blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

EEA’nın İzin Verilen Mainnet Girişimi Köprüleri ve Kamu Blok Zincirleri

AÇA’nın teknik çalışma grubu blockchain, iş ve birlikte çalışabilirlik için ne anlama geliyor ConsenSys tarafından 14 Ağustos 2019

eea mainnet


Geçen hafta Kurumsal Ethereum Alliance (AÇA), Mainnet Girişimi, Bu, işletmeler ve genel ana ağ üzerinde çalışan Ethereum topluluğu arasındaki işbirliğini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Girişim, teknik bir çalışma grubu tarafından yönetilecek ve ana ağ R için bir kanal sağlayacaktır.&D ekipleri kurumsal ihtiyaçlar hakkında daha fazla bilgi edinecek ve işletmelere ana ağ gelişimini etkileme şansı verecek. Ethereum’daki son gelişmelerle izin alma ve artan ilgi ile sistem entegrasyonu, çalışma grubu, kurumsal blockchain ağları ve Ethereum mainnet topluluğu arasında teknik uyum ve işbirliğini teşvik etmek için bir başka önemli adımı işaret ediyor..

“Ethereum ana ağı etrafında teknoloji inovasyonunun hızla ivme kazanması, tüketiciye dönük endüstrilerin eşler arası işlemler ve hizmetler yoluyla değer sunma şeklini değiştiriyor.”

Spesifikasyonun Ötesinde: Ethereum Ekosistemini Hizalamak

İşbirliği ve teknik uyum, blok zincirinin benimsenmesini artırmanın anahtarıdır. Mainnet Girişimi’nin oluşumuna kadar, ana ağ etkileşimi ve geliştirmeyle ilgilenen kuruluşların teknik bir yol haritası üzerinde işbirliği yapmak için resmi bir alanı yoktu. Teknik Spesifikasyon Çalışma Grubu kısa süre önce piyasaya sürülen Enterprise Ethereum Alliance Müşteri spesifikasyonunun V3’ü Enterprise Ethereum’un benimsenmesini kolaylaştırmak için, Mainnet Girişimi’nin, yeni nesil Ethereum ana ağının geliştirilmesinde derinden yer alanlarla doğrudan etkileşime girmesi ve onları etkilemesi için bir yol açacağını umuyor..

Ethereum’un kurucu ortağı, ConsenSys’in kurucusu ve EEA’nın yönetim kurulu üyesi Joseph Lubin, Girişimi birlikte çalışabilirliğe giden yolda bir başka kilometre taşı olarak görüyor: “Geçtiğimiz yıl, İşletme tarafından Ethereum teknolojisi. Özellikle, işletme tarafından Ethereum ana ağını kullanmak ve aynı zamanda uzun vadede birçok iş kullanım durumuna hizmet edecek ana ağ için altyapı oluşturmak için somut ve kararlı çabalar olmuştur. Büyük dörtlüden ve büyük teknolojiden ilaçlara kadar büyük kuruluşlar, büyük finansal hizmet şirketleri, merkez bankaları ve büyük enerji şirketlerinin tümü, dikkatleri Ethereum’a çeviriyor. “

Mainnet Birlikte Çalışabilirlikte Fırsat

Geçtiğimiz beş yılda Ethereum ana ağı, canlı, yetenekli ve devasa bir topluluk tarafından ileriye doğru itildi. Başlangıcından bu yana, ana ağ, yalnızca 2019’da 130 milyondan fazla olmak üzere 500 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi. Ağ kullanımı, ortalama% 90’ın biraz altında oldukça sabit kalmıştır. Ethereum’da, 16 milyonu yılın başından bu yana oluşturulmuş 70 milyondan fazla benzersiz adres bulunmaktadır. Ek olarak, Ethereum’un geliştirme topluluğunun bir sonraki blok zinciri topluluğundan 30 kat daha büyük olduğu tahmin ediliyor ve en hızlı büyüyen – çekirdek Ethereum geliştiricilerinin sayısı 2018 ile 2019 arasında% 20’den fazla arttı.

Bununla birlikte, ana ağ geliştirme, mevcut iş dünyasından ayrı olarak var olamaz. Ethereum ekosistemi, endüstrilerdeki birçok iş sürecini kökten değiştirmeyi ve karmaşık ağları entegre etmeyi amaçladığından, ana ağ topluluğu kapsayıcı olmaya ve mümkün olduğunca çok sayıda ilgili paydaşla işbirliği yapmaya çalışmalıdır. Bu bir gecede gerçekleşmeyecek, ancak güven kazanmak ve bugünün iş süreçlerinin çoğunu yönetenlere ilham vermek, eski kurumsal dünyayı giderek daha fazla dağıtılan ancak güvenli küresel ağlara katılmaya yaklaştıracaktır..

İşletmeler, hükümetler ve önde gelen kuruluşlar, Ethereum ana ağını bir fırsat olarak görmeye başlıyor. Bu yenilenen ilgi, özel iş bilgilerini veya gizli iş mantığını kamuya veya yetkisiz taraflara ifşa etmeden ana ağın benzersiz yeteneklerinden yararlanan tekniklerin ortaya çıkmasıyla ortaya çıkmıştır. Geçtiğimiz ay, ConsenSys ile ortaklaşa CapBridge Group piyasaya sürüldü 1 değişim, Ethereum ana ağında dünyanın ilk özel menkul kıymetler borsası. Borsa, Singapur Para Otoritesi tarafından lisanslanır ve düzenlenir ve şirketlere, halka arz ve M gibi geleneksel çıkışların yüksek maliyetleri olmadan küresel likiditeye erişmek için özel hisse senetlerini listelemek için güvenli bir seçenek sunar.&Bir.

Birçok kurumsal blok zinciri uzmanı, izin verilen blok zinciri ağlarının ana ağa erişiminin, güvenlik güvenlik duvarlarının arkasındaki kullanıcıların hala İnternet’in tamamına veya belirli bölümlerine erişebildiği intranetin İnternet erişimine benzer olacağını tahmin ediyor. Blok zinciri durumunda, kurumsal ağlar, ana zincir üzerinde hangi ağlar, düğümler ve hesaplarla etkileşime gireceklerini seçme ve seçme yeteneği ile bir köprü aracılığıyla Ethereum ana ağına erişebilir. Ethereum ana ağı ile izin verilen ağ birlikte çalışabilirliği, özelleştirilebilir gizlilik ve ölçeklenebilirlik ile blok zinciri ve özel bulut genelinde veri depolamaya izin verecektir. Ana ağa bağlanmak ayrıca aşağıdakilerle uyumluluğa ve bunlara erişime izin verir:

  • diğer açık kaynak veya iş blok zinciri ağları
  • daha geniş pazarlar ve kullanıcılar
  • veri veya yönetişim mantığı
  • binlerce dapp

Gizlilik, İzin ve Mainnet Uyumluluğu

Mainnet uyumlu kurumsal blok zincirlerinin gerçek dünya uygulamaları hemen köşede ve araçlar zaten burada. Örneğin, Pantheon Mainnet uyumlu özel ve izinli kurumsal blok zinciri konsorsiyumları oluşturabilen bir Ethereum istemcisidir. Pantheon zaten tarafından kullanılıyor Liquidshare, hisse senedi piyasalarında ticaret sonrası uzlaşma için BNP Paribas ve Société Générale dahil 9 üyeli bir konsorsiyum. LiquidShare CEO’su Thibaud de Maintenant’a göre, “PegaSys ile işbirliği, Pantheon’un gücünü, kurumsal özelliklerini ve ana ağ uyumluluğu için inşa edilmiş bir Kurumsal Ethereum kullanmaya artan ilgiyi gösteriyor.”

AÇA, Enterprise Mainnet Girişimi’ni başlatarak, daha büyük, daha merkezi olmayan ağlar için doğal olarak uygun olan binlerce kullanıcıya ve iş sürecine bir kapı açmayı umuyor. Ana ağa kara kutu olarak bakmış olabilecek şirketler ve hükümetler artık halka açık Ethereum blok zincirinin arkasındaki geliştirme sürecine ilk elden bakabilirler. Çalışma grubunun tüzüğünün büyük bir kısmı, yüksek kaliteli teknik dokümantasyon üretecek, kurumsal ihtiyaçlarla ilgili EIP’leri (Ethereum İyileştirme Önerileri) teşvik edecek ve kurumsal sistemlerin ana ağ ile daha derinlemesine etkileşime girmesini sağlayacak teknik spesifikasyonları geliştirecektir..

Mainnet Girişimi için Sırada Ne Var?

Sözünü yerine getirmek için Web3’ün özünde tamamen merkezi olmayan bir ağ olması gerekir. Bugün itibariyle, maksimum düzeyde merkezi olmayan bir blok zinciri yerleşim katmanı olarak hizmet edebilecek en geniş ve sağlam ağ, Ethereum ana ağıdır. Ethereum topluluğu şu anda, ana ağın saniyede binlerce işlemi destekleyebilmesini ve daha enerji verimli bir fikir birliği mekanizmasından yararlanmasını sağlamak için ekosistem çapında bir çaba olan ana ağın bir sonraki sürümü olan Eth 2.0’a yatırım yapıyor. Yeni gelişmelerin 2020’nin başlarında başlayarak üç ana aşamada ortaya çıkması bekleniyor..

Eth 2.0, kesintisiz, esnek ve geliştirici dostu bir platformu ölçeklendirme açısından Google aramanın İnternet için yaptığını ana ağ için yapabilir. Bu, Ethereum topluluğunun sürece çeşitli paydaş ihtiyaçlarını dahil etmesini daha da önemli hale getiriyor. Aksi takdirde, Web3 çabası, verimli, paylaşılan BT altyapısı ve katmanlı gizlilik fırsatını kaçıran tescilli ağların parçalanmış bir blok zinciri dünyasına dönüşebilir..

Son makalesinde “Silolar Olmadan Güvenlik: İşletmeler Neden Kamu Ethereum’u Sevmeyi Öğrenecek?” Eskiden IBM blockchain küresel ürün yöneticisi olan ve şimdi ConsenSys’de olan John Wolpert, işletmelerin güvenlik ve gizlilik elde etmesine olanak tanıyan ana ağ üzerinde ince ayarlı kontrollerin önemini kabul ediyor:

“Sonunda, mantıklı olan, her bir tarafın kendi özel sistemlerini kendi özel verileriyle yönetmesine, kendi korumalı işlevlerini çalıştırmasına izin vermek – ancak bunları uygun yerlerde koordine etmelerine, sorunları hızlı bir şekilde izlemelerine ve herkesin kurallara göre oynadığından emin olun. “

EEA Mainnet çalışma grubu resmen başladığında, Ethereum ekosistemi, ana ağ ve kurumsal dünyaları birbirine bağlamak için uygun bir foruma sahip olacak. Çalışma grubu liderleri, Ethereum topluluğunun yanı sıra kurumsal dünyadan gelecek. Girişim, iş ihtiyaçlarını ve Web3 teknoloji yığınını anlayan katılımcılara ihtiyaç duyar. Amaç, ana ağ gelişimini belirli iş veya sektör ihtiyaçlarına göre ayarlamak değil, blok zinciri kullanım durumlarını değerlendiren herhangi bir şirketin Ethereum ana ağını çözümlerinin ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçası olarak görmesini sağlamaktır..

Enterprise Ethereum hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz??

Sektördeki kullanım senaryolarını ve uygulamalarını keşfedin →

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me