Dakikalar içinde dijital menkul kıymet ihraç edin

dakikalar içinde dijital menkul kıymet ihraç etmek

Sorun

Günümüzde güvenlik ihracı, birden çok paydaşın (ihraççı, yatırım bankacıları, sendika üyeleri, düzenleyiciler) bir dizi belge üzerinde uzlaşması gereken karmaşık ve zaman alıcı bir süreçtir: taahhüt mektupları, ihraççı teşebbüsleri, düzenleyici sunumlar. Bu kılavuz, çok adımlı süreç hem verimsizdir hem de hatalara açıktır.. 

Çözüm

Blockchain uygulama paketimiz ConsenSys Codefi, Ethereum’un yerleşik token işlevselliğini kullanarak geleneksel menkul kıymetlerin dijital temsillerini kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır. Blok zinciri tabanlı menkul kıymetleştirme, yalnızca belgeleri dijitalleştirerek ihracı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda finansal araçları özelleştirmenize ve tamamen yeni dijital varlıklar oluşturmanıza da olanak tanır..

Mata Capital’in 350 milyon avroluk gayrimenkulü tokenize etmek için ConsenSys Codefi ile nasıl ortaklık kurduğunu görün


Ortak, şeffaf bir platformda satış ve ticaret yapın

ortak şeffaf bir platformda satış ve ticaret yapmak

Sorun

Günümüzde satış ve ticaret, borsalar, komisyoncular ve sipariş eşleştirme sistemleri arasında bölünmüş durumda, genellikle 10 iş gününe kadar gecikmelerle ve dolayısıyla artan karşı taraf riskiyle. Her işlemin birden fazla kopyası, takas bankaları ve emanet merkezleri gibi aracılardan geçer ve bu da milyarlarca dolarlık arka ofis maliyetleri ve saklama hizmetleri ile sonuçlanır..

Çözüm

Blockchain çözümleri, dijital menkul kıymetlerin ikili görüşmeler, merkezi borsalar, merkezi olmayan borsalar, eşleştirme algoritmaları ve açık artırmalar gibi çeşitli otomatik mekanizmalar aracılığıyla sorunsuz bir şekilde pazara girmesini sağlar. Codefi paketi, merkezi olmayan pazarları uygulayarak, karşı tarafların paylaşılan bir platformda koordinasyon sağlamasına ve işlemler için yetkili bir veri kaynağına güvenmesine yardımcı olur.. 

Codefi Pazarlarını Keşfedin →

Varlıkları tek bir kontrol panelinde yönetin

varlıkları tek bir kontrol panelinde yönetin

Sorun

Günümüzde teminat yönetimi, manüel mutabakatı ve menkul kıymetlerin fiziksel olarak teslim edilmesini içerir ve değerleme ile arama arasında iki güne kadar gecikmelere neden olur. Dahası, teminat değerlemeleri, sözleşmelerin uygulanması ve pozisyonların görünümü katılımcılar arasında tutarsızdır ve bir firmanın mevcut teminatına tam bir genel bakış elde etmeyi zorlaştırır.. 

Çözüm

Codefi, teminat bakiyelerini gerçek zamanlı olarak analiz edebilmeniz için tek bir panoda tüm teminat çağrılarının ve taahhütlerin bir görünümünü sağlar. Bu birleşik anlık görüntü, varlık yöneticilerinin bir ticaret ağı genelinde teminatı doğru bir şekilde hesaplamasına ve yeniden dengelemesine olanak tanır ve yatırımcılara tüm varlıklarının kapsamlı bir cüzdan görünümü sağlar..

Exchange altyapısını kolaylaştırın

değişim altyapısını düzene sokun

Sorun

Borsalar, hisse senedi alım satımı ve yönetiminden OTC yükseltmelerine ve veri lisanslamasına kadar uzanan karmaşık bir dizi görevden sorumludur. KYC, AML uyumluluğu ve ticaret eşleştirme gibi bu süreçlerin çoğunda – gittikçe elektronik olsa da – gecikme sorunları ve maliyetli ek yüklerle sonuçlanan teknik kısıtlamalar var. 

Çözüm

Codefi’nin teknolojisi, adil ve düzenli ticareti ve verimli fiyat keşfini kolaylaştırırken, yeni dijital varlık sınıflarını barındırır ve güvenlik ve uyumluluk sağlar. Codefi ile menkul kıymet borsaları veri doğrulamayı kolaylaştırabilir, takas ve mutabakatı hızlandırabilir ve ödeme ağlarını yerleştirerek sonuçta genel maliyetleri azaltabilir. 

Anında ödeme ve benzersiz muhasebe elde edin

anında ödeme ve benzersiz muhasebe elde edin

Sorun

Bugünkü takas ve mutabakat süreci, yalnızca verimsiz olmakla kalmayıp aynı zamanda önemli likidite kısıtlamaları ve kredi riskleri ile sonuçlanan parçalanmış mali altyapı üzerine inşa edilmiştir. Mevcut finansal sistemlerdeki ödeme döngüsü 10 güne kadar sürebilir ve her iki karşı tarafı da menkul kıymetleri zamanında alamama veya satın alma fiyatı riskine maruz bırakır..

Çözüm

Codefi’nin akıllı sözleşme teknolojisi, günler yerine saniyeler içinde varlık mutabakatına ve genel muhasebe konsolidasyonuna olanak tanır. Blockchain tabanlı bir platform olarak Codefi, tek bir doğruluk kaynağı sunar, böylece bir varlığın bir saklayıcıdan diğerine yolculuğunu görebilirsiniz, her borç ve kredi değişmez bir giriş olarak kaydedilir..

Sermaye Piyasalarında Blockchain’in Faydaları

Sermayeye Daha Hızlı Erişim

Sermayeye Daha Hızlı Erişim

Programlanabilir varlıklar ve menkul kıymetler, yeni menkul kıymetlerin dakikalar içinde, haklar ve yükümlülükler kodlanmış olarak çıkarılabileceği anlamına gelir, böylece fonlama olaylarının hızını artırabilirsiniz.. 

Artan Ödeme Gücü

Artan Ödeme Gücü

Blockchain tabanlı dijital varlıklar, önceden likit olmayan varlıkların bölümlere ayrılmasına izin vererek hem ihraççılar hem de yatırımcılar için giriş engellerini azaltır.. 

Yeni Finansal Araçlar

Yeni Finansal Araçlar

Blockchain teknolojisi, benimseme ve uyumluluk sağlamak için programlanabilir standartlarla sermaye tahsisi için tamamen yeni varlık sınıflarının oluşturulmasını sağlamıştır..

Şeffaf Gerçek Zamanlı Veriler

Şeffaf, Gerçek Zamanlı Veriler

Bir blok zincirinin dağıtılmış defter teknolojisi, KYC ve AML süreçlerini kolaylaştırır ve yatırımcıların, düzenleyicilerin ve diğer piyasa katılımcılarının piyasa faaliyetlerini gerçek zamanlı olarak analiz etmelerini sağlar.. 

Azaltılmış Karşı Taraf Riski

Azaltılmış Karşı Taraf Riski

Anında ve şeffaf takas ve uzlaştırma, temerrüdü ve sistemikliği azaltır ve bir karşı tarafın her iki ucunun da menkul kıymetlerini ve satın alma fiyatını T + 0 gün içinde almasını sağlar.

Daha Düşük İşletme Maliyetleri

Daha Düşük İşletme Maliyetleri

Azaltılmış işlem maliyetleri ve basitleştirilmiş fon hizmeti, muhasebe, tahsis ve yönetim, sermaye piyasalarında genel giderleri ve sonuçta ortaya çıkan ücretleri azaltacaktır.. 

Kullanım Örneği

Sendikasyon Kredileri için Blockchain Çözümlerini Keşfedin

Blockchain teknolojisinin, karmaşık sendikasyon kredileri pazarına nasıl standartlaştırılmış dijital çözümler getirdiğini öğrenin..

Sendikasyon Kredileri için Blockchain Çözümlerini KeşfedinHaberler

Büyük Finansal Takas Odası, Dijital Varlık Yönetimi için Ethereum’u Keşfediyor

Depo Güveni & Clearing Corporation’ın yeni prototipi, sermaye piyasası faaliyetlerini kolaylaştırmak için Ethereum blok zincirinden yararlanıyor.

Daha fazla okuBüyük Finansal Takas Odası, Dijital Varlık Yönetimi için Ethereum'u Keşfediyorconsensys sermaye kahramanı

ConsenSys Codefi

Sermaye Piyasaları için Blockchain Uygulama Paketi

Codefi, ihraççılara, fon yöneticilerine, borsalara, yatırımcılara ve düzenleyicilere, dijital varlıkların yaşam döngüsünün yayınlanması ve yönetilmesinden tokenize menkul kıymet alım satımına ve güvenlik ve düzenlemelere uygunluğun sağlanmasına kadar sermaye piyasası faaliyetleri için eksiksiz bir blok zinciri uygulama paketi sunar.. 

  • Finansal ürünler oluşturun ödenecek hesaplar, faturalar ve tedarikçi hizmet sözleşmeleri dahil olmak üzere şu anda menkul kıymetleştirilmemiş olanlar. Yeni finansal ürünler ve hizmetler oluşturmak için tamamen dijitalleştirilmiş varlıklar arasındaki bağlantıyı geliştirin.
  • Yatırımcı ve piyasa taleplerini daha iyi karşılayın Yavaş ödeme yapan finansal ürünleri yeniden yapılandırarak ve varlık ihracını doğrudan yatırımcı spesifikasyonlarına göre özelleştirerek.
  • Likiditenin kilidini açın İkincil piyasa fırsatlarını genişletmek ve ağınıza daha fazla yatırımcı çekmek için hızlı ve güvenli eşler arası varlık transferleri sağlayarak.
  • Küresel pazarlara erişin, yatırımcı tabanınızı genişletin, ve uluslararası dağıtım yetenekleri ile yönetim altında daha çeşitli varlıkları biriktirmek.
  • Optimum operasyonel verimliliği elde edin ve maliyetleri azaltın otomatik süreçler ve dağıtılmış ve karşılıklı pazar altyapısı ile.

Codefi uygulama paketini keşfedin →

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me