blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBasın Yayını

ConsenSys, Codefi Uyumluluğunu Başlattı

ConsenSys, dijital varlıklar için otomatikleştirilmiş ve çevik bir düzenleme ve uyumluluk platformu olan Codefi Compliance’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. by ConsenSysHaziran 8, 2020Yayınlanan Haziran 8, 2020

kodfi uyum kahramanı


New York City– ConsenSys, dijital varlıklar için otomatikleştirilmiş ve çevik bir düzenleme ve uyumluluk platformu olan Codefi Compliance’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Codefi Uyumluluğu, iş süreçlerini optimize ederek ve finansal araçları dijitalleştirerek ticareti ve finansmanı topluca güçlendiren Codefi ürün paketindeki yeni bir tekliftir. Kara para aklamayı önleme (AML) ve terörizmin finansmanı (CFT) ile mücadele için yeni nesil bir çözüm olan Codefi Compliance, yargı alanı ve tasarımdan bağımsız olarak dijital varlıkların pazar ve iş gereksinimlerinden ödün vermeden düzenleyici beklentileri karşılamasını sağlar. Ethereum tabanlı varlıklar için özel olarak tasarlanmış ve Ethereum geliştirmede lider olan ConsenSys tarafından oluşturulan tek uyumluluk çözümüdür.. 

Tarihsel olarak, AML / CFT uyumluluğu, finansal hizmet kurumlarının müşterileriyle etkileşimde bulunma ile ilgili kimliği, uygunluğu ve riskleri doğrulamak için çaba sarf etmesini gerektiren müşterinizi tanı (KYC) yönergelerinden yararlanmıştır. Codefi Compliance, merkezi olmayan altyapı için kritik olan ve uyumluluk analizinde bir sonraki seviyeyi sağlayan işleminizi bilme (KYT) sunar. KYT, katılımcıların kimliğinden ziyade katılımcı adreslerin davranışlarını değerlendirerek gizliliği korur. Codefi Compliance, blok zinciri tabanlı varlıklar için en yüksek kalitede zincir içi veriler için tasarlanmış KYT izleme sağlayarak, işlemlerin düzenlemelere uyurken anonim kalmasını sağlamak için AML kontrolleri sağlar.. 

Codefi Compliance, müşterilere risk değerlendirmesi, risk yönetimi ve risk araştırması için araçlar sağlar. Kullanıcılar, uyumluluk ayarlarını yargı yetkisine göre ayarlayarak, uluslararası bölümler arasında birden çok ayarı sorunsuz bir şekilde yöneterek küresel işlemleri tek bir hesaptan yönetebilir. Codefi Uyumluluğu, etiketler, tanımlanmış öznitelikler, işlem uyumu ve risk seviyesi için filtrelerle tüm dijital varlıklar için gerçek zamanlı uyumluluk denetimi ve risk durumu sağlar. Müşteriler varlık etkinliklerini, kullanıcı davranışını, işlemleri, fon akışını izleyebilir ve trendler için veri analizini görebilir. Codefi Uyumluluğundan elde edilen içgörüler, dinamik düzenlemelerle karşılaşan işletmelerin, süreç akışlarını kesintiye uğratmadan tüm gereksinimlerin karşılanmasını sağlamalarına yardımcı olabilir.. 

Özellikler Uyum Riski İncelemesi

Ethereum, şirketler için programlanabilir blok zinciri olarak ivme kazanmaya devam ediyor çünkü blockchain kullanan dünyanın en büyük şirketlerinin çoğu, Ethereum üzerine inşa etmek. Codefi Compliance’tan önce, Ethereum’da dijital varlıklarla uğraşan işletmeler, her bir varlık için çeşitli standartları ve uygulamaları ele alma ve ağın karmaşık veritabanını yönetme zorluğuyla karşılaştı. Codefi Compliance, 280.000’den fazla dijital türü kapsayan DAI, USDC ve Tether gibi önemli stabilcoinlerin yanı sıra, Ether ile uyumlu bir AML / CFT çözümü ve ERC20, ERC721, ERC179, ERC777 gibi en yaygın kullanılan token standartları sağlamak için özel bir çerçeve kullanır. Ethereum üzerine inşa edilmiş varlıklar. Saniyedeki işlemleri katlanarak artıracak ve Ethereum ölçeğini etkinleştirecek, merakla beklenen ağ yükseltmesi olan ETH 2.0 üzerinde çalışacak dijital varlıklar için oluşturulmuş ilk çözümdür.. 

“Ethereum tabanlı dijital varlıklar için sağlam AML / CFT uyumluluğu sağlamak, kurumsal finans sektörünü merkezi olmayan finansa getirmede temel bir adımdır. Codefi Uyumluluğu, ürün paketimizdeki DeFi kullanımındaki karmaşıklığı ve riski ortadan kaldıran ve herhangi bir işletmenin dijital varlıkları kullanmanın yararına olacak bir sonraki modüldür ”dedi Lex Sokolin, ConsenSys Codefi Küresel Eş Başkanı. 

Codefi Uyumluluğu, Ethereum’daki dijital varlıklarla etkileşime giren tüm işletmeler için oluşturulmuştur. Tahmin pazarı platformu Görme belirteçleri kullanan işlemlerin yerel düzenlemelere uygun olmasını sağlamak için Codefi Uyumluluğundan yararlanıyor. “Gözetim dışı bir tahmin pazar platformu olarak Sight, entegre etmesi kolay, kullanıcı dostu ve tüm Ethereum tokenlerini kapsayacak bir kripto AML çözümü arıyordu. Codefi tüm kutuları kontrol etti ve düzenleyicilere Sight’ın en yüksek AML standartlarını karşıladığına dair gönül rahatlığı sağladı, “dedi Sight Ürün Müdürü Graeme Barnes.

Codefi Uyumluluğu bugün codefi.consensys.net/compliance adresinde mevcuttur..  

Codefi Uyumluluğunu bugün keşfedin

Kripto para birimi ve dijital varlıklar için AML-CFT uyum çözümümüz hakkında daha fazla bilgi edinin. En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me