blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

ConsenSys’in Eth2 Ürünleri Rehberi

İster kendi altyapınızı işletmek isteyen bir hobisi olun, ister müşterilere stake etme hizmetleri sunmak isteyen bir kurum olun, büyük olasılıkla sizin için bir çözüm bulduk. Yazan James BeckKasım 21, 2020Yayınlandı 21 Kasım 2020

Eth2 ürün kılavuzu resmi


Ethereum haberlerine ayak uydurursanız, muhtemelen resmi Eth2 depozito sözleşmesinin şu anda depozitoları kabul ettiğini görmüşsünüzdür. yuvarlanmak. Yazma sırasında (24 Kasım 2020), 688.128 ETH dışarıda bekletildi 524.288 ETH başlatmak için gerekli işaret zinciri, ağa risk kanıtı getiren. 

Ethereum’daki işlemlerin hızını artırmanın yanı sıra, Eth2 yükseltmesi her zaman insanların ağın güvenliğine katkıda bulunma ve avantajını paylaşma yollarını artırmak olmuştur. Doğrulayıcıların bir tüketici dizüstü bilgisayarıyla katılabilecekleri kadar hafif olması amaçlanan Ethereum 2.0 için halihazırda oluşturulmuş yarım düzine müşteri var. Pek çok hizmet olarak stake eden sağlayıcı da pazara geliyor ve bu da Ethereum güvenliğini, doğrulayıcıları kendi başlarına çalıştıramayan veya 32 ETH’ye sahip olmayan kişiler için daha erişilebilir hale getiriyor.. 

Protokol ve ürün ekiplerimiz, son iki yıldır altyapı oluşturmak, araştırmalara katkıda bulunmak, stake etmeyi planlayan kullanıcılarla röportaj yapmak ve Ethereum’u yükseltme konusundaki muazzam çabayı desteklemek için uygulamalar oluşturmakla meşgul. İsteyen bir hobi olmanın önemi yok kendi altyapınızı çalıştırın veya müşterilere stake hizmetleri sunmak isteyen bir kurum, sizin için büyük olasılıkla bir çözüm bulduk.

Teku: İstemci çeşitliliği, Eth2’yi esnek tutmak için çok önemlidir

ConsenSys’in Ethereum 2.0 çabalarının merkezinde, kurumsal ihtiyaçları ve güvenlik gereksinimlerini karşılamak için oluşturulmuş tam güçlü bir Ethereum 2.0 istemcisi olan Teku vardır.. Teku nedir

Ethereum istemcileri eşler arası bir sistemde birbirine bağlanarak blokları ve işlem verilerini doğrulayın. Matt Leising’in yeni kitabında tanımladığı gibi, müşterilerin farklı dillerde yazması, Eter Dışında, “Bir tür sigorta poliçesi: tek bir hata noktası olasılığını ortadan kaldırır ve örneğin geliştiricilerin C ++ çevresinde merkezileştirilmesini çok daha zor hale getirir.” Bir istemci saldırıya uğrarsa, bir hata oluşursa veya bir fikir birliği sorunu nedeniyle çevrimdışı olursa, istemcilerin geri kalanı en son işlemi sürdürmeye ve verileri engellemeye devam eder. İstemci çeşitliliği, Ethereum’da ademi merkeziyetçiliğin öneminin kanıtıdır. 

Şu anda Ethereum gibi, farklı hesaplama dillerinde yazılmış spesifikasyonun birkaç uygulaması var. ConsenSys’in Teku istemcisi, kurumsal uygulamalar geliştiren geliştiriciler tarafından kullanılan ve aynı mühendislik ekibi tarafından kullanılan en popüler bilgi işlem dillerinden biri olan Java ile yazılmıştır. Hyperledger Besu ve ConsenSys Quorum. Lighthouse, Prysm ve Nimbus, sırasıyla Rust, Go ve Nim yazan popüler Eth2 istemcileridir. Her müşterinin kendi özellikleri vardır ve Teku, harici anahtar yönetimi ve kesme koruması gibi özelliklerle işletmeleri ve kurumları Eth2 üzerinde pay sahibi olmaya teşvik etmektedir.. 

Codefi Activate: Doğrulayıcılar ne kadar fazlaysa ağ o kadar güçlüdür

Codefi Etkinleştir Ethereum Vakfı ile birlikte çalışarak Eth2 Başlatma Pedi Eth2 doğrulayıcısı olmanın gereklilikleri, sorumlulukları ve risklerine teknik uyum sağlayan uygulama. Adım adım kılavuz, teknik olarak yetenekli Ethereum geliştiricilerinin ETH’yi depozito sözleşmesine göndermesi ve kendi doğrulayıcı istemcilerini çalıştırmaya başlaması içindir. Her doğrulayıcı tam olarak 32 ETH gerektirir ve bireyler istedikleri kadar 32 ETH’nin katlarını yatırabilir.

Başlatma Panosunun ilk sayfası, kesme, anahtar yönetimi, imzalama anahtarları, riskler ve gereken zaman taahhüdü gibi temel sorumluluklara ve kavramlara genel bir bakış sağlar. Riskleri ve gereksinimleri kabul ettikten sonra, kılavuz bir müşteri seçmenize, anahtarlar oluşturmanıza, bir doğrulayıcı yüklemenize ve cüzdanınızı bağlamanıza yardımcı olur. 

Bir komut satırı arayüzü kullanmaya aşina olmanız gerekse de, Başlatma Pedi, stake etme yolculuğunuza başlamak için ideal yerdir..  

Ekran Görüntüsü 2020 11 21 9 43 08 AM

Codefi Staking: ETH sahiplerine stake sağlayan uygulamaları destekleme

Birçok stake havuzu ve hizmet olarak stake-as-staking sağlayıcıları pazara geliyor. Coinbase ve Binance gibi merkezileştirilmiş borsalar halihazırda diğer Proof-of-Stake blok zincirleri için stake hizmetleri sağlıyor ve Eth2’de stake etme hizmetleri sunmaları bekleniyor. Ethereum-yerli stake havuzları gibi Roket Havuzu Kullanıcıların 0,01 ETH kadar az hisseye sahip olmalarına ve tokenize edilmiş bir staking depozitosu olan rETH almalarına izin verin. LiquidStake, yeni bir çözüm DARMA Capital Stake edilecek minimum tutarı yoktur ve ayrıca kullanıcıların stake edilmiş ETH’lerini teminat olarak kullanarak USDC kredisi almalarına izin verir. 

Bu uygulamaların her biri Ethereum 2.0’a katılımı genişletir, ancak yine de ağdaki istemcilere bağlanması gerekir. Codefi Staking çözümünün devreye girdiği yer burasıdır. Codefi Staking, Ethereum 2.0’da pay almak isteyen işletmeler için beyaz etiketli bir API’dir (yani onu bir son kullanıcı olarak görmeyeceksiniz). Codefi Staking, işletmelerin kendi doğrulayıcı altyapılarını çalıştırmalarına gerek kalmadan kendi ETH’lerini veya müşterilerinin ETH’sini üstlenmelerini sağlar. Sonuç, azalmış teknik risk ve Eth2 ağı tarafından üretilen artan ödüllerdir. 

Haziran ayında ConsenSys, Binance, Crypto.com, DARMA Capital, Huobi Wallet, Matrixport ve Trustology’yi içeren Codefi Staking “Pilot Programı” nın bir parçası olan bir şirketler grubunu duyurdu. Codefi Staking, para çekme anahtarlarının çalınması veya kaybı, Eth2 depozito sözleşmesine yanlış para aktarımı ve doğrulayıcı ödüllerinin kaybıyla sonuçlanan donanım veya internet bağlantısı arızaları dahil olmak üzere kendi doğrulayıcınızı çalıştırmayla ilgili riskleri azaltmayı amaçlamaktadır. Codefi Staking ile, onaylayıcı anahtarlar, çevrimiçi imzalama özelliğine ve yetkisiz kullanımı önlemek için işlemleri doğrulayan birden çok ağ geçidi denetleyicisi katmanına sahip güvenli bir kasada tutulur. Önemlisi, 7/24 destek ve profesyonel bir müşteri hizmetleri ekibi mevcuttur. Codefi Staking, tercih ettiği müşteri olarak Teku’yu kullanıyor 

Codefi Staking çözümüne düşük risk ve düşük engel erişimi ile rekabette önde olmak isteyen şirketler için Erken Benimseyen Programı iyi bir seçenektir. Ethereum 2.0 lansmanından önce belirli kurum ve kuruluşların katılımını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır, böylece müşterileri ve ağı oluşturan Ethereum 2.0 ekiplerinin doğrudan iletişimiyle rekabette bir adım önde olabilirler.. 

Infura: Eth2 verilerini sorgulamak için daha fazla güvenilirlik ve araç

Önümüzdeki yıllardaki Ethereum 2.0 aşamaları, ETH transferleri ve çekimleri, akıllı sözleşmelerle tam uyumlu parça zincirleri, ölçeklenebilir dApp’ler için sözleşme çağrıları ve yürütme ortamları ve daha fazlasını mümkün kılacak. Ethereum 2.0 üzerinde uygulamaları çalıştıran şirketler ve geliştiriciler kendi istemci ve düğüm altyapılarını çalıştırmayı seçebilirken, Infura’nın Eth2 Beacon Chain API’sine bağlanma fırsatına da sahip olacaklar (özel beta sürümlerine erişim talebinde bulunabilirsiniz). İşte). 

Kısa vadede, Eth2’ye bağlı bireylerin en temel ihtiyaçlarından biri, beklenen ödülleri biriktirip biriktirmediklerini bilmek için doğrulayıcı bakiyelerini izleme yeteneğidir. Birkaç tane varken gezginleri engelle Infura’nın ETH 2.0 Beacon Chain API’si bu bilgileri görebileceğiniz yerde bu verileri otomatik olarak sorgulayın böylece geliştiriciler veriler üzerinde kolayca işlem yapabilir. Örneğin, bakiyeyi izleyen ve beklenmedik bir şekilde düşmesi durumunda size bir SMS mesajı gönderen bir program yazabilirsiniz..

Infura’nın geliştiricileri, Eth2 spesifikasyonu ile uyumluluk için çalışan Eth2 istemci ekiplerini de destekliyor. Bugün Ethereum geliştiricileri, Ethereum istemci uygulamalarını kodu kırmadan değiştirmelerini sağlayan Ethereum JSON-RPC API’nin tek biçimliliğinden yararlanıyor. Infura, API birlikte çalışabilirliğini Ethereum için değerli bir kamu malı olarak görüyor ve istemci API uyumluluğunu test etmek için açık kaynaklı Apache 2.0 lisanslı bir araç olarak adlandırılıyor. eth2-uyumlu

Bilgili kalın

Hala kafanızı Ethereum 2.0, kanıt kanıtı, çeşitli aşamalar ve yeni terminolojiye sarmaya çalışıyorsanız, Ethereum 2.0 Bilgi Tabanımız harika kaynaklarla doludur. Haftadan haftaya güncellemeler için Ben Edgington’ın “Eth2 Bültenindeki Yenilikler“Şiddetle tavsiye edilir.

Ethereum 2.0 Haber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me