blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogHaberler

ConsenSys Aylık Raporu – Kasım 2019

Ethereum dapps, kurumsal blok zinciri çözümleri, en popüler makaleler, yaklaşan etkinlikler ve daha fazlası. By ConsenSysAralık 1, 2019Yayınlandı 1 Aralık 2019

aylık rapor kahramanı


Kasım ayının aylık raporu heyecan verici güncellemeler, özetler ve ConsenSys’in yayınlarıyla dolu. Bu okuduğunuz ilk aylık raporsa vizyonumuza bakın ve ConsenSys hakkında daha fazla bilgi edinin. Sık okuyan biriyseniz, geçen ayın en çok okunan tweet’leri, etkinlikleri, videoları ve okumaları gibi iyi şeylere hemen atlayın..

“Bu kadar kısa sürede ne kadar ilerleme kaydedildiğini görünce şaşkına döndüm. Önceki tüm büyük toplumsal devrimlere – cep telefonları, internetin kendisi, Web, arabalar, elektrik – bakarsanız, hepsi çok daha uzun sürdü. Merkezi olmayan Web devriminin veya evriminin gerçekten on yılı değiliz – daha çok beş yıl geçiriyoruz. Çünkü bitcoin çok dar bir uygulamaydı ve akıllı sözleşmeler gerçekten yaklaşık beş yıl önce icat edildi. Ve bu yüzden kaç büyük şirketin, startup’ın ve sadece insanların önemsediğini ve bunun önemli olacağını düşünmesi şaşırtıcı. ”

– ConsenSys’in kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Joe Lubin

Kasım ayında uPort, doğrulanabilir kimlik bilgilerinin ve merkezi olmayan tanımlayıcıların (DID’ler) gücünü gerçek dünyaya getiren bir araç paketi olan Serto’yu piyasaya sürdü. Global Legal Entity Identifier Foundation (GLEIF) artık kullanıyor Serto Tüzel Kişi Kimliklerini (LEI’ler) blok zincirine getirmek. Bounties Network, Ethereum topluluğunun yeni üyelerinin ilk kriptolarını kazanmak, satın almak yerine. Andreas Freund ve Lewis Cohen, blockchain teknolojisini ve token bazlı pazarları kullanarak kamu mallarının eşit dağılımını yeniden tasavvur eden bir beyaz kağıt yayınladı..

ConsenSys, ilk düzenlenen küresel blockchain kongresi Convergence’a katıldı. Convergence, Avrupa Komisyonu, INATBA temsilcileri ve çeşitli hükümet yetkilileri ve şirket liderlerini bir araya getirdi. Yakınsama videolarına göz atın İşte. Bakmaya ara verin İstanbul Sert Çatal Geri Sayım Saati, ve Mesh’ten Kasım güncellemelerine göz atın!

ConsenSys Vizyonu

En Popüler Makaleler

 • İnsanlar ne arıyor? “Kamusal Mal Tahsisinde Blok Zinciri”
 • Trend olan: “Bir Kripto İçerik Manifestosu”
 • En Çok Paylaşılan: “Şu Anda Hangi Hükümetler Blockchain Kullanıyor?”
 • Web semineri: “Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur”

Sosyal Medya Hitleri

Twitter

Twitter'da ConsenSys

Reddit
Linkedin
Youtube
Instagram

ConsenSys Instagram'da

Ofis Konumları

ConsenSys Ofis Konumları

Hub ve Spoke Modeli

ConsenSys “merkezi” geliştirme, kaynak paylaşımı, satın almalar, yatırımlar ve ortak girişimlerin oluşturulması yoluyla “sözlü” girişimleri ortaya çıkarır, kuluçkaya yatırır ve hızlandırır. Bu konuşmacılar, Ethereum blok zincirinde yeni hizmetlerin ve iş modellerinin oluşturulmasını sağlayan ConsenSys tarafından oluşturulan temel bileşenlerden yararlanır..

Hub

 • Labs: Blockchain girişim stüdyomuz. Labs, dünya çapındaki en iyi Web3 ekiplerini kuluçkaya yatırarak onlara sermaye, mentorluk ve ConsenSys’in üst düzey proje ve yetenek ağına erişim sağlar. Okuyun: ConsenSys Labs, atpar’a Yatırım Yaptığını Duyurdu.
 • Akademi: Eğitim kurumumuz. Akademi’nin misyonu, Ethereum bilgi boşluğunu doldurarak küresel blok zinciri ekosistemini geliştirmektir..
 • Çözümler: Kurumsal kolumuz. Çözümler, işletmelere blok zinciri getirerek, dünya çapındaki kuruluşlara, hükümetlere, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ve yeni kurulan şirketlere kamu ve özel blok zinciri çözümleri oluşturma, test etme ve uygulama konusunda yardımcı olur. Çözümler, eğitim, danışmanlık ve geliştirme hizmetlerinin yanı sıra ortak girişimler ve birlikte oluşturma fırsatları sunar. Okuyun: Sektöre Göre Blockchain Kullanım Durumları ve Uygulamaları.
 • Sosyal etki: ConsenSys Social Impact, dünyanın en acil sorunlarını çözmek için yeni teknolojilerden yararlanır. Oku: Stablecoinlere Giriş, Ödeme Rampaları, & Şeffaf Bağışlar Pt. 3
 • Başkent: Sermaye, dijital varlıklar ve blok zinciri tabanlı şirketler için finansal hizmet tekliflerimizin bir takımyıldızıdır ve ayrıca token satış danışmanlığı ve bir risk sermayesi stüdyosu içerir..
 • Çalışkanlık: ConsenSys Diligence, teknik mükemmelliği, güvenlik yönergelerini, yasal önlemleri ve etik iş uygulamalarını kolaylaştırarak Ethereum ekosistemini iyileştirmeye ve korumaya kararlıdır. Okuyun: “Solidity, The Young Adult”
 • Ethereal: Ethereal Summit, blok zincir teknolojisini kullanarak merkezi olmayan geleceğimizi nasıl inşa edebileceğimiz konusunda iki günlük hikaye anlatımı ve bilgi paylaşımı için dünyanın dört bir yanından inşaatçıları, filozofları, politika yapıcıları, sanatçıları ve insani yardımseverleri bir araya getiriyor. İzlemek: “Neden Denetliyoruz – #EtherealTLV Sunumu “

İttifaklar ve Girişimler

 • Brooklyn Projesi: Jetonla çalışan ekonomik büyümeyi ve tüketicinin korunmasını teşvik etmek için blok zinciri yasasını, düzenlemesini ve politikasını kullanan sektör çapında bir işbirliği.

Konuşmacılar ve Girişimler

Adhara:

Merkezi olmayan finansal ağlar için likidite yönetimi ve uluslararası ödemeler.

AirSwap

Ethereum blok zincirinde eşler arası token bulmayı, fiyatlandırmayı ve ticaretini kolaylaştıran bir platform.

Alethio

Ethereum ağı için kapsamlı bir blok zinciri keşif, analiz ve tahmin ürünleri paketi.

Allinfra

Tüm altyapı, hepsi için – büyük ölçekli listelenmemiş altyapının tokenlaştırılması için platform.

Ödül Ağı

Başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra herhangi bir Ethereum belirteci ile ödeme yapan serbest görev yerine getirme.

Sivil

Açık yönetişim ve kripto ekonomi kullanan sürdürülebilir ve güvenilir gazetecilik platformu.

Medyanın Şifresini Çöz

Kripto ile ilgili her şeyi ve merkezi olmayan web’in ortaya çıkışını kapsayan günlük bir haber sitesi.

Kulaç

Evrensel bir akademik sistemin temelini oluşturan merkezi olmayan bir akran değerlendirme protokolü.

Gitcoin

Çalışmayı teşvik etmek veya gelir elde etmek için açık kaynak topluluğundan yararlanmanın en kolay yolu.

Gnosis

Gnosis, varlıklardan teşviklere ve bilgiden fikirlere kadar kaynakların dağıtımını sağlamak için yeni pazar mekanizmaları oluşturur..

Kafes+

Tüketicilere toptan enerji pazarlarına doğrudan erişim sağlamak için halka açık Ethereum blok zincirinden yararlanıyor

Infura

Ethereum, IPFS ve diğer altyapılar için ölçeklenebilir, standartlara dayalı, küresel olarak dağıtılmış bir küme ve API uç noktası.

Kaleido

Güvenli blok zinciri ağlarının oluşturulmasını ve çalıştırılmasını radikal bir şekilde basitleştiren ve PoC’den Üretime olan yolculuğu hızlandıran hepsi bir arada bir kurumsal SaaS platformu.

Kauri

Ethereum topluluğunun teknik bilgi ağı.

MetaMask

MetaMask, tam bir Ethereum düğümü çalıştırmadan doğrudan tarayıcınızda Ethereum dApp’leri çalıştırmanıza izin veren bir tarayıcı uzantısıdır..

Efsane X

Ethereum akıllı sözleşmeleri için bir güvenlik analizi API’si. Akıllı sözleşme SDLC’sine güvenliği getiren araçlara güç sağlar.

OpenLaw

Yasal anlaşmaların kullanıcı dostu ve uyumlu bir şekilde oluşturulması ve yürütülmesi için blok zinciri tabanlı bir protokol.

Panvala

Hibeler yoluyla sürdürülebilir finansman sağlayan merkezi olmayan bir vakıf.

PegaSys

Halka açık zincir topluluğu ve önde gelen kuruluşlar için Ethereum teknolojisi oluşturan bir protokol mühendisliği ekibi.

Treum

Aynı proje, yeni isim. Treum, tedarik zincirlerine şeffaflık, izlenebilirlik ve ticarete açıklık getirerek işletmelerin müşterileriyle güven oluşturmasına yardımcı olur..

Yer mantarı

Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler ve dapp’ler için bir geliştirme ortamı, test çerçevesi ve varlık hattı.

Trustology

Çeşitli müşteri ihtiyaçları için özelleştirilebilir akıllı hesaplarla kripto varlıklarını korumak için bir saklama platformu

uPort

Kullanıcıların Ethereum’a kendi kimliklerini kaydettirmelerine, kimlik bilgilerini gönderip talep etmelerine, işlemleri imzalamalarına ve anahtarları ve verileri güvenli bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyan kendi kendine egemen bir kimlik yönetimi platformu.

3 Kutu

Ethereum için profiller ve dağıtılmış veritabanı altyapısı.

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me