2017 yılında, blockchain-cryptocurrency girişimleri, İlk Para Teklifleri (ICO’lar) aracılığıyla 5,6 milyar ABD doları topladı. Kripto piyasası kapitalizasyonu şu anda 300 milyar doların üzerinde ve başlangıç ​​proje ekipleri sık sık yeni ICO’lar başlatıyor. Bununla birlikte, ICO hala yeni bir kavramdır ve düzenleyici çerçevenin dışındadır. Bunlara katılmak isteyen yatırımcılar genellikle ICO’ya nasıl katılacaklarını merak ediyorlar..

Bir yatırımcı, yatırım yapmadan önce ICO’yu analiz etmelidir. Bu makale, bir ICO’yu ve gerçek yatırım sürecini analiz etmek için kapsamlı bir kılavuzdur..

ICO ekip üyeleri hakkında bilgi edinin:

Bir ICO’yu analiz etmenin ilk adımı, ICO ekip üyeleri hakkında bilgi edinmektir. Projenin web sitesi proje ekibi hakkında yeterli bilgi sağlamalıdır. Ekip hakkında hiç bilgisi olmayan veya sınırlı bilgi içeren bir proje şüpheye neden olur ve yatırımcı dikkatli olmalıdır.


Proje ekibi, bir blockchain-kripto projesi geliştirme ve pazarlama ve genişletme konusunda etkileyici bir geçmişe sahip olmalıdır. Ekip ayrıca hedef sektörde iyi deneyime sahip olmalıdır. Yatırımcı, danışmanları da sorgulamalıdır. Son olarak, bir projede risk sermayesi (VC) fon desteği varsa, bu iyi bir haberdir.

Proje hakkında bilgi edinmek için ICO teknik inceleme analizi:

Yatırımcı whitepaper sırasında anlamlı bir ürün veya hizmet görmezse, proje karanlık olabilir. Düzenlenmemiş kripto piyasasında ve ICO ortamında, Ponzi şemaları için birçok ICO var. ICO teknik raporu sabit bir sabit kar veya getiri oranı vaat ediyorsa, bu belki de eski yatırımcılar için yüksek getiri elde etmek için yeni yatırımcıların katılmasına dayanan bir Ponzi şemasıdır. Bulut madenciliği hizmetleri, Bitcoin yatırım Paketleri ve çok seviyeli pazarlama planları bilinen Ponzi şemalarından bazılarıdır, ancak diğerleri de vardır..

Projenin gerçek bir pazara sunabileceği, gerçek bir iş sorununu veya pazar fırsatını ele alan gerçek bir ürünü veya hizmeti varsa, yatırım yapmaya değer. Tanıtım belgesinde yalnızca pazarlama ve teknik jargonlar olmamalıdır. Hizmet edeceği pazarı tanımlayan ürün ve hizmetleri açıkça tanımlamalıdır. Pazar ne kadar büyükse, proje başarı şansı o kadar yüksek olur.

“Projenin başarılı bir ICO olma şansı nedir?”

İyi bir proje planı başarıyı garanti etmez ve bir yatırımcı başarılı bir proje yürütme olasılığını analiz etmelidir. Alfa veya Beta sürümü olsa bile, işleyen bir ürüne sahip bir proje, yalnızca tanıtım belgesi içeren bir projeden daha yüksek başarı şansına sahiptir. Blockchain teknolojisi yenidir ve etrafındaki birçok yenilik yeterince test edilmemiştir. Bir ICO teknik raporu, etkileyici bir dizi teknoloji yeniliğini listeleyebilir, ancak bunların başarıyla uygulanıp uygulanamayacağı şüphelidir..

Herkesin incelemesi için açık kaynak koduna sahip bir proje ekibi, kodu olmayan veya kapalı kaynak kodlu olandan daha iyi bir yatırım bahisidir..

“Proje ekibi ICO düzenleme gereksinimlerini karşılamaya hazır mı?”

Şu anda düzenleyici çerçevenin dışında olmasına rağmen, 300 milyar ABD dolarının üzerinde bir piyasa değeri ile kripto alanı kesinlikle düzenlemeleri çekecektir. Yatırımcı, proje ekibinin yasal hazırlığını, yani içinde çalışacakları yargı alanının mevcut ve gelecekteki muhtemel düzenlemelerini hesaba katıp katmadıklarını incelemelidir..

Ülkenin ve projenin hizmet vereceği sektörün yasal gereklilikleri ayrıca müşterinizi tanıma (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) gerekliliklerine sahip olabilir. Yatırımcı, ICO projesinin yasal ekibinin bunları nasıl ele almayı planladığını kontrol etmelidir..

Bir ICO belirtecine olan ihtiyacı analiz edin:

Bir proje blockchain kullanıyor olabilir, ancak bir kripto belirtecine ihtiyaç duymayabilir. Jeton olmadan projeyi tamamlamak ve ürünü oluşturmak mümkündür. Bir yatırımcı iş teklifini anlamalı ve proje ekibinin neden tokenleştirme planladığını analiz etmelidir..

ICO’lar şu anda sıcak ve düzenlenmemiş bir piyasada kripto token satarak büyük paralar toplama cazibesi birçok yeni şirket için büyük, özellikle de böyle bir token satışının hiçbir şekilde şirkette bir hisse teklif etmek anlamına gelmediğini bilerek, Bir yatırımcı kaçınmalı meşru tokenleştirme ihtiyacı olmayan projeler.

Kripto para birimi hesabı açın, Bitcoin veya Ether alın:

Yatırımcı birkaç ICO’yu analiz ettikten ve birine yatırım yapmayı seçtikten sonra, Bitcoin veya Ether alması gerekir. Çünkü ICO’lar tipik olarak itibari para birimlerini kabul etmez ve yalnızca öne çıkan kripto para birimlerini alır. Yatırımcının, kripto değişim hesabında Bitcoin veya Ether almak için bir kripto değişimi ile bir kripto para birimi hesabı açması ve hesabından itibari para transferi yapması gerekiyor.

Birçok kripto borsası varken, Coinbase ve Bittrex çok öne çıkan iki tanesi. Kripto alanında yeni olan biri için Coinbase en kolayı.

Kripto para cüzdanı kurun:

Yatırımcı, ICO’ya yatırım yapmak için kripto değişim hesabı cüzdanını kullanamaz, çünkü proje ekibi daha sonra tokenleri gerçekten borsaya ait olan bu adrese gönderecektir. Kullanıcının kendi kripto para cüzdanını kurması gerekir ve hem yazılım cüzdanını hem de donanım cüzdanını ayarlamak tercih edilir, çünkü paraları bir web veya mobil cüzdanda uzun süre bırakmak güvenli değildir ve hackerlar paralarına ne zaman dokunamazlar? bunlar donanım cüzdanında.

ICO’ların çoğu Ethereum platformu ve ERC20 token standartları kullanılarak başlatılır ve hepsi Ether’i kabul eder.. MyEtherWallet yazılım cüzdanı olarak ve Ledger Nano S donanım cüzdanı başlamak için iyi bir kombinasyon olduğundan.

ICO jetonları satın alın:

İyi bir ICO projesi, web sitelerinde ICO zaman çizelgesi ve ICO jetonlarının nasıl satın alınacağı hakkında net bilgiler sağlar. Yatırımcı talimatları dikkatlice okumalıdır. Proje hakkında düzenli güncellemeler almak için sosyal medyaya, çevrimiçi forumlara ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamasına abone olmalıdır..

Yatırımcının, kripto para birimlerini web sitesinde ICO proje ekibi tarafından belirtilen adrese aktarması gerekiyor. Yatırımcıların kripto para birimlerini hesaplarına yönlendirmek için web sitesindeki adresi manipüle eden bilgisayar korsanları olasılıkları vardır. Yatırımcı, bu tür saldırılardan haberdar olmak için sosyal medyada veya Telegram’da ICO ile ilgili haberleri takip etmelidir. Tokenları aldıktan sonra, güvenlik için bunları web cüzdanından donanıma aktarması gerekir. Yatırımcı, işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışan madencilere ücretler için bütçe ayırmalıdır. Bu nedenle yatırımcı bu amaçla bazı ek Eterler bulundurmalıdır..

Diğer ICO kaynakları:

Yatırımcıya, ICO konseptini, artıları ve eksileri de dahil olmak üzere, birine katılmadan önce iyice anlamasını öneririz. Yatırımcı da ziyaret etmelidir ICO Tezgahı ve ICO izleme listesi ICO’ların derinlemesine incelemesi için web siteleri.

İlgili Makaleler:

  1. Ödül nedir?
  2. Airdrop nedir? Airdrop’tan nasıl token kazanılır??

Umarım “ICO’ya nasıl katılabilirsiniz” kılavuzunu yararlı bulursunuz!

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın ve Feragatnamemizin tamamını okuduğunuzdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me