blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogHaberler

Ethereal Virtual Summit 2020’den 6 Blockchain Çıkarımları

Ethereum’un geleceği, dapp geliştirme, kurumsal benimseme, DeFi ve daha fazlası hakkında endüstri liderlerinden en önemli alıntılar, içgörüler ve tahminler. by ConsenSysMayıs 8, 2020Yayınlanan Mayıs 8, 2020

ruhani sanal blog kahramanı


“Ethereum muhtemelen dili aşan, cinsiyeti aşan, dini aşan, konumu aşan tek şeydir. İnsanların etrafta topladığı ortak bir dildir. Bunlardan pek çoğunun olabileceğini sanmıyorum – potansiyel olarak yalnızca bir tane. “

Collin Myers, Küresel Ürün Stratejisi, ConsenSys Codefi

Geçtiğimiz iki gün içinde, ilk Ethereal Sanal Zirvesi için blok zinciri ekosisteminden 200’den fazla geliştirici, girişimci, eski girişimci ve önde gelen endüstri zekası bir araya geldi. Görevleri: 2020 için boru hattındaki en önemli gelişmeler hakkında ve Eth2 staking’den kurumsal izinlere ve DeFi uygulamalarına kadar yığının her katmanında daha geniş kripto topluluğunu tartışmak, işbirliği yapmak ve eğitmek. Genel olarak bir çıkarım varsa, hiçbir şey – veba, kesinti, gecikmeli video akışı – topluluğu blockchain’i ana akım haline getirme çabalarında durdurmayacaktır. Joe Lubin’in Mike Novogratz ile yaptığı konuşmada vurguladığı gibi, devrimcilerin ve evrimcilerin “bilgeliği dağdan insanlara ulaştırmak” için birlikte çalışmaları gerekiyor. 

Önümüzdeki günlerde, kaçırdığınız seansları yakalayabilmeniz ve ayrıca favorilerinizi tekrar ziyaret edebilmeniz için ayrı ayrı video kayıtları yayınlayacağız. Bu arada, röportajların, panellerin, demoların ve daha fazlasının yoğun geçen iki gününden en iyi 6 çıkarımı burada bulabilirsiniz.. 

1. COVID-19 ekonomik şokları, insanları dijital varlıkların potansiyeline uyandırıyor.

“COVID, yeşil filizlerin ortaya çıkmasına yol açan çalı ateşidir.” 

Forkast Genel Yayın Yönetmeni Angie Lau.

Birçok insan, özellikle kripto topluluğu, mevcut küresel ekonomik krizi, özellikle finansal altyapı çevresinde sistem değişikliği için bir uyandırma çağrısı olarak görüyor. Para basma sorunları ve doların devalüasyonu ile ilgili tartışmalarda “dijital kıtlık” ve “ekonomik bant genişliği” olarak ETH fikri ortaya çıkıyor. Mike Novogratz’ın açıkladığı gibi, “COVID, daha önce hiç görmediğimiz bir mali ve parasal tepkiyi ortaya çıkardı.” Ve mutlaka etkili olması gerekmez. Bu nedenle, Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC), ödeme raylarını düzene koymak ve bireysel vatandaşlar için finansal erişimi artırmak için cazip bir blok zinciri uygulaması olarak bankacılık sektöründe dikkatleri üzerine çekti. Yaklaşan Bitcoin yarılanması ve Ethereum’un ETH tedariki etrafındaki yerel kıtlık mekanizmalarıyla, pek çok kişi bizim benzersiz ekonomik anımızı blockchain ve dijital varlıklar için küresel ilgiyi çekmek için bir dönüm noktası olarak görüyor..

consensys pleksus simgesi yuvarlak CBDC ve stablecoins ile ilgili yaklaşan web seminerimize kaydolun. Kayıt ol

2. Ethereum 2.0 Phase 0, 2020’nin en çok beklenen ağ geliştirmesidir.

“Eth1’in lansmandan birkaç ay önce olduğu noktadayız.” 

Vitalik Buterin, Ethereum’un Kurucu Ortağı

Ethereum 2.0’ın ilk aşaması olan Faz 0, Eth2 sisteminin kalbi olan Beacon Chain’dir. Aşama 1, Ethereum blok zincirinin 64 farklı paralel zincire “bölüneceği” parçalanmadır. Joe Lubin, Ethereum 2.0’ın “hemen hemen gerçekten faydalı olacağını” vurguladı. Vitalik’in açıkladığı gibi, “Eth2, işlem maliyetlerini 100 kat düşürecek ve daha fazla işlemin daha düşük maliyetle gerçekleştirilmesine olanak sağlayacaktır.” Eth1, sonunda Eth2 ağında kendi parçası olarak var olacaktır.. 

Aşama 0 ve yeni fikir birliği mekanizmasının ekonomisi beklentisiyle, stake etme de akılların başında geldi. ConsenSys Codefi’den Mara Schmiedt ve Ethereum Foundation’dan Carl Beekhuizen, Ethereum 2.0 Launchpad, EF’in Eth2 için ETH’nizi yatırmanın resmi yolu. Launchpad şu anda testnet için aktif geliştirme aşamasındadır. 

EF’ten Danny Ryan, Eth2 sisteminin karmaşıklığını açıklarken, “Bu şey karmaşık, inanılmaz ve heyecan verici” dedi. “Eğer yapacaksan, doğru yap.” Şu anda test etmenin yanı sıra en önemli adım, kullanıcıları stake etmenin temelleri, faydaları ve riskleri konusunda eğitmektir. Codefi ekibi yakın zamanda bir Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu yayınlayarak, pay sahibi olmayı amaçlayan veya etmeyen ETH sahiplerinin motivasyonlarını ve endişelerini araştırmak için yayınladı.. 

3. Ethereum 1.0, sırayla büyük ölçeklendirme çözümlerine sahip. 

“Bugün blockchain’e bakarsanız, Apple’dan önceki bilgisayarlar gibidir … SKALE ile blockchain’in ana akım olmasını istiyoruz.”

Stan Kladko, SKALE Labs CTO’su

SKALE Ağı, Ethereum ana ağıyla uyumlu ve zincir başına saniyede 2.000 işlem gerçekleştirebilen elastik bir yan zincir ağıdır. Ekip, bu ay SKALE testnet’i başlatmayı planlıyor ve önümüzdeki aylarda ana ağ için hazırlanıyor. SKALE Ağı, Codefi Etkinleştir platformu, SKALE CEO’su Jack O’Holleran’ın açıkladığı gibi, Kullanım Kanıtı adlı benzersiz bir simge mekanizmasını kullanan, “dapp’leri ön planda tutarak ağ sağlığı etrafında tasarlandı.” Köşede Eth2 güncellemeleri olsa bile, SKALE gibi ölçeklendirme çözümleri, Ethereum’un yakın vadede ağ talebini karşılaması için büyük bir fırsattır..

4. “Kurumsal Ethereum”, işletmelerin ihtiyaç duyduğu gizlilik ve uyumluluk eklentilerine sahip bir Ethereum’dur..

“Aynı teknoloji. Farklı olan, onu nasıl uyguladığınızdır. “

Yorke Rhodes, Microsoft Blockchain’in Kurucu Ortağı

Son birkaç yılda gizlilik ve izin konusunda bazı önemli gelişmelerle birlikte, giderek daha fazla işletme, düşük maliyetli, son derece programlanabilir, son derece dirençli BT başlatmak için açık kaynaklı Ethereum blok zincirine doğru ilerliyor. John Wolpert, “Bunu BT olarak düşünelim,” diye düşündü. “Sıkıcı eski kurumsal BT. Belki de sıkıcı yeni heyecan vericidir. ” 

ConsenSys’in protokol mühendisliği ekibi PegaSys, bugün Hyperledger Besu, PegaSys Plus ve PegaSys Orchestrate’i içeren PegaSys Ethereum paketinin Microsoft Azure Marketplace’te satışa sunulacağını duyurdu. Ek olarak, Microsoft Blockchain Geliştirme Kiti Ethereum artık Hyperledger Besu’yu doğrudan destekleyecek. Bu yeni teklifler, kurumsal geliştiricilerin ana ağ ile uyumlu özel, izinli Ethereum ağları oluşturmak için ihtiyaç duydukları platformlara ve araçlara kolayca erişmelerine yardımcı olacak. Baseline Protocol girişiminin kurucularından olan Wolpert, Ethereum ana ağının avantajlarını net bir şekilde ortaya koydu: Bir kuruluşsanız, “kayıt sisteminizi diğer insanların sistemlerine bağlamak için ana ağı bir mesaj yolu olarak kullanabilirsiniz. kayıt.”

Wolpert, “2015 yılında, kurumsal Amerika’da” blockchain “kelimesini söyleyemiyorduk.” Ethereal Virtual Summit’te son iki gün içinde blok zinciri akıcı kurumsal titanların sayısı göz önüne alındığında, her şeyin değiştiği açıktır..  

5. Devler, insanları bağımlı hale getiren ekonomik modellerin kilidini açıyor. Dapp kullanıcıları, işletmeleri doğrudan Ethereum cüzdanlarından çalıştırıyor. 

Ethereum ile herkes kendi mini, dijital koleksiyon tabanlı işine sahip olabilir. İhtiyaç duydukları tek şey İnternet ve bir Ethereum cüzdanı. ” 

Jeffrey Zirlin, Axie Infinity’de Büyüme Lideri

Blockchain oyunları, yeni başlayanlar için güçlü bir Web3 onramp’ı haline geldi. Horizon Games’ten Peter Kieltyka’nın gözlemlediği gibi, “Kullanıcı tabanımızın% 80’i blok zincirine hiç dokunmamış insanlar.” Kullanıcıların dijital koleksiyon oluşturup takas edebildikleri SkyWeaver gibi “Play-to-gain” oyunları özellikle popülerdir. Ufuktaki SKALE gibi sağlam ölçeklendirme çözümleriyle, MetaMask mobil Eserlerde ve Ethereum tabanlı oyunların yeni ekonomisinde, dapp ekosistemi bu yıl yükselmeye hazırlanıyor. 

Blockchain uygulamalarını kullanmaya başlama MetaMask’ın kripto cüzdanı bugün.

6. Güvenlik, DeFi için en önemli şeydir.

“Topluluk denetimlerini koordine etmeye başlamanın kötü bir fikir olacağını sanmıyorum. Hepimizin bunda bir payı var. ” 

Kyle Kistner, bZx’in Kurucu Ortağı

Ethereal’deki DeFi parçasının kapsayıcı sorusu belki de Jordan Lyall’in “DeFi Platformu Çalıştırmanın ve Geliştirmenin Zorlukları” panelinde 1. Gündeki sorusuydu: “Yeniliği nasıl teşvik ederiz ve kullanıcıları güvende tutabiliriz?” DeFi ekosistemi bu yılın başlarında milyar dolarlık dönüm noktasına ulaştı, ancak aynı zamanda küresel piyasa şoklarıyla birkaç saldırı ve anormallikle karşı karşıya kaldı. Gibi açık kaynak araçlar DeFi Puanı kullanıcıların merkezileşme ve likidite gibi faktörler etrafında platform riskini ölçmelerine yardımcı olmak için ortaya çıktı. Genel fikir birliği, DeFi protokol ekiplerinin özellikle artan hacim gördüklerinde kapsamlı kullanıcı araştırması ve akıllı sözleşme denetimleri yapması gerektiğiydi.. 

DeFi protokolleri, bir nedenden ötürü en aktif Ethereum dapp’larıdır. DTC Capital’den Spencer Noon bunu açıkça ifade ediyor: “Finans, Ethereum için ilk en iyi kullanım durumudur.” Compound ve Uniswap gibi merkezi olmayan finans platformları, oluşturulabilirliklerinde ve tam ademi merkeziyetçilik taahhüdünde pek çok kişiyi hayrete düşürdü. Joe Lubin, 1. Günde herkes için DeFi alanının gizemini çözdü: “’Büyülü internet para lejosu’ borç verme, ticaret ve ödünç alma için bir grup protokoldür. Bu yeni ve cesur bir dünya ve hepimiz onu kendimiz yönetebileceğiz. ” Çalışkan güvenlik önlemleri ve platform riskiyle ilgili artan eğitim ve şeffaflık, bu cesur yeni dünyayı yeni gelenler için daha gezilebilir hale getirmelidir.. 

consensys pleksus simgesi yuvarlak 2020 Q1 Ethereum DeFi Raporumuzu İndirin

Bonus: Deepfake, İnternet’in bir sonraki depremi olabilir. 

“Derin sahte videoyu kaldırmak için BM müdahalesi gerekiyordu.”

Kathryn Harrison, DeepTrust Alliance’ın Kurucusu

Kathryn Harrison, canlı yayınının YouTube’dan (!) Çekilmesine neden olan, muhtemelen Google’ın içerik modlarını tetikleyen ucuz sahte ve derin sahte görüntülerle izleyicileri şok ettiğinde şovu çalmış olabilir. DeepTrust Alliance, kar amacı gütmeyen bir organizasyon ve dezenformasyon ve derin sahtekarlıklarla mücadele etmek için blockchain teknolojisini kullanan küresel bir paydaşlar koalisyonudur. Kathryn’in sarsıcı sunumu, Argent’in Itamar Lesuisse’in günün erken saatlerinde anlamlı bir şekilde ele aldığı gibi, “Ademi merkeziyetçilik sadece felsefi değildir. İnsanların platforma güvenip güvenmeyeceğiyle ilgili. ” Ve deepfake söz konusu olduğunda, insanların içeriğe güvenip güvenmeyeceği. Merkezi olmayan doğrulama sistemleri, bazı Ethereal izleyicilerinin Kathryn’in bugünkü konuşmasından önce takip etmedikleri ürpertici yanlış ve yanlış bilgi vakalarını ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir..

Ve böylece mücadele devam ediyor. COVID-19’a karşı. Kırılgan sistemlere karşı. Merkezileşmeye karşı. Yanlış bilgilere karşı. Ancak dün ve bugün pek çok kişinin kendini savaşa adadığının ve her zamanki gibi kararlı olduğunun kesin kanıtı oldu. İzlediğiniz için ve tüm sıkı çalışmanız için çok teşekkürler Orada güvende kalın ve bağlantıda kalın.  

Haber bültenimize abone ol

En son blockchain ve Ethereum haberlerini, ürünlerini, web seminerlerini ve daha fazlasını doğrudan gelen kutunuza alın. Abone ol

CodefiDeFiEthereum 2.0MetaMaskQuorumHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me