blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi Etkinleştir

Token Başlatma Standartlarını Etkinleştirin

by Collin MyersAralık 11, 2019Yayınlanan Aralık 11, 2019

LaunchStandards blogimage


Yeni Nesil Ağ Lansmanları İçin Standartları Teşvik Etmek

İlkelerimiz

İle Etkinleştir Blok zinciri yerel Web 3.0 ekonomisinde sağlam ve kapsayıcı belirteç ekosistemleri oluşturmak için standartlara dayalı bir yaklaşım benimsemeye çalışıyoruz. Standartlarımız, merkezi olmayan ağları başlatırken, desteklerken ve etkinleştirirken bir kuzey yıldızı görevi gören temel ilkelere göre belirlenir:

  1. Adil, Hesap Verebilir ve Şeffaf Uygulamalar Oluşturun

  2. Geleceğin Ağlarının Merkeziyetsizleşmesini Sağlayın

  3. Token Dağıtım Mekanizmalarında İnovasyonu Teşvik Edin

  4. Ağ Etkilerini Hızlandırmak için Katılımı Artırın 

Brooklyn Projesi

Kasım 2017’de Brooklyn Projesi, 1.000’den fazla üyeyi harekete geçiren bir açık kaynak girişimini duyurdu. Consumer Token Framework. Çerçeve, yardımcı program belirteçleri için küresel standartlar oluşturmaya yönelik ilk adımı temsil ediyordu. Hizmet jetonları, merkezi olmayan bir jeton ekonomisinde erişim, katılım ve değişim haklarının dijital temsilleridir.. 

Brooklyn Projesi, potansiyel pazar başarısızlıklarının yanı sıra merkezi olmayan projelerin gerektirdiği yasal ve düzenleyici belirsizliği ele almak için bu belirteçlerle ilişkili satış ve dağıtım yöntemlerine odaklandı.. 

Brooklyn Projesi tarafından yapılan harika çalışmayı temel alan Activate, alandaki son gelişmeleri yansıtan uyarlanabilir bir çerçeve olarak hizmet vermek için kendi Token Lansman Standartları setini geliştirdi.. 

Bu Standartları Kimlere Uygular??

Bir Token Lansmanına dahil olan ve tümü Activate temel ilkeleriyle uyumlu bir dizi bireysel standarda sahip olan birkaç aktör vardır..

  • Platformu Etkinleştir – Küresel blockchain topluluğu için katılımı, yeniliği ve eğitimi aktif olarak teşvik eden şeffaf davranış kurallarına bağlıyız.

  • Katılımcıları Başlat – Jetonlarını merkezi olmayan bir ağda satın almak, talep etmek ve aktif kullanımını göstermek isteyen kullanıcılar.

  • Ortakları Başlat – Katılım konusunda tutkulu, ana ağ lansmanında dağıtılmış, adil ve sorumlu bir şekilde yerel belirteçlerini piyasaya sürmek isteyen “denetlenmiş” merkezi olmayan ağlar. 

Token Lansman Standartlarımızın amaçlanan amacı, nitelikli ağların başlatılmasını ve şeffaf ve adil bir şekilde erişilebilir olmasını sağlamaktır. Bu, küresel blok zincirinin benimsenmesini hızlandıracak ve yarının merkezi olmayan ekonomisinin katılımcılarını eğitecek.

Frame 7.png

Platform Standartlarını Etkinleştirin

Lansman Ortakları Ethereum Ekosistemini Desteklemelidir

Activate Platformu, yalnızca Ethereum ekosisteminin gelişimini ilerletmek için ağlar oluşturan ortakları destekleyecektir..

Lansman İş Ortakları Durum Tespitine Tabidir

Activate, bir Ağ Ortağını desteklemeden önce, temel ağ teknolojisinin olgunluğunun, çekirdek geliştirme ekibinin deneyiminin, teşvik mekanizması tasarımının, ağ yönetişiminin ve sektördeki protokol itibarının kapsamlı bir değerlendirmesini içeren bir inceleme süreci yürütür..

Kayıt Herkese Açıktır 

Bir ağ lansmanına katılmak için kayıt, kimliğini başarıyla doğrulayan ve protokole özgü bir anketi dolduran herkese açıktır..  

Tokenler Adil ve Tekdüze Bir Şekilde Dağıtılmalıdır

Tüm Ağ Lansmanları, statülerine veya katkı seviyelerine bakılmaksızın katılımcılar arasında token dağıtımına ve fiyatlandırmaya (uygun olduğunda) tek tip ve adil bir yaklaşım içerecektir. 

Her Ağ Başlatmasında “Kullanım Kanıtı” Bulunmalıdır

Kullanım Kanıtı, Activate aracılığıyla jeton satın alan veya talep eden tüm kullanıcıların, bunları alternatif amaçlarla kullanabilmeleri için ağın canlı ana ağında aktif olarak kullanmalarını gerektiren programlanabilir bir dağıtım mekanizmasıdır. Kullanım Kanıtı gereksinimleri karşılanana kadar tüm jetonların “Devredilemez” veya “Kullanılamaz” olması gerekir..

Jetonlar “Mainnet’e Kadar Kilitli” Olmalıdır

Bir Ağ Başlatmasının başarıyla tamamlanmasının ardından, belirteçler, Mainnet’te yardımcı program işlevselliğine sahip olana kadar kilitli kalır..

Katılımcı Standartlarını Başlatın

Başlatma Katılımcıları Kimlik Doğrulamasını Tamamlamalıdır

Tüm başlatma katılımcılarının, bir ağ başlatma için kaydolmadan önce bir kimlik doğrulama sürecini tamamlamaları gerekecektir. Kimlik doğrulama süreci, bir Fotoğraflı Kimlik veya Pasaport yüklemenin yanı sıra kişisel bir fotoğraf (diğer bir deyişle “selfie”) yüklemeyi veya çekmeyi içerir..

Başlatma Katılımcıları Protokole Özgü Bir Öğreticiyi Tamamlamalıdır

Merkezi olmayan ağlara etkili katkılar yapmak için en iyi konumlanan Katılımcılar, protokolün amacını, temelindeki belirtecin nasıl kullanıldığını anlayan ve belirteci bu amaç için kullanmayı planlayan kişilerdir. Katılımcılar, bu öğreticinin yerel belirtecinin ağ amacı ve faydası hakkında bir değerlendirme içermesini bekleyebilir.. 

Lansman Katılımcıları “Kullanım Kanıtı” nı Başarıyla Tamamlamalıdır

Tüm Başlatma Katılımcılarının, belirteçler orijinal katılım adresinden aktarılmadan önce ağda aktif bir katılımcı olarak kullanımlarını kanıtlamaları gerekir. Kullanım Kanıtı gereksinimleri, başlatma ortaklarının ilgili ağ tasarımına göre değişir, ancak başlatma ortakları ve katılımcılar arasındaki teşvikleri uyumlu hale getirmek için tasarlanmıştır..

İş Ortağı Standartlarını Başlatın

Ağ Tasarımla Merkezden Uzaklaştırılmalıdır

Başlatma Ortakları, açık, kendi kendine sürdürülebilir olacak şekilde tasarlanmış ve “yeterince merkezi olmayan” hale gelecek şekilde tasarlanmış Ağlar oluşturmalıdır. Bu, ağı aktif olarak kullanmak, geliştirmek, sürdürmek ve / veya yönetmek için çeşitli taraflara dayanan bir açık kaynak kod tabanı oluşturmayı içerir..

Ağ Teşvikleri Güçlü Bir Token Ekonomisi Sağlamalıdır

Lansman İş Ortakları, katılımı, ağ güvenliğini ve uzun vadeli kendi kendine sürdürülebilirliği teşvik eden sağlam bir ekonomik teşvik tasarımına sahip olmalıdır..

Başlatma Ortakları Minimum Uygulanabilir Bir Ağ Göstermelidir

Potansiyel Başlatma Ortakları, bir dereceye kadar dışarıdan katılımla (sadece teknik inceleme değil) protokolün çalışan bir test ağını göstermelidir..

Lansman Ortakları, Token Lansmanını Mainnet Lansmanı ile Çakıştırmalıdır

Başlatma Ortakları, jeton başlatma etkinliğini izleyen makul bir zaman çerçevesi içinde ana ağı başlatmalıdır (ör. 28 gün).

Başlatma Ortakları Arka Plan Kontrollerini Tamamlamalıdır

Etkinleştirme, teknik değerlendirmenin ötesinde daha fazla titizlik sağlamak için tüm başlatma ortaklarıyla ilgili arka plan kontrolleri ve kötü aktör raporları gerektirir..

Lansman Ortakları Uygun Bir Gelir Kullanımını Göstermelidir 

Etkinleştirme, uygun olduğu durumlarda, tam olarak işleyen bir ana ağ sürümüne ulaşmak için geliştirme finansmanını içermeyen makul bir gelir kullanımını gerektirir..

Sonuç

Blok zinciri yerel ekonomisinin, şeffaf, adil ve katılımcı dağıtılmış bir gelecek yaratmak için tasarlanmış sağlam ağ başlatma standartlarından yararlanacağına inanıyoruz..

En iyi uygulamaları daha da ilerletmek için düzenleyiciler, girişimciler ve danışmanlarla birlikte çalıştığımız için Activate Lansman Standartları doğal olarak değişebilir. Ağ Lansmanlarının bir sonraki bölümüne girerken, sektör, katılım engellerini azaltan, daha uyumlu ve yaratıcı merkezi olmayan ağ lansmanlarını kolaylaştırmak için tasarlanmış uyarlanabilir standartlardan etkilenmelidir.. 

Umudumuz, mevcut ve gelecekteki ekosistem katılımcılarının, merkezi olmayan bir ağ başlatırken bu standartları benimsemeye ve geliştirmeye başlamasıdır.. 

Collin Myers, Mara Schmiedt ve Ejaaz Ahamadeen tarafından yazıldı.

Not: Bir jeton lansmanına katılım, yargı yetkisine tabidir ve ilgili jetonların açık artırma ve / veya ticaretinin herhangi bir şekilde yasaklandığı, kısıtlandığı veya yetkisiz olduğu yargı alanlarını hariç tutar..

Kaydolun ve yakında yapılacak ağ lansmanımız hakkında daha fazla bilgi edinin: www.activate.codefi.network veya doğrudan bizimle iletişime geçin [e-posta korumalı]

Merkezi Olmayan AğlarDeFiIndustry InsightHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me