blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Anasayfa BlogEtkinlikler ve Konferanslar

Bu Yılın Sanal NY Blockchain Haftasında İzlenecek 5 Blockchain Trendi – Mayıs 2020

Yüzlerce ekosistem lideri en son kripto gelişmelerini 6-20 Mayıs’ta küresel izleyiciler önünde tartışacak. İşte dikkat etmeniz gerekenler. tarafından ConsenSysNisan 28, 2020Yayınlanan Nisan 28, 2020

evs 2020 makale öne çıkan görsel boş


NY Blockchain Week 2020, tüm dünyadaki izleyicilerin kriptosfer için yılın en büyük haftasını ayarlamasına izin vermek için önümüzdeki hafta resmi olarak başlayacak. Programlama, küresel olarak erişilebilir içeriğe sahip tüm kayıt sahipleri için tamamen çevrimiçi ve ücretsiz olacaktır. Hafta, Ethereal Summit, Gitcoin ve Consensus 2020 tarafından ortaklaşa düzenlenen, ardından Ethereal Virtual Summit ve Consensus Distributed ile sanal bir hackathon ile başlayacak. Henüz yerinizi korumadıysanız, ücretsiz kaydolmak için aşağıdaki bağlantıları izleyin:  

consensys pleksus simgesi yuvarlak Ethereal Virtual Summit’teki boş yerinizi bugün ayırtın.

Blockchain ekosisteminde her zamanki gibi, haftanın 250’den fazla konuşmacısı ve Ethereum 2.0 kilometre taşları, DeFi uygulamaları, kurumsal blok zincirinin benimsenmesi ve daha fazlasını içeren geniş kapsamlı tartışmaların kanıtladığı gibi, herkes her yığın katmanında her şey üzerinde çalışıyor. İşte bu yıl blok zinciri alanındaki en büyük çabalara işaret edeceğini düşündüğümüz, özellikle dikkat edilmesi gereken beş konu.. 

1. Küresel Altyapının Geleceği için COVID-19 Ne Anlama Geliyor?

Birçoğu bu benzersiz ekonomik anı, blockchain hareketinin kendisini küresel bilinçte mevcut sistemlere, özellikle de parasal, finansal, tıbbi ve tedarik zinciri altyapısına daha dayanıklı bir alternatif olarak konumlandırması için bir fırsat olarak görüyor. Kripto, diğer tüm pazarlar gibi, COVID-19 salgınının küresel ekonomik şoklarından etkilendi. Bununla birlikte, Mart ayı ortalarında piyasadaki artışlarla DeFi protokollerinin yüksek kullanılabilirliği ve istikrarlı paralara ve ETH’nin ekonomik bant genişliğine olan artan talep, geleneksel ve kripto varlıkları arasındaki korelasyonu ve küresel piyasa katılımcılarının nerede güvenli sığınaklar arayacağını merak ediyor. sürekli gelişen risk ortamımız. 

Kriz ayrıca, ödeme raylarını düzene koymak ve bankacılık erişimini iyileştirmek isteyen kurumsal oyuncular için dijital varlıkların benimsenmesini hızlandırabilir. Tarafından yeni bir bülten Uluslararası Ödemeler Bankası COVID-19 sırasında artan finansal erişim ihtiyacının merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olabileceğini belirtti.. 

Son olarak, ConsenSys Health, Gitcoin, Hyperledger, One Million Devs ve OpenMinded ile ortaklaşa, COVID-19 Hackathon’unu DURDURUN sağlık uzmanları ile Web3 geliştiricilerini bir araya getirmek. Hackathon, Blockchain Haftası boyunca devam edecek ve kazananlar 18 Mayıs’ta açıklanacak.

İlgili konuşmalar:

 • 7 Mayıs – Ethereal: “Değişen Kripto Anlatıları”
 • 7 Mayıs – Ethereal: “COVID-19 Çağında CBDC’ler”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “COVID-19 ve Teknoloji Yuvarlak Masa Tartışması”
 • 11 Mayıs – Mutabakat: “Koronavirüs, Blok Zinciri ve Yaşamın Anlamı”
 • 11 Mayıs – Mutabakat: “Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinde Yves Mersch”
 • 12 Mayıs – Mutabakat: “Fiat’ın Geleceği: Merkez Bankası Dijital Para Birimleri”
2. Ethereum 2.0 Aşama 0 için hazırlanıyor

Ethereum 2.0 gelişimi, son birkaç hafta içinde bazı önemli kilometre taşlarına ulaşarak ivme kazanıyor. Prysmatic Labs, tamamen yapılandırılmış bir Ethereum 2.0 Faz 0 test ağı olan Topaz Testnet’i 17 Nisan Cuma günü başlattı. Ethereum 2.0’ın hisse senedi ekonomisi kanıtı beklentisiyle, ConsenSys Codefi ekibi ayrıca ETH stake etmenin temellerini inceleyecek. Ethereal Virtual Summit’in 2. Günü, Ben Edgington (What’s New in Eth2), Evan Van Ness (Week in Ethereum), Danny Ryan (EF) ve daha fazlası gibi önde gelen ekosistem seslerinden arka arkaya Eth2 konuşmalarıyla dolu.

İlgili konuşmalar:

 • 8 Mayıs – Ethereal: “2020’de Ethereum 2.0’ı Aşama 0’a Getirmek”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “The Ethereum 2.0 Staking Panel”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “ETH var mı? Bu Nasıl Bahsediyorsunuz “
 • 8 Mayıs – Ethereal: “Prysmatic Labs Eth 2.0’ı Nasıl Oluşturuyor”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “Eth1’den Eth2’ye Geçiş”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “SKALE Labs Kurucu Ortaklarıyla Ocakbaşı Sohbeti”
3. DeFi Kitlesel Benimsemeye Giden Yol

Merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi, bu yılın 6 Şubat’ında 1 milyar dolar değerinde DeFi’de kilitli dönüm noktasına ulaştı ve Ethereum tabanlı DeFi platformlarının birlikte çalışabilirliğiyle mümkün kılınan protokoller arasında artan bir kullanıcı çakışması eğilimine tanık oldu. Birçok kişi DeFi’yi, hem ademi merkeziyetçilik, şeffaflık ve birleştirilebilirliğin temel ilkeleriyle olan rezonansı hem de kripto yeni gelenler için işe alımları radikal bir şekilde basitleştiren DeFi uygulamalarının sürekli gelişen UX’i nedeniyle blockchain teknolojisinin altın çocuk kullanım durumu olarak görüyor . Kayıpsız, tasarruf oyunu Havuz Birlikte Hatta Bileşik protokolünün ilgi çekici Dai havuzuyla bütünleşir, böylece şanslı bir katılımcı ödül havuzundan kazanılan tüm ilgiyi kazanabilir.   

DeFi alanındaki bir diğer büyük gelişme, Bileşik protokolünün artan ademi merkeziyetçiliğidir. Bu ayın başlarında, Compound ekibi şunları duyurdu: topluluk yönetişimi resmi olarak yöneticinin yerini almıştı. Ekip, açık testten sonra topluluğa tam yönetişimi devredecektir.. 

İlgili konuşmalar:

 • 7 Mayıs – Ethereal: “Açık Finans Değer Önerisi”
 • 7 Mayıs – Ethereal: “DeFi’nin Zor Sohbetleri”
 • 7 Mayıs – Ethereal: “Bir DeFi Platformu İşletmek ve Büyütmek”
 • 7 Mayıs – Ethereal: “Compound Kurucusu ile Ocakbaşı Sohbeti”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “Maker ile DeF’in Geleceği Üzerine Fireside Sohbeti”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “1 Milyar Kişiye DeFi Getiriyor”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “DeFi’nin Çığır Açan Yenilikleri”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “DeFi’de Yaşamak: Nasıl Karşı Savaşırız?”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “DeFi’nin Geleceği Üzerine Wyre ile Ateş Kenarı Sohbeti”
 • 13 Mayıs – Mutabakat: “DeFi Deep Dive”
4. Ethereum’da Oyunların Yükselişi

DeFi, hem dapp ekiplerinin hem de Ethereum’daki kullanıcıların ilgisini çeken tek uygulama değil. 2017’deki CryptoKitties patlamasından bu yana, piyasada Gods Unchained, SkyWeaver, Axie Infinity ve Neon District gibi bir dizi başka blok zinciri tabanlı oyun ortaya çıktı (bkz. Ethereum tabanlı oyunların tam listesi State of the Dapps). Bu oyunlar, UX’i ölçeklendirmeye ve iyileştirmeye devam ederken blockchain ekosisteminde güçlü bir onramp haline gelmeye hazırlanıyor..

infura Horizon Games’in SkyWeaver’ı üretime taşımak için Infura ile nasıl ortaklık kurduğunu öğrenin.

İlgili konuşmalar:

 • 7 Mayıs – Ethereal: “Ödül Bağlantılı Tasarrufların Tarihi ve Geleceği”
 • 7 Mayıs – Ethereal: “Ethereum’da Oyunların Durumu”
 • 7 Mayıs – Ethereal: “Play-to-Earn Gaming”
 • 7 Mayıs – Ethereal: “2020’de Ethereum’da Hit Oyun Yapmak”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “Zincirsiz Tanrılar için Ölçeklenebilir STARK Tabanlı Ticaret Platformu”
5. Mainnet’te İşletme Payı

Yakın tarihli bir EY tarafından yaptırılan Forrester Raporu, Blockchain çözümlerini araştıran kurumsal yöneticilerle anket yapılan bu çalışmada, yöneticilerin% 43’ü “biraz olası” ve% 32’si gelecekte halka açık blok zincirleri kullanma olasılığı “çok yüksek”. Geçtiğimiz yıl boyunca, Ethereum geliştirici topluluğu, özellikle ağ erişimi ve işlem verileri çevresinde, işletmelerin ihtiyaç duyduğu gizlilik ve izin verme yeteneklerini geliştirmede büyük adımlar attı. Temel Protokol Girişimi’nin geçen ayki duyurusu ve Hyperledger Besu‘Nin işletmeler için ana ağ uyumlu bir Ethereum istemcisi olarak devam eden ilerlemesi (son zamanlarda aktif duruma geçildi), kamuya açık blok zincirinin benimsenmesinin geleceği için de iyiye işaret ediyor.. 

İlgili konuşmalar:

 • 8 Mayıs – Ethereal: “Microsoft ve PegaSys ile Ocakbaşı Sohbeti”
 • 8 Mayıs – Ethereal: “Ethereum İşletmelerle Nasıl Temel Atıyor”
 • 12 Mayıs – Mutabakat: “Programlanabilir Para ve Kurumsal Blok Zincirinin Geleceği”
 • 12 Mayıs – Mutabakat: “Bir Kurumsal Düğüm Başlatın, Bir Blok Zinciri Konsorsiyumu Oluşturun”
 • 12 Mayıs – Mutabakat: “Hyperledger”
Geriye Bakmak, İlerlemek

Blockchain Week 2019’daki en büyük 7 trendi özetlediğimizden bu yana ekosistem çok yol kat etti. Geçen yılki çıkarımlar, kırılgan olmayan sistemlere duyulan ihtiyaç, DeFi anlatısının yükselişi, gizlilik çözümlerinin ortaya çıkışı ve blockchain’e artan kurumsal ilgiyle ilgiliydi. çözümler. Şimdi kırılgan, eski sistemlerimiz bir ömür boyu sürecek stres testiyle karşı karşıyadır; DeFi sadece bir hareket değil, aynı zamanda birlikte çalışan protokollerden oluşan zengin bir ekosistemdir; ve işletmeler blockchain PoC’lerinin ötesine geçiyor ve ana ağ için hazırlanıyor. Bu itici uzaya bir yıl daha ne getireceğini kim bilebilir?. 

Orada güvende kalın. Önümüzdeki hafta sizinle bağlantı kurmak için sabırsızlanıyoruz.

Ethereal Virtual Summit’in tüm gündemine göz atın

Ethereum ekosistemindeki 100’den fazla liderden 2 günlük kaçırılmaması gereken içerik. Gündemi görün CBDCDeFiEthereum 2.0Hyperledger BesuHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me