blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogHaberler

Reddit’in Blockchain Topluluk Puanları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İnternetin Ön Sayfası, yeni itibar sisteminin pilot programı için Ethereum kullanıyor. Redditors ve ana akım blockchain benimseme için ne anlama geldiğini burada bulabilirsiniz. By Coogan Brennan28 Mayıs 2020Yayınlandı 28 Mayıs 2020

reddit topluluğu puan kahramanı


Birkaç hafta önce Reddit, Ethereum üzerine kurulu yeni bir pilot programı duyurdu. Bu benimsemek için harika bir haber ve biraz daha arka plana girmek istedik …

Reddit Nedir??

Reddit, üyelerin gönderilere olumlu oy verebileceği veya olumsuz oy verebileceği çeşitli konularda tartışma panoları (alt dizinler adı verilir) koleksiyonudur. Muazzam (ve sadık) bir kullanıcı tabanına sahiptir. 430 milyon aylık aktif kullanıcı ve her gün 150 milyon sayfa ziyaret ediliyor. Reddit, kendisini “İnternetin İlk Sayfası” olarak ilan ediyor ve bu biraz doğru: Buzzfeed’de okuduğunuz veya yerel haberlerde sendikasyon olarak gördüğünüz viral videolar ve hikayeler genellikle Reddit’ten geliyor.

Devasa popülaritesi ve etkisinin yanı sıra, Reddit’in kullanıcıları için itibar sistemini anlamak önemlidir. Karma. Bir gönderi gönderdiğinizde ve bir sürü olumlu oy aldığında, daha fazla Karma puanı alırsınız. Gönderiniz olumsuz oylandığında, daha az alırsınız. Karma, gönderilerinizi gören kişilerin sayısını artırabileceği için çok beğenilen bir metriktir. Aynı zamanda kullanıcılar için bir gurur kaynağıdır. Daha Fazla Karma, Reddit’i bir süredir kullandığınız ve insanların gönderilerinizi desteklediği anlamına gelir.

karma oku 1

Topluluk Puanları Nelerdir?

Bu ayın başlarında Reddit duyuruldu adlı bir pilot program başlatıyorlardı Topluluk Puanları. Reddit’in ifadesiyle Topluluk Puanları, kullanıcıların “topluluğa katkıda bulunarak, örneğin kaliteli gönderiler ve yorumlar göndererek Puan kazanmalarına” olanak tanır. 

Mevcut Karma itibar sistemine benziyor, değil mi? Bir bükülme var. Reddit, Topluluk Puanlarını blockchain ağı Ethereum üzerinde oluşturdu. Topluluk Puanları, blok zincirinde jetonlar olarak dijital olarak temsil edilir: Reddit’teki 1 Topluluk Noktası, Ethereum blok zincirindeki 1 Topluluk Noktası ile yansıtılır..

Topluluk Puanları Neden Blockchain Üzerindedir??

Serena Williams’ın kocası ve Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, kripto para birimleri ve blok zinciri ağlarına inanıyor. Risk sermayesi şirketi, şu anda en popüler kripto para ürünlerinden biri olan Coinbase’in ilk destekçilerinden biriydi. Kripto para birimleri için tutarlı bir destekçi ve amigo..

Açıklayıcı Topluluk Puanları programı için internetin mevcut ortamını, ilk başladığında olduğu “özgür sınır” dan çok uzak olarak tanımlıyor. 

özgür sınır

İnternetin, kullanıcıları tuzağa düşüren ve olasılıkları kısıtlayan duvarlı platformlarda konsolide edilmesini anlatmaya devam ediyor..

duvarlar

Son olarak, kullanıcıların muhtemelen blok zinciri ağları aracılığıyla “sınır sahipliğini” geri alma potansiyelinden bahsediyor..

mülkiyet

Şimdilik, Reddit, muazzam kitlesi ve Ethereum blok zinciri arasında ana akım bir işe alım aracı olarak hareket ederek blok zincirinin benimsenmesini sağlamayı umuyor gibi görünüyor.. 

consensys pleksus simgesi yuvarlak “Web3’e Giriş” web seminerimizi izleyin. İzlemek

Bu Sürüm Neye benziyor?

Bu bir pilot program olduğu için Reddit, Topluluk Puanlarını yalnızca iki alt dizinde uyguluyor: r / Cryptocurrency (1 milyon abone) ve r / FortNiteBR (1,3 milyon abone). Her alt dizinin Puanlarını temsil eden farklı bir logosu vardır, r / Cryptocurrency’ler “Aylar” ve r / FortNiteBR’ler “Tuğla”.

Bir kullanıcının Topluluk Puanları, yalnızca Reddit mobil uygulamasında bulunan bir “Apps Kasası” nda saklanır. Kasa, bir kullanıcının Ethereum ağında jeton talep etmek, takas etmek veya harcamak için kullanılan özel ve genel anahtarlarını içerir. Moons and Bricks, kullanıcının alt dizine katılımına göre aylık olarak dağıtılır ve Apps Kasası’nda gösterilir. Kullanıcılar Reddit’in Vault özelliğini kullanabilir veya jetonlarını bir Ethereum cüzdanı.

Moons ve Bricks’in Ethereum’a konuşlandırılmış kendi akıllı sözleşmeleri (Ethereum blok zincirine dağıtılan ayrı programlar) vardır. Genel olarak piyasaya sürüldüğünü varsayarsak, her alt dizinin Ethereum blok zinciri üzerinde kendi akıllı sözleşmesi olacaktır..

Bu Neden Büyük Bir Anlaşma?

Blockchain hala ana akım benimsemeye ulaşmadı ve Reddit’in programı blockchain’i daha geniş bir kitleye ifşa ediyor. Reddit yalnızca geniş bir kullanıcı tabanına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda İnternet’teki benzersiz konumu nedeniyle gerçek bir kültürel önbelleğe sahiptir. Blockchain ve Ethereum kullanıyor olmaları gerçekten heyecan verici.

Reddit ayrıca bir Vault kurarak ve blockchain’i iki popüler alt dizinle doğrudan entegre ederek kullanıcıları için sağlam bir ilk katılım deneyimi yarattı. Ethereum işlemlerini göndermenin bazen zor sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için meta işlemler adı verilen bir işlem kullanıyorlar (buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz). 

Reddit, bunu (en azından kısmen) idealist bir niyetle, daha geniş bir blok zinciri ve internet topluluğu oluşturmaya yardımcı olma niyetiyle yapıyor. Ethereum’u bu niyetlerden yararlanmak için en iyi yer olarak belirlemek, hem blockchain hem de Ethereum için büyük bir güven oyu..

Sıradaki ne?

Pilot program 2020 Yazı boyunca devam edecek. Community Points ekibi bir Genel Topluluk Puanları sisteminde Hata Ödülü, hedeflemek Ay ve Tuğla sözleşmeler.

Şimdiden birkaç gerçekten ilginç öğrenim oldu:

Bu, genel olarak halka açık blok zincirleri ve özel olarak Ethereum için mükemmel bir gelişmedir. Çok büyük bir kitleye sahip bir şirketten harika bir kullanım örneği. Ethereum’a kolay katılımı sağlamak için teknik bilgilerini kullanıyorlar. FortNite ile olası geçiş olağanüstü olurdu. Tüm proje – Redditor’ların anlayacağı bir dilde anlatmak – hayret verici toplardır.

Bundan sonra ne olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Doğrudan gelen kutunuza daha fazla blockchain arızası gelmesini isteyin?

En son blockchain haberleri ve analizleri için ConsenSys haber bültenine abone olun. Abone ol En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me