blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

Büyük Finansal Takas Odası, Dijital Varlık Yönetimi için Ethereum’u Keşfediyor

Depo Güveni & Clearing Corporation’ın yeni prototipi, sermaye piyasası faaliyetlerini kolaylaştırmak için Ethereum blok zincirinden yararlanıyor. Yazar: Emma Channing, Phil KellyTemmuz 1, 2020Yayınlandı Temmuz 1, 2020

Whitney Projesi


Finansal hizmetler sektörü, Depository Trust ile blockchain tabanlı dijital varlıklara doğru bir adım daha attı. & Clearing Corporation’ın son yayınladığı Project Whitney Örnek Olay İncelemesi. Temel teknolojisi olarak Ethereum’u kullanan platform, sermaye piyasalarında değerin temsiline yeni bir yaklaşım benimsiyor ve finansal hizmetler için artan verimlilik dönemine işaret ediyor. Proje Whitney, kısaltma ve yerleşim döngülerini daha da araştıran hızlandırılmış bir yerleşim projesi olan Project Ion ile birlikte yayınlandı.. 

DTCC’nin en son girişimi, bir süredir dünya çapında gerçekleşen çalışmayı yansıtıyor. Başlıca kurumlar, Ethereum tabanlı menkul kıymet kayıtlarını benimsemiştir ve aktif olarak tokenize edilmiş teklifleri araştırmaktadır. Bu tür gelişmelerin erken bir örneği olarak, Dünya Bankası 2018’de kendi bankalarına tahvil ihraç etmeye başladı. Bond-i blockchain platformu, 2019 yılının Ağustos ayında en son dilim 50 milyon Avustralya doları idi. ConsenSys’in kendi Codefi ürün paketi, 2019’da lansmanından bu yana önemli ve karşılaştırılabilir hacimde dijital varlık projelerini kolaylaştırdı..

ABD Menkul Kıymetler Endüstrisinin Boru Tesisatı için Ortaya Çıkan Fırsatlar

DTCC, ABD sermaye piyasalarının kalbinde yer alır ve uzun süredir yenilikçiliğin itici gücü olmuştur. Şirketin amacı, güvenliği korurken ticaret sonrası süreçleri güçlendirmek, verimli altyapı sağlamak ve ölçek ekonomilerini desteklemektir. Şirketin iştiraki olan Depository Trust Company (DTC), 1973 yılında, artan evrak işlerini ve o dönemde ABD sermaye piyasalarında menkul kıymet işlemlerinin hızla artmasıyla ortaya çıkan riskleri ele almak için kuruldu. DTCC ve iştirakleri, yılda yaklaşık 2 katrilyon dolar değerinde işlem gerçekleştiriyor. 

Yaklaşık 50 yıl sonra, ABD sermaye piyasaları ve DTCC, dijital varlıkların ortaya çıkmasıyla sektörde yeni temel değişimlere hazırlanıyor. Project Whitney ve Ion, kısaltılmış yerleşim döngüleri ve otomatik uyumluluk gibi uzun süredir takip edilen bazı hedeflere nihayet ulaşma potansiyeline sahiptir..

consensys pleksus simgesi yuvarlak Finansın geleceğiyle ilgili web seminerimizi izleyin İzle

Whitney Platformu: Ethereum Üzerine İnşa Edildi 

Whitney Platformu, halka açık Ethereum ağındaki varlık transferlerini ve zincir dışı güvenlik sahipliğinin bağımsız bir dijital kaydını tutarken, jetonları basan ve kaydeden blok zinciri tabanlı bir prototiptir.. 

Platform, özel pazarlarda maliyetli kağıt tabanlı süreçlerden parçalı uyumluluğa kadar bir dizi sorunlu noktayı çözmek için tasarlanmıştır. Temel yeteneklerinden bazıları, dijital ve kriptografik olarak doğrulanabilir bir güvenlik sahipliği kaydı ile yetkilendirilmiş zincir içi işlemlere izin vermek ve ihraççıların, aracı bayilerin ve yatırımcıların tüm süreç boyunca uyumluluğunu sürdürmesini sağlamak için zincir dışı çalışan dinamik bir kural motorunu içerir. menkul kıymet yaşam döngüsü.

Dijital Varlıkların Benimsemesine Yönelik Hız Artışı 

DTCC’nin Project Whitney’i duyurma hareketi, 2018, 2019 ve 2020’ye kadar gelişen geleneksel ve dijital varlık sermaye piyasalarında artan ivmeyi takip ediyor.. 

2018, JPMorgan Chase’in çığır açan Yetersayı testi Kanada Ulusal Bankası ve Dünya Bankası ile 81 milyon dolar Bond-i CapBridge Group, ConsenSys ile ortaklaşa geçen Temmuz ayında, Singapur merkezli ve denetlenen türünün ilk örneği bir güvenlik jetonu borsası olan 1x’i piyasaya sürdü. Eylül ayında Santander ihracı duyurdu $ 20M tokenize tahvil Santander’in projesi dikkate değerdi çünkü tamamen halka açık Ethereum ağında işlem gören ilk büyük ihraçtı. 

O zamandan beri, diğer bazı finans kuruluşları Ethereum ana ağını benimsedi. Fransız varlık yöneticisi Mata Capital, Paris dışında 350 milyon Euro değerinde mülkü belirtmek için ConsenSys Codefi’nin varlık yönetimi platformunu kullandı.

consensys pleksus simgesi yuvarlak Örnek Olay: Mata Capital 350 Milyon Avroluk Gayrimenkul İndirimini Nasıl Jetonize Etti

Ethereum, bugüne kadarki dijital varlık ihracının% 95’inin temelini oluşturuyor. Blok zincirinin yüksek düzeyde programlanabilir tasarımı, yerel belirteçleştirme yetenekleri ve yaygın olarak benimsenen belirteç standartları, onu varlıkların dijitalleştirilmesi için ideal bir platform haline getirmiştir. DTCC’nin projesi ERC-20 uyumlu bir belirteç standardı uygular. Gibi güvenlik belirteci standartları ERC1400 Ayrıca, DTCC’nin yerleşik uyumluluk, ayrıntılı aktarım kontrolleri gibi belirteçlere ek özellikler oluşturma ve teminatlandırma gibi doğrudan zincir üzerinde belirli haklar eklenmiş farklı durumlar oluşturma seçeneği gibi fırsatlar sunar..

Whitney Platformu Ethereum’u Nasıl Kullanır?

DTCC, Project Whitney için halka açık Ethereum ağını ve jeton basmak için ERC20 standardını, ayrıca bir zincir dışı Uyum Oracle ve bir yedek bağımsız stok kaydını seçti. İkincil ticaret için, Project Whitney insanların OTC veya Alternatif Ticaret Sisteminde (ATS) ve kendi intifa hakkı sahibi adına veya bir gözetim modeli aracılığıyla ticaret yaptığı bir senaryo öngörüyor. Saklama modelinde, jetonlar bir yatırımcı adına çok amaçlı bir hesapta tutulur, tıpkı bir sokak adı gibi.

Tasarım Değerlendirmeleri: Kamu ve Özel Ethereum Ağları Karşılaştırması 

Project Whitney vaka çalışması, DTCC’nin halka açık Ethereum’u seçmesine neden olan dört temel faktör olduğunu belirtiyor:

  • Bugüne kadar ABD özel pazarlarının tokenleştirme çabalarının gözlemlenmesi
  • Açık kaynak araçlara erişim
  • Zincir dışı kilit operasyonel süreçlerin uygulanmasını test etme fırsatı
  • Herkese açık blockchain altyapısı etrafında uygulamalı teknik zeka geliştirme arzusu

DTCC, halka açık Ethereum ağıyla çalışmayı seçerken, bugüne kadar birçok müşteri tarafından kullanılan alternatif bir yaklaşım, özel bir Ethereum örneği oluşturmak olacaktır. Özel bir ağ, kullanıcıların iş hacmi gibi boyutlarda çok daha yüksek performans elde etmesini ve gaz ödemeleri ihtiyacını ortadan kaldırmasını sağlar.   

Gibi teknolojiler Hyperledger Besu ve Yetersayı kurumsal dostu Ethereum müşterileri için varsayılan seçenekler olarak ortaya çıktı. PegaSys paketi, Hyperledger Besu’yu geliştiren ekip tarafından inşa edilen, işletmelerin gelişmiş işlevler ve 7/24 destek hizmetleri ile özel Ethereum ağlarını hızlı bir şekilde oluşturmasına olanak tanır..  

Özel Ethereum ağları, komgo (paydaşlar Citi, Shell, BNP ve ING’yi içerir) ve Covantis (paydaşlar arasında ADM, Cargill ve Louis Dreyfus) gibi birkaç yüksek profilli blok zinciri konsorsiyumu için temel oluşturur.. 

Ayrıca, Ethereum genel ağına büyük bir yükseltme olan Ethereum 2.0’ın 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ethereum 2.0, bir Proof of Work fikir birliği algoritmasından Proof of’a geçmenin bir sonucu olarak üstel ölçeklenebilirlik ve işlem hızı dahil olmak üzere birçok performans avantajı getirecek. Bahis.

Dijital Varlığın Benimsemesinde Sırada Ne Var?

Project Whitney, dijital varlıkların sermaye piyasalarında hem operasyonel verimlilik hem de Main Street yatırımcılarının özel pazarlara erişimini artırmak için yeniliğe öncülük edeceğinin bir başka kanıtıdır. Codefi gibi hepsi bir arada bir dijital varlık yönetimi platformuyla, görevdeki finans kurumları artık dijital varlıkları ve menkul kıymetleri tasarlamak, ihraç etmek ve ticaret yapmak için anahtar teslimi çözümlere sahip.. 

Demo ConsenSys Codefi Bugün

Dijital varlık çözümlerimizin tanıtımını yapmak için uzman ekibimizle bağlantı kurun. Bize Ulaşın Varlık Yönetimi Sermaye PiyasalarıCodefiHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me