Tüccarlar, “tüccarların% 95’i para kaybediyor” şeklinde geniş çapta duyurulan istatistiklere aşina olabilir. Bununla birlikte, Binance, BitMEX ve Bybit gibi kripto para birimi borsaları, yeni kullanıcıların ek Bitcoin karı elde etmek için kripto piyasalarında işlem yapmaya çalıştığı marj kripto para birimi hesaplarında büyük bir büyüme görüyor..

Ne yazık ki, yeni tüccarların ezici çoğunluğu, kripto marj platformlarında paralarını kaybediyor. Bu sizseniz ve kripto ticaret ipuçları ve stratejileri arıyorsanız. Bu yazıda, kripto ticaretinizi geliştirmek için en iyi ipuçlarımızı paylaşacağız..

Kripto İşlemleri Şu Anda Harekete Geçmek İçin İpuçları

İşte karlı bir tüccar olmak için en iyi kripto alım satım ipuçlarımız:

 • Demo hesabı kullanarak kripto ticareti yapmayı öğrenin
 • Basit tutun
 • Pozisyon boyutunu ve kaldıraç oranını azaltın
 • Sabırlı olun ve esnafı zorlamayın
 • Her ticaretin bir günlüğünü tutun ve geliştirin

Demo hesabı kullanarak kripto ticareti yapmayı öğrenin

İlk kez kripto yatırımcıları, popüler kripto para birimi ticaret platformlarını kullanarak yatırımlarını çoğaltma eğiliminde olacaklar. Bu borsalar, kullanıcıların düşük satın alma ve yüksek satış yapma girişiminde dijital varlıkların fiyatı hakkında spekülasyon yapmasına olanak tanır. Ancak, piyasalar ve oyun planı hakkında bilgi sahibi olmadan buna karşı uyarıda bulunuruz..


plus500 ile bitcoin ticareti yapın (1)

Daha iyi bir alternatif, özellikle herhangi bir ticaret deneyiminiz yoksa, herhangi bir para yatırmadan önce bir demo hesabıyla kripto ticareti yapmayı öğrenmektir. En iyi kripto demo hesaplarından biri, kripto ticareti yapmayı ve bir kripto stratejisi geliştirmeyi öğrenmek için kullanıcı dostu bir CFD platformu sunan eToro ve Plus500’dür (Mevcudiyet düzenlemeye tabidir). EToro ile bir demo hesabı oluşturmak ücretsizdir ve para kaybetmeden bir kripto stratejisini geri test etmek için defalarca kullanılabilir..

Genel bir kural olarak, pratik bir ticaret hesabında kar edemiyorsanız, gerçek bir hesapta para alım satımını kaybetmeniz muhtemeldir. En azından bu şekilde, kripto ticareti hakkında bilgi edinirken yatırımınız kripto donanım cüzdanınıza sağlam kalır..

Basit Tutun

Pek çok yeni tüccar, çok fazla yaptıkları, çok fazla düşündükleri, tablolara çok fazla baktıkları, çok fazla ticaret yaptıkları, alım satımları çok fazla mikro yönettikleri, olması gerekenden daha fazla risk aldıkları vb..

Bu tanıdık geliyor mu?

Bunlar, bir ticaret planınızın olmadığını gösteren klasik işaretlerdir. Kendinizi bu hataları yaparken bulursanız, zamanlarının büyük çoğunluğunu kenarda fırsat bekleyerek ve piyasaları analiz ederek geçiren en başarılı yatırımcılardan ve tüccarlardan ders almanın faydasını göreceksiniz..

kripto ticareti

Zamanlarının sadece küçük bir kısmı işlem yapmak ve riski yönetmek için harcanmaktadır. Bu nedenle karlılığınızı artırmak daha az yapmak demektir! Klasik bir benzetme örümcek ve ağdır. Oyun planınızı bilmek ve mükemmel takasın size gelmesini beklemek çok daha iyidir.

Bu, pozisyonunuzun aktif olduğu zamanı içerir. Ticaretin ticaret planınıza göre oynamasına izin verin, kayıpları erken azaltın ve kazananın koşmasına izin verin.

Pozisyon Büyüklüğünü ve Kaldıracı Azaltın

Yaygın bir ticaret hatası, yanlış pozisyon boyutlandırması kullanmaktır. Bu, yatırımcılar marj ticareti borsalarında yüksek kaldıraç kullandığında artar. Deneyimli tüccarlar, FTX gibi bir borsada yüksek kaldıraç kullanarak piyasadaki küçük fiyat dalgalanmalarından faydalanabilirler..

Bununla birlikte, kripto piyasası çok değişken olabileceğinden, kaldıraç miktarı ne kadar yüksekse, tasfiye fiyatı pozisyonunuza o kadar yaklaşır demektir..

ftx arayüzü

Yeni başlıyorsanız, kaldıraç miktarını azaltın, her ticarette sermayenizin maksimum% 1’ini riske atın ve HER ZAMAN bir stop loss kullanın.

Bu, bir hesabı patlatmak için arka arkaya 100 işlem kaybetmeniz gerektiği anlamına gelir, ki bu olasılık çok düşüktür. Aslında, birkaç kripto borsasında, başlangıç ​​sermayenize göre bir işlemin boyutlandırılmasına yardımcı olacak bir pozisyon hesaplama aracı vardır..

Sabırlı Olun ve İşlemleri Zorlamayın

Yapabileceğiniz en büyük ticaret hatalarından biri, bir piyasa emri kullanarak bir ticaret pozisyonuna girmektir. Bir piyasa emrini yerine getirmek için alım satım ücretlerinde prim ödemeye ek olarak, genellikle fiyatın size karşı hemen tersine dönebileceği ve başka bir zarara neden olduğu en kötü giriş noktasıdır..

Fiyat hızla değiştiğinde bir ticarete atlama isteğiniz varsa FOMO’dan muzdarip.

Kripto tüccarlarının piyasanın 7/24 açık olduğunu hatırlamaları gerekir. Bu nedenle, bir ticaret kurulumunu kaçırırsanız, sabırlı olun ve bir sonraki fırsatı bekleyin. Swing tüccarları için günlük veya haftalık zaman dilimlerinde sinir bozucu olsa da, her zaman başka bir fırsat vardır ve en azından sermayenizi korudunuz..

Her Ticaretin Günlüğünü Tutun ve İyileştirin

Hiç bu cümleyi duydun mu, "Boğalar Para Kazanır, Ayılar Para Kazanır, Domuzlar Katledilir?" Bu, domuzların açgözlü olduğu anlamına gelir, bu yüzden katledilmeyin ve piyasalarda açgözlülük ve sabırsızlık arzusuna karşı tüccarlara bir uyarıdır. Açgözlü tüccarlar, duygularının kontrolü ele almasına izin verir, bu da şunlardan kaynaklanabilir:

 • Gerçekçi olmayan beklentiler
 • İnatçı ego
 • Piyasa trendine güçlü bir inanç
 • ‘Kâr ticareti içinde olmalı’ zihniyeti

Bu sizi tanımlıyorsa, o zaman bir domuz gibi ticaret yapıyorsunuz ve sonunda bakiyenizi kaybedeceksiniz. Kripto ticareti veya geleneksel piyasalar, güçlü bir zihinsel disiplin, odaklanma ve sağlam risk yönetimi uygulamaları gerektirir. Yeni tüccarlar, bir kripto günü ticaret stratejisini mükemmelleştirmeye çok fazla odaklanacak. Bu gerçeklerden daha fazla olamazdı.

domuz gibi ticaret

Warren Buffet’in sözleriyle, “bir yatırımcının başarısının kritik belirleyicisi zeka veya beceri değil, mizaçtır.” Mizaç ve katı disipline sahip değilseniz, o zaman kumarhanedeymişsiniz gibi ticaret yapıyorsunuz ve kripto ile kumar oynuyorsunuz. Bu acı bir gerçektir, ancak bir domuz gibi ticaret yaparsanız, bir kripto tüccarı olarak başarılı olamazsınız.

Ne yazık ki, herkes karlı bir kripto tüccarı olmak için doğru mizaç ve disipline sahip değil. Birkaç yıl sonra kar elde etmek için mücadele ediyorsanız, ticaretin sizin için olmadığını kabul etmek doğru karar olabilir. Kripto para kazanmanın, kripto ve Bitcoin geri ödeme uygulamalarında faiz kazanmak gibi düşünebileceğiniz ticaretin yanı sıra başka yolları da vardır..

Sonuç

Kripto ticareti, çok fazla beceri ve sabır gerektiren ciddi bir beceridir. Herkes için değil, ancak yeni başlayanlar için bu kripto alım satım ipuçlarının yararlı olduğunu ve P’nizi önemli ölçüde artıracağını umuyoruz.&Uzun vadede L.

Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa veya diğer yaygın ticaret hatalarını paylaşmak istiyorsanız, lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın..

Ve bu gönderiyi yararlı bulursanız, ağınızla paylaşın!

Şunlarla da İlgilenebilirsiniz:

 • 8 En İyi Sıfır Ücretli Kripto Borsası (Komisyonsuz Ticaret)
 • BitMEX’i Şimdi Kullanmayı Bırakın – Bunun Yerine Bu 3 Alternatifle İşlem Yapın
 • Karides İncelemesi: Kripto Portföyünüzü Otomatik Olarak Yeniden Dengeleyin
 • Wunderbit Ticaret İncelemesi: Kripto Ticaret Botları & Sosyal Ticaret
 • 4 En İyi Kripto Grafik Yazılımı & Altcoin Tüccarları İçin Araçlar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me