blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogHaberler

Latin Amerika ve Karayip Vatandaşları, Bu Yeni Ethereum Uygulamasıyla COVID-19 Dekoninasyonunu Koordine Ediyor

LACChain’in “vatandaştan vatandaşa” DAVID19 platformu, kullanıcıların verileri güvenli bir şekilde paylaşmalarına ve etkileşimli bir koronavirüs izleme haritası oluşturmalarına yardımcı olmak için Hyperledger Besu kullanıyor. 18 Mayıs 2020 tarihinde ConsenSys tarafından yayınlandı

david19 kahraman


Geçtiğimiz hafta Latin Amerika ve Karayipler’deki milyonlarca kullanıcı için güçlü bir blok zinciri onrampı haline gelmeye hazır olan, bölge çapında bir Ethereum projesi başlatılan COVID-19’un hareketi hakkında bilgi toplamak için bir çaba gösterdi. Geçen Salı, IDB Lab’ın bir girişimi olan LACChain ittifakı, üzerine kurulu bir platform olan DAVID19’u piyasaya sürdü. Hyperledger Besu vatandaşların koronavirüsün yayılmasını hafifletmek ve aşamalı tanımlamayı koordine etmek için gerçek zamanlı, etkileşimli bir izleme haritası oluşturmak için birlikte çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmış. DAVID19 platformu, vatandaşların kişisel verileri anonim olarak paylaşabilmesi ve bölgedeki insanların sağlık durumuyla ilgili bilgileri güvenli bir şekilde bir araya getirebilmesi için Besu’nun gelişmiş gizlilik özelliklerini kullanır..

DAVID19 Platformu Nasıl Çalışır?

DAVID 19 infografia 1 sunum ENG

DAVID19 uygulaması şu adreste mevcuttur: app.mellamodavid19.org ve şu anda REM ID dijital cüzdanı desteklemektedir. Kullanıcılar bir profil oluşturabilir ve sağlık durumları hakkında veri yükleyebilir. Platform daha sonra, COVID-19’un bölge genelindeki hareketinin gerçek zamanlı etkileşimli izleme haritasını oluşturmak için vatandaşların özel sağlık verilerini anonim hale getirir ve toplar. Johns Hopkins’inki gibi bazı izleme projeleri ise Kovid-19 Haritası Halk sağlığı yetkililerinden verileri yukarıdan aşağıya derleyen DAVID19, aşağıdan yukarıya bir yaklaşım kullanır ve vatandaşları kişisel sağlık güncellemelerine katkıda bulunmaya çağırır. 

Platforma daha fazla kullanıcı katıldıkça ve sağlık durumlarını ve hareketlerini düzenli olarak güncelledikçe, veri ekosistemi giderek daha zengin hale gelecek ve hem vatandaşların hem de hükümet yetkililerinin aşamalı sınır tanıma sürecini koordine etmesine yardımcı olacaktır. LACChain, bu sunumu, ittifakın “cebinizdeki yaşam portföyü” olarak adlandırdığı, blok zinciri tabanlı bir kimlik bilgisi sistemini yaygınlaştırmak için uzun vadeli bir planın 1. aşaması olarak görüyor.

“COVID-19’un büyüklüğündeki bir sorun, toplu ve dayanışmacı bir yanıt gerektirir.”

Alejandro Pardo Vegezzi, LACChain ve DAVID19 Lideri

Ethereum ile “Maskeleme”: Hyperledger Besu Özel Kullanıcı Verilerini Nasıl Korur?

Ekran Görüntüsü 2020 05 13, 3 59 08 PMDAVID19’un küresel etkileşimli izleme haritasının anlık görüntüsü.

Hyperledger Besu ilk olarak 2019’da Hyperledger serasına gönderilen ve sunulan açık kaynaklı bir Ethereum istemcisidir. PegaSys, ConsenSys’in protokol mühendisliği ekibi. Gelişmiş gizlilik ve izin verme özellikleri nedeniyle, Hyperledger Besu, ağ erişimini özelleştirmesi ve özel işlem verilerini koruması gereken kuruluşlar için giderek daha popüler bir blok zinciri platformu haline geldi. Besu ile DAVID19 platformu, kullanıcıların sağlık durumlarını anonim olarak paylaşabilmelerini ve kişisel verilerinin ve coğrafi konumlarının izlenemez olduğuna güvenebilmelerini sağlar. Tüm veriler yerel olarak kullanıcıların mobil cihazlarında saklanır.

“Dijital cüzdanları ve LACChain’in blok zinciri ağını kullanan bu çözüm, kullanıcılar tarafından sağlanan bilgilerin tamamen anonim ve şeffaf olmasını sağlamak için Hyperledger Besu kullanıyor.”

Marcos Allende, LACChain’in Teknoloji Koordinatörü consensys pleksus simgesi yuvarlak İsteğe Bağlı Web Semineri: Hyperledger Besu ile Gizlilik ve İzin Verme

Uzun Vadeli Dijital Altyapı Oluşturmaya Yönelik 3 Aşamalı Plan

1. Aşama: Vatandaşa-Vatandaşa

DAVID19’un ilk aşaması, gönüllü kullanıcıların kendi kendilerine atanan kimlik bilgileri aracılığıyla anonim olarak bilgi paylaşabildikleri bir “vatandaştan vatandaşa” platformunun önyüklenmesini gerektirir. LACChain’in geçen hafta yaptığı açıklamada söylediği gibi, bu iş birliğine dayalı ortam, bölgedeki milyonlarca insanın verileri kitle kaynaklı hale getirmesine ve COVID-19 risk haritaları oluşturmasına olanak tanıyarak “bu görünmez düşmanı görünür kılmaya yardımcı olacak” dedi. LACChain ve DAVID19 Lideri Alejandro Pardo Vegezzi, 1. aşamanın bir amacının “verilerimizi büyük teknolojiye ve hükümetlere vermeden bir dijital cüzdan kültürü oluşturmak” olduğunu açıkladı. 

2. Aşama: İşletmeden Vatandaşa

Özel şirketler ve üçüncü taraf ihraççılar DAVID19 ekosistemine katıldıkça, uygulama kullanıcılarına yeniden çalışma izinleri, beyannameler, tıbbi sertifikalar, seyahat izinleri ve akademik dereceler gibi daha gelişmiş kimlik bilgileri verebilecekler. Büyüyen doğrulanmış kimlik bilgileri ağı, kuruluşların tıbbi kaynakları daha iyi izlemelerine, sağlık hizmetlerine müdahaleyi yönetmelerine ve sınır tanımayı koordine etmelerine yardımcı olacaktır. Kullanıcılar için uygulama, iş ve seyahat gibi aktivitelere devam etmek için sağlıklı durumda olduklarını doğrulanabilir bir şekilde göstermelerine olanak tanıyacaktır..

3. Aşama: Uzun Süreli Temas İzleme

DAVID19, nihayetinde bölgeyi gelecekteki salgınlara ve acil durumlara hazırlamak için dijital bir altyapı görevi görecek. Blockchain tabanlı temas takibi, halk sağlığı kurumlarının hastalık vektörlerini tanımlamasına ve durdurmasına yardımcı olacak ve temas kuran kişileri enfeksiyon olasılığına karşı uyaracak. DAVID19, COVID-19 etrafındaki tıbbi müdahaleyi hemen yönetmek için piyasaya sürülürken, platform gelecekteki olası halk sağlığı krizleri için uzun vadeli bir kimlik bilgisi yönetim sistemi olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır.. 

Sıradaki ne

PegaSys ekibi, LACChain ağının kurulumunu destekleyerek LACChain ittifakıyla yakın ortaklık kurdu. Ekip, DAVID19 sunumunu desteklemekten ve Hyperledger Besu çevresinde en iyi uygulamaları ve performans ölçümlerini paylaşmaktan memnuniyet duydu. Platform, özellikle halk sağlığı acil durumlarında kimlik bilgisi yönetimi için blockchain teknolojisinin değerine dair zorlayıcı bir vaka çalışması ve Ethereum’daki gizlilik çözümleri için başka bir kanıt noktasıdır. DAVID19, Hyperledger Besu platformunun performanslı ve güvenilir doğasını ve bu tür uygulamalar için tasarımının avantajlarını da gösterir.. 

LACChain ittifakı herkesi harekete katılmaya ve şu adresten uygulamayı indirmeye çağırıyor: app.mellamodavid19.org. Vegezzi, “DAVID19 hepimize, hapsedilmemizden dijital bir çıkış fırsatı sunuyor,” diye yorumladı, “bu salgın karşısında kahraman ve kahraman olmanın bir yolu.”

DAVID19 ve koronavirüsün yayılmasıyla mücadelede blockchain teknolojisinin nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için 29 Mayıs’ta BSIC ve IDB Webinarına kaydolun., “Latin Amerika için COVID ve Blockchain.”

Ethereum’un kuruluşunuz için neler yapabileceğini öğrenmek ister misiniz??

Küresel Çözümler ekibimiz, blok zinciri eğitimi, stratejik danışmanlık, uygulama hizmetleri ve ortaklık fırsatları sunar. En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me