blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBasın Yayını

Tachyon Tarafından Desteklenen Filecoin Launchpad Accelerator ile tanışın

Tachyon şimdi, Protocol Labs tarafından birlikte desteklenen ve IPFS ve Filecoin’in benimsenmesine odaklanan düşüş hızlandırıcısı için uygulamaları kabul ediyor. by ConsenSysTemmuz 30, 2020Yayınlanan Temmuz 30, 2020

Filecoin Launchpad


New York, NY, 30 Temmuz 2020 – Bugün ConsenSys Labs, Tachyon Tarafından Desteklenen Filecoin Launchpad Accelerator için uygulamaların açık olduğunu duyurdu. Bu grup, IPFS ve Filecoin aracılığıyla dağıtılmış web için daha açık, birlikte çalışabilir ve programlanabilir araçlar, altyapı ve uygulamalar geliştiren girişimlere odaklanacaktır..

Sonbahar 2020 boyunca, 15 ila 20 ekibe, Demo Günü ve program sonrası kaynak yaratma desteği ile sonuçlanacak, iş ve blok zincirine özgü konular etrafında on iki haftalık finansman, mentorluk, avantajlar ve programlama sağlanacak. Takımlar ConsenSys’e erişimden yararlanır ve Protokol Laboratuvarları girişimcilerden ve hukuk danışmanlarından çığır açan teknik araştırmacılara kadar uzanan ağlar ve uzmanlık. Her takım 80.000 USD fon alacak. Takımlar şunları yapabilir: buraya başvur, ve uygulamalar 21 Ağustos’ta kapanıyor. 

ConsenSys Labs’ın Tachyon hızlandırıcısı, bu yıl benzersiz olacak ve aşağıdakilerle birlikte desteklenecek: Protokol Laboratuvarları. 2014 yılında kurulan Protocol Labs, projeleri arasında şunlar bulunan açık kaynaklı bir araştırma, geliştirme ve dağıtım laboratuvarıdır. Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS), Filecoin, libp2p, ve daha fazlası. En basit haliyle, IPFS’nin hedefi, uygulamaların merkezi sunucularda yaşamadığı, ancak kullanıcıların bilgisayarlarından oluşan bir ağ üzerinden çalıştığı, tamamen dağıtılmış bir webdir. IPFS, tüm insanlık için daha sürdürülebilir ve erişilebilir bir web altyapısını teşvik etmek için dayanıklı, yükseltilebilir, açık bir ağ oluşturmayı amaçlamaktadır. Şuna göre içerik bulmaya çalışmak yerine DSÖ barındırıyor, kullanıcılar içeriği arıyor kendisi. Bu, verilerin hem daha hızlı hem de daha ucuza alınması, artık merkezi sunuculara güvenilmemesi ve hatta çevrimdışıyken web’e erişme yeteneği anlamına gelir..

IPFS için ekonomik teşvik katmanı, madencileri Filecoin ağında şifrelenmiş verileri uygun şekilde depolamak için rekabet etmeleri için ödüllendiren Filecoin (FIL) adlı bir ağ belirtecidir. 2017’deki kitle satışından bu yana, Protocol Labs, protokolü olgunlaştırmak ve yaklaşan lansmanına doğru ilerlemek için sıkı bir şekilde çalışıyor..  Filecoin’in test ağı halihazırda 25 PiB depolama alanı, binlerce veri depolama sağlayıcısı, protokole dayalı düzinelerce uygulama ve 1.350’den fazla açık kaynak yazılım katılımcısı içermektedir. Filecoin’ler teşvik edilmiş testnet Filecoin genel ana ağının 3 Ağustos 2020 haftasını resmi olarak başlatması bekleniyor. 2020’nin 3. çeyreğinde kullanıma sunulması

Tachyon tarafından desteklenen Filecoin Launchpad, Ethereum ve DeFi ekosistemlerinde Filecoin’in benimsenmesini hızlandırmak için finansman, bire bir mentorluk ve programlama sağlayacak ve verimli bir şekilde fiyatlandırılmış ve coğrafi olarak dağıtılmış bir depolama ağıyla entegre olmak isteyen mevcut web geliştiricilerini çekecek..

Protokol Laboratuarları yığını içinde inşa eden tüm başvuran ekipler ve hatta Protokol Laboratuarları yığınının öğelerini entegre etmeyi düşünen Ethereum projeleri dikkate alınacaktır. Bunlar şunları içerebilir: 

  • Altyapı: Şifreleme, dosya yönetimi / alma ve Filecoin ve IPFSnetworks’e temel yerleştirmeyi desteklemek için temel altyapı ve geliştirici araçları.
  • Ara yazılım: Filecoin ve IPFS’nin tak ve çalıştır dApp veya DeFi araç setleri ve veriler gibi diğer uygulamalarla entegrasyonunu ve kullanımını şekillendiren platformlar & IPFS’nin devam eden etkinliğine ilişkin analiz bilgileri.
  • Başvurular: Dosya paylaşımı, DeFi, arşiv araçları, video, ses, büyük veri depolama ve ağ iletişimi gibi son kullanıcı uygulamaları geliştirmek için çekirdek teknoloji yığınının bir parçası olarak Filecoin veya IPFS kullanan araçlar.

ConsenSys Labs ve Protocol Labs arasındaki bu ortaklık, Ethereum ve IPFS ekosistemleri arasında yıllarca süren işbirliği ve sinerjiye dayanmaktadır. Ekipler, merkezi olmayan protokol ekosistemi ve dağıtılmış Web için birçok ortak hedefi paylaşıyor: daha güvenli ve dirençli küresel dijital ağlar oluşturmak, kullanıcılara veri kontrolü sağlamak ve daha açık, sürdürülebilir ve erişilebilir bir Web oluşturmak. Filecoin’in piyasaya sürülmesi, işbirliğini hızlandıracak ve ortak kullanım durumları için yeni fırsatlar sunacak; bu hızlandırıcı, merkezi olmayan protokoller ve ağlar arasında daha fazla yakınsama için bir fırlatma rampası görevi görmeye yardımcı olacaktır.. 

Protocol Labs Hakkında

Protocol Labs açık kaynaklı bir R&İnterneti kökten iyileştirmek için protokoller, araçlar ve hizmetler oluşturan D laboratuvarı. Protocol Labs’ın projeleri şunları içerir: IPFS, Filecoin, libp2p, ve daha fazlası – binlerce kuruluşa ve milyonlarca insana hizmet veren. Filecoin Projesi insanlığın bilgileri için merkezi olmayan, verimli ve sağlam bir temel oluşturma misyonuna sahip merkezi olmayan bir depolama ağıdır. 

ConsenSys Labs hakkında

ConsenSys Labs, 22 ülkede 78’den fazla şirketten oluşan bir portföye sahip bir yatırım yöneticisidir. ConsenSys Labs, üç kademede olağanüstü ekiplere yatırım yapmaktadır: Erken aşamadaki blockchain girişimleri için bir hızlandırıcı olan Tachyon; Röleler, girişimciler ve kurucu gelişimi için dağıtılmış hackathonlar; ve merkezi olmayan protokoller, altyapı ve uygulamalarda erken aşama yatırım fırsatlarına odaklanan bir girişim ekibi.

Müşteri DuyurusuFilecoinHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me