerilerde ustalaşmanız gerektiğini özetleyeceğim. Dahası, size blockchain röportajınızda başarılı olmanız için bazı ipuçları da vereceğim.

Öyleyse neden bekleyelim? Onlara hemen göz atın!


Bir Blockchain Röportajına Hazırlanın: Ustalaşmanız Gereken Beceriler

Ne bekleyeceğinizi bilmiyorsanız, blockchain mülakatına hazırlık zor bir görev olacaktır. Bu nedenle, bir blockchain röportajına hazırlanmanıza yardımcı olacak uygun bir kılavuza ihtiyacınız var. Röportajda başarılı olmak için izlemeniz gereken kavramları aşağıda göreceksiniz..

Bir blockchain röportajına nasıl hazırlanılır

Onlara bir göz atalım!

 • Blockchain’in Temelleri ile başlayın

Bir blockchain röportajına hazırlanmak istiyorsanız, o zaman blok zincirlerinin temellerini öğrenerek başlamalısınız. Bu gerçekten çok önemli çünkü buradan pek çok soruyla karşılaşacaksınız. Net bir blockchain teknolojisi kavramınız yoksa bu soruları doğru cevaplayamazsınız..

Temel olarak, blockchain teknolojisinin nasıl çalıştığını öğrenecek, farklı özellikleri ve geçmişi öğreneceksiniz. Dahası, kullanım durumlarına da göz atın.

Ancak en önemlisi, akıllı sözleşmelere veya fikir birliğine de göz atmayı unutmayın. Pekala, blockchain sözlüğünde her şeyin doğru bir tanımını bulacaksınız. Dahası, daha fazla bilgi edinmek için kurumsal blok zinciri kursumuza da kaydolabilirsiniz..

 • Disiplinler Arası Geniş Becerilerinizi Geliştirin

Blockchain uzman görüşmesine hazırlanmanın en iyi yolu, disiplinler arası geniş becerilerinizi geliştirmektir. Hangi kariyer yolunda yürüyor olursanız olun, herhangi bir kurumsal ortamda parlamak için her zaman bu becerileri sergilemeniz gerekir..

Günümüzde, işletmeler yalnızca kodlama meraklıları aramakla kalmıyor, aynı zamanda herhangi bir projeye liderlik edebilecek ve kontrolü ele geçirebilecek bir çalışan istiyor. Dahası, kritik sorunları da kısa bir süre içinde çözmeniz gerekir..

Temel teori, görüşmecinin uygun şekilde cevap vermesi için zekâya ihtiyaç duyan birçok uzman düzeyinde soru sormasıdır. Dahası, disiplinler arası becerilerinizi ne kadar geliştirirseniz, tüm soruları yanıtlama konusunda o kadar güven kazanırsınız..

Bu nedenle, analizinizi, yönetiminizi, DevOps’unuzu, düşüncenizi, uyarlanabilirliğinizi, pazar tahminlerinizi ve daha fazlasını geliştirerek başlayın. Gerçekte, teknik bilginizle birlikte bunu başarabilirseniz, doğrudan görüşme sırasında işe alınmanız oldukça kolaydır..

 • Farklı Blockchain Platformları Hakkında Bilgi Edinin

Biliyorsunuz, bir blockchain işi için mülakat yaparken, her zaman tamamen teknik olmak zorunda değildir. Bu alanda da her zaman teknik olmayan birçok iş fırsatına gidebilirsiniz. Gerçekte, her iki durumda da, blockchain platformlarının nasıl çalıştığını bilmek bir zorunluluktur..

Blockchain uzmanı röportajına hazırlanmak için, şu anda piyasada popüler olan tüm farklı blockchain platformlarına göz atın. Ve dahası, özellikle bir kurumsal ortam için daha uygun olan platformları anlayın.

Gerçekte sorun şu ki, başka bir platforma dayalı bir çözüm geliştirirken, onun hakkında hiçbir şey bilmeden zorlaşabilir. Dahası, kolluk kuvvetlerinde veya pazarlamada, çözümü müşterilere sunmanız gerekir. Yani kavramı anlamadan müşterilerinize satamazsınız.

Ve böylece, Hyperledger, Quorum, R3 Corda, Enterprise Ethereum ve benzerlerine göz atın..

 • İşletmeyi Teknolojiyle Birleştirmeyi Öğrenin

İşi blok zincirinden çıkarmak daha fazla inovasyona ihtiyaç duyar. Yeni bir teknoloji olduğu için herkesin bu teknolojiyi kabul etmesi için daha fazla zamana ihtiyacı var. Dolayısıyla, kurumsal ortamda çalışırken, bu teknolojiyi iş ortamında aşılamak için yaratıcı olmanız gerekebilir..

Gerçekte, bir şirket pazarda yetişmek için tamamen teknolojiye güvenmeyecektir. Başka yönler de var. Bu nedenle, bir blockchain uzmanı röportajına hazırlanırken, teknolojinin piyasa değerini de öğrendiğinizden emin olun..

Böylece size sorulduğunda durumla ilgili soruları güvenle cevaplayabilirsiniz. Sonuç olarak, bu sizin de bir numaralı önceliğiniz olmalıdır.

 • Dağıtılmış Defterler ve Merkezi Olmayan Platformlar Hakkında Bilgi Edinin

Blockchain kodlama röportajına hazırlanacağınız zaman bu gerçekten önemlidir. Temel olarak, her türden kodlayıcıların ademi merkeziyetçilik ve farklı dağıtılmış defterlerin nasıl çalıştığını bilmeleri gerekir. Ama neden? Bunun nedeni, blockchain’in bir tür dağıtılmış defter olması, ancak tek değil.

Dağıtılmış daha birçok defter var ve bu platformların bilgisi ile kolayca bir çözüm de tasarlayabilirsiniz..

Gerçekte, blockchain mühendisi mülakat soruları için hazırlanırken, bunu aklınızda bulundurun. Bu adım çoğunlukla tekniktir ve bunu daha iyi anlamak için profesyonel destek almalısınız..

Bu tür teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için kurslarımıza katılmanızı da tavsiye ederim..

 • Kurumsal İş Süreçlerini Anlayın

Blockchain kodlama röportajına hazırlanacağınız zaman, kurumsal iş süreçlerini de anlamaya çalışın. Gerçekte, bu beceriler, çözümünüz için net bir yol haritası geliştirmede strateji oluşturmak için kesinlikle gereklidir..

Temel olarak, satın alma, lojistik, dağıtım, tedarik zinciri, hazine işlemleri ve benzeri konularda iyi bilgi sahibi olmak bir zorunluluktur. İK müdürünüzü röportajda etkilemenize kesinlikle yardımcı olacaktır. Dahası, bu niş içinde daha iyi bir pozisyon elde etmenize de yardımcı olacaktır..

Bu tür becerilere olan talep de oldukça yüksek.

Bu nedenle, röportajınızda başarılı olmak için bunu önceden anlamak en iyisidir..

 • Yaratıcılığı Sadelikle Birleştirin

Bu, hem teknik hem de teknik olmayan görüşmeler için en uygun olanıdır. İşletmedeki konumunuz ne olursa olsun. Yaratıcılığı basitlikle aşıladığınızdan emin olmalısınız. Dahası, eklenen karmaşıklık olmadan bir soliton bulabilmek, herhangi bir gelişme için çok büyük bir artıdır..

Her neyse, çok fazla işlev her zaman insanların kafasını karıştırıyor gibi görünüyor, bu yüzden bundan kaçınmak en iyisidir. Görüşmede hayali bir senaryoyla karşılaşabilirsiniz ve sorunları çözmeniz de istenebilir..

Bazı şirketler bunu bir sonraki seviyeye taşıyabilir ve bu tür sorular sorabilir. Dolayısıyla, kutunun dışında düşünemiyorsanız, cevaplamanız zor olacaktır. Bu nedenle, blockchain uzman görüşmesine hazırlanırken, bu beceriye de sahip olduğunuzdan emin olun..

 • Bir Blockchain Topluluğuna Katılın

Blockchain uzmanlarının röportajdaki diğer adaylardan üstün olması bekleniyor. Ancak bu teknolojinin önemli unsurlarını öğrenmeden bir blockchain uzmanı olamazsınız. Peki bunu nasıl yapabilirsin?

Olası çözümlerden biri, bir blockchain topluluğuna katılmaktır. Pek çok faydası var. Dahası, bir topluluk her zaman kodlama becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek üst düzey programcılarla birlikte gelir..

Ayrıca, bir toplulukta olduğunuzda güncel kalmak oldukça kolaydır. Her zaman en son teknolojik değişikliklerle ilgilenirler.

Onların yardımını kullanarak liderlik becerilerinizi, uygulama geliştirmenizi, hatta organizasyonları vb. Yükseltebilirsiniz..

Bu nedenle, blockchain uzman görüşmesine hazırlanırken, blockchain hakkında A’dan Z’ye bilgi edinmek için bir topluluğa katılmaya çalışın..

 • Blockchain Standartlarının ve Ekosistemlerinin Nasıl Çalıştığını Anlayın

Gerçekte, bir mühendis veya geliştirici pozisyonu için röportaj yapacağınız zaman, blockchain ekosistemleri ve standartları hakkında birçok teknik soru bekleyebilirsiniz. Bu nedenle, blockchain kodlama röportajına hazırlanırken her zaman bu standartları öğrenin..

Bunları zaten biliyorsanız, görüşmeye gitmeden önce her zaman öğrendiklerinizi tekrar okuyun. Tüm sorularla yüzleşmeden önce hafızanızı tazelemek en iyisidir.

Dahası, daha derin bir kavrayış elde etmek için popüler platformların tüm mimarilerini incelemeyi öğrenin. Temel olarak, çoğu insanın röportajlarını bozma eğiliminde olduğu yer burasıdır. Bu konuda çok dikkatli olun.

 • Değeri İletmek İçin Bilgi Birikimi

Sorun şu ki, bir röportajda başarılı olmak için iletişim büyük bir anahtardır. Belki teknoloji hakkında her şeyi biliyorsunuzdur ve rakiplerinizden daha verimli programlayabilirsiniz. Ama değeri nasıl ileteceğini bilmiyorsun.

Bu şu anlama geliyor, eğer akıllıca konuşamazsanız, o zaman büyük olasılıkla işe alınma şansınız çok azalır. Gerçekte, işbirlikçi bir ortamda çalışmak için iletişimsel olmanız gerekir. Açıkçası, çözümlerinizi potansiyel müşterilere de iletmeniz gerekir..

Bu nedenle, blockchain kodlama röportajına hazırlanırken, iletişim becerilerinizde de ustalaşmayı unutmayın..

 • Farklı Geliştirme Araçları Hakkında Bilgi Edinin

Blockchain kodlama görüşmesine hazırlanırken hatırlamanız gereken bir diğer önemli nokta da geliştirme araçlarının kullanılmasıdır. Pratik olarak, geliştirme araçları, işletmeler için bir çözüm geliştirirken çok zaman kazandırır.

Birçok üst düzey geliştirici, çözümlerini geliştirmek için blok zinciri geliştirme araçlarını kullanır. Açıkçası, çok yardımcı oluyorlar. Ve hızla değişen bir pazarda olduğunuzda, takip etmeniz gereken katı bir son tarihiniz olacaktır..

Dolayısıyla, şirket tüm görevlerinizi bu zaman çerçevesinde bitirmenizi bekler ve bu araçlar olmadan bu oldukça zor olurdu. Bu nedenle, bu araçlar hakkında bilgi edinmelisiniz.

Her durumda, görüşmeci, şirket kodlayıcılarının sıklıkla kullandığı belirli geliştirme araçlarıyla ilgili sorular sorabilir..

 • Kurumsal Blok Zinciri Sertifika Kursuna Katılın

Blockchain mülakat sorularına hazırlanmanın en iyi yolu, bir Kurumsal Blok Zinciri Sertifika Kursuna katılmaktır. Dahası, bu alanda iş arayan yeni biriyseniz, kesinlikle bu kursa göz atmalısınız..

Gerçekte, kurumsal kurs, uygun kullanım durumlarının yanı sıra blok zincirinin temellerini öğrenmenize yardımcı olabilir..

Bu kurslar, dersler ilerledikçe teknolojiyi yavaşça açabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Dahası, standartların yanı sıra farklı platformlar hakkında da bilgi edineceksiniz.

Farklı sektörleri nasıl etkilediğini öğrenmek ister misiniz? Eh, bu kurslarda da var. Her neyse, Kurumsal Blockchain Sertifikasyon Kursumuza göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Tüm teknik yönlerin, daha hızlı anlamanıza yardımcı olacak şekilde basitleştirildiğinden emin olduk..

Dahası, SCM gibi kullanım durumları ve zihninizi zenginleştirecek ve yaratıcı ancak basit bir çözüm bulmanıza yardımcı olacak farklı araçların kullanımı hakkında bilgi edineceksiniz..

Her neyse, kurslarımız aşağıdaki gibi popüler platformları inceliyor: Hyperledger, Ethereum, ve Corda, size diğer adaylara göre teknik avantaj sağlar.

Gerçekte, blockchain mülakatına hazırlık oldukça zor olabilir. Ama biz bunu sizin için biraz daha basit hale getirmek için buradayız. Bu nedenle, rehberimizi takip ederseniz, her türden blockchain röportajına kolayca erişebilirsiniz..

Blockchain Röportajını Kırmak İçin İpuçları

Blockchain mülakat sorularına hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçları var. Onlara bir göz atalım!

Şirketi inceleyin

Blockchain mülakat sorularına hazırlanmak için, görüşme yaptığınız şirketi önceden incelemeniz gerekir. Neden? Bu, görüşmeye daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olacak önemli bir adımdır..

Dahası, görüşmecinin görüşme sırasında ne sorabileceğine dair bir bağlam da elde edeceksiniz. Çoğu durumda, şirket şirketleriyle ilgili sorular sorar ve bunları incelemek size diğer rakipler karşısında avantaj sağlar..

Bu nedenle, rolünüzün ne olacağı ile birlikte işletmeyi araştırmaya çalışın. Şirket, şirket politikalarının nasıl çalıştığını ve bir ekip üyesi olarak nasıl oynandığını bilen birini isterdi. Biraz zor olabileceğini biliyorum, ancak bağlantılarınızı genişletmeye çalışın ve bu şirketten herhangi birine bunu biliyorsanız sorun..

İşte akılda tutulması gereken birkaç nokta.

 • Hizmet veya Ürün Hakkında Bilgi Edinin

Rolünüz, sunduğu hizmetler veya ürünlerle doğrudan bağlantılı olmayabilir. Ancak şirketin ne tür hizmetler sunduğunu veya hangi ürünlere odaklandığını öğrenmeniz gerekiyor. Dahası, blockchain’i bu hizmetlere bağlayabilmeniz en iyisi olacaktır..

Teknik olmayan bir pozisyon için mülakat yapıyorsanız, teknik yönleri bilmenize gerek kalmayacaktır. Ancak basit bir temel bilgi, uzun bir yol kat etmenize yardımcı olacaktır.

Her durumda, blockchain geliştirici mülakat sorularına hazırlanmak için en iyisi teknik yönlerine de bakmaktır. Teknolojilerini nasıl kullandıklarını bildiğinizi anlamalarını sağlayabilirseniz bu iyi bir izlenim olur..

Yapabiliyorsanız, ürün veya hizmetlerin onu tanımasını istemelisiniz. Müşteri perspektifinin yanı sıra şirketin bakış açısına dayalı geri bildirim vermenize de yardımcı olur..

 • Rolü Araştırın

Açıkçası, iş ilanında şirket kimi aradıklarını ve pozisyon için hangi nitelikleri tercih ettiklerini özetledi. Rolü kapsamlı bir şekilde inceleyin. Çoğu durumda, blockchain geliştiricileri, mühendisleri ve mimarlarının farklı iş sorumlulukları vardır..

Her biri arasındaki farkı bilmeniz ve buna göre hazırlanmanız gerekir. Dahası, pozisyonunuza göre ilgili soruları hazırlamanıza da yardımcı olacaktır..

Başka şirketlerdeki benzer yayınları araştırmayı deneyebilir veya bu konumdaki diğer kişilerden bilgi alabilirseniz. Ayrıca, rolle ilgili herhangi bir sorumluluk konusunda kafanız karışırsa, görüşme sırasında daima uygun bir açıklama isteyin..

Bu, öğrenmeye hevesli olduğunuzu ve buna göre ihtiyaç duydukları her şeyi yerine getirmeye çalışacağınız anlamına gelecektir..

 • Şirket Kültürünü Araştırın

Şu anda modern dünyanın içindesiniz. Yani her şirket farklı çalışırdı. Temel olarak, şirket kültürlerini aktaracak bir sosyal medya varlığına sahip olmalıdırlar. Şirketin diğer yönlerini bloglarında da bulabilirsiniz..

Bir kuruluş ne kadar karlı görünürse görünsün, çevrelerinde çalışmak için onlarla uyumlu olmalısınız. Bu ortamın size uymayacağını düşünüyorsanız. Röportajdan kaçınmak en iyisidir.

Dahası, işyeri ortamıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, her zaman görüşme sırasında sorun. Kullandıkları teknolojilerden hastalıklı izinlere ve tatil zamanlarına kadar değişebilir. Her zaman yeni bir ortama adapte olmanız gerektiğini unutmayın, ancak şirket de bunun için yeterince misafirperver olmalıdır..

Becerilerinizi Güncel Tutmak için Haritalayın

Blockchain değişmeye devam ediyor. Dolayısıyla, her bir yeni inovasyon konusunda güncel bilgiye sahip değilseniz geride kalmak ve modası geçmiş olmak oldukça kolaydır. Dahası, işler de değişiyor. Öyleyse, birkaç yıl önce modası geçmiş bir iş modelini hala takip ediyorsanız, röportajda başarılı olmanıza yardımcı olmaz.

Her neyse, blockchain mülakat sorularına hazırlanmak için, becerilerinizi şu anda piyasadaki en popüler olanı temel alarak haritalandırmaya çalışın. Sisteme kendi tarzınızı da getirmeye çalışın. Böylece, şirketinizin parlamasına da yardımcı olabilirsiniz.

Blockchain geliştirici mülakat sorularına hazırlanmak için blok zincirinin güvenlik perspektifi hakkında bilgi edinin. Herhangi bir kuruluş, çözümlerinde her şeyden çok güvenlik perspektifine odaklanmalıdır..

Bu nedenle, daha fazla bilgiye sahip olmak size çok yardımcı olur..

Blockchain Sorularını Tahmin Edin

Blockchain ve şirketiniz hakkında yeterince teknik bilgi edindikten sonra, size hangi soruları sorabileceklerini tahmin etmeye başlayabilirsiniz. Blockchain geliştirici mülakat sorularına hazırlanmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır..

Bazı durumlarda, genel sorulara da yol açabilir. Bu nedenle, onlar için de hazırlıklı olduğunuzdan emin olun. Bunlar –

 • Şirketi seçme nedeniniz
 • Kariyeri harekete geçirme nedeni
 • Motivasyonlarınız
 • Uzun vadeli planınız olsun ya da olmasın
 • Güçlülükler ve zayıflıklar

Cevaplamadan Önce Düşünün

Bir soruyu cevaplamadan önce daima düşünün. Yanlış ve hızlı cevaplamanın ödülü yoktur. Cevabınızdan önce sorularını dikkatlice dinlemeye çalışın. Soruyu daha stratejik bir şekilde yanıtlamanıza gerçekten yardımcı olacak.

Öte yandan, daha önce çalıştıysanız, deneyimlerinizi asla önceki işverenle tartışmayın. Ayrıca, önceki işverenlerinizi hiçbir şekilde eleştirmeyin..

Blockchain geliştirici mülakat sorularına hazırlanmak için bunları aklınızda bulundurun.

Beden Diline ve Konuşma Sesine Odaklanın

İlk izlenimler önemlidir. Bu yüzden ona göre giyinmeyi ve onlar üzerinde büyük bir etki bırakmak için kendinizi tanıtmayı unutmayın. Blok zinciri mühendisi mülakat sorularına hazırlanmak için izlenimi olumlu ve kalıcı tutmak önemlidir..

Ama bunu nasıl yaparsın? Pekala, kendinden emin ve güçlü bir sesle başlayın, çok yüksek veya çok uysal değil. Ayrıca, açık ve arkadaşça bir vücut dili tuttuğunuzdan emin olun. Bu her zamanki doğal tavrınız değilse, onu mükemmelleştirmek için önceden pratik yapın.

Ayrıca, tokalaşmalara özel bir not tutun, görüşme sırasında gülümseyin. Gerçekte, binaya girdiğiniz dakika, tüm hareketleriniz analiz edilecektir. Öyleyse, bu konuda çok dikkatli olun.

Sahte Görüşmeler Yapın

Blockchain mühendisi mülakat sorularına hazırlanmanın en iyi yolu, kendi başınıza sahte mülakatlar yapmaktır. Hatta arkadaşlarınızdan ve ailelerinizden de size yardım etmelerini isteyebilirsiniz. Gerçekte, önceden pratik yapmak, herhangi bir endişeden kurtulmanıza ve performansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır..

Dahası, teknik soruları akıcı hale getirmek için daima kuvvetli bir şekilde çalışın. İşin püf noktası, görüşmeyi yapan kişinin önünde cevap verirken bir kez bile mırıldanmamaktır. İlk başta tuhaf görünebilir ama bunu anlayacaksınız.

Kendini sat

Blockchain mühendisi mülakat sorularına hazırlanmak için kendinizi satabilmeniz gerekir. Evet, biraz tuhaf görünebileceğini biliyorum, ancak uzmanlar ilk etapta bu şekilde mükemmel işler elde ediyor.

Biraz rahatsız hissedebilirsiniz, ancak kendinizi olumlu ve doğru bir şekilde sunmak her zaman satış konuşmasını dahil etmek zorunda değildir. Bu nedenle, kendinizi sunarken, uzmanlığınızla şirket ihtiyaçları arasında bir bağlantı kurmanız gerekir..

Bunu ne kadar doğru yaparsanız, işi alma şansınız o kadar artar..

Gerçekte, potansiyel müşterilerinizi etkileyebileceğinizden zaten eminseniz, blockchain mülakatına hazırlık oldukça kolay olabilir..

Sonuç

Sonunda, ne yaptığınızı bilmiyorsanız, blockchain mülakatına hazırlık oldukça zor olabilir. Teknolojiyi bilmenin bir faydası olmayacak. Ayrıca, bu teknoloji oldukça farklı ve pratik olarak yeni olduğundan, işletmeler bile tüm değişikliklerle güncel olmayabilir..

Dolayısıyla, röportajda uzmanlığınızı gösterebilirseniz, işi kesinlikle herhangi bir güçlük çekmeden alacaksınız. Bu kılavuzda ana hatlarıyla anlattıklarımı takip etmeye çalışın. Bunu kendi yararınıza kullanırsanız, blockchain röportajınızda başarılı olacağınızı garanti edebilirim..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me