blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBasın Yayını

ConsenSys, Finans için Codefi Blockchain İşletim Sistemini Duyurdu

Yeni ürün paketi, platformunun genişliğini gösteren üç projeyi paylaşıyor. by ConsenSysEylül 23, 2019Posted on Eylül 23, 2019

ConsenSys Codefi kahramanı


Londra, Birleşik Krallık – Bu ayın başlarında ConsenSys, finans kurumları ve büyük işletmelerden girişimcilere, geliştiricilere ve merkezi olmayan ağlara kadar herkesin altyapının, üretimin dijital dönüşümünden yararlanmasına yardımcı olacak araçlardan ve hizmetlerden oluşan bir “işletim sistemi” olan ConsenSys Codefi’yi duyurdu. ve ticaret ve finanstaki dağıtım değer zincirleri. Ethereum üzerine inşa edilen Codefi, iş süreçlerini, ödemeleri ve hisse senetleri, krediler ve gayrimenkul gibi varlıkları dijitalleştirme yeteneği sağlar..

ConsenSys Codefi, çok çeşitli sektörlerde değer elde etme potansiyeline sahip çok yönlü bir çözümdür ve müşterilerin şunları yapmasını sağlar:

  • Güvenli API’ler ve ölçeklenebilir, özelleştirilebilir yazılımlar aracılığıyla yönetişim, uyumluluk ve sistem teşviklerini mümkün kılarak, iş akışlarına ve varlıklara blok zincirinde yerel özgünlük, kıtlık ve programlanabilirliği dahil edin
  • Daha fazla likidite, daha düşük sermaye maliyetleri, daha geniş bir yatırımcı ve sermaye tabanına erişim ve paydaşlar arasında iyileştirilmiş teşvik uyumu potansiyeli olan pazarlar oluşturmak ve büyütmek için dijital finansal araçları etkinleştirin
  • Ticari ve finans sektörlerinde kullanım durumları için uyumlu, üretime hazır blok zinciri çözümleri oluşturmak için Ethereum ekosisteminin öncü inovasyonundan yararlanın

Üretime hazır blok zinciri çözümleri tasarlayan ilk şirketlerden biri olan ConsenSys, çok çeşitli tüketici ürünleri, para birimleri, gayrimenkul ve finansal araçlar dahil olmak üzere milyarlarca dolarlık dijital varlıkları tokenize etti ve bunu sağlayan yazılım ve altyapı oluşturdu. Blockchain tabanlı işlemlerde on milyarlarca dolar. ConsenSys, iş süreçlerini ve değer depolarını dijitalleştirmek için hükümetler, büyük kuruluşlar, yeni başlayanlar ve geliştiricilerle birlikte çalıştı, böylece gerçek dünya özelliklerini kodladı ve kısmi sahiplik, genişletilmiş ürün grupları ve iş ağlarında yeni teşvik modelleri sağladı.. 

İşin karmaşıklığını ve küresel ölçeğini yansıtmak için Codefi, Londra merkezli Lex Sokolin ve New York merkezli Pat Berarducci Global Fintech Eş Başkanları olarak. 

“İş süreçlerini ve varlıkları dijitalleştirmek için Ethereum teknolojisinden yararlanarak ConsenSys, çok daha iyi – daha uyumlu, güvenilir ve uygun maliyetli – gerçek hayat çözümlerini defalarca sunmuştur ki, bunun ticaret ve finansın geleceği olduğu açıktır. ”Diyor ConsenSys’in Global Fintech Eş Başkanı Patrick Berarducci. Ancak bunu doğru bir şekilde yapmak ve gelecekte kanıtlamak için, iş süreçlerinden uyumluluk, altyapı ve protokol katmanlarına kadar her şeyi gerçekten optimize etmeniz gerekiyor. Bu gerçekten zor ve bu yüzden Codefi’yi kullanıma sunuyoruz. Herkes için işleri kolaylaştırmak ve nihayetinde merkezi olmayan ticaret ve finansın geleceğini hızlandırmak. “

Lex Sokolin, “Son on yılda, Fintech’teki yenilikler ve finans endüstrisinin dijital dönüşümü, finansal ürünlere daha geniş erişim sağladı. Bu, güçlendirici bir eğilimdir – daha fazla kişi ve kuruluş uygun bir şekilde ödeme yapabilir, biriktirebilir, ödünç alabilir ve yatırım yapabilir. Ethereum’un programlanabilir blok zinciri olarak küresel olarak benimsenmesiyle, finansal ürünler üretme maliyetini düşürmek ve bunları uygun ölçekte dağıtmak için Codefi’yi kullanarak müşterilerin yeni nesil finansal altyapıdan yararlanmalarına yardımcı olmak için büyük bir fırsat görüyoruz. ” 

Codefi, 2019’un başından beri gizli bir şekilde geliştiriliyor ve ConsenSys ile birleşik bir Finans ve Ticaret iş dikeyinde Fintech çözümleri oluşturan bir dizi yeni ve mevcut ekipten oluşuyor.. 

Codefi aşağıdaki modülleri içerecektir: 

ConsenSys Codefi

Ticaret ve finans için blockchain işletim sistemi, iş süreçlerini optimize etmek için oluşturuldu ve varlıkları ve finansal araçları dijitalleştirin

Codefi Varlıkları

Halka açık veya izinli blok zinciri ağlarında dijital varlıkların, ilişkili pazarların ve dijital finansal araçların yaşam döngüsünü oluşturmak, yayınlamak ve yönetmek için bir platform

Codefi Ödemeleri

Tek bir gösterge tablosunda kripto para birimi ödemelerini ve geliri göndermek, almak ve yönetmek için bir platform

Codefi Ağları

Herkesi belirteçleri kullanma ve merkezi olmayan ağlara katılma konusunda güçlendiren bir araç paketi

Codefi Verileri

Dijital varlıklar, halka açık blok zinciri belirteçleri ve bunların büyüyen ağları için bir veri, analiz ve risk yönetimi motoru

ConsenSys’in ölçeğinden ve erişiminden yararlanan Codefi, büyük kurumlardan ve düzenleyici kurumlardan dijital güvenlik ihraççılarına ve bağımsız yatırım yöneticilerine, merkezi olmayan finans için protokoller oluşturan girişimcilere kadar farklı organizasyonel profillerle çalışabilir. Hem kamu ağlarına hem de özel izinli blok zincirlerine erişebilen tek blok zinciri sağlayıcısı olan Codefi, bugün platformunun genişliğini gösteren üç projeyi duyurdu: (1) İngiltere Majestelerinin Tapu Sicili ile bir arazi tapu belirtme pilot girişimi, (2) gerçek bir Mata Capital için emlak menkul kıymetleri tokenleştirme dağıtımı ve (3) DeFi Score olarak adlandırılan, açık, merkezi olmayan bir kredi riski değerlendirme metodolojisinin başlatılması.  

1. HMLR’nin Digital Street Initiative ile Gayrimenkul Varlıklarının Tokenasyonunu Keşfetme

ConsenSys ile işbirliği yaptı HM Tapu Sicili (HMLR) “Başlık Simgesi” kavramının bir kanıtı geliştirmek. Bu çalışma, HMLR’nin  Dijital Sokak Projesi ve tokenasyona bakan son araştırma aşaması. Consensys, yeni teknolojilerin tapu tescil sürecine ve daha geniş endüstriye nasıl iyileştirmeler ve yenilikler getirebileceğini araştıran açık Digital Street topluluğunun bir üyesidir..

ConsenSys, mülk ve yatırım sahipliğinin tokenleştirme yoluyla nasıl daha sorunsuz bir şekilde izlenebileceğini ve takas edilebileceğini göstermek için HM Land Registry ile işbirliği yaptı. İki organizasyondan ekipler, Unvan Token kavram kanıtı oluşturmak için işbirliği yaptı ve ConsenSys, tokenleştirme konseptleri hakkında teknik tavsiyeler verdi.. 

“ConsenSys Dijital Varlıklar yazılımı, insanlar ve kuruluşlar için gayrimenkul gibi dijital varlıkların çıkarılması, satın alınması ve ticaretinin önündeki engelleri azaltıyor. Ethereum tabanlı güvenlik belirteçleri, ticaret ve finanstaki işlem ve operasyonel maliyetleri önemli ölçüde azaltır ve akıllı sözleşmelerle ödeme sürecini şeffaf bir şekilde otomatikleştirir. Uyumlu belirteçler, yetki alanlarının düzenleyici gereksinimlerine göre kodlanır. ABD’deki gayrimenkul jetonlarının ihracı ile birlikte Dubai, Singapur ve Hindistan’daki arazi mülkiyeti jetonlaştırma projeleriyle ilgili deneyimimiz, ekibimizin uzmanlığını ve ortaya çıkan açık finans protokolleri üzerine inşa edilen ürün platformlarının olgunluğunu vurgulamaktadır ”dedi Lex, dedi. Sokolin, ConsenSys Global Fintech Eş Başkanı.

2. Mata Capital, ConsenSys ve Screeb ile ortaklaşa, emlak fonu endüstrisi için bir blok zinciri platformu kuruyor 

Mata Başkent, Gayrimenkul yatırım fonlarının yönetiminde bağımsız bir oyuncu olan ve yönetilen yaklaşık 600 milyon avroluk varlığa sahip bağımsız bir oyuncu, gayrimenkul yatırım ürünleri için menkul kıymet kayıtlarının ihracını ve yönetimini optimize etmek için Temmuz 2019’da ConsenSys ve Screeb ile ortaklık kurdu. Bu yeni platformun lansmanı, blockchain yazılım ürünlerinin geliştirilmesinde lider olan ConsenSys Codefi ile ortaklaşa gerçekleştirildi ve Screeb Notairleri, gayrimenkul sektöründeki yenilikçi projeleri destekleyen Fransa’da bir noterlik ofisi.

Mata Capital ürün geliştirme müdürü Baptiste Saint-Martin, “Tokenizasyon, özellikle ikincil piyasada yatırımcılarımıza daha iyi likidite sağlamamıza olanak tanıyacak” diyor. Mata Capital inovasyon direği ve dijital işletme müdürü Souleymane-Jean Galadima, “Tüm abonelerimizin bilgilerini güvence altına almak için bir operasyonel platformun yakın zamanda uygulanmasının da gösterdiği gibi, yenilik Mata Capital’in stratejisinin merkezinde yer almaktadır” diye ekliyor..

Bu yeni blok zinciri platformu, 26 milyon avroluk yatırım hacmi için Paris’in 15. bölgesinde bulunan bir kulüp anlaşmasında yapılandırılmış bir gayrimenkul projesi için kullanılacak. Baptiste Saint-Martin, “Bu, Avrupa’daki en büyük tokenize operasyon olacak” diyor. Gelecekte amacı, bu beyaz etiket çözümünü finans ve / veya emlak sektörlerindeki profesyonel ortaklara sunmayı amaçlayan Mata Capital’in tüm uygun operasyonlarını idare etmek olacaktır. Bu projeyi gerçekleştirmek için Mata Capital, beyaz etiketli finansal varlıkların tokenlaştırılması için ConsenSys’in uzmanlığına ve anahtar teslimi ürünlerine güveniyordu. ConsenSys’in ürünleri, kuruluşların işlerini dağıtılmış ağlara kolayca bağlamasına, yeni blok zinciri ağlarını dağıtmasına ve yönetmesine, işlemleri okuyup yazmasına veya dijital varlıkları oluşturup yönetmesine olanak tanır..

3. DeFi Score’u Başlatma

ConsenSys Codefi, DeFi kredilendirmede kodu ve finansal riski değerlendirmek için tek bir ölçüm oluşturma girişimi olan DeFi Score’u başlatıyor. DeFi Score, akıllı sözleşmeleri, teminatları ve likidite risklerini analiz eden çok faktörlü bir model kullanarak kullanıcıların karmaşık güven ve risk özelliklerini değerlendirmelerine yardımcı olan açık kaynaklı, topluluk odaklı bir metodolojidir.. 

ConsenSys Codefi, DeFi Score’u açık kaynaklı bir metodoloji olarak tanıtıyor. GitHub takip edilecek örnek bir uygulama ve Ethereum geliştirici topluluklarını DeFi olgunlaştıkça metodolojiyi genişletmeye, test etmeye ve kullanmaya teşvik ediyor. DeFi Score, sorumlu kredilendirmeyi teşvik etmek ve akıllı sözleşme kredilendirme platformlarına eşlik eden teknik ve finansal riskler hakkındaki anlayışı artırmak için geliştirilmiştir. Daha fazla bilgi için Medium gönderimize göz atın. 

ConsenSys hakkında:

ConsenSys, dünyanın dijital mimarisini daha açık, kapsayıcı ve güvenli bir değer internetine (genellikle Web3 olarak adlandırılan) dönüştürmeye adanmış bir blockchain şirketidir. Daha güvenilir bir internet mimarisiyle ConsenSys, işletmelerin ve hükümetlerin yeni iş modellerini ve değerlerini ortaya çıkarmalarına, paylaşılan bir BT altyapısı aracılığıyla verimlilik elde etmelerine ve özel kullanıcı verilerini korumak için modern kriptografik yöntemleri kullanmalarına yardımcı oluyor. Bir girişim fonu ve başlangıç ​​kuluçka merkezi, Enterprise Ethereum danışmanlık kolu ve bir eğitim Akademisinden oluşan benzersiz küresel işletmemiz aracılığıyla ConsenSys, merkezi olmayan gelecek için inşa ediyor. 

Medya bağlantısı:

[e-posta korumalı]

Varlık Yönetimi Sermaye PiyasalarıCodefiDeFiÖdemelerÜrün DuyurusuÜrün LansmanıHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me