Geleceğin Şehrine Güç Veren Blockchain

Akıllı Dubai Dubai’yi dünyadaki en mutlu şehir yapmaya çalışıyor. Tüm şehir paydaşlarından – sakinler, ziyaretçiler, işletme sahipleri, ebeveynler ve aileler – katılım, stratejinin temel taşlarından biridir. Bu hedef, blockchain, AI, IoT gibi çok çeşitli teknolojilerden yararlanılarak ve üç stratejik sütuna odaklanarak gerçekleştirilecektir: hükümet verimliliği, endüstri oluşturma ve uluslararası liderlik..

Özel sektör ve hükümet ortaklarıyla işbirliği yapan Smart Dubai, sakinler ve ziyaretçiler için verimli, sorunsuz, güvenli ve etkili bir şehir deneyimini güçlendirmek, sunmak ve teşvik etmek için kuruldu..

Stratejik temellerine ulaşmak için Smart Dubai, Akıllı Ekonomi, Akıllı Yaşam, Akıllı Yönetim, Akıllı Çevre, Akıllı İnsanlar ve Akıllı Mobilite boyutlarına katkıda bulunmak için girişimler başlatmayı ve ortaklıklar geliştirmeyi amaçlamaktadır..

“Blockchain teknolojisini benimsemek Dubai, yalnızca belge işlemede yılda 5,5 milyar dirhem tasarruf sağlamayı hedefliyor – her yıl Burj Khalifa’nın değerine eşit.”

– Akıllı Dubai


Amaç

Dubai, “2021 yılına kadar tamamen blok zincirle desteklenen ilk şehir” olmayı hedefliyor. Smart Dubai Ofisi’nin öncülüğünü yaptığı Dubai Blockchain 2020 Mandate, Dubai’de blockchain teknolojisinin tanıtımı için bir yol haritası oluşturuyor. Hedefleri şunları içerir: uygulanabilir devlet hizmetlerinin% 100’ünde blockchain kullanarak verimlilik elde etmek, yeni başlayanlar ve işletmeler için blockchain ekosistemi oluşturmak ve etkinleştirmek ve sınır ötesi blockchain vakalarına pilotluk yaparak küresel bir düşünce lideri olmak.

 

Kurumsal Ethereum Çözümü

Smart Dubai Ofisi bir RFP yayınladı ve çok sayıda geçerli aday arasından ConsenSys ortak olarak seçildi. Ekip, sadece iki aylık fikir alışverişinde, devlet kurumları, BT ekipleri, iş süreci sahipleri ile temel gereksinimleri tanımlamak için üst düzey bir teknoloji analizi gerçekleştirdi ve ilk kullanım durumlarına karar verdi: enerji, emlak, tıp vb. Daha sonra ConsenSys gerçekleştirdi. Blockchain yetkisini desteklemek için gereken temel altyapı ihtiyaçlarının bir analizi. Bu analiz, bir Hizmet planı olarak bir Blockchain Platformunun yaratılmasıyla sonuçlanırken, aynı zamanda blok zinciri etkin bir dijital kimlik için bir durum oluşturdu. Buradan, blok zinciri ağlarıyla entegre olmak için UAEPass geçişi oluşturuldu. Son olarak, ConsenSys, Ethereum’da bir sandbox ortamı oluşturdu ve ajansların prototip oluşturmaya ve test etmeye başlaması için bir dizi 40-60 atölye çalışması düzenledi..

 

Elde Edilen Sonuçlar

Hizmet Olarak Blockchain Platformu

Blok zinciri çözüm prototiplemesinin hızlandırılması ve kolaylaştırılması için, Hizmet Olarak Blockchain Platformu telco Du ile ortaklaşa, tüm devlet kurumlarına iş ihtiyaçlarına göre paylaşılan bir çerçeve üzerine inşa etme özgürlüğü vermek için oluşturuldu. BPaaS, kullandıkça öde modeli aracılığıyla düşük maliyetli erişime sahip, tümüyle yönetilen, ölçeklenebilir, güvenli bir platformdur. BPaaS, resmi olarak Smart Dubai Ofisi tarafından devlet kurumlarının prototip oluşturma faaliyetlerini destekleyen ana resmi araçlardan biri olarak kabul edildi..

Akıllı Şehir Üniversitesi

Dubai Future Foundation ile işbirliği içinde geliştirilen Akıllı Şehir Üniversitesi dijital becerilerin gelişimini destekleyen, blockchain destekli merkezi olmayan bir öğrenme platformudur. Smart City Üniversitesi, katı ve silo haline getirilmiş geleneksel kurumlar rotasından kaçınarak BAE’deki dijital yetenekli yetenek yüzdesini 2020 yılına kadar yüzde 10’a çıkarmayı hedefliyor..

Bireyler, uygulamalı çalışma projeleri, ilgili okuma materyalleri, konferanslar, yüz yüze ve dijital sertifikalar için çalışan çevrimiçi atölyeler dahil olmak üzere kişiselleştirilmiş eğitim yolları oluşturabilir..

Kağıtsız Strateji

Smart Dubai kağıtsız gidiyor. Dubai, vize başvuruları, fatura ödemeleri ve lisans yenilemeleri dahil olmak üzere tüm hizmetleri dijitalleştirerek her yıl üretilen 1 milyar kağıt yaprağını dijitalleştirme sürecindedir. Bu önceki kayıtlar artık blockchain teknolojisi kullanılarak güvenli bir şekilde işlem görecek.

ConsenSys Çözümleri

Kurumsal bir blockchain danışmanlığına kaydolun

ConsenSys Solutions, blockchain’i işletmeye getiriyor. Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşların, hükümetlerin, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve girişimlerin halka açık ve özel blok zinciri çözümleri oluşturmasına, test etmesine ve dağıtmasına yardımcı oluyoruz.

Bir Blockchain Uzmanıyla bağlantı kurunKurumsal bir blockchain danışmanlığına kaydolun

Smart Dubai hakkında daha fazla bilgi edinin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me