Eski günlerde, Kripto para birimleri bizim için bir efsaneydi. Dijital paranın fiat para birimlerini ele geçirebileceği bir sistemi hayal etmemiz bile imkansızdı..

Ancak 2009’da blockchain teknolojisinin devrim niteliğindeki girişiyle her şey değişmeye başladı. Satoshi Nakamoto, bu etkileyici teknolojiyi yeni bir dijital para “Bitcoin” ile birlikte piyasaya sürdü. Bundan sonra, pek çok çete aynı yolda yürüdü ve merkezi sistemin kusurlarıyla başa çıkmak için yeni ve yükseltilmiş yöntemler buldu..

Artık herkes kripto para birimlerini yalnızca dijital para olarak değil, blok zincirinin tüm avantajlarını kullanabileceğimiz bir protokol olarak görüyor..

Geliştiriciler, tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak için yeni kripto para birimlerini farklı şekilde programlıyor.


Blok zincirleri çok çeşitli sektörlerde çalışma yeteneğine sahiptir, bu nedenle ödeme sistemini onunla entegre etmek sadece mantıklıdır. İşleri eskisinden çok daha rahat hale getirir.

ICON Blockchain nedir

Resim Kredisi: ICON

Geleneksel bankacılık kusurlarından kurtulabilecek pek çok isimden biri “ICON” dur.

ICON (ICX) nedir?

ICON şu anda oldukça popüler bir kripto para birimi ve diğerlerine kıyasla oldukça hızlı yükseliyor.

Neden?

Esas olarak, büyük bir sektördeki mikro toplulukları birbirine bağlayabildiği için.

ICON hakkında merak edilenler?Derinlere dalalım ve “ICON nedir” ve tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini görelim!

ICON (ICX) Nedir: Yeni Bir Teknolojinin Tanıtımı

ICON, 2016 yılında Dayli Financial Group tarafından piyasaya sürüldü. Grup 4 milyar dolar değerinde ve daha deneyimli bir gruptan oluşuyor. Bu grup aynı zamanda ünlü bir Kore borsası olan Coinone ile de tanınır..

Birincil hedef dünyayı birbirine bağlamak değil, bunun yerine yoğun veri yükü nedeniyle her sistemin karşılaştığı tüm zorluklardan kurtulmaktır. Dünyamızın dijitalleşmesi ile birçok önde gelen sektörün ve hatta küçük sektörlerin bu kadar çok veri yüküyle başa çıkmakta zorlanması şaşırtıcı değildir..

Etkiyi bir şekilde en aza indirebilirsek, bankalar, hayır kurumları, sigorta sağlayıcıları, ticaret, hastaneler ve eğitim kurumları gibi her topluluk sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilecektir..

Ne? İmkansız olduğunu mu düşünüyorsun?

Tabii ki değil! ICON, dünyayı farklı milletlerden ziyade bir topluluk grubu olarak görüyor. Bu, bu dünyadaki her topluluğun kendi bireysel görevleri olduğu ve aynı zamanda bu görevi başarıyla yerine getirmek için birbirlerine güvendikleri anlamına gelir..

simge akıllı sözleşme

Resim Kredisi: ICON Whitepaper

Zihninizi temizlemek için bir örnek görelim.

Tıbbi amaçlarla hastaneye gittiğinizi ve tüm masraflarınızı sigortanızla karşılamak istediğinizi hayal edin. ICON’un burada yapabileceği şey, blockchain hesabınızla ilişkili tüm sigorta bilgilerinizi sigorta şirketine göndermektir..

Bu şekilde sigorta şirketi talebi daha hızlı işleyebilir ve evrak işlerinin çoğundan kurtulmanıza yardımcı olabilir..

Sistem, sigorta bilgilerini önceden ICON ağında saklamanızı gerektirir ve işlemleri ICON tokenleri, ICX kullanarak tamamlayabilirsiniz..

Oldukça havalı, değil mi? Ancak bu yeterli değil; “ICON nedir” sorusunun daha fazla yanıtı var. Bakalım ne olduklarını.

ICON Nasıl Çalışır?

ICON, tüm toplulukları birbirine bağlamasına ve ICON Republic aracılığıyla bir ekosistem oluşturmasına olanak tanıyan benzersiz bir döngü zinciri platformu kullanır. ICON cumhuriyeti, genel sistemi kontrol etmek için oldukça farklı bir yöntemdir..

Bağımsız blok zinciri toplulukları için bir yönetici varlık olarak işlev görür. Cumhuriyeti, her toplumun kendi içinde bir devlet olduğu bütün bir ülke olarak düşünebilirsiniz..

Cumhuriyet’teki her topluluk, Nexus’a (ICON’un döngü zinciri tabanlı blok zinciri) daha da bağlanan C-Reps (topluluk temsilcileri) kullanılarak birbirine bağlıdır. Bu topluluk temsilcilerini kullanarak, her topluluk Nexus ve dahası diğer topluluklarla etkileşime girebilir..

ICON nasıl çalışır?

Imgae Kredisi: ICON Whitepaper

Blockchain ayrıca, ICON jetonlarını kullanarak para birimlerini değiştirebileceğiniz kendi merkezi olmayan borsasına da sahiptir..

Başlamak için sistemin genel süreci biraz benzersiz ve etkilidir. İşte bu yüzden herkes “ICON nedir” ve bunu nasıl ele alabileceklerini istiyor.

ICON’un Benzersiz Yönleri

Tüm bilgileri tek bir yerden aldığınızdan emin olmak için bu “ICON nedir” kılavuzunda ICON’un her ayrıntısını ele alma eğilimindeyim. ICON’a yatırım yapmak istiyorsanız, önce tamamen bilgili olmalısınız..

ICON ve tüm sistem hakkındaki tüm bu heyecan verici yönlere bir göz atın. Kesinlikle daha çok sevmeni sağlayacak!

  • A.I. Da Vinci!

Evet, doğru duydunuz, ICON, tüm merkezi olmayan sistemi hızlandırmak için kendi AI teknolojisine sahip. ICON, her düğümün aynı dağıtım politikasına sahip olmasını sağlar ve buna göre ödüllendirilir.

Bu AI’nın arkasındaki algoritma, Dayli Intelligence’ın oluşturulmasıdır. Şirketin ilk planı, yapay zekanın tüm blok zincirine ulaşmak için makine öğrenimi taktiklerini kullandığından ve yönlendirmenin buna göre yapıldığından emin olmaktır..

Neden? Pekala, tüm ağ bir şekilde merkezi olmayan bir sistemdir, bu nedenle her şeyin tam olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız, insan hatalarından arınmış bilgisayar sistemlerinden yararlanmazsınız..

Blok zincirleri ve AI, birbirini tamamlayan ve birlikte harika çalışan iki sistemdir. Yani, bu çifti kullanmak daha fazla mükemmellik anlamına gelir.

  • Merkezi Olmayan Borsa (DEX)

Değişim türü merkezi olmayan veya merkezileştirilmiş ne olursa olsun, her ikisinin de kendi kusurları ve olumlu yanları vardır. Merkezileştirilmiş olanlar daha kullanışlıdır, ancak o kadar güvenli değildir.

Öte yandan, merkezi olmayan borsaların güvenliği vardır, ancak merkezi olanlara kıyasla daha az uygundurlar..

Burada ICON, ayrı ayrı yönetilen blok kafalara bağlanacak olan kendi merkezi olmayan değişimini sunar. İşlemleri tamamlamak için ICX jetonunu kullanabilirsiniz. Ticaretin oranı Bancor Protokolü ile önceden belirlenir.

ICON’un teknik raporundaki protokole bir göz atabilirsiniz..

  • Döngü zinciri

Bu, ICON’un en iyi cazibe merkezlerinden biridir. Loopchain, farklı blok zincirlerini bağlayabilir. Bu uygulama, ICON’u diğer madeni paralardan farklı kılar ve tercihen onu en iyilerden biri yapar..

Döngü zinciri tabanlı blok zinciri, kurumsal blok zincirlerine biraz benzer ve akıllı sözleşmelere izin verir. Bu akıllı sözleşmeleri projenize göre özelleştirebilir ve başka bir defter ağına bağlanmak için kullanabilirsiniz..

ICON Dünyayı birbirine bağlayan

Resim Kredisi: ICON

  • ICON Republic ve Nexus

Sanırım daha önce ICON’un tüm bağımsız blockchain tabanlı topluluğu birbirine bağlayabildiğini söylemiştim. Tek yapmanız gereken bunun için platformlarını kullanmak. Ama nasıl yapılır?

ICON cumhuriyeti ve Nexus bu harika sistemin arkasında.

Nexus, topluluk temsilcileri aracılığıyla birbirine bağlı topluluklar grubudur. Tüm Nexus grupları oluşturulduktan sonra, hepsi birbirine bağlanabilir ve genel ölçeklenebilirliği ve çoğunluğu artırabilir..

Portal, İnternet’in yapısına benzer. Ağ içindeki iletim protokolü, her işlemin yerinde ve hatasız yapılmasını sağlar.

Nexus portalında her blok zincirinin kendi kimliği vardır. Blok zincirleri içindeki değerleri aktarmak için jetonları kullanabilirsiniz. Örneğin, bir eğitim topluluğu blok zinciri, banka topluluklarıyla bağlantı kurmak ve işlemi yapmak için Nexus portalını kullanabilir..

Nexus kullanmak, bu süreci normalden çok daha yönetilebilir hale getirir.

  • Döngü Hata Toleransı (LFT)

ICON’un bir başka harika yaratımı, Bizans Hata Toleransı sağlayan Loop Fault Tolerance algoritmasıdır. Döngü Hata Toleransı ayrıca mesajlar aracılığıyla ağın performansını iyileştirmeyi sağlar.

Yönteme döndürme denir ve birincil düğümün seçimini sağlar. Bu eğirme yöntemi, genel düğüm sayısını azaltır ve verimliliği ve ölçeklenebilirliği artırır..

  • Bağımsız Yönetim Sistemi

Daha önce de bahsettiğim gibi, Nexus ile bağlantılı olsalar bile her blok zinciri bağımsız olarak yönetebilir. Bu, her bir blok zincirinin eşit haklara sahip olduğu dolaylı bir demokrasi gibidir..

Ağdaki her partinin temsilcisi, politikaları değiştirmek veya özel politikalar önermek için oy kullanabilir..

Ancak soru, temsilcileri nasıl seçecekleridir.?

Esasen topluluk temsilcisi düğümlerinden seçilirler. Ek olarak, katılımcılar blok zincirlerinin düğümlerini ekleyebilir ve hatta kaldırabilir, işlem ücretlerini ayarlayabilir, oy haklarını değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilir..

  • Herkese Açık Kanal

Nexus’un genel kanalı herkese açıktır. Bununla, işlemlere katılabilecek ve ayrıca süreçte diğer merkezi olmayan uygulamaları kullanabileceksiniz..

Ancak, bu merkezi olmayan uygulamaları yüklemek ve kullanmak için indirmeniz gerekecek.

  • Madencilik Gerekli Değil

Bitcoin’den farklı olarak, ICON madenciliği yapamazsınız. Her yıl yeni jetonlar çıkarılır ve onlara resmi sitelerinden yatırım yapabilirsiniz..

ICON’un Ticaret Geçmişi Nedir??

Şimdi bu “ICON nedir” kılavuzunda ICON’un işlem oranına bir göz atalım. ICO Ekim ayında sona erdi ve farklı borsalar onu o aydan itibaren diğer kripto para birimleri ile dahil etmeye başladı..

Neredeyse iki yıl oldu ve 23. sıradaydı. Coin Market Cap. Oran şu an itibariyle 12-1,61 dolar arasında dalgalanıyor.

simge ticaret çizelgeleri

Resim Kredisi: Coin Market cap

İlk önce Binance’de başladı ve daha sonra diğer büyük borsalara yöneldi. Bu haber, fiyatların lansmandan hemen sonra 7,30 $ ‘a yükselmesini sağladı, bu da ilk fiyatlandırmanın on katı..

Bu sıçramadan sonra 12 dolara çıktı ve piyasayı sabitlemek için soğuyor.

ICON Rekabet ve Potansiyel

ICON, anlaşmayı imzalamak için akıllı sözleşmeler kullanıyor, bu nedenle birincil rekabet Ethereum ve NEO ile. Akıllı sözleşmeler de kullansalar da, yine de önemli bir farkları var.

Ethereum’un yanı sıra NEO, gerçek hayat senaryolarına zaten zemin hazırladı ve güçlü bir ortaklık kurdu. NEO şu anda Çin hükümeti ile yeni bir dijitalleştirme projesi olarak çalışıyor.

Öte yandan Ethereum, küresel ölçekte diğer birçok şirket tarafından kullanılıyor. Ancak, ICON’un sahip olduğu birlikte çalışabilirliğin küçük bir kısmını bile sunmaları gerekmez. ICON, rekabeti ortadan kaldırmaktan çok blok zincirine odaklandığı için gelecekte hakim olabilir..

ICON’un güçlü bir ortaklığı olmadığı anlamına gelmez. Şu anda Kore’de 28 çiftlik ile çalışıyor ve orada çok sayıda Bankayı destekliyor.

ICON satın alma

Binance, ICON’un genel pazarına hakim olan lider borsadır. Bunun% 90’ını oluşturur. Ne yazık ki, madencilik yapamayacağınız ve token satın almak için yılda yalnızca bir şansınız olduğu için, ETH veya BTC’nizi borsadan satın almak için takas edebilirsiniz..

% 90’ın% 73.44’ü BTC ile ve% 15.89’u ETH ile satın alınabilir..

Diğer borsalar da OKEx gibi ICX sunar. Ancak, kendi BTC ve ETH ticaret çiftlerine sahipler..

ICON’un Token Satışı

Jeton satışları geçen yıl Eylül ayında kapandı ve bu yıl için anlaşma henüz gerçekleşmedi. Toplam token arzı şu anda 400,230,000 ICX’tir ve 2500 ICX’i bir ETH ile değiştirebilirsiniz.

Tahsis edilen arzın yalnızca% 50’si satışa çıkarıldı ve fazladan% 16’sı yedek olarak tutuldu. Ek olarak% 14’ü vakfın kendisine ve% 10’u topluluk grubu üyeleri ve etkili ortaklar tarafından gider.

Son jeton satışları önceden tanımlanmıştır ve her Teknoloji Şirketi ve rezervi için% 20’ye bölünmüştür. Tokenların% 12’si her şeyi çalışır durumda tutmak ve% 8’i pazarlama deneyimi için ve% 10’u da etkili ortaklar içindir..

ICON’u Nasıl Saklayabilirsiniz?

ICX jetonu bir ERC20 jetonudur, bu nedenle herhangi bir Ethereum Cüzdanında saklayabileceğiniz anlamına gelir. Ledger Nano S, Meta Mask veya My Ether Wallet gibi cüzdanlar ICON’u sorunsuz bir şekilde kaydedebilir.

ICON ayrıca bu yılın sonunda kendi cüzdanlarını piyasaya süreceğini açıkladı. Bakalım ne olacak.

ICON’un Geleceği Nedir: Yatırım Yapmalı mı Yapmamalı mı?

ICON piyasaya sürüldükten hemen sonra değerini kanıtladı ve herhangi bir sorun yaşamadan ilk 30’a girdi. Yeni başlatılan bir kripto için son derece etkileyici buluyorum ve şüphesiz dikkatimi çekiyor.

Fiyatlandırma, bitcoin’den farklı olarak istikrarlı görünüyor ve birçok ekstra özellik sunuyor.

Bana sorarsanız, bu kripto para biriminin geleceğinin son derece parlak olduğunu ve bitcoin’i geride bırakma potansiyeline sahip olduğunu söyleyeceğim! Bu madalyonun arkasındaki blockchain teknolojisi de benzersizdir, kendi araştırmanızı yapmalısınız, kripto yatırımı oldukça riskli bir iştir..

Nihai Karar

Bu sistem, tüm gizli potansiyelleri ortaya çıkarabilecek yeni bir blockchain teknolojisi çağının başlangıcı olabilir. Şimdiye kadar ICON’un ne olduğunu ve kelimenin tam anlamıyla nasıl çalıştığını bilmelisiniz.

ICON, teknik incelemeye göre her sektöre mükemmel bir şekilde uyabilir. Öyleyse, gerçek hayatta aynı sonucu sağlayabiliyorsa, bu Ethereum’un veya NEO’nun sonu olabilir..

Dahası, ICON, güvenliğe sahip mükemmel bir platform ve tipik geleneksel yöntemlere bir alternatif sağlar. Bu “ICON nedir” kılavuzunun sonuna geldik ve ICON’un blockchain veya kripto para birimleri söz konusu olduğunda harika bir teklif sunduğunu söyleyebilirim..

ICON (ICX) hakkında daha fazla bilgi edinin:

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me