blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Geliştirme

Joe Lubin, “Ethereum Geliştiricisi Kimdir?” Sorusunu Yanıtlıyor

Ethereum ekosistemi, Web3’ü kimin geliştirdiği konusunda nasıl daha büyük düşünebilir ve bir milyon geliştiriciye ulaşabilir. Yazan Joseph LubinŞubat 26, 2020Yayınlandı 26 Şubat 2020

ethereum geliştirici kahramanı kim


Geçen haftaki ETHDenver hackathon ve topluluk etkinliğinde, ekosistemimizi Ethereum üzerine inşa eden bir milyon geliştiriciye büyümeye zorladığım Devcon V’den beri düşündüğümüz bir soruyu hackerlarla paylaştım: Ethereum geliştiricisi kim? 

Denver’daki katılımcıların yaklaşık üçte biri blok zincirinde yeniydi, bu yüzden ConsenSys meslektaşlarım ve ben onların hoş karşılandığını hissetmelerini, bilgilerini paylaşmalarını ve topluluğumuza açık bir yol göstermelerini istedik. ConsenSys’de çok sayıda Ethereum veya Web3 geliştiricimiz var. Ve son zamanlarda – bir milyon Ethereum geliştiricisine doğru ilerleme bağlamında – bir Ethereum geliştiricisinin tam olarak ne olduğunun bir tanımını bulmaya çalışıyoruz.

Bir Python geliştiricisi, uygulama alanıyla ilgili platformlar için istediğini geliştirmek için çoğu zaman Python programlama dilini ve araç zincirini kullanır. Sorunlu etki alanı buysa, kendisine yapay zeka geliştiricisi de diyebilir..

Ve elbette bir Python geliştiricisi bir Ethereum geliştiricisi olabilir, çünkü Python’da geliştirilen ve Denver’ın Ethereum Vakfı’ndan Piper Merriam tarafından sürdürülen bir Ethereum istemcisi olan Trinity var. Ancak Piper ne kadar zeki olsa da, en ünlü Python Ethereum geliştiricisi değil. Vitalik Buterin, Python’da yıllardır Cryptography, Bitcoin ve Ethereum kütüphaneleri inşa ediyor. Bu onun araştırma tezgahıydı. Ve tabii ki ilk Python Ethereum istemcisini geliştirmede büyük bir rol oynadı.  

Ethereum’un süper gücü, blockchain alanındaki en büyük, en canlı ve muhtemelen en arkadaş canlısı olan geliştirici ve evanjelist topluluğudur. Birçoğumuz kariyerlerimizi, gecelerimizi ve hafta sonlarımızı merkezi olmayan protokol teknolojileriyle inşa ederek harcamayı seçtik çünkü sonraki adımları daha iyi bir ağa, daha ekonomik ve politik olarak güçlendirilmiş bir küresel vatandaşlığa ve işbirliği yapmanın daha sağlıklı bir yoluna doğru attığımıza inanıyoruz. yeni bir güven vakfı. Bu uzun vadeli hedef ve vizyon, ETHDenver gibi olaylarda, sorunların nasıl çözüleceğini anlamaya çalışan bir grup kodlayıcıyla başlar. Bir ekosistem, merkezi olmayan bir ağın yaptığı gibi büyür: düğüm düğüm, eşler arası, bağlantı yoluyla bağlantı, arkadaştan arkadaş.

Peki Ethereum platformunda çalışan bir milyon insanın olması aslında ne anlama geliyor? Bu sadece finanse edilen projeler ve tam zamanlı blockchain mühendisleriyle ilgili değil: Hackerlar, öğrenciler, Ethereum öğelerini mevcut çalışmalarına entegre eden Web2 geliştiricileri de Ethereum geliştiricileridir. Hepimizin inşa etmeye çalıştığı daha kapsayıcı, sürtünmesiz blok zinciri tabanlı sistemler ortaya çıkacak. Eski sistemler ve yeni yollar arasındaki köprüler, küçük deneyler ve ilham verici hackler yoluyla aşamalı olarak şekillenecekler..

Öyleyse, belki de Ethereum geliştiricisinin kim olduğu konusunda daha büyük düşünmeliyiz? 

 • Güven dışındaki her özellik için bir pakete veya kitaplığa sahip olan bir Javascript geliştiricisidir ve artık Web3.js veya Ethers.js’nin basit bir içe aktarımıyla kendilerine sunulduğunu fark etmişlerdir.. 
 • Uygulamasına Web3 cüzdanını entegre etmeye karar veren bir iOS geliştiricisidir. 
 • Keşfeden bir Android geliştiricisi MetaMask mobil ve dağıtır Snaps eklentisi bu, bir milyon MetaMask kullanıcısı uygulamasına cüzdanın içinden erişmek için.
 • Hyperledger Besu’nun çok daha hızlı çok partili anlaşmaları nasıl sağlayabileceğini araştıran, sektörünün kurumsal kemikleşmesinden bıkmış bir Java geliştiricisi..
 • Ethereum zincirine nasıl erişileceğini öğrenen a.Net devidir. Nethereum.
 • Ethereum Sanal Makinesi veya Ethereum 2.0 yürütme ortamlarının tasarımıyla ilgilenen bir protokol geliştiricisidir..
 • Teklif etmek isteyen bir Drupal devidir son ödeme yöntemleri alışveriş sepetlerinde.
 • Kullanan bir WordPress geliştiricisidir Automattic’in NewsPack yayıncıların, oluşturdukları içerik üzerinde doğrulanabilir sahipliklerini korumalarını ve katkıları için ödeme almalarını sağlamak.
 • Özel dağıtılmış sistemlerimizi güçlendirmenin önemini anlayan ve blockchain protokolleri üzerine inşa etmenin size ücretsiz olarak bu kadar çok altyapı sağladığını takdir eden Go, Rust veya Java geliştiricisidir..
 • Bu, bir Raspberry Pi’yi hackleyen yerleşik bir geliştirmedir. Kauri RasPi’de kolayca senkronize olan tam (evet, dolu, hafif değil) bir Ethereum Düğümünün nasıl kurulacağına dair eğitim.
 • Ana bilgisayarda DeFi’nin olanaklarını öğrenen bir Cobol geliştiricisidir. Um, boşver.
 • İki tedarik zinciri ağının birlikte çalışabilmesi için Fabric-Ethereum köprüsü oluşturan Hyperledger Fabric geliştiricisidir.
 • XRP’yi Ethereum’un sihirli internet parası lego merkezi olmayan finans altyapısına bağlayan bir Ripple geliştiricisidir..
 • DAI ve ETH’de bulunan cazip faiz oranlarını fark eden ve açık merkezi olmayan finans veya DeFi devrimine katılan bir finans meraklısıdır ve ilk hackathonuna katıldı.
 • Ethereum’un insanlar için eylemlerimizi koordine etmenin ve insanları güçlendirerek kültürümüzü aşındırmak yerine zenginleştirmenin daha iyi bir yolu olduğuna hepimiz inanıyoruz. teknoloji ile

Peki bir Ethereum geliştiricisi kimdir? Elbette sensin.

Beceriniz ne olursa olsun, deneyim seviyeniz ne olursa olsun, ConsenSys meslektaşlarım ve Ethereum topluluğundaki diğer birçok mükemmel ekip bunu herkes için kolaylaştırmak ve güçlendirmek için çalışıyor. İtibaren Infura altyapısı için MetaMask cüzdan, Truffle kitaplıkları -e 3Box kimlikleri -e uPort’un veri yönetimi SDK’ları isteğe bağlı blok zinciri geliştirici programımıza başlamak için buradayız. Milyonda bir olun.

ConsenSys Geliştirici haber bültenine kaydolun.

En son araçlarımızı, web seminerlerimizi, kılavuzlarımızı ve daha fazlasını doğrudan gelen kutunuza alın. Şimdi abone ol DeFiMetaMaskHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve ÇalıştırılırWeb semineri

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır

Kendi Ethereum API'nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?Web semineri

Kendi Ethereum API’nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını KullanmaWeb semineri

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını Kullanma

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me