blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

NFT Sanat Pazaryerleri DeFi ile Nasıl Birleşiyor?

NFT’ler, kıt dijital sanat için kanıtlanabilir mülkiyet haklarını temsil eder. 2020 sonunda NFT’lerin toplam değeri 52 milyon dolardı. Tarafından James Beck2 Şubat 2021 2 Şubat 2021’de yayınlandı

Q4 2020 DEFI RAPORU blog 1 Raporu İndir


Bu, ConsenSys Codefi’nin 2020 4. Çeyrek Ethereum DeFi Raporundan bir dizi makalenin parçasıdır. Varlıklar ve ödemeler için belirteç standartları, NFT pazarları, sosyal ve topluluk belirteçleri, DAO’lar, flaş krediler, sarılmış Bitcoin ve Filecoin, borç verme projeleri ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam raporu indirin.

Fungible token’lar (NFT’ler) dijital malların finansallaşmasını temsil ettiğinden, NFT tasarımları ve pazar yerleri, inkar edilemez büyüyen bir DeFi sektörü haline geldi. Ethereum’un dijital varlıkları temsil etmek için ERC-20’leri kullandığı gibi, NFT’ler de dijital sanatı korkutmak için kanıtlanabilir sahiplik hakları olarak anlaşılabilir. Dünyanın dört bir yanındaki sanat galerileri COVID-19 nedeniyle kapalıyken ve çevrimiçi olarak daha fazla kültürel deneyim yaşarken, Ethereum, yaratıcıların sanatı paylaşmaları ve hevesli bir koleksiyonerler topluluğuyla doğrudan etkileşime girmeleri için büyüyen bir niş buldu.. 

Ekran Görüntüsü 2021 02 02 - 3 37 27 PMMükemmel “Cryptoart ve NFT’ler için Şüpheciler Kılavuzu”, Justin Cone.

2020’nin sonunda, NFT’lerin toplam piyasa değeri, en büyük beş platformda satılan 53.663 benzersiz sanat eseri ile 52.293.650 $ (42.720 ETH) oldu. Daha fazla pazar yeri türünü izleyen Nonfungible.com, toplamda 150 milyon dolara yaklaşan 5 milyon benzersiz NFT sattı. Bu hala bir kısmı olsa da 63,7 milyar $ geleneksel sanat pazarlarının yıllık hacmi, benzersiz sanatçıların, sanatın ve alıcıların sayısı dijital dünyada daha fazla olabilir. Geleneksel sanat pazarlarında, sanatçıların% 1’i Satış değerinin% 64’ü

Toplam NFT piyasa değeri. Kaynak: cryptoart.io Toplam NFT işlem hacmi. Kaynak: Nonfungible.com

Geleneksel sanat pazarları, ünlü sanat eserlerinin bir nesil boyunca yalnızca birkaç kez el değiştirmesiyle ünlü bir şekilde likit değildir. Ethereum’daki dijital sanatla, dijital sanat ticareti, bir işlem göndermek kadar basittir. MetaMask, ve 24/7 gerçekleşebilir. 1 Eylül 2020’de, 63 benzersiz tüccar ile NFT pazarlarının günlük hacmi yaklaşık 24.110 $ idi ve 13 Kasım 2020’ye kadar hacim 1.800’den fazla benzersiz tüccar ile 618.500 $ ‘ı aştı.. 

NFT Pazaryeri hacmi ve tüccarlar önemlidir. Kaynak: DappRadar

Daha fazla ticaret faaliyeti ve Ethereum’da dijital sanat satmanın benzersiz avantajlarını anlayan daha fazla sanatçı ile daha fazla ana akım dijital sanatçı da katılıyor. Beeple ile çalışan popüler bir dijital sanatçı olan Mike Winklemann, NFT koleksiyonu kazanan teklif 777.777.777 $ oldu. NFT’ler de geleneksel sanat pazarlarına geçmeye başlıyor. Ekim 2020’de, ilk NFT bir Christie’nin sanat müzayedesi 131.250 $, ve sanat, dünyanın neresinde olduğuna ve günün saatine bağlı olarak rengini değiştirecek şekilde programlanmıştır.. 

Christie’s’de satılan ilk NFT sanat eseri olan Robert Alice’den “Blok 21”.

NFT Pazaryerleri

Ethereum’da şu anda en az 27 benzersiz dijital sanat pazarı var. Aşırı nadir, MakersPlace, Async Art ve Known Origin, piyasaya sürüldüklerinden bu yana 1-8 milyon dolarlık satışları kolaylaştırdı. 

Aşırı nadir sanat pazarı

NFT pazar yerlerinin diğer kategorileri koleksiyon parçalarını içerir, örneğin: CryptoPunks (tüm zamanların satış hacmi 8,5 milyon dolar olan), CryptoKitties (toplam satış hacminde 38 milyon dolar) ve MLB Şampiyonları NFT figürlerinin, takımınızın ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlı olarak canlı MLB beyzbol oyunlarının yanı sıra ödül kazanabileceği (1,5 milyon dolar).  

ETH’den en iyi CryptoPunks satışları. Kaynak: Larva Laboratuvarları

Özel bir NFT pazarı olan SuperRare, son zamanlarda popülaritesini artırdı. Ocak ayında toplam satışlar, pazar için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 milyon doları aştı.

görüntüDolar Cinsinden Süper Nadir Birincil ve İkincil Hacim. Kaynak: DuneAnalytics

DeFi ve NFT’ler

DeFi alanındaki tasarım modelleri, NFT pazarlarına da karışıyor. Kendisinden önceki DeFi projeleri gibi, Nadir Karar vermek bir yönetişim belirteci tanıtmak, RARI ve Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) tarafından yönetilen platforma doğru adımlar atın. RARI jeton sahipleri (içerik oluşturucuları ve koleksiyoncuları içerir) platform yükseltmeleri için oy verebilir ve pazardaki küratörlük ve moderasyona katılabilir. Ayrıca, NFT pazarına yatırım yapmak isteyen ancak hangi sanat eserini seçeceklerinden emin olmayan koleksiyoncular için bir NFT endeksi olan bir NFT endeksi sunuyorlar.. 

Daha da deneysel Aavegotchi, Aave’den yatırım alan Singapur’daki Pixelcraft Studios tarafından oluşturuldu ve LAO diğerleri arasında. Göre Beyaz kağıt, Aavegotchi, “hem [NFT pazarlarının hem de DeFi pazarlarının] patlama potansiyelinden bir arada yararlanmayı hedefliyor. Kendisinden önceki CryptoKitties gibi, Aavegotchi’nin de enderliklerini etkileyen özellikleri vardır, örneğin sabit bir değerde başlayan ve Aavegotchi’nin ne kadar süredir aynı sahiple olduğu ve sahibinin ne sıklıkla etkileşimde bulunduğu gibi faktörlere bağlı olarak artan veya azalan “akrabalık” o. Aavegotchi’nin DeFi özellikleri de vardır: Aavegotchi’ler, Aave’nin a tokenlerinden (aUSDC veya aETH gibi) getiri elde ettiği ve DAO tarafından yönetilen oyun mekanizmalarına sahip olduğu için zaman içinde değer kazanır.. 

Bir Aavegotchi’nin Anatomisi. Kaynak: Aavegotchi teknik raporu

Dijital sanat ve tahsilat pazarı büyürken, ya NFT’ler sınırlı bir NFT olarak satılabilen ve aynı zamanda bir müzisyenin ikincil satışlardan kâr elde etmesine izin veren bir şarkı gibi gelir getiren varlıkları da temsil edebilirse? Grammy ödüllü sanatçı RAC, bu modelle yeni bir albüm çıkarmak için Zora platformunu kullandı.. Zora ayakkabı, plak, sanat – gerçekten her şey gibi sınırlı sayıda üretilen malları satın almak, satmak ve ticaretini yapmak için bir pazardır. Tüm bu mallar, ilişkili bir token ile piyasaya sürülür; bu, malın arz ve talebe göre dinamik olarak fiyatlandırılabileceği veya hatta ürün var olmadan önce piyasaya sürülebileceği anlamına gelir. Önemli olarak, NFT’ler, ürün yeniden satılırken gerçek dünya satış geliri haklarını taşır. Örneğin, Zora’da bir çift Yeezy spor ayakkabı satılırsa, hem Kanye hem de Adidas, jetonların belirli bir payı ile yeniden satış değerini yakalayabilir..

RAC, fiziksel malları NFT mülkiyet hakları ile birleştiren sınırlı sayıda BOY Kaset yayınladı.. 

Son trendler

Son zamanlarda, Hashmasks çılgınlığı, kriptoda NFT alanını aştı. Hashmasks, dünya çapında 70’in üzerinde sanatçı tarafından oluşturulan yeni NFT koleksiyon parçalarıdır. Her Hashmask’in benzersiz özellikleri vardır ve bazı özellikler diğerlerinden daha nadirdir..

resim 1Karma maskeler ve birincil ihraç satış programı

16.384 Hashmask, toplam 10.243 ETH’ye satıldı. satış programı, veya yaklaşık 15,3 milyon dolar sözleşme İşte. Birincil pazarda, Hashmasks bir haftadan daha kısa sürede tükendi. Bu Hashmasks için birincil pazar inanılmaz derecede sıcak olsa da, bu NFT’lerin ikincil pazardaki değerlerini koruyup korumadıklarını görmek ilginç olacak. Birçok işletme sahibi zaten kendi OpenSea’de satılık karma maskeler.

Çok Fazla Enerji

Ethereum’daki NFT sanatına olan ilgi arttıkça, Ethereum’daki mevcut Proof of Work fikir birliği mekanizmasını kullanarak işlemleri ve NFT’leri onaylamak için gereken muazzam enerji tüketimine yenilenmiş bir odaklanma da arttı. Memo Atken, para basma, teklif verme ve mülkiyet devri muhasebesi yapılırken ortalama NFT’nin yaklaşık 211 KgCO2 ayak izi. Bir saatlik Netflix izlemenin 36 gram CO2 olduğu tahmin edildiği düşünüldüğünde, bu, sanatlarını NFT pazarlarında yayınlamayı düşünen bazı sanatçıları caydırıyor..

Proof of Stake’in Ethereum’un büyümesi için bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biri de bu: sadece ağların iş hacmini büyük ölçüde iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda ağdaki onaylama işlemlerinin karbon ayak izini de azaltacağı tahmin ediliyor. % 99 oranında. Neyse ki, Ethereum 2.0’ın Beacon Chain üzerindeki Proof of Stake, halihazırda 2,491,268 ETH ile (yaklaşık 3,8 milyar $) stake edilmiş haldeyken iki aydır devam ediyor. Proof of Work’ü kapatmak düşündüğümüzden daha erken gelebilir, bazı araştırmacılar tahmin Ethereum’u inşa etme önerileriyle bu yıl kadar erken bir tarihte doğrudan işaret zinciri üzerinde.

DeFiDigital ArtmarketplaceMetaMaskNFTsNonfungible tokenHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me