Neo Blockchain, daha önce AntShares (ANS) olarak adlandırılıyordu, Erik Zhang ve Da Hongfei tarafından 2014 yılında kuruldu. Neo genellikle Çin’in Ethereum’u olarak tanımlanıyor. Açık kaynaklı bir Blockchain’dir, yani dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerin işbirliğini ve katkılarını teşvik eder.. Onlar akıllı sözleşmeler 2.0 adı verilen bir şeyin pilot uygulamasını yapıyor ve çok dilli sözleşme derleyicisi olarak tanımlanabilir, yani Java.net veya C Sharp’da çalıştırmanızın bir önemi yok, bunların hepsini yerel bir akıllı sözleşme diline çevirecek. Bu şekilde Neo, yeni bir şey öğrenmek zorunda kalmadan dünya geliştiricilerine erişebilir. Dünyanın herhangi bir yerinden geliştiriciler, içinde akıllı sözleşmeler oluşturabilir. Bu yüzden kripto para birimi genellikle ‘Ethereum-Killer’ olarak adlandırılır.

Neo Blockchain Konsensüs Algoritması

Şu anda Crypto alanındaki en tartışmalı şeylerden biri, işlemin nasıl yapılacağıdır. Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) olarak adlandırılan iki baskın fikir birliği mekanizması türü vardır. PoW, çok fazla elektrik gerektirir, ancak PoS, düğümleri doğrulamak için PoW’ye kıyasla çok daha az elektrik gerektirir. PoS’deki en büyük sorunlardan biri, zincir bölünmesi olasılığından muzdarip olmasıdır, burada PoW ile PoS arasında bir karşılaştırma var..

Neo blockchain, Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı alternatifini (DBFT) kullanır. Saniyede 10.000’e kadar işlemi destekleyebilir. Bu tür bir fikir birliği mekanizması en düşük elektrik tüketimiyle çalışır ve zincir bölünmesi olasılığını ortadan kaldırır. Bu nedenle, DBFT fikir birliği mekanizmasının sistem çalışmaları iki farklı zincire çatallanamaz.


NEO Jeton Türleri

Neo ekosisteminin iki tür belirteci vardır:

 1. Neo başlangıçta şu şekilde adlandırılmıştır: AntShares
 2. Başlangıçta olarak adlandırılan gaz Antcoinler

Neo kripto para birimi, diğer kripto para birimleri gibi fraksiyonlara bölünemez, bu nedenle bir bireyin tutabileceği minimum Neo miktarı 1 Neo’dur. Gaz fraksiyonlara bölünebilir, bu nedenle en az Gaz miktarı 0.00000001’dir. Gaz jetonları burada işlem ücreti olarak çalışır, bu nedenle herhangi bir işlem yapılırsa kullanıcının bir miktar Gaz jetonu ödemesi gerekir. Bir kullanıcı resmi Neo cüzdanında Neo token tuttuğunda, kullanıcı temettü olarak Gas token alır. İkisinin de 100 milyonluk sabit arz var.

Neo’nun akıllı sözleşmesiyle uyumlu diller

 • Python / Ruby
 • JavaScript / Java / TypeScript / Kotlin, Eclipse
 • C # / C ++ / GO / VB.Net / F #, Visual Studio

NEO Dijital varlık ve Dijital kimlik

Elektriksel veri şeklinde var olan ve programlanabilen varlıklara dijital varlık denir. Neo, dijital varlığın merkezi olmayan bir ortamda, güvenli ve merkezi ortamda maruz kalınan her türlü riskten arınmış olmasına yardımcı olur..

İki tür dijital varlık vardır: Küresel varlıklar ve Sözleşme varlıkları.

Dijital kimlik, bir kişi veya kuruluşun elektronik formda bulunan bir tür kimlik bilgisidir..

Neo blockchain kimlik doğrulaması şu şekilde yapılacaktır:

 • Parmak izleri
 • Ses
 • Yüz özelliklerinin kullanımı
 • SMS
 • Diğer yöntemler. Diğer metodlar

Bu nedenle Neo’nun akıllı ekonomisi, üç şeyin birleşimini içerir: Dijital varlık, Dijital kimlik ve akıllı sözleşmeler.

Diğer NEO Özellikleri

 • NeoX
 • NeoFS
 • NeoQS

NeoX zincirler arası birlikte çalışabilirliği sağlar ve ayrıca iki bölüme ayrılır:

 • Zincirler arası varlık değişim protokolü
 • Zincirler arası dağıtılmış işlem protokolü

NeoFS Dağıtılmış Karma Tablo (DHT) teknolojisini kullanan dosya depolama protokolüdür. NeoFS, verileri dosya yolu yerine dosya içeriğiyle analiz eder. Dosyalar, birçok farklı düğümde dağıtılır ve depolanır, böylece büyük dosyalar sabit boyutlu veri bloklarına bölünür. Bu şekilde, düşük güvenilirlik gereksinimleri olan dosyalar depolanabilir ve neredeyse ücretsiz olarak erişilebilir. NeoFS, dijital kimlikler tarafından kullanılan dijital sertifikaların, onları yönetmek için merkezi sunucu olmadan gönderilmesi, atanması ve iptal edilmesi için dijital kimlikle birleştirilebilir, böylece eski bloklar gelecekte geri yüklenebilir..

NeoQS veya Neo Quantum Safe, kuantum bilgisayarlar tarafından saldırıya uğrama riski yoktur. Ethereum ve Bitcoin ECC kullanır ve kuantum bilgisayarlar tarafından saldırıya uğrama riski olabilir çünkü bu tür bilgisayarlar çok sayıda ayrıştırma problemini çözebilir. Kuantum bilgisayarı, en kısa vektör problemini ve en güvenli olduğu düşünülen en yakın vektör problemini hızlı bir şekilde çözme yeteneğine sahip değildir..

NEO Token Dağıtımı

Neo tokenlerin maksimum arzı, iki kısma bölünmüş 100 milyondur. ICO sırasında Neo destekçilerine 50 milyon jeton dağıtıldı.

50 milyon jetonun diğer kısmı, Neo projesinin uzun vadeli büyümesi ve desteği için kullanılan bir yıl boyunca kilitlendi. Bu 50 milyon jetonun gelecek planı:

Toplam Jeton Amaç
10 milyon Geliştiricileri ve konsey üyelerini motive etmek için kullanılır
10 milyon Ekosistemdeki geliştiricileri motive etmek için kullanılır
15 milyon Diğer blok zinciri projelerine çapraz yatırım yapmak için kullanılır
15 milyon Olasılık olarak tutuldu

 • NEO’nun yıllık kullanımı prensip olarak 15 milyon jetonu aşmayacaktır.

Hükümet desteği

Çin, blok zincirini standartlaştırma açısından diğer tüm ülkelerden önde. Diğer tüm teknolojileri blockchain ile değiştiriyorlar. Çin, merkez bankalarında kullanılmak üzere kendi kripto para birimini geliştiriyor.

Neo Blockchain’in kurucusu Da Hongfei, Çin hükümeti tarafından blockchain teknolojisini tartışmak için düzenlenen bir konferansa davet edildi. Etkinliğin başlığı “2017 Güvenilir blockchain sözleşmesi” idi. Bu olay Çin’de blockchain’i tanıtmayı hedefliyor. Bu Neo’nun Çin hükümeti için doğru yolda olduğu anlamına geliyor. Bu da insanların Neo ekosistemine olan ilgisini artırıyor. Şu anda Çin’de, gerçek dünya varlıklarını haritalamak için Neo blockchain kullanıyorlar. Neo’nun gerçekten güçlü bir ortaklığı bile var ve bunlardan biri Microsoft.

NEO’nun 2018’in en güçlü kripto para birimi olabileceğini öğrenin?

NEO dApps Ekosistemi hakkında daha fazla bilgi edinin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me