blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

BÜLTEN # 6: Codefi Uyumluluğunu Duyuruyoruz

by Nicole AdarmeHaziran 9, 2020Yayınlanan Haziran 9, 2020

kodlama özelliği


Hey dostum,

Bu e-postanın sizi iyi bulmasını ve yeni davranış kalıplarımıza uyum sağlamasını (veya alıştığımızı) umuyoruz. Bu ay, Ethereum blockchain’in daha incelikli uygulamalarına bakıyoruz ve hem Codefi Compliance’ın lansmanını hem de Ethereum’daki sigorta durumunu özetliyoruz..

Ether İçine Çağrılar

Toplum, hareketlerin, isyanların, ayaklanmaların, protestoların ve isyanların ardından çağlar boyunca ilerledi. Bu hareketler tarihi ileriye götürür, ancak aynı zamanda tarihsel amnezimiz tarafından da yanlış temsil edilir. Medya önyargısı, tarihi beyazlatma, kasıtlı sansür, siyasi gündemler ve geçmişe dönük suçluluk, gerçekliğimizin çarpıtılmasına veya tehlikeli şekilde yanlış beyan edilmesine neden olabilir.

Ethereum blok zincirinde, geçmişte mesajlar, medyanın, hükümetin, sansürün veya silinmenin etkisinin ötesinde, sürekli olarak gönderildi, saklandı ve muhafaza edildi. Bu mesajları gönderen kişiler unutmamamızı sağlamak istiyor. Bir “etere çağrı” sonsuzluğa bir çağrıdır.

(Aşağıdaki Etherscan bağlantıları için ipucu. Şuraya gidin: “Daha Fazla Görmek İçin Tıklayın” → “Verileri Girin” → “Girişi Farklı Görüntüle” → “UTF-8”).

COVID Whistleblower |

Hatırlanması Gereken Bir Liste |

Siyahların Hayatı Önemlidir |

George Floyd İçin Adalet |

Bir hayalim var |

Lex Sokolin’in (Global Co-Head Codefi) 1 Haziran Bülteninden, Fintech Blueprint:

Bu senin okulun. Sizin televizyonunuz. Bu sizin işiniz, hukuk sisteminiz, yönetim kurulunuz, vergileriniz ve hükümet temsilcinizdir. Ülkelerimizin dişlileri asırlık bir tarihe dönüyor, yüzyıllar kelimenin tam anlamıyla bugün izlemekten rahatsızlık duyduğumuz şeylerden oluşuyor. Toplumumuzdaki fay hatlarını ayıran protestolardan uzaklaşmak ister misiniz? Yağmayı çirkin buluyorsun ve diz çökmeyi saygısız buluyorsun?

İktidar tarihine bakın. İplikleri paramızın içine işlenmiştir. Bir kapitalist meritokrasi efsanesi aracılığıyla siyahların haysiyet, seçim ve fırsatlardan mahrum bırakan ekonomik imparatorluğumuz ve egemen seçimleri, hala dünyaya hakimdir. Dünyanın can damarı olan şeyi nasıl değiştiririz? Bütün büyük güçler bu kan üzerine inşa edildi, eşitsizlikten akan para.

Dolar Güney’de pamukla büyüdü, Çin elleriyle büyük demiryolları inşa etti, Büyük Buhran sırasında işsiz kaldı, Dünya Savaşları için tanklar üretti ve Hiroşima’da patladı. Kötülüğe karşı savaştı ve kendi kendini topladı. Sovyetler Birliği’ni parçaladı ve Ay’a indi. Dolar George Floyd’u öldürdü. Sayısız başkalarını kurtaracak. Onun ruhu için güreşmek bize bağlı.

Gördüklerinizi beğenmediyseniz, paranızla oy verin. Ödediğiniz vergiyi, kılıcınızı parlatacağınızı ve kimin gücünü geliştireceğinizi seçin.

Daha fazla oku

Codefi Gündem:

Codefi Uyumluluğu Duyurusu

Dün, Codefi, kripto para birimi ve dijital varlıklar için otomatik ve çevik bir düzenleme ve uyumluluk platformu olan Codefi Compliance’ın lansmanını duyurdu. Kara para aklamayı önleme (AML) ve terörizmin finansmanı (CFT) ile mücadele için yeni nesil bir çözüm olan Codefi Compliance, yargı alanı ve tasarımdan bağımsız olarak dijital varlıkların pazar ve iş gereksinimlerinden ödün vermeden düzenleyici beklentileri karşılamasını sağlar. Ethereum tabanlı varlıklar için özel olarak tasarlanmış ve Ethereum geliştirme lideri ConsenSys tarafından oluşturulan tek uyumluluk çözümüdür..

Bugün Codefi Compliance, Ethereum ağında 280.000’den fazla dijital varlığı desteklemektedir. Codefi Compliance, 280.000’den fazla dijital türü kapsayan DAI, USDC ve Tether gibi önemli stabilcoinlerin yanı sıra, Ether ile uyumlu bir AML / CFT çözümü ve ERC20, ERC721, ERC179, ERC777 gibi en yaygın kullanılan token standartları sağlamak için özel bir çerçeve kullanır. Ethereum üzerine inşa edilmiş varlıklar. Saniyedeki işlemleri katlanarak artıracak ve Ethereum ölçeğini etkinleştirecek, merakla beklenen ağ yükseltmesi olan ETH 2.0 üzerinde çalışacak dijital varlıklar için oluşturulmuş ilk çözümdür..

“Ethereum tabanlı dijital varlıklar için sağlam AML / CFT uyumluluğu sağlamak, kurumsal finans sektörünü merkezi olmayan finansa getirmede temel bir adımdır. Codefi Uyumluluğu, ürün paketimizdeki DeFi kullanımındaki karmaşıklığı ve riski ortadan kaldıran ve herhangi bir işletmenin dijital varlıkları kullanmanın avantajlarından yararlanmasına yardımcı olan bir sonraki modüldür. ” – Lex Sokolin, ConsenSys Codefi Global Eş Başkanı.

Bloomberg Makalesini Okuyun

Hızlı Codefi Hits

Duyurular

  • Bülten ve Codefi’de Yeni? ConsenSys Codefi hakkındaki bu açıklayıcı videoya göz atın.

  • ConsenSys Codefi Geri Bildirimi: TLDR; seni daha iyi tanımak istiyoruz ve bu bir dakika sürecek.

  • Codefi Uyumluluğu Duyurusu. Codefi Uyumluluğu, dijital varlıkların yasal beklentileri karşılamasını ve pazar ve iş gereksinimlerini karşılamasını sağlar. Dolandırıcılık ve mali suçlardan korunmak için işleminizi bilme (KYT) mekanizmalarını kullanarak güvenilir kara para aklama (AML) ve terörle mücadele (CFT) çözümleri sunarak dijital varlıklara güven inşa ediyoruz. Codefi Uyumluluğu hakkındaki Bloomberg makalesini okuyun.

  • ConsenSys, Fluidity’yi satın aldı. Fluidity, AirSwap’in birincil geliştiricisidir ve gayrimenkul tokenleştirmede, tokenize menkul kıymet alım satımında, merkezi olmayan kredi platformlarına gerçek teminat taahhüdünde bulunmaya yönelik sistemler konusunda sektörde birkaç ilke imza attı ve Fluidity Summit’e ev sahipliği yaptı. Fluidity ve ConsenSys hakkında daha fazlasını okuyun.

  • Ethereum Blockchain’de EUR350 Milyon Değerinde Gayrimenkul Nasıl Jetonize Edildi

Veri Dalışı: Blockchain Sigortası

Önde gelen Ethereum sigorta platformlarından biri olan Opyn’in zincir içi performansına bir bakış. Codefi Data tarafından toplanan ve analiz edilen veriler.

Şubat 2020’de başlatılan Opyn Insurance, DeFi kullanıcıları ve ETH spekülatörleri için koruma sağlayan bir Ethereum sigorta protokolüdür. Opyn’in mevcut ürünleri, kullanıcıların Bileşik mevduatlar (USDC ve DAI) için koruma satın almasına veya satmasına ve ETH koruması satın alarak veya satarak ETH fiyat dalgalanmasına karşı koruma sağlamasına olanak tanır..

Veriler, lansmandan bu yana ETH fiyat hedge piyasası için en az 35 seçeneğin yaratıldığını gösteriyor. Aşağıdaki yığılmış alan grafiği, her bir seçenek belirteci sözleşmesinin ayrı bakiyesini ve Opyn’in platformunda kilitli olan toplam değer toplamını gösterir. Kilitli değer 23 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,6 milyon USD’ye ulaştı ve şu anda ~ 1,1 milyon USD seviyesinde bulunuyor. Grafik ayrıca her seçeneğin yaşam döngüsünü de gösterir; her bir renkli yığılmış çubuk kaybolduğunda, bu, seçeneğin sona erme tarihine ulaştığı ve uygulandığı anlamına gelir.

Tipik olarak, 2020’de şu ana kadar aynı anda yaklaşık dört seçenek mevcuttu ve her biri ortalama ~ 400 bin USD’yi kilitliyor. Normal olgun uzunluğu yaklaşık 15-40 gündür..

unnamed.png

USDC likidite sağlayıcıları, ETH satın almak isteyen kişilere likidite sağlamak için USDC’yi Opyn’in sigorta protokolüne yatıran kişilerdir. Bu USDC mevduat sahipleri, ETH fiyatının arttığını iddia ediyorlar ve USDC’yi daha sonraki bir tarihte prim için çekebilmeyi hedefliyorlar. Mevcut USDC ile ETH satın alan insanlar, onu bir fiyat düşüşüne karşı koruyorlar..

Özellikle Mart ortasındaki piyasa çöküşünün ardından – insanlar ETH varlıklarını korumanın yollarını bulmakla daha fazla ilgilenmiş olabilirler – günlük sağlayıcıların sayısı ve yatırılan USDC miktarı artmaktadır. Nisan ayından bu yana, 20’den fazla likidite sağlayıcısı ile yaklaşık 25 gün ve 40’tan fazla likidite sağlayıcısı ile dört gün olmuştur. Dahası, bu likidite sağlayıcıları daha büyük miktarlarda USDC yatırıyor. Nisan ayında, 500.000 USDC’nin biraz altında yatırılan ayın sonunda rekorlar gördü. Mayıs hacimleri daha da yükseldi ve iki gün boyunca USDC mevduatları 500.000 USDC’yi geçti..

adsız (1) .png

Likidite sağlayıcıları için teşvik, ETH fiyatı artarsa ​​USDC mevduatlarından prim kazanmaktır. En iyi USDC prim alıcıları 700 ila 22 bin USDC aldı. En büyük prim alıcısı – 22.3k USDC – Opyn platformundaki toplam primlerin% 30’undan fazlasını oluşturdu.

adsız (2) .png

Opyn’in Şubat ayındaki platform lansmanı, özellikle blockchain, Ethereum ve DeFi ekosisteminin güvenliğe daha fazla önem verdiği bir zamanda geldi. Ethereum kullanıcıları, son iki çeyrekte gerçekleşen bir dizi güvenlik ve piyasa olayı arasında, bu yeni platformlarla çalışırken fonlarının korunmasını sağlamak için daha iyi yollar arıyor. Denetimler, sıkı güvenlik incelemeleri ve açık kaynak mimarileri şüphesiz yardımcı olacaktır – ancak güvenlik olayları meydana gelmeye devam edecektir. Sigorta, hem güvenlik hem de dalgalanmaya karşı korunmanın tek yoludur. Ethereum sigorta oyunundaki en büyük iki oyuncu olan Opyn ve Nexus Mutual, ekosistemin beklenmedik olaylar karşısında daha da dirençli kalmasına yardımcı olmak için pazara geldi..

Son Açıklamalar

Bu bülteni takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bizi Twitter’da takip edin, web sitemizden daha fazla bilgi alın ve düşüncelerinizi bize bildirin. Bizimle, bizim için çalışmakla ilgileniyor olun veya sadece merhaba demek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Bu mesajı ilettiniz mi? Aylık güncellemeler için kaydolun.

Bir dahaki sefere kadar,

ConsenSys Codefi Ekibi

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me