blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBasın Yayını

ConsenSys Labs, Atpar’a Yatırım Yaptığını Duyurdu

ACTUS Protokolünün arkasındaki ekip, birlikte çalışabilir finansal varlıklar için altyapı oluşturma desteği kazanır. by ConsenSysKasım 11, 2019Kasım 11, 2019 tarihinde yayınlandı

Zürih, İsviçre ve New York, ABD– ConsenSys Labs bugün, başabaş, ACTUS Protokolünün geliştirilmesi yoluyla bankacılık düzeyinde finansal uygulamalar sunan İsviçre merkezli ekip. Ethereum’un önde gelen yatırımcılarından biri olan ConsenSys, ekosistemin en çok potansiyeli gördüğü finansal hizmetler ve bankacılıkta benimsemeyi teşvik etme potansiyeline sahip projeleri desteklemektedir.. 


Finansal varlıklar, her finansal hizmetin merkezinde yer alır ve bu varlıkları Ethereum’da şeffaf ve birlikte çalışabilir bir şekilde temsil etmek, açık finans hareketinin önemli bir vaadidir. Bu vaadi yerine getiren ACTUS Protokolü, bankacılık sınıfı finansal araçların varlık sınıfları arasında birleşik bir şekilde ihracı için açık kaynaklı bir çerçevedir. atpar, ACTUS Protokolü için akıllı sözleşme sistemini açık kaynaklı GitHub ve bir demo portalı Ethereum testnet’te mevcuttur.  

ACTUS Protokolü akıllı sözleşme çerçevesi, finansal varlıkları ve bunların Ethereum üzerindeki mantığını ipotek ve tahvillerden türevlere ve ötesine neredeyse her finansal aracı temsil edecek şekilde parametrelendirilebilen şablonlarla modüler, “Lego” benzeri yapı taşları olarak temsil eder. Geliştiriciler, sıfırdan inşa etmek yerine, makine tarafından okunabilen birleşik şartname ve enstrümanın yükümlülük programını içeren kullanıma hazır finansal sözleşmelerle çalışabilirler. Ayrıca ACTUS Protokolü, durum değişikliklerinin yayınlanması, kaydedilmesi ve güncellenmesi, varlıkların bölümlere ayrılması ve havuzlanması, fon dağıtımı gibi hizmet yönlerini ele alır ve varlıkların ve portföylerin raporlanmasını ve analizini büyük ölçüde basitleştirir. atpar’ın kapsamlı altyapısı, finans kurumlarına finansal varlıkların yaşam döngüsünü bugünün maliyetinin çok altında çalıştırma ve hizmet etme yeteneği sağlar. 

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki gelişmeler, 600 milyon doların üzerinde tek başına Ethereum blok zincirinde kilitlenmiş bir sektöre ulaştığında, ConsenSys, trilyon dolarlık finansal piyasaların blok zincir ağlarına nihai geçişini hızlandıracak projelere yatırım yapmaya kararlıdır. Aynı şekilde, ERC-20 standardının benimsenmesi, bir ERC-20 belirtecini bir başkasıyla değiştirmeyi ve cüzdanlar ve borsalarda kullanmayı kolaylaştırarak ağ çapında belirteç oluşturma olasılığını ortaya çıkardı, ACTUS Protokolü, aynı birlikte çalışabilirliği sağlamayı amaçlamaktadır. finansal varlıklar. İle kombinasyon halinde ERC-2222 atpar’ın öncülüğünü yaptığı bir işbirliği çabası olan fon dağıtım standardı finansal varlıklar, günümüzün eski sistemlerinin önemli entegrasyon ve veri mutabakat maliyetlerini atlatacaktır..  

ConsenSys’in kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, “ACTUS Teknik Spesifikasyonu ve ACTUS Finansal Protokolü birlikte, merkezi olmayan World Wide Web’in finansal katmanının HTML ve HTTP’si olma potansiyeline sahip olup işletmelerin Şirketleri ve pazarları tescilli silo sistemleriyle sınırlayan mevcut finansal sistemimizin duvarlı bahçe verimsizlikleri. Gelecekte, ACTUS Protokolü, gezegendeki her finansal sözleşmeyi, değer akışlarını kodlamak için iyi tanımlanmış girdiler, çıktılar ve algoritmalarla tanımlamayı hedefliyor; bunların her biri blok zinciri tabanlı, yasal olarak bağlayıcı bir akıllı anlaşmada yer alıyor. “

atpar, finansal hizmetlerde ve merkezi olmayan ağlarda uzun yıllara dayanan deneyime sahip farklı bir ekip tarafından Şubat 2019’da kuruldu. Atpar ekibi, Ethereum’da nakit akışlarının tokenleştirilmesi için rayları döşemek için ACTUS Protokolünü kurdu ve geliştiricilere finansal hizmetleri açık, birlikte çalışabilir ve sorunsuz altyapı üzerinde yeniden tasarlama araçlarıyla donattı. Ekip, mevcut ACTUS standartları Finansal hizmetler sektörü tarafından geliştirilen ve 2008 yılındaki küresel finansal krize yanıt olarak varlıkları temsil etmek için bir endüstri standardı olarak kabul edilen (Algoritmik Sözleşme Türleri Birleşik Standartlar). 

“Intermodal konteynerler, denizcilik endüstrisinde devrim yarattı, atpar bu verimlilik avantajlarını finans sektörü için çoğaltmayı hedefliyor. ACTUS Protokolü, tüm önemli finansal varlıkları konteynırlaştırmak ve bunları birleşik, makine tarafından okunabilir “nakliye belgeleri” ile tanımlamak için altyapı sağlar. Finansal varlıkların hizmet ve raporlamasını tüm yaşam döngüleri boyunca otomatikleştirerek, finans kurumlarını üretim maliyetlerini neredeyse sıfıra çekmeleri için güçlendirecek ”dedi. başabaş.

atpar, geçtiğimiz günlerde 2019’a katılmak üzere 10 fintech şirketinden biri olarak seçildiği anavatanı İsviçre’de ivme kazanıyor. Kickstart Hızlandırıcı Programı Digital Switzerland tarafından başlatıldı. atpar’ın Kickstart kohortuna katılımı, Swisscom ile Kavram Kanıtı, İsviçre’deki en büyük telekomünikasyon sağlayıcısı ve bankacılık altyapısı operatörü. Swisscom, İsviçre finans endüstrisi için tokenize edilmiş borçlara yönelik çözümler oluşturmak için ACTUS Protokolünü araştırıyor. Ek olarak, İsviçre İnovasyon Ajansı Innosuisse memnuniyetle karşıladı başabaş ekibi çekirdek koçluk programına katıldı ve ekibe mesleki gelişim için bir hibe verdi. 

ConsenSys Labs’den yapılan yatırım, atpar ekibinin ACTUS Protokolünün geliştirilmesini Ethereum test ağından ana ağa geçirmesini sağlayacaktır.. 

Atpar ve ACTUS Protokolü ile nasıl inşa edileceği hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: atpar.io ve actus-protocol.io.

Atpar hakkında daha fazla bilgi:

başabaş Ethereum üzerinde, ihraççılara ve ihraç çözümü sağlayıcılarına, tüm yaşam döngüleri boyunca finansal varlık sınıflarının tüm genişliğini bugünün maliyetinin çok altında bir şekilde belirtme ve yönetme yetkisi veren finansal altyapı oluşturur.

ConsenSys Labs hakkında:

Consensys Labs, dünyanın en umut verici Web3 kurucularına yatırım yapıyor. 22 ülkede 78’den fazla şirkete yapılan yatırımlarla Labs, kurucuların daha merkezi olmayan ve güvenilir bir gelecek inşa etmelerine yardımcı olmaya odaklanıyor. Labs.ConsenSys.net adresinde daha fazla bilgi edinin.

Medya Kişileri: 

[e-posta korumalı]

Michael Svoboda, [e-posta korumalı]

 

 

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me