blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

ConsenSys Codefi, Varlıklar ve Ödemeler için Evrensel Jetonu Başlattı

by Nicole AdarmeEylül 29, 2020Yayınlanan Eylül 29, 2020

ramon salinero vEE00Hx5d0Q unsplash


Ethereum Standartlarını Çok Daha Geniş Kullanım Durumlarını Kapsayacak Şekilde Genişletmek

Universal Token hakkında daha fazla bilgi edinmek için web seminerimize kaydolun

Ethereum blok zinciri, ticaret ve finans genelinde yeni çözümlere güç veren güvenilir bir dijital işlem ağı için bir temel olarak ortaya çıktı. Bu yeni çözümler için kritik olan, varlıkları (veya bir varlık üzerindeki hakları / talepleri) yerel olarak dijital bir temsile, “jetona” dönüştürmeyi içeren varlık belirtme sürecidir..

Tokenizasyon, Ethereum teknolojisinin en önemli yeniliklerinden biridir. Birçok blok zinciri tabanlı ürün, finansal araçları modellemek, gerçek dünyadaki varlıkları temsil etmek veya ağ koordinasyonunu ve yönetişimi iyileştiren teşvik yapıları oluşturmak için belirteçlere güvenir..

Son birkaç yılda ConsenSys, Activate’in Kullanım Kanıtı Özelliği gibi yeni iş tasarımlarına güç veren varlıklar ve Mata gibi daha köklü endüstriler tarafından piyasaya sürülen varlıklar dahil olmak üzere çeşitli varlık türleri aracılığıyla milyarlarca doları tokenize etti. Capital’in gayrimenkul yatırım araçları.

Bugün, Varlıklar ve Ödemeler için Evrensel Jeton, ConsenSys Codefi tarafından tasarlanan tamamen yeni bir belirteç standardı. Universal Token, üç yıllık blok zinciri öğrenmelerinin ardından ConsenSys’in en gelişmiş tokenleştirme projelerinin arkasındaki ekipler tarafından geliştirildi. Bu ürün, mevcut token standartlarından çok daha geniş bir kullanım alanı yelpazesine güç sağlamak için tasarlanmıştır ve Ethereum blok zincirindeki herhangi bir varlığı veya ödeme aracını temsil edebilir. Değiştirilebilir, değiştirilemez ve hibrit belirteç standartları gibi mevcut en popüler Ethereum standartlarıyla uyumludur..

Ekran Görüntüsü 2020-09-29, 10.33.13 AM.png

Buraya nasıl geldik?

Codefi ekibi, projelerimizin her biri için eldeki sorunu, bir çözümden yararlanacak adreslenebilir pazarları, düzenleyici ortamı ve diğer yenilikçilerin bu sorunları nasıl çözmeye çalıştığını (blockchain olsun veya olmasın) değerlendirir. Kritik sorun belirlendikten sonra, karmaşık iş süreçlerini daha sonra akıllı sözleşmelere kodlanan blok zinciri tabanlı modellere ayırabiliriz..

İlk belirteçleştirme projemizin başlangıcından itibaren, farklı kullanım durumlarının farklı simge özellikleri ve davranışları gerektirdiğini öğrendik:

  • Dijital ikizler (veya gerçek dünyadaki varlıkların temsilleri) için, herhangi bir fiziksel hareketin dijital aleme sorunsuz bir şekilde bağlanmasını sağlamalıyız..

  • Finansal enstrümanlar için tokenlar, mevcut düzenlemeler ve iş akışları izlenerek tutulabilir veya aktarılabilir..

  • Çoğu varlık için, belirli ağ üyeleriyle ilgili olarak belirli verileri veya özellikleri nasıl özel hale getireceğimizi düşünmemiz gerekir. Ayrıca, çapraz defter birlikte çalışabilirliği sağlamalıyız.

  • Merkezi olmayan finans kullanım durumları için, ihraççının varlık üzerindeki kontrolünü sınırlamalı, uygunluğu dağıtmalı ve varlığın diğer tüm DeFi protokolleri ve akıllı sözleşmelerle birlikte çalışabilir kalmasını sağlamalıyız..

Tüm bu belirli davranışlar, özellikle birlikte çalışabilirlik açısından ilginç teknik zorluklar ortaya çıkarır. Bir cevap, her proje için bir akıllı kontrat oluşturmak ve her seferinde onu denetletmek olabilirdi. Akıllı sözleşme oluşturma ve denetleme önemli miktarda zaman, para ve geliştirici kaynağı gerektirdiğinden bu pratik değildi. Bunun yerine, her türlü kullanım durumu ve varlığı için çalışan tek bir akıllı sözleşmenin geliştirilmesi daha verimli, ölçeklenebilir ve güvenli bir seçimdi..

Son üç yılda, aynı akıllı sözleşmeyi tekrar tekrar ayarladık, ölçtük ve geliştirdik. Bugün, hem merkezi hem de merkezi olmayan finans kullanım örneklerinde çoğu gereksinimi etkin bir şekilde karşılayacağından eminiz.

Universal Token için Github Repo’yu ziyaret edin

Ethereum Token Standartlarında Bir Evrim

Varlıklar ve Ödemeler için Evrensel Jeton ile:

  • Kurumlar, ihraç ettikleri varlıkların tam kontrolünü elinde tutabilir. Bu, token sahibinin kimliklerini takip etmek, bloke listedeki aktörlerin belirli varlıklara erişmesini önlemek ve transferlerin her zaman uyumlu olmasını sağlamak için gereklidir. Gelecekte, bu kurumlar DeFi protokolleriyle etkileşime girmeyi seçerlerse, bu kontrolleri ya kaldırabilecek ya da dağıtabilecekler ve DeFi ağlarının oluşturulabilirliğinden yararlanabilecekler..

  • Kuruluşlar ve geliştiriciler, bir DeFi türevi, kredi veya ipotek, perakende veya toptan CBDC, fatura veya depo makbuzu, her türlü finansal araç ve hatta tahsil edilebilir olsun, Ethereum blok zincirinde her tür varlık veya ödeme aracı ihraç etme yetkisine sahiptir veya oyun varlığı.

    Codefi Assets’teki uzman belirteçleştirme ekibi tarafından yazılmıştır.

İsteğe bağlı web seminerimiz aracılığıyla Varlıklar ve Ödemeler için Evrensel Jeton hakkında daha fazla bilgi edinin.

İzle şimdi

Varlık YönetimiÜrün DuyurusuTokenizationUniversal TokenHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me