yasal logolar2

Latham ile işbirliği içinde ConsenSys Legal tarafından yapılmıştır & Watkins LLP

Oluştur

Oluştur

Dakikalar içinde özelleştirilmiş bir Dönüştürülebilir Not oluşturun. OpenLaw üzerine inşa edilmiştir.


Burada oluştur →Değerlendirmek

Değerlendirmek

Notes’unuz dönüştürüldüğünde kurucu öz sermaye üzerindeki etkisini hesaplayın.

Burada değerlendirin →İşbirliği yap

İşbirliği yap

Formumuzla ilgili yorumlarınız mı var? İyileştirmemize yardımcı olması için Brooklyn Projesi ek açıklamasına gidin.

Burada işbirliği yapın →

Otomatik Dönüştürülebilir Senetin Temel Özellikleri

Otomatik Çizim

Otomatik Çizim

İster bir ihraççı ister yatırımcı olun, saatler değil dakikalar içinde özelleştirilmiş bir Dönüştürülebilir Senet oluşturun.

Özelleştirilebilir Pazar Standart Şartları

Özelleştirilebilir Pazar Standart Şartları

Sizin için önemli olan şeyleri seçmek için basit bir form kullanın, uygun yasal dili sağlayacağız. Değer yaratmaya odaklanabilmek için müzakere ve kelime ustalığını en aza indirin.

Token Hükümleri

Token Hükümleri

Jetonunuz var mı? Dijital belirteçlerin verilmesini veya dağıtımını ele almak için isteğe bağlı korumaları dahil edin.

OTOMATİK DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR NOT HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

İçindekiler

  1. Giriş
  2. Dönüştürülebilir not nedir?
  3. Otomatik Dönüştürülebilir Not nedir?
  4. Neden bir araya getirdik?
  5. O nasıl çalışır?
  6. Tipik bir dönüştürülebilir nottan farkı nedir??
  7. Nasıl yorum yapabilirim veya değişiklik önerebilirim?
  8. Önemli sorumluluk reddi beyanları
  9. Katkıda Bulunanlar Hakkında

Giriş

ConsenSys’in Otomatik Dönüştürülebilir Notuna Hoş Geldiniz! İşbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz Latham & Watkins LLP, Bu kaynağı geliştirmek ve halka açık hale getirmek için tokenleştirme ve blok zinciri ile ilgili yasal, düzenleyici ve ticari konularda en ileri düzeyde bir uygulamaya sahip küresel bir hukuk firması. Ayrıca, Otomatik Dönüştürülebilir Not için temel olarak KISS formunun kullanılması konusunda bizimle işbirliği yaptıkları için 500 Startup’a teşekkür etmek istiyoruz. Bu makalede, geleneksel dönüştürülebilir notlara kısa bir girişle başlıyoruz ve ardından Otomatik Dönüştürülebilir Notun ne olduğunu, neden bir araya getirdiğimizi ve nasıl çalıştığını açıklıyoruz. Ayrıca notumuzun geleneksel dönüştürülebilir notlardan ne kadar farklı olduğunu da tartışıyoruz. Son olarak, Otomatik Dönüştürülebilir Not aracını ve form dönüştürülebilir notumuzu geliştirmek için ekibimizle birlikte çalışabileceğiniz yolları ekledik. Beğeneceğinizi ve yararlı bulacağınızı umuyoruz.

Dönüştürülebilir not nedir?

Erken aşama şirketleri tipik olarak önemli miktarda para toplamak için zaman harcarlar. Şirketin içinde bulunduğu aşamaya, iş planına ve konuştuğu yatırımcılara bağlı olarak, sermaye oluşumu borç veya öz sermaye biçimini alabilir ve bazı durumlarda ikisinin bir karışımı olabilir..

Dönüştürülebilir senet veya dönüştürülebilir borç, belirli durumlarda ihraççının özkaynağına dönüştürülebilen bir borç menkul kıymetidir. Girişim sermayesi firmaları ve başlangıç ​​şirketlerine yatırım yapan melek yatırımcılar arasında popüler bir erken aşama finansman aracı biçimidir. Bu makalede, dönüştürülebilir notalara biraz aşina olduğunuzu varsayıyoruz, ancak bir göz atmanızı öneririz. İşte (Dönüştürülebilir Borç ile ilgili bölüme bakın) ve İşte yapısını ve nasıl çalıştığını daha derinlemesine incelemek için.

Aşağıdaki “Tipik bir dönüştürülebilir senetten farkı nedir” başlıklı bölümde ayrıntılı olarak açıkladığımız gibi, dönüştürülebilir senet düzenleyicisinin (yani şirketin) dijital kağıtlar dağıtması olasılığını ele almak için geleneksel bir dönüştürülebilir senet aldık ve mekanizmalar ekledik. belirteçler. Bu değişikliklerin, dönüştürülebilir notumuzu, tokenize edilmiş ekonomi için ürünler ve ağlar oluşturan girişimlere yatırım yapmaya uygun hale getirdiğini düşünüyoruz..

Otomatik Dönüştürülebilir Not nedir?

Otomatik Dönüştürülebilir Not, kullanıcıların sadece birkaç soruyu yanıtlayarak form dönüştürülebilir notumuzun özel uyarlanmış sürümlerini hızlı ve dinamik bir şekilde oluşturmasına olanak tanıyan bir araçtır. Dönüştürülebilir formumuz, risk sermayesi firmaları ve melek yatırımcılar tarafından yaygın olarak kullanılan geleneksel bir ABD başlangıç ​​finansman aracı olan 500 Startup’ın KISS (“Keep it Simple Security”) formuna dayanmaktadır. Buna göre, kamuya açık diğer tahvillere büyük ölçüde benzerdir ve genellikle çoğu hukukçu tarafından “piyasa standardı” olarak kolayca tanınabilmelidir. Ancak, dijital jeton teklifleriyle ilgili sorunları ele almak için önemli değişiklikler olduğuna inandığımız şeyleri değiştirdik (aşağıdaki “Tipik bir dönüştürülebilir nottan farkı nedir?” Bölümüne bakın).

Neden bir araya getirdik?

ConsenSys olarak, blockchain teknolojisinden yararlanan ürünler, platformlar veya ağlar geliştiren birçok yeni işletmeye yatırım yapıyoruz. Sürecin bir parçası olarak, dönüştürülebilir senetlerin ve erken aşama yatırım araçlarının birçok farklı biçimiyle karşılaştık, ancak hepsinde bir şeyler eksik görünüyor. Bazıları piyasa ticari şartlarından önemli ölçüde sapmaktadır. Diğerleri, ihraççının bu tür dönüştürülebilir senetlerin dönüştürülmesinden veya geri ödenmesinden önce dijital tokenları dağıtma olasılığı (ve bazen güçlü bir olasılık) tarafından yaratılan sorunları düzgün bir şekilde ele almayı ihmal eder. Sonuç olarak, genellikle hem kendimize yatırım yaptığımızda hem de projelerimiz için dış finansman aldığımızda kullandığımız kendi dönüştürülebilir notumuzu geliştirdik. Form sözleşmesini otomatikleştirmenin, iç hukuk ekibimiz ve bir bütün olarak kuruluşumuz için önemli ölçüde zaman ve kaynak tasarrufu sağladığını gördük. Umudumuz, Otomatik Dönüştürülebilir Notu paylaşarak diğer şirketlerin de kaynak yaratma sürecine daha az zaman ve para harcayıp bunun yerine BUIDLing’e odaklanabilmesidir. Bu şekilde, yeni tokenize ekonomide büyümeyi hızlandırmaya yardımcı olmayı umuyoruz..

O nasıl çalışır?

Otomatik Dönüştürülebilir Not, aşağıdakiler kullanılarak oluşturulmuştur: OpenLaw, kullanıcıların, seçtikleri girdilere ve sağladıkları bilgilere göre dinamik olarak taslak anlaşmalar oluşturmasına olanak tanıyan bir ConsenSys platformu. Erişebilirsiniz Otomatik Dönüştürülebilir Not oluşturucu. Otomatik Dönüştürülebilir Not, kısa bir anket aracılığıyla ilgili ayrıntıları (ör. Şirketin adı ve senedin ana tutarı) sağlamanızı ve bir dizi seçenek (ör. İskonto oranı ve belirli yatırımcı hakları) arasından seçim yapmanızı ister. Otomatik Dönüştürülebilir Not, sahip olabileceğiniz birçok soruyu yanıtlamak için tasarlanmış talimatlar ve kılavuz notları içerir. Anketi tamamladıktan sonra, girdilerinize göre uyarlanmış dönüştürülebilir bir notun Word veya PDF sürümünü yalnızca bir düğmeye tıklayarak indirebilirsiniz..

Tipik bir dönüştürülebilir nottan farkı nedir??

Dönüştürülebilir formumuz ile tipik bir dönüştürülebilir not arasındaki temel fark, dönüştürülebilir notumuzun, ihraç eden şirketin dijital jeton dağıtma olasılığını ele almasıdır. Bunun karşılanmamış bir ihtiyaca hitap ettiğine inanıyoruz çünkü dijital tokenlerin şirketler tarafından potansiyel dağıtımı, ihraççıların ve yatırımcıların uzun vadeli bir ilişkiye girmeden önce ele almaları gereken belirli ekonomik ve düzenleyici endişeleri ortaya çıkarıyor..

Arka fon

Ekonomik açıdan bakıldığında, dijital belirteçler, kendilerini ve kurucularını oluşturan şirket tarafından nasıl yapılandırıldıklarına ve tutulduğuna bağlı olarak, yatırımcıların senetlerinin dönüştürülmesinden sonra almayı bekledikleri hisse senedi menkul kıymetlerinde yakalanamayacak bir değer yaratabilir. Örneğin, bu değer bunun yerine şirket tarafından oluşturulan ve önyüklenen ağda bulunabilir ve bu nedenle bu ağı güçlendiren dijital belirteçlerde yakalanabilir. Bir şirketin hisse senetlerinin değeri ile dijital tokenlarının değeri arasındaki bu potansiyel kopukluk göz önüne alındığında, yatırımları, (1) kurucuların ve yatırımcıların teşviklerini, Hem hisse senedi menkul kıymetlerinde hem de dijital jetonlarda faiz tahsisi ve (2) yatırımı alan şirket tarafından dağıtılacak dijital jetonların doğasında bulunan potansiyel değer yakalama hesabı.

Düzenleyici bir bakış açısıyla, dijital belirteçlerin dağıtımı, özellikle dijital belirteçler için geçerli düzenleyici çerçevenin gelişmeye devam ettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici risklerle doludur. Sonuç olarak, blockchain teknolojisi şirketlerinin yatırımcıları, portföy şirketlerinin, kötü yapılandırılmış veya yürütülen token satışları tarafından yönlendirilen düzenleyici eylemlere, sadece itibar olarak bile olsa, karışabileceğinden korkabilirler. Bu düzenleyici risk nedeniyle, yatırımcılar genellikle bu tür dijital tokenlerin tüm geçerli düzenlemelere ve en iyi uygulamalara uygun bir şekilde düzgün bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için herhangi bir token dağıtımından önce portföy şirketleri tarafından danışılmayı tercih eder.

Token Satış Engelleyici

Dönüştürülebilir not formumuz, yukarıda tanımlanan endişeleri birkaç farklı şekilde ele almaktadır. İlk olarak, şirketin (a) token ihraç etme olasılığının düşük olduğu veya (b) token ihraç etme olasılığının yüksek olduğu ancak bunu yatırımcılarla yakın koordinasyon içinde yapmayı planladığı senaryolarda, dönüştürülebilir not formumuz kullanıcıya bir ” belirteç engelleyici. ” Bu engelleyici, şirketin bir token satışı gerçekleştirmeden önce yatırımcılarının onayını almasını gerektirecek ve böylece dönüştürülebilir senetteki yatırımcılara bu tür bir satıştan önce danışma fırsatı sunacaktır..

Token Satış Dönüşüm Mekanizması

İkincisi, şirketin finansmanı sırasında potansiyel bir jeton satışını yapılandırmaya veya formüle etmeye zaten başladığı senaryolarda veya potansiyel bir jeton satışının gerçekleşmesi olasılığının daha yüksek olduğu senaryolarda, tarafların neyi kararlaştırması daha uygun olabilir. böyle bir jeton satışı gerçekleştiğinde gerçekleşmelidir. Bu nedenle dönüştürülebilir formumuz, İlk Token Satış Dönüşümü ve İlk Token Satışı Ödeme mekanizmalarını içerir. Bir jeton satışının tamamlanması üzerine, dönüştürülebilir senet ya (i) yerinde kalır, (ii) şirketin hisse senetlerine dönüştürülür ya da (iii) şirket tarafından geri ödenir (potansiyel olarak bir primle). Bu hakkın nasıl işlediğini göstermek için basit bir örnek ele alalım: dönüştürülebilir bir senet finansmanından dokuz ay sonra, senetleri çıkaran şirketin yatırımcılarına bir token satışı başlatmaya hazır olduğunu bildirdiğini varsayalım. Şirket, token yapısını ve satış koşullarını yatırımcılara açıklar; bu noktada, bu tür yatırımcılar, satışın olası bir hisse senedi sahibi olarak en iyi çıkarına olup olmadığına veya yatırımından çıkıp çıkmayacağına karar verebilmelidir. geri ödemeyi seçerek şirket. Yatırımcılar şirketin öz sermayesine değer verirlerse, dönüştürülebilir tahvili ellerinde tutmaya devam etmeyi (gelecekteki bir hisse senedi turuyla bağlantılı olarak dönüştürme için) veya token satışı ile bağlantılı olarak önceden belirlenmiş bir formüle dayalı olarak hisse senetlerine dönüştürmeyi seçebilirler. Alternatif olarak, yatırımcılar ayrılmaya karar verirlerse, şirket tarafından İlk Token Satış Ödeme tutarının ödenmesi hakkını kullanabilir; bu ödeme, yatırımcının erken bir destekçi olduğu için tazminat vermek için orijinal yatırımın mutabık kalınan bir katı olabilir. Bu haklarla, şirketler ve yatırımcılar, ilk token satışı olayını, İlk Token Satışı Dönüştürme hakları ve ilk Token Satışı Ödeme haklarını ödünç aldığımız yer olan bir birleşme veya satın alma olayına biraz benzer olarak görmelidir..

Token Satın Alma Seçeneği

Esnekliği en üst düzeye çıkarmak adına, dönüştürülebilir senet formunda ayrıca bir jeton satışı durumunda yatırımcı için isteğe bağlı bir jeton satın alma seçeneği bulunur. Bu jeton satın alma seçeneği, yatırımcının bu tür jeton satışında ihraç edilen dijital jetonların bir kısmını satın almasını sağlar ve bu nedenle yatırımcıya şirketin ağında veya platformunda bir katılımcı olma yeteneği sağlar. Bu düzenlemenin benzer enstrümanların (SAFT gibi) token haklarından önemli ölçüde farklı olduğuna inanıyoruz çünkü (i) dönüştürülebilir senet şirketin dijital token dağıtımını önceden kabul etmesine izin vermiyor ve yatırımcının orijinal yatırımı (ii) yatırımcının dijital jetonları satın almak için ilgili gereklilikleri yerine getirmesi gerekir (örneğin, satın alıcının jetonların kullanımını veya tüketimini kanıtlamasını gerektiren satış şartlarındaki herhangi bir geçerli yasaya veya herhangi bir koşula uymak) ), (iii) bu tür herhangi bir token satın alımının ayrı olarak belgelenmesi gerekecek ve (iv) bu tür token satışı, muhtemelen şirketin, şirketin ağ teknolojisinin geliştirilmesi için notlara yatırımcıların yatırımından elde ettiği gelirleri kullanmasından sonra gerçekleşecekti..

Taraflar bir jeton satın alma seçeneği eklemeye karar verirse, dönüştürülebilir senet formu, dijital jetonun veya dijital jetonun dağıtımının menkul kıymet yasalarının uygulanmasını tetiklemesi muhtemelse ortaya çıkabilecek düzenleme sorunlarını azaltmak için belirli koruyucu hükümler içerir. Örneğin, bir yatırımcı, token satın alma seçeneğini bir yıl süreyle veya bu tür yatırımcı tarafından satın alımların yasal zorluklara neden olmayacağı zamana kadar erteleyebilir, örneğin jeton veren kuruluşun ağının geliştirilmesi ve ademi merkeziyetçiliğinin bir sonucu olarak. Alternatif olarak, bu düzenleyici konular çözülemezse veya çözülme olasılığı düşükse, taraflar yatırımcının haklarını ekonomik veya başka türlü korumak için alternatif bir düzenleme üzerinde müzakere ve anlaşma yapma imkanına sahiptir. Bu yaklaşımın, jetonları doğrudan veya dolaylı olarak saf, pasif yatırımcılara sattıktan sonra tüketici hizmet jetonlarını başlatmaya çalışan jeton projelerinin karşılaştığı zorluklar da dahil olmak üzere, projelerin ve yatırımcıların yaşadığı menkul kıymetler yasası sorunlarının çoğunu hafifletmesi gerektiğine inanıyoruz..

Buna bağlı olarak, dönüştürülebilir senet formu aynı zamanda potansiyel emtia kanunu endişelerini gidermek için hükümler de içerir. Token satın alma opsiyonu, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) düzenlemesine tabi bir emtia opsiyonu olarak kabul edilirse, şirket ve yatırımcı belirli muafiyetlerden faydalanabilir. CFTC yönetmeliğinin uygulanması ve bu tür bir muafiyetin mevcudiyeti durum bazında analiz edilmelidir ve sizi yetkili bir danışmanla konuşmanızı öneririz..

Nasıl yorum yapabilirim veya değişiklik önerebilirim?

Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. Dönüştürülebilir not formunu şurada kullanıma sunduk: Brooklyn Projesi, düşüncelerinizi ısmarlama yorumlayıcımız aracılığıyla paylaşabileceğiniz yer. Otomatik Dönüştürülebilir Not aracının kendisine gelince, lütfen herhangi bir geri bildiriminizi şu adrese gönderin: [e-posta korumalı]

Önemli Sorumluluk Reddi Beyanları

Otomatik Dönüştürülebilir Senet’in yetkili hukuk müşavirinin yerini alması amaçlanmadığını lütfen unutmayın. Burada sağlanan materyallerin hiçbiri hukuki tavsiye olarak değerlendirilmeye veya bir avukat-müvekkil ilişkisi yaratmaya yönelik değildir. Bu sitedeki materyaller, yasadaki veya geçerli yorumlama kılavuzundaki tüm güncel güncellemeleri yansıtmayabilir ve Otomatik Dönüştürülebilir Not, formlarını gerçek zamanlı olarak sürekli güncelleme yükümlülüğünden feragat eder. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz için yargı alanınızdaki saygın bir avukatla iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Dönüştürülebilir not oluşturucunun kullanımı Hüküm ve Koşullarımıza tabidir..

Latham & Watkins Sorumluluk Reddi: Temasa geçme davetiyesi, Latham’ın & Watkins avukatları uygulama yapmaya yetkili değil.

New York’un Mesleki Sorumluluk Kuralları uyarınca, bu iletişimin bazı bölümleri avukat reklamları içerir. Önceki sonuçlar benzer bir sonucu garanti etmez. Sonuçlar, her bir gösterime özgü çeşitli faktörlere bağlıdır. Lütfen Latham ve Watkins avukatlarının New York Disiplin Kuralları uyarınca davranışlarıyla ilgili tüm soruları Latham’a yönlendirin & Watkins LLP, 885 Third Avenue, New York, NY 10022-4834, Telefon: +1.212.906.1200

500 STARTUPS SORUMLULUK REDDİ: 500 STARTUPS, OTOMATİK DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR NOTUN DOĞRULUĞU İLE İLGİLİ HİÇBİR BEYANDA BULUNMAZ VE OTOMATİK DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR NOTU KULLANMANIN HERHANGİ BİR HATA, İHMALİ VEYA SONUÇLARI İÇİN HİÇBİR SORUMLULUK KABUL EDİLEMEZ. HİÇBİR KOŞUL ALTINDA, OTOMATİK DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR NOT VEYA İLGİLİ HERHANGİ BİR İÇERİK, 500 STARTUP VEYA BAĞLI KURULUŞLARI TARAFINDAN YATIRIM, YASAL, VERGİ VEYA DİĞER TAVSİYELER OLARAK YAPILMAMALIDIR. 500 STARTUPS, OTOMATİK DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR NOT KULLANILARAK HERHANGİ BİR TOKEN TEKLİFİNİ ONAYLAMAMAKTADIR VE HİÇBİR KOŞUL ALTINDA HİÇBİR KOŞUL ALTINDA HERHANGİ BİR TEKLİF OLARAK HERHANGİ BİR GÜVENLİK BAŞLANGICI YA DA HİZMET SATIN ALMAK İÇİN BİR İLGİ ÇÖZÜMÜ YA DA BİR İLGİ ÇÖZÜMÜ OLARAK YORUMLANMAMALIDIR. ENTITY.

KATKIDA BULUNANLAR HAKKINDA

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me