Küresel Ticaret ve Emtia Finans Ağını Blockchain ile Katalize Etmek

Emtia ticareti ekosistemi için dünyanın ilk blok zinciri tabanlı platformu.

komgo, tüccarların, taşıyıcıların, bankaların ve diğer yetkili katılımcıların yüksek verimli, dijitalleştirilmiş bir şekilde güvenli bir şekilde işlem yapmasına olanak tanıyan tek bir doğruluk kaynağı olarak hareket eder, bu da işlemlerin endüstri çapında basitleştirilmesi ve standartlaştırılmış dokümantasyon ile sonuçlanır..

Komgo, halka açılmasından sadece bir yıl sonra, ağ üyeleri tarafından kanalize edilen 1 milyar USD’ye yakın finansmanı desteklemektedir. komgo, dünyanın en büyük 15 küresel bankası, ticaret şirketi ve petrol devi tarafından desteklenmektedir ve hızla yeni üyeler ekliyor.

 


 

Meydan okuma

Hızlı küreselleşme, ticaret finansmanı endüstrisinin kayıt izleme sistemini standartlaştırma ve dijitalleştirme yeteneğini geride bıraktı. Emtia değişimi – her birinin kendine özgü düzenlemeleri, sevkiyat özellikleri ve sertifika gereksinimleri vardır – şu anda çeşitli sınırlar ve yargı alanlarında etkisiz, sorunlara açık, eski kağıt tabanlı kayıt izleme sistemi kullanılarak yönetilmektedir..

Bu sorunlar arasında yanlış iletişim ve dolandırıcılık, güvenlik açıkları, manuel, tekrarlayan görevler, uzun doğrulama süreleri ve işlem ücretleri, fatura faktoringi ve gecikmiş ödeme yöntemleri nedeniyle oluşan kayıplar yer almaktadır. Dünya genelinde bulunan çeşitli paydaşların sayısı ve ticari işlemlerin karmaşıklığı ve hacmi dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle ticaret finansmanı operasyonlarında önemli teknolojik iyileştirmeler yapmak tarihsel olarak zor olmuştur. Kırık süreçler ve düzenleme uyumsuzluğu, Küresel ticaret finansmanında 1,5 trilyon dolarlık arz-talep açığı

 

Citi’nin Küresel Emtia Ticareti Finansmanı Başkanı, emtia ticareti finansmanı için uçtan uca bir blok zinciri çözümü oluşturmak için dünyanın en büyük kurumlarından bazılarının nasıl bir araya geldiğini açıklıyor..

 

Kurumsal Ethereum Çözümü

komgo, blok zinciri tabanlı bir ticaret finansmanı platformudur ve JP Morgan’ın Quorum’una dayalı ağ tabanlı. Emtialar için blok zinciri tabanlı bir ticaret sonrası işleme platformu olan başka bir canlı Ethereum platformu olan VAKT ile bağlantılıdır. Komgo platformu, içeriği komgo’ya ifşa etmeden güvenli aktarıma izin veren Kite adlı tescilli bir belge aktarım sistemine sahiptir. Bu çerçeve, dolandırıcılıkla mücadele etmek, verimliliği artırmak ve ticareti dijitalleştirmek için dağıtılmış defter teknolojisini kullanır.. 

Komgo platformu şeffaflığı önemli ölçüde artırırken, “tasarım gereği gizlilik” mimarisi özel eşler arası işlemlere izin verir. Bu tasarım modeli, operasyonel prosedürleri azaltarak ve sektör genelinde arıza ve dolandırıcılık risklerini azaltarak güveni kökten artırır ve ticaret finansmanına erişimi hızlandırır. Yetkili taraflar arasında bankalar, emtia tüccarları, enerji şirketleri, denetim şirketleri ve daha geniş katılımcı ekosistemi yer alır.. 

komgo, blok zinciri çözümlerini geliştirmek ve kendisini çok sayıda katılımcı için hızlandırılmış bir hızda “ürünleştirmek” için ConsenSys ve Kaleido ile ortaklık kurdu. Kurumsal blok zinciri, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemelerini karşılayan kurcalamaya karşı korumalı bir KYC kaydı sağlar; ekosistem genelinde doğru bilgilere erişimi iyileştirmek için paylaşılan bir defter kullanır ve izinlere dayalı özel veri alışverişi sağlar. 

Komgo, birkaç ay içinde yetkili tarafların verileri depolayabileceği, işlem alışverişi yapabileceği ve izinlere göre mesajlar gönderebileceği güvenli bir dijital platform kurmayı başardı.. 

  • Tasarruf: komgo, kolaylaştırılmış operasyonlar nedeniyle tüm üretim zincirinde nakit akışı kazançlarında tahmini% 30-40 artış sağlar. Platformun, endüstri çapında benimsenene kadar operasyonel maliyette% 20-50’lik bir azalma sağlaması bekleniyor. Proje olgunlaştıkça öngörülen artan kazançlar. 

  • Basitlik: Komgo ağı, bankaların, tüccarların ve diğer katılımcıların hepsinin aynı güvenli yazılım üzerinden işlem yapmasına olanak tanıyarak sektör genelinde operasyonların ve iletişimin daha önce hiç mümkün olmayan bir ölçekte basitleştirilmesini sağlar.

  • Verimlilik: Komgo ağı, bilgi paylaşımına yönelik merkezi olmayan bir çözümdür. Belgeler ve veriler, değişmez, şeffaf zaman damgalarına sahip işlem yapan katılımcılar arasında doğrudan paylaşılır, böylece üçüncü taraflarla ilgili gecikme süresi ortadan kaldırılır.

  • Güvenlik: komgo’nun blok zinciri tabanlı yazılımı, verilerin tahrif edilmemesini, değiştirilmemesini veya yanlış yerleştirilmemesini sağlar. Ek olarak, belirli bilgilere erişim sıkı bir şekilde kontrol edilir ve yalnızca seçilen katılımcıların ilgili belgeleri görüntüleyebilmesi sağlanır..

komgo, dünyanın en büyük emtia ticaret ve finans şirketlerinden 15’i tarafından desteklenmektedir: ABN-AMRO, BNP Paribas, Credit Agricole, Citi, Gunvor, ING, Koch Kaynağı & Ticaret, Macquarie, Mercuria, MUFG Bankası, Natixis, Rabobank, SGS, Kabuk, Societe Generale.

komgo ticaret teklifi

“Komgo SA’nın piyasaya sürülmesi, endüstri yeniliği için ortak bir vizyonu vurguluyor ve emtia ticareti içinde gerçekten açık ve daha verimli bir ağ kurma konusunda üyeler arasında devam eden taahhüdün altını çiziyor.”

Souleima Baddi

Komgo CEO’su

Ulaşılan Hedefler

 

Bankacılık, Finans ve Uluslararası Ticaret Örnek Olay İncelemesi

Komgo Örnek Olay İncelemesini İndirin

Ele alınan endüstri sorunlarını, Kurumsal Ethereum çözümünü ve komgo tarafından elde edilen sonuçları ayrıntılı olarak gösteren 20 sayfalık bir rapor.

Örnek olayı indirinKomgo Örnek Olay İncelemesini İndirin

Teknoloji Ortakları

kaleido logosu yeni

Komgo hakkında daha fazla bilgi edinin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me