blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

BÜLTEN # 7: 2020 Q2 DeFi Raporu

ConsenSys Codefi tarafından 2020’nin 2. çeyreğinde DeFi protokollerinin ve performansının gözden geçirilmesi ve analizi.


tarafından Nicole AdarmeTemmuz 15, 2020Yayınlanan 15 Temmuz 2020

Q2 2020 defi raporu kapağı

2020’nin 2. Çeyreğinde DeFi

Dün, üç aylık DeFi raporumuzu yayınladık. Q2 2020 DeFi Raporu, Ethereum’un üzerine inşa edilen yeni finansal ekosistemin veriye dayalı bir özeti, analizi ve tartışmasıdır..

raporu indir

Raporda ele alınan ana başlıklardan bazıları şunlardır:

 • Genel DeFi veri istatistikleri, özetleri ve görselleştirmeleri.

 • DeFi kullanıcı davranışı ve protokoller arasındaki kullanıcı ilişkilerinin ağ görselleştirmeleri.

 • COMP, Compound ve Verim Tarımı.

 • Ethereum’da BTC tokenize edildi.

 • Başlıca güvenlik olayları ve DeFi sigortasının yükselişi.

 • Uniswap, Maker ve Compound dahil olmak üzere belirli yüksek profilli protokollerin performansı.

 • Ethereum DeFi’deki stabilcoinlerin durumu.

 • 2020 ve sonrasında DeFi’ye bir bakış.

Örneğin, Ethereum DeFi’nin ilerlemesinin bir ölçütü olarak yaygın olarak kullanılan ölçüt Toplam Değer Kilitli’yi (TVL) ele alalım. TVL, herhangi bir zamanda DeFi’de kilitlenen tüm varlıkların (ETH, WETH ve ERC-20 tokenleri) USD ölçüsüdür. Şu soruyu cevaplamak istedik: Bu metrik ne kadar güçlü? Bazı kilitli fonları iki kez sayma ve TVL’yi şişirme olasılığımız var mı??

Teorik bir örnek vermek gerekirse: bir kullanıcı Bileşikte 1 ETH’yi kilitleyebilir ve kredi olarak 250 DAI alabilir (1 ETH = 250 $ olduğu varsayılarak), sonra başka bir protokole geçebilir ve bu 250 DAI’yi kilitleyebilir. TVL’ye bakarsak, 500 ABD Dolarının DeFi’de kilitlendiğini söyleyebiliriz, gerçekte gerçek kilitli ABD Doları değeri sadece ilk kilitli ETH’nin değeri olan 250 ABD Dolarıdır..

Bu yüzden verilere baktık. Somut bir örnek 8 Haziran’da bir kullanıcı (0x… aa7a) Compound ve AAVE’den 12M DAI’yi geri çekti, dYdX’te başka bir 2.5M DAI ödünç aldı ve ardından tüm DAI’yi bir MakerCDP’ye yatırdı. WETH mevduatı için kabaca ~% 200 teminat oranı tahminiyle, kullanıcının bu DAI’yi CDP’ye taşıdığında, dYdX’e en az 5 milyon ABD doları (2,5 milyon DAI ödünç almak için) ve 14,5 milyon ABD doları kilitlediğini biliyoruz Maker için USD. Bu, DeFi’de TVL’de 19,5 milyon ABD dolarına katkıda bulundukları anlamına gelirken, kullanıcının DeFi’ye getirdiği gerçek fon yaklaşık 17 milyon ABD dolarıdır (dYdX için 5 milyon ABD doları ve Bileşik ve AAVE’den çekilen 12 milyon ABD doları). Bu kullanıcının fonlarının hareketi aşağıdaki şekilde görülebilir.

TTVL Codefi Q2 2020 DeFi Raporu

Q2 2020 DeFi raporunun geri kalanı, tümü nesnel, zincir içi verilerle birlikte sunulan geniş bir konu yelpazesini kapsıyor. Raporun geri kalanına göz atın ve DeFi ile güncel kalın.

raporu indir

Hızlı Codefi Hits

 • Bülten ve Codefi’de Yeni? Ödeme ConsenSys Codefi hakkında bu açıklayıcı video.

 • ConsenSys Codefi Geri Bildirimi: TLDR; ulaşmak istiyoruz seni daha iyi tanıyorsun ve bir dakika sürecek.

 • Ethereum 2.0 için hazır mısınız? 16 Haziran’da ConsenSys, borsalar, emanetçiler, fonlar, cüzdanlar ve diğer potansiyel müşteriler için kurumsal işlevselliğe sahip bir Ethereum 2.0 hizmet olarak staking platformu olan Codefi Staking’in lansmanını duyurdu..

 • 5 Yıllık Çalışma Kanıtı’na Bakış. Codefi Data tarafından desteklenen Proof of Work Madencilik Raporu, 2015’te halka açık Ethereum ana ağının piyasaya sürülmesinden bu yana PoW performansı ve madenciliğin evrimi üzerine tam bir geriye dönüktür..

 • SKALE Ağı Mainnet’te Yayında! 30 Haziran’da SKALE, Ethereum ana ağında yayına girdi. Şubat ayında, Codefi, SKALE’nin bir token başlatan ilk merkezi olmayan ağ olacağını duyurdu. Platformu etkinleştir.

 • SKALE’den bahsetmişken, Codefi Active müzayedesi köşede. Açık artırma, “tek bir satıcının ve nihai takas fiyatını toplu olarak belirleyen birden çok alıcıdan oluşan azalan bir fiyat açık artırması” olan bir Hollanda Açık Artırması olacak. Karmaşık mı görünüyor? Değil – daha ayrıntılı olarak açıklayalım.

 • ConsenSys İş Ortağı Programı, teknoloji ortakları, sistem entegratörleri, uygulama firmaları ve yazılım satıcılarına, önde gelen blok zinciri ürünlerimizle özel avantajlara ve yeni iş fırsatlarına erişim sunar. Codefi ürünlerine erişim, destek ve eğitim, İş Ortağı Programına katılmanın avantajlarından yalnızca biridir..

Yaklaşan Etkinlikler

 • 16 Haziran Perşembe: “Sendikasyon Kredileri ve Blockchain Teknolojisi.” Sendikasyon kredileri pazarına giriş ve blok zinciri tabanlı çözümler için fırsat. Konuşmacılar arasında LSTA Başkan Yardımcısı Bridget Marsh, ConsenSys Codefi CTO’su Didier Le Floche ve ConsenSys Küresel Stratejik Satış ve BD Başkanı Guillaume Dechaux yer alıyor..

Codefi Spotlight: Codefi Staking

16 Haziran’da ConsenSys Codefi, Codefi Staking’in lansmanını duyurdu. Codefi Staking, borsalar, saklama görevlileri, fonlar, cüzdanlar ve diğer potansiyel müşteriler için kurumsal işlevselliğe sahip bir hizmet olarak Ethereum 2.0 stake etme platformudur. Codefi Staking API’sini Ethereum 2.0 lansmanından önce oluşturmak. Pilot programın tamamlanmasıyla, ortaklar Ethereum 2.0 hakkında daha derin bir anlayış kazanırlar ve müşterilerine Ethereum 2.0 stake etme yetenekleri sunma konusunda pazara ilk giren olma fırsatına sahip olurlar..

Pilot Program katılımcıları arasında Binance, Crypto.com, DARMA Capital, Huobi Wallet, Matrixport ve Trustology gibi önemli ekosistem oyuncuları yer alıyor..

“Binance’de stake etme ile kullanıcılar, düğümler kurmaya gerek kalmadan veya minimum stake miktarları, süre uzunlukları veya herhangi bir yakalama konusunda endişelenmeden stake ödülleri alabilirler. Kullanıcılar, madeni paralarının onları kazanabileceği ödülleri hak ediyor. Ethereum 2.0’ın nihai lansmanıyla birlikte, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Binance’deki tüm ETH sahiplerimiz için stake etmeyi desteklemekten heyecan duyuyoruz ”dedi..

Codefi Staking, ConsenSys tarafından oluşturulan güvenilir bir yazılım yığınının üzerine inşa edilmiştir. Amaç, kurumların Ethereum’un evriminin bir sonraki aşamasına güvenli ve karlı bir şekilde katılmalarını sağlamak için Ethereum 2.0 ağına kolay ve verimli erişim sağlayan beyaz etiketli bir kurumsal sınıf API sağlamaktır..

Codefi, Ethereum 2.0 Beacon Chain lansmanından önce Erken Benimseyen müşterilerini ortaklaşa kabul ediyor. Erken Benimseyenler, hizmet hakkında geri bildirim sağlamak için düşük riskli, giriş yolunun önündeki düşük engelle rekabette bir adım önde olmanın yanı sıra, yeni nesil Ethereum’u oluşturan Eth2 ekiplerinden doğrudan bilgi edinerek ETH’yi stake etmeye başlar. Kaydolmak için burayı tıklayın.

Son Açıklamalar

Bu bülteni takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bizi takip edin Twitter, web sitemizde daha fazla bilgi edinin ve düşüncelerinizi bize bildirin. Bizimle, bizim için çalışmakla ilgileniyor olun veya sadece merhaba demek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Bu mesajı iletti? kaydol aylık güncellemeler için.

Bir dahaki sefere kadar,

ConsenSys Codefi Ekibi

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me